Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,037 μέλη και 2,416,708 μηνύματα σε 75,375 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 565 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Φίλοι και ερωτικές σχέσεις

Θα πηγαίνατε με "πρώην" φίλου σας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 91)
Ναι, αν δεν είχαν κατι ιδιαίτερο, γιατί όχι;
7
7,69%
Αποκλείεται!
30
32,97%
Εξαρτάται τις ειδικές περιστάσεις.. μπορεί ναι, μπορεί όχι!
47
51,65%
Δεν ξέρω/δεν απαντώ
2
2,20%
Καλά μύγα σε τσίμπησε;
5
5,49%

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,238 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε: στις 13:17, 25-09-07:

Ας πούμε ότι μια φίλη σας γουστάρει κάποιον με τον οποίο δεν έχει κάνει τίποτα ή αν έκανε, ήταν πολύ μικρό χρονικά και τελικά διαλύθηκε. Κι ας πούμε επίσης ότι αυτός μετά σας την πέφτει(αυτό το παίρνουμε σαν δεδομένο). Τι κάνετε; (Άντρες απλά αλλάζετε τα φύλα)
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Palladin

Περιβόητο Μέλος

H Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε: στις 13:20, 25-09-07:

Αν μου αρέσει ο τύπος πραγματικά προχωράω.
Αν είναι να το κάνω απλά για να πικάρω την φίλη μου, δεν το κάνω.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε: στις 13:21, 25-09-07:

Υπάρχουν δύο περιπτώσεις:

1) Αν αυτός δεν ξέρει οτι τον γουστάρει η φίλη μου και μου την πέφτει απλά του λέω οτι δε θελω να γίνει κάτι μεταξύ μας (προφανώς δε λέω τίποτα για τη φίλη μου)

2) Αν αυτός ξέρει οτι τον γουστάρει η φίλη μου και μου την πάφτει τότε μαζί με την απόρριψη τρώει και ένα μικρό βρισίδι.
Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε: στις 13:22, 25-09-07:

τη πέφτω στο φίλο του και κόβω αντιδράσεις
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,238 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε: στις 13:24, 25-09-07:

Ας πάρουμε ως δεδομένο ότι αυτός ξέρει πως η φίλη κάτι νιώθει.. Επίσης ότι αυτός έχει εκδηλώσει επίσης ενα ψιλοενδιαφέρον και γι' αυτό εκείνη κόλλησε.

Παλλαντινάκο μένει ίδια η απάντηση;

Πάντως για μένα κάθε άντρας που απλά γουστάρει μια φίλη μου παύει να είναι άντρας στα μάτια μου.. μου είναι αδύνατον να σκεφτώ πως θα κάνω κάτι μαζί του!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε: στις 13:25, 25-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από kajira

Πάντως για μένα κάθε άντρας που απλά γουστάρει μια φίλη μου παύει να είναι άντρας στα μάτια μου.. μου είναι αδύνατον να σκεφτώ πως θα κάνω κάτι μαζί του!

Και για μένα ακριβώς το ίδιο ισχύει.
Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε: στις 13:27, 25-09-07:

Μου ειναι δυσκολο να απαντησω στο πολ μια βαζω την μια απαντηση μια την αλλη απο την μια ειμαι 100% σιγουρη οτι δεν προκετε να κανω κατι κ θα σιχαθω αυτον απο την αλλη ομως η καθε στιγμη ειναι διαφορετικη

παντος πιστευωοτι δεν θα εκανα κατι....
Παράθεση

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 454 μηνύματα.

O DiavolakoS έγραψε: στις 13:27, 25-09-07:

δε ξερεις ποτε τι θα σου τυχει αν και δε μου τυχε και ουτε θελω να μου τυχει ποτε.μακρια..
Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε: στις 13:30, 25-09-07:

Ας πάρουμε ως δεδομένο ότι αυτός ξέρει πως η φίλη κάτι νιώθει.. Επίσης ότι αυτός έχει εκδηλώσει επίσης ενα ψιλοενδιαφέρον και γι' αυτό εκείνη κόλλησε.
Για να καταλαβω..
Της εχει δειξει οτι ενδιαφερεται, και την πεφτει στην φιλη της?
Παράθεση

Palladin

Περιβόητο Μέλος

H Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε: στις 13:32, 25-09-07:

έχω αρκετά να πω γιατί μου έχει τύχει η φάση και μου κατέστρεψε δυο χρόνια από τη ζωή μου. το απόγευμα μάλλον θα γράψω γιατί τώρα κωλύομαι
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,727 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 13:40, 25-09-07:

για μένα ισχύει το "αποκλείεται"
κάποιος ο οποίος ήταν έστω και 5 λεπτά με κάποια φίλη μου, μπαίνει αυτομάτως στη "friend zone" και δεν βγαίνει από κει

Ας αφήσω όμως ανοιχτό το ενδεχόμενο του να βγει....
αρκεί να έχουν περάσει 20 χρόνια, η φίλη μου να είναι παντρεμένη με παιδιά και πολύ πολύ ευτυχισμένη και να είναι αυτή η οποία μου τον προξενεύει γιατί απ ότι θυμάται πριν 20 χρόνια ήταν καλό παιδί κι ας κράτησε η σχέση τους μόνο 5 μέρες
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo έγραψε: στις 13:44, 25-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
αρκεί να έχουν περάσει 20 χρόνια,
κάποια πράγματα φθίνουν με τα χρόνια, γιουνόου
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 13:46, 25-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από dooo
κάποια πράγματα φθίνουν με τα χρόνια, γιουνόου
γιαυτό έβαλα αυτή την εκδοχή... να μην με πει κανείς κι απόλυτη
Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo έγραψε: στις 13:48, 25-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
γιαυτό έβαλα αυτή την εκδοχή... να μην με πει κανείς κι απόλυτη
..και πέφτουν....

....στα τάρταρα..........

Παράθεση

Hakuna Matata (Άτομο)

Διάσημο Μέλος

H Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 814 μηνύματα.

H Hakuna Matata έγραψε: στις 13:52, 25-09-07:

Αν μιλαμε για ΦΙΛΗ μου, δεν θα εκανα τιποτα.
Στην περιπτωση οπου ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ενδιαφερομουν για τον αλλον, ημουν ερωτευμενη και δεν μπορουσα να το ελεγξω, ισως μιλαγα πρωτα με την φιλη μου και μετα βλεπουμε, αναλογως τις αντιδρασεις της.
Τωρα ο νυν μου ειναι πρωην μιας κοπελας απο την ευρυτερη παρεα μου, δεν θα την αποκαλουσα ομως φιλη μου...
Παράθεση

tserno (Βασίλης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 138 μηνύματα.

O tserno έγραψε: στις 14:04, 25-09-07:

Αν και γενικά δεν μαρεσει η ιδεα....που σημαινει οτι το αποφευγω
Αν λεω αν ημουν τρελα ερωτευμενος οπως και εκεινη και αν ο φιλος μου ηταν οκ με το θέμα(δεν ειχαν κατι ιδιαιτερο...το εχει ξεπερασει...ειναι χαρουμενος σε αλλη σχεση κτλ) που σημαινει πως θα του είχα μιλησει ναι..

Προς το παρον παντως δεν βλεπω φως γιατι είτε δεν μαρεσουν οι κοπελες των φίλων μου ειτε μπαινουν σε ζωνη απαγορευμενη
Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 47 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.

O Hunter έγραψε: στις 14:25, 25-09-07:

οχι με τιποτα, εαν γινοταν κατι τετοιο το μονο που θα εκανα μεταξυ τους θα ηταν συγκρισεις αποδοσης
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε: στις 14:56, 25-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από misslittledevil
Για να καταλαβω..
Της εχει δειξει οτι ενδιαφερεται, και την πεφτει στην φιλη της?
Της είχε δείξει απ' όσο ξέρω. Και μιλάμε για φίλες - φίλες, όχι φίλες -γνωστές!

Πάντως απ' όσο καταλαβαίνω δεν είμαι εγώ η οπισθοδρομική που τα 'χω πάρει κι ας μη μ' αφορά, ε;

ΥΓ: Χακουνάκι άλλο οι γνωστές που απλά ξέρουμε από την ίδια παρέα.. κι άλλωστε εσένα είναι εντελώς άλλη περίπτωση!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Oralee : 25-09-07 στις 15:04.
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 14:57, 25-09-07:

Της είχε δείξει απ' όσο ξέρω. Και μιλάμε για φίλες - φίλες, όχι φίλες -γνωστές!

ε και τι....
τώρα η δεύτερη αναρωτιέται αν πρέπει να κάνει κάτι?
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε: στις 15:00, 25-09-07:

Ε δεν θα έλεγα πως αναρωτιέται.. Απ' όσο ξέρω ήδη έχει βγει καποιες φορές μαζι του..
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ερωτικές σχέσεις - Από panagiotis_stav
      Το θέμα έχει λάβει 1239 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-12-17 στις 21:07.
    • Χρήμα και ερωτικές σχέσεις - Από cortomaltese
      Το θέμα έχει λάβει 5 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 20-01-17 στις 18:57.
    • Φίλοι, φιλίες & κοινωνικές σχέσεις - Από Rossettitalia
      Το θέμα έχει λάβει 38 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νεανικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 17-03-16 στις 19:23.
    • Ερωτικές σχέσεις - Από Σπυρακος (^^)
      Το θέμα έχει λάβει 193 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 01-04-11 στις 21:22.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα