Θα δουλεύατε χωρίς μισθό για την εμπειρία και μόνο;

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
διαβασα ολα τα posts προσεκτικα, και εχω να πω ενα πραγμα και μονο.


το τζαμπα πεθανε!!!!!! ειτε πας μεσω γνωστου ειτε οχι ΔΙΚΑΙΟΥΣΑΙ την αμοιβη σου για την δουλεια που θα κανεις (οποια και να ειναι αυτη).

σαφεστατα δεν υπολογιζεις την εν λογο "κυρια" διεγραψε την αμεσα!


ΥΓ δεν μου δινεις και το τηλεφωνο της να τα πω και εγω ενα χερακι ετσι οπως ειμαι σημερα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
καλά... αν είναι και μετά το δίμηνο να σου δίνει 400 ξέχνα το

ψάχνει για κορόιδα....

κράτα τη δουλίτσα σου και κράτα και το πτυχίο σου σε μια ωραιότατη κορνίζα :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Επίσης, τι σχέση έχει αυτή η κυρία με τον φίλο σας;
Γιατί αν είναι απλά γνωστή, πρέπει του πεις ότι μόνο για καλό δε σε ήθελε αυτή. Να δει κι αυτός σε τι άτομο σε στέλνει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KOULA

Νεοφερμένος

Η KOULA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 63 ετών. Έχει γράψει 111 μηνύματα.
[FONT=Arial, sans-serif]εγω ξερω απο φιλο μου δικηγορο οτι για καποιο διαστημα παιρνεις γυρω στα 300 ευρω [περιπου 1-2 χρονια] και μετα αν μπορεις να αντεπεξερθεις στα διαφορα θεματα που εμφανιζονται σε κραταει αλλιως σε διωχνει το μονο σιγουρο ειναι οτι το ωραριο ειναι ακαταστατο και οτι δουλευεις πολλες ωρες ειτε στο γραφειο ειτε εκτος ,εγω προσωπικα δεν θα διαλεγα δικηγορος να γινω θα προτιμουσα γιατρος εαν επρεπε να διαλεξω απο αυτα τα δυο [/FONT]​
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ενα εχω να πω. ειστε χειροτεροι κι απο μας εσεις!
εμενα πρωτο μισθο τουλαχιστον, μετα το πτυχιο, 550ε...
σπαστο ωραριο βεβαια και οχι ενσημα...

ειναι πως πουλας τα προσοντα σου καλο μου. αν βεβαια εχεις να κανεις με τετοια ουφα, ο,τι και να κανεις ειναι αχρηστο.

και μετα σου λενε για την G700, οτι δε γουσταρουν βασικο μισθο...
εδω ρε παιδια ουτε 500 δεν εχουμε λεμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Ουφ, καταρχήν είμαι κι εγώ της άποψης ΜΗΝ ΠΑΣ.

Χωρίς επιχειρήματα, απλά έτσι.

Βρε παιδιά, 300 ΕΥΡΩ????@!!ρ#@$τρφσδωδωσζ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Θα το πω λακωνικά: Δε δουλεύω τσάμπα. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
Θα το πω λακωνικά: Δε δουλεύω τσάμπα. :D
ολοι ετσι λεμε borat, αλλα πολλες φορες με τους μισθους που δινουν εδω στο Ελλαδισταν καταληγουμε να ουλευουμε τζαμπα και λεμε και ευχαριστω απο πανω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fairytale

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fairytale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος. Έχει γράψει 881 μηνύματα.
Προσωπικά θα πήγαινα αν δεν είχα δουλειά. Ποτέ όμως δε θα άφηνα την ήδη υπάρχουσα δουλειά για να πάω σε μια άλλη όπου δε θα με πληρώνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
ολοι ετσι λεμε borat, αλλα πολλες φορες με τους μισθους που δινουν εδω στο Ελλαδισταν καταληγουμε να ουλευουμε τζαμπα και λεμε και ευχαριστω απο πανω!
Σωστό και αυτό.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Παιδιά δεν θα πάω. Καλύτερα να μην ασχοληθώ με το επάγγελμα ποτέ, παρά να πάω κάπου που δεν εκτιμούν πως, αν μη τι άλλο, το κωλόχαρτο που έχω για πτυχίο αξίζει το λιγότερο 300 ευρώ τον μήνα, όσο θεωρούμαι εκπαιδευόμενη και μίνιμουμ 600 ως νέα δικηγόρος. Και πάλι λίγα είναι, αλλά τουλάχιστον είναι κάτι, για όσο δεν έχω εμπειρία. Δλδ με την απλή λογική να το σκεφτείς, ας πάρει μια απόφοιτη λυκείου για την ίδια δουλειά, αφού θεωρεί πως εγώ δεν αξίζω να πάρω μία για τις ώρες που θα χαλάω και το background που έχω και την νοιάζει μόνο πόσα ξέρω στην πράξη! (δεν διάβασα τσάμπα τόσα βιβλία.. έλεος, δεν το ανέχομαι!)

Ευχαριστώ πολύ όλους σας για τις απαντήσεις, με βοηθήσατε πολύ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μην πας, Καγίρι... ΑΝ είναι να βρεθεί η δουλειά, που θα σε βάλει στο επάγγελμα, θα βρεθεί. Οκ, πρέπει να κάνεις στην αρχή κάποιες θυσίες. Γιατί είσαι άπειρη, γιατί είναι πιο μεγάλη (υποτίθεται), γιατί τουλάχιστον μετά από όλα τα ζόρια θα βγάζεις λεφτά.
Αλλά άλλο θυσία άλλο κοροϊδία. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
τελικα σε τι φαση εισαι καγι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
δε θα πάει τελικά ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
αυτο το ξερω. τη ρωτησα γενικοτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ε ψάχνω, μπας και βρω κάτι άλλο. Άμα ξέρετε κι εσείς κάνα δικηγόρο να θέλει βοηθό, όχι αμμισθί, στείλτε ΠΜ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ε ψάχνω, μπας και βρω κάτι άλλο. Άμα ξέρετε κι εσείς κάνα δικηγόρο να θέλει βοηθό, όχι αμμισθί, στείλτε ΠΜ :P

Θες να ερθεις Ροδο; Αν γουσταρεις ισως ξερω εναν:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Έχω πρόταση και για Σαντορίνη και ειλικρινά έχω αρχίσει να το σκέφτομαι πολύ σοβαρά να φύγω.. με ενοχλεί μόνο το ότι δεν έχω σχέση και σε τόσο κλειστές κοινωνίες μόνη μου εντελώς δεν ξέρω αν θα άντεχα.. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Έχω πρόταση και για Σαντορίνη και ειλικρινά έχω αρχίσει να το σκέφτομαι πολύ σοβαρά να φύγω.. με ενοχλεί μόνο το ότι δεν έχω σχέση και σε τόσο κλειστές κοινωνίες μόνη μου εντελώς δεν ξέρω αν θα άντεχα.. :hmm:
εγώ λέω να πας. Θα είναι ενδιαφέρουσα εμπειρία, και στο κάτω κάτω δεν θα είναι για πάντα!
(επίσης για το θέμα σχέση, μη μασάς, στα νησιά στέλνουν νεοδιόριστους καθηγητές, στην ηλικία μας, οι οποίοι τα βραδάκια γυρνάν από ψαροταβέρνα σε ψαροταβέρνα:D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
:rofl: Palladin! Είναι ο κολλητός του πατέρα μου, μόνιμος κάτοικος εκεί κι έχει εστιατόριο, και μου έλεγε πως βγάζουν καλά χρήματα.. και ξέρει αρκετούς. Για την ώρα είναι Αθήνα, αλλά θα φύγει σε κάνα 20ήμερο και του είπα να ρωτήσει και βλέπουμε.. Σε λίγο ερχεται και Πάσχα, θα μαζευτεί κόσμος, ζωή και κότα θα 'μαι! :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top