Συγκατοικεί με άλλη ενώ είναι μαζί μου

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Πιασάρικος τίτλος έτσι? Αν και δεν είναι ενδεικτικός ακριβώς αλλά δεν έβρισκα κάτι καλύτερο :P


Ο τίτλος είναι μεν η αλήθεια αλλά όπως το βλέπει κανείς, φαντάζεται ότι μιλάμε για cheating και πιπεράτα πράγματα
Το στόρυ όμως έχει ως εξής...
Δύο φίλοι μου πήραν την εξής κοινή απόφαση για καθαρά πρακτικούς λόγους
Ενώ έχουν σχέση μεταξύ τους, ενώ είναι ερωτευμένοι πολύ και αγαπιούνται βαθιά, για κάποιους πρακτικούς λόγους είναι αδύνατον αυτή τη στιγμή να συζήσουν μεταξύ τους
Για οικονομικούς λόγους δεν γίνεται να ζήσει και ο καθένας μόνος του
Η κοπέλα συζεί με μία άλλη κοπέλα και το αγόρι... βρήκε συγκάτοικο... μια άλλη κοπέλα η οποία δεν είναι κολλητή κανενός... θα έλεγα απλή γνωστή και των δύο

Οταν το άκουσα έπαθα ένα σοκ η αλήθεια είναι... εγώ δεν θα το άντεχα!
Οι απόψεις είναι οι εξής
Αγόρι
Είναι καθαρά πρακτικό και οικονομικό το θέμα... πρόκειται για ένα μικρό χρονικό διάστημα περίπου 3-4 μηνών όπου μετά πιθανά θα βρω μόνος μου σπίτι αλλού ή θα έχω άλλο συγκάτοικο.
Καταλαβαίνω ότι δεν θα νιώθει και πολύ καλά η κοπέλα μου, το ίδιο θα ένιωθα κι εγώ, αλλά ξέρει πόσο τη θέλω και δεν θέλω να ανησυχεί τόσο πολύ. Δεν υπάρχει φυσικά περίπτωση για κάτι διαφορετικό απ την απλή συγκατοίκηση
Κορίτσι
Καταρχήν, ξέρω ότι έχουμε κάτι πολύ σημαντικό και νιώθω απ αυτό κάποια ασφάλεια.
Έπειτα θέλω κάποιος να είναι συνειδητά μαζί μου, να επιλέγει να μη με κερατώσει όχι επειδή δεν έτυχε, αλλά επειδή δεν ήθελε. Θέλω να είναι ελεύθερος, άλλωστε δεν είμαστε παντρεμένοι, μπορεί να κάνει ό,τι θέλει, αρκεί να είναι ειλικρινής.
Τέλος και μόνος του να μένει, αν θέλει να μου την κάνει δεν το γλιτώνω. θα το κάνει
Εγώ
:worry: οκ....


Εσείς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Δεν αποκλείεται μέσα στη συγκατοίκηση του αγοριού αυτού με την άλλη κοπέλα, το αγόρι να ανοιχτεί σε κάποια φάση λίγο περισσότερο και προς την άλλη κοπέλα... Δε μιλάω απαραίτητα για "ερωτικό" άνοιγμα, αλλά το να έρθουν λίγο πιο κοντά, σαν φίλοι ίσως. Και η φιλία αυτή δεν αποκλείεται να προχωρήσει σε κάτι πιο δυνατό, αν γίνει κάτι και ψυχρανθεί για ένα διάστημα η σχέση του με την κοπέλα του. Αυτό είναι που με ανησυχεί εδώ.

Εγώ πάντως, αν ήμουν στη θέση του αγοριού αυτού θα απέφευγα να συγκατοικήσω με μια άλλη κοπέλα και ιδιαίτερα αν είμασταν απλά γνωστοί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoulini

Νεοφερμένος

Η nikoulini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Καλημέρα κακή επιρροή.Θα ήθελα να ρωτήσω γιατί δεν συγκατοικούν οι δυο τους εφόσον και οι δύο έχουν συγκάτοικο?Ποιο είναι το πρόβλημα?Βασικά εμένα θα με ενοχλούσε γιατι οκ μπορεί η κοπέλα να του έχει εμπιστοσύνη και σίγουρα αν θέλει να την κερατώσει θα το κάνει ούτως η άλλως αλλά γιατί να την φέρνουμε και στο πιάτο?Ένας πειρασμός πολύ κοντά του είναι.Προφανώς εγώ δεν θα το δεχόμουνα και ας μην είμασταν παντρεμένοι...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Επί του παρόντος απλά δεν γίνεται
Αυτό είναι το δεδομένο μας... δεν υπάρχει κάτι πονηρό σε αυτό πάντως. Όντως έτσι είναι.
Δεν είναι δλδ υπεκφυγή κανενός
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Ναι, αλλά ήταν ανάγκη να μείνει με μια κοπέλα με την οποία είναι απλά γνωστοί; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
μπορεί να υπήρχε επιτακτική οικονομική ανάγκη να βρει συγκάτοικο όποιος και αν ήταν αυτός.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Όντως περίεργη κατάσταση...:hmm:

Έχω μία απορία: ο φίλος σου, εννοώ το αγόρι, δεν έχει κανένα φίλο με τον οποίο να μπορεί να συγκατοικήσει; Ούτε μέσω αγγελίας βρίσκει τίποτα; Βέβαια προκειμένου να μείνει με κάποιον παντελώς άγνωστο καλύτερα με την κοπέλα αυτή που ξέρει έστω και λίγο.

Η αλήθεια είναι ότι θα μου φαινόταν περίεργο στην αρχή αλλά επειδή λειτουργώ με το σκεπτικό της φίλης σου στις σχέσεις μου δε θα με πείραζε τόσο όσο φαντάζομαι τώρα. Από τη στιγμή που είναι πολύ ερωτευμένοι ως ζευγάρι νομίζω δεν έχουν να φοβούνται τίποτα. Λίγοι μήνες είναι, θα περάσουν και θα μείνουν μαζί μετά. Να πω και το κλασικό ότι θα δοκιμαστεί η σχέση έτσι ή είναι περιττό; :P Συμφωνώ με τη στάση της φίλης σου, αν μπορεί να το αντέξει και στην πράξη (όχι μόνο στα λόγια...) τότε δε νομίζω ότι θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα και το εύχομαι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Δεν παιαιαιιιζει τετοιο πραγμα. Δε με εχω για τρελα ζηλιαρα, αλλα νομιζω δε θα μου αρεσε καθολου ο εαυτος μου αν ο φιλος μου συγκατοικουσε με κοπελα.. Ηθελα δεν ηθελα, θα τριγυριζαν απειρα στο μυαλο μου και θα βγαιναν διαφορα κομπλεξ. Εννοειται οτι αν θελει να σου την κανει θα στην κανει, αλλα ειναι αναγκη αν θελει να στην κανει να παει 5 βηματα απ'το κρεβατι του? :D
Επισης αδυνατω να πιστεψω πως αν δε θελει να συγκατοικησει με την κοπελα, δεν μπορει να φορτωθει εναν μηνα στον κολλητο του, τον επομενο στους γονεις του, τον μεθεπομενο σε καποιον αλλο, προκειμενου να περασουν οι 3 μηνες χωρις επιπλεον θεματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,962 μηνύματα.
Όσο οικονομική ανάγκη και να έχει ένας άνθρωπος, δεν θεωρώ ότι στέρεψε από συγκατοίκους ή φίλους, ούτως ώστε να είναι η πρώτη του λύση μια απλή γνωστή. Εκείνοι μπορεί να νιώθουν ασφάλεια. Εγώ δεν θα ένιωθα. Πείτε με ανασφαλή, ζηλιάρη, ναι είμαι! Δεν θέλω, ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ τέτοια σκηνικά. Ούτε να μου τα κάνουν, ούτε να τα κάνω κι εγώ στην άλλη. Η σχέση δεν είναι σεντόνι που μπορείς να το τεντώνεις όσο θες για να δείς αν θα πέσουν με ασφάλεια τα βάρη σου επάνω. Κάποια στιγμή θα σκιστεί... Προτιμώ να προλαμβάνω, παρά να ράβω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Δεν βάζεις καμιά ψηφοφορία να μπορείς να δεις πιο εύκολα ποια είναι η επικρατούσα άποψη; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Βασικά εγώ θα ήθελα να ξέρω και άλλες λεπτομέρειες. Δηλαδή το αγόρι, έψαξε για σπίτι μαζί με την γνωστή του κοπέλα; Αν το έκανε αυτό το βρίσκω χαζό να μην έψαξε για σπίτι κατευθείαν με τη δική του κοπέλα. Επίσης είναι σίγουρο ότι είναι κάτι προσωρινό;
Το να φορτώνεται το άτομο πάντως σε φίλους για μία εβδομάδα το δέχομαι, το να μένεις όμως μήνα και βάλε το βρίσκω απαράδεκτο. Φυσικά αν υπάρχει σπίτι γονέων, το βρίσκω τελείως χαζό να μπαίνει στο ενοίκιο έστω και με συγκατοίκηση γιατί αλλιώς είναι μισά μισά και αλλιώς να μη δίνεις τίποτα :P

Όσον αφορά τώρα την θέση της κοπέλας, εξαρτάται καθαρά από το πόση εμπιστοσύνη έχει στο αγόρι της. Αν δεν του έχει λογικό είναι να ενοχλείται. Αν μιλάμε για χρόνια σχέση όπου έχει αποδειχτεί η σταθερότητα της αλλά και τα συναισθήματα μεταξύ τους, τότε καλό θα ήταν να το ξεπεράσει, από τη στιγμή που όντως είναι η μοναδική λύση. :)

Προσωπικά στη θέση της κοπέλας θα με ενοχλούσε αρκετά, ειδικά αν δεν ήξερα τον συγκάτοικο της και δεν ήξερα και πως τον βλέπει η κοπέλα μου. Ίσως αν τους ήξερα τη μεταξύ τους σχέση να ένιωθα καλύτερα/χειρότερα βλέποντας αν υπάρχει περίπτωση ή όχι να γίνει ποτέ κάτι μεταξύ τους. Επίσης έχει σημασία και τι ωράρια έχουν οι συγκάτοικοι. Δηλαδή αν και οι δύο είναι φοιτητές και αρκετές ώρες τους τις περνάνε χαζοχαίροντας στο σπίτι, τότε θα ήταν αρνητικό. Αν δεν συμπίπτουν τόσο τα ωράρια τους και οι μόνες ώρες που βρίσκονται μαζί στο σπίτι είναι οι ώρες που κοιμούνται, τότε θα ήταν θετικό. Σημαντικό είναι πως βλέπει η συγκάτοικος του παιδιού την σχέση του με την κοπέλα του. Αν πχ έχει πρόβλημα να έρχεται η κοπέλα του στο σπίτι τότε υπάρχει θέμα, αν είναι cool τότε γιατί να υπάρχει;

Θεωρώ λοιπόν ότι αν και θα με ενοχλούσε, θα έκανα υπομονή αν πραγματικά ήθελα αυτή τη σχέση και το ήθελε και η άλλη πλευρά και αν δεν ίσχυαν κάποια από τα αρνητικά που ανέφερα πιο πάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Προσωπικά θα ζήλευα αλλά μέχρι εκεί, μάλιστα αν είχα εμπιστοσύνη στην σύντροφο μου η ζήλια θα έκανε φτερά μέσα μια εβδομάδα.
Ωστόσο αυτό που με τρομάζει είναι ότι σε μια σχέση πρέπει:

  • Να ΜΗΝ δένεσαι με άτομα του άλλου φύλλου
  • Να ΜΗΝ έχεις φίλες του αντίθετου φύλλου
  • Να πρέπει να διώχνεις όλους τους πειρασμούς από την καθημερινότητα σου
Για εμένα αν έπρεπε να ακολουθήσω κάποιο από τα παραπάνω guidelines θα σκεφτόμουνα στα σοβαρά να τερματίσω την σχέση όπου θα μου επέβαλε τις παραπάνω δεσμεύσεις. Από όσο ξέρω η αγάπη, ο έρωτας, η ευτυχία είναι συναισθήματα και όχι δεσμεύεις. Δεσμεύσεις έχουμε απέναντι στο κράτος, τον εργοδότη κτλ αλλά και οι παραπάνω συγκεκριμένες δεσμεύσεις δεν έχουν να κάνουν με την υγεία μιας σχέσης αλλά με τον φόβο και τις ανασφάλειες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Αυτά που λέτε εμένα μου φαντάζουν εξωγήινα.

Χαχα, εδώ που ζω θα ήταν εντελώς φυσιολογική αυτή η κατάσταση, ίσως και αναγκαία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Συμφωνώ με Εδάδι, σιγά τ' αυγά. Συγκατοικούν, δε συζούν.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Αυτα τα μοντερνα.. :pfff:

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν είναι προοδευτικό ή μοντέρνο, αλλά νομίζω πως τα ίδια θα σκεφτόμουν με τη συγκεκριμένη κοπέλα.
Δηλαδή από τη στιγμή που θα ήμουν με κάποιον και δε μου έχει δώσει δείγματα να αμφιβάλλω για αυτόν και του έχω εμπιστοσύνη και τον βολεύει αυτή η κατάσταση, δε θα μπορούσα να μην το δεχτώ και να του δημιουργήσω ΕΓΩ το πρόβλημα.
Φαντάζομαι πως είναι μια λύση ανάγκης, όπως όλες οι συγκατοικήσεις, ποιος δε θέλει να μένει μόνος του; Γιατί λοιπόν αυτή η κοπέλα να μην του σταθεί και να μην τον βοηθήσει με τη στάση της να διευκολύνει τη ζωή του και να βάλει πάνω από αυτό τη ζήλεια της;

Αν δεν είχε λοιπόν πρόβλημα η ίδια με το να πηγαίνω εκεί όποτε θέλω, δηλαδή αν δε μας δημιουργούσε με τη στάση της πρόβλημα στη σχέση μας, τότε δε νομίζω να αντιμετώπιζα κι εγώ πρόβλημα.
Αυτός πως και αποφάσισε ξαφνικά να αλλάξει σπίτι, συγκατοικούσε με άλλον πριν ή έμενε μόνος του;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Θεωρώ ότι το ζήτημα αυτό ανάγεται ουσιαστικά στο θέμα περί ύπαρξης φιλίας μεταξύ ατόμων διαφορετικών φύλων. Αν κάποιος πιστεύει ότι δεν μπορεί να υπάρξει, προφανώς θα του προκαλούσε και τεράστια προβλήματα μια τέτοια συγκατοίκηση.
Προσωπικά δεν θα το παίξω υπεράνω και δεν θα πω ότι δεν θα ζήλευα, αλλά μέχρι εκεί. Δεν θεωρώ ότι έχω το δικαίωμα να του "απαγορεύσω" κάτι τέτοιο, όπως και δεν θα ήθελα κι εγώ τέτοιες απαγορεύσεις από κανέναν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Αυτά που λέτε εμένα μου φαντάζουν εξωγήινα.
Χαχα, εδώ που ζω θα ήταν εντελώς φυσιολογική αυτή η κατάσταση, ίσως και αναγκαία
Μα καλα..που ζεις ; :P Μα κι εδω για αναγκη προκειται. Απλα ρωταει η ΚΕ κατα ποσο θα το αντεχε ο καθενας.

Συμφωνώ με Εδάδι, σιγά τ' αυγά. Συγκατοικούν, δε συζούν.-
Καταλαβαινω τι θες να πεις, αλλά οσο να ναι οταν περνας τις περισσοτερες ωρες σου με καποιον, δημιουργουνται προυποθεσεις για καποιου ειδους επαφη. (γιατι να μισιουνται δεν παιζει, δε θα μπορουσαν να συγκατοικησουν καν).

Εγω προς το παρον θα περιοριστω στο οτι : η θεωρια απεχει απο την πραξη :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
...
Καταλαβαινω τι θες να πεις, αλλά οσο να ναι οταν περνας τις περισσοτερες ωρες σου με καποιον, δημιουργουνται προυποθεσεις για καποιου ειδους επαφη. (γιατι να μισιουνται δεν παιζει, δε θα μπορουσαν να συγκατοικησουν καν).

Εγω προς το παρον θα περιοριστω στο οτι : η θεωρια απεχει απο την πραξη :whistle:

Γιατί, θα παίζουν όλη μέρα μαξιλαροπόλεμο, ενώ η κοπέλα του θα τον βλέπει τα Σαβαβτοκύριακα; ;)
Τι να πω, συμφωνώ με το τελευταίο που λες. Δεν ξέρω πώς θα το δεχόμουν από άλλον άνθρωπο και υπό άλλες συνθήκες, ας είμαι ειλικρινής. Αλλά έχοντας ΔΕΙ την πράξη επί τρία χρόνια, σας διαβεβαιώ: γίνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Την περίοδο που έμενα εκτός Ελλάδας ο τότε φίλος μου συγκατοικούσε με κοπέλα. Δεν ήταν μεγάλη σχέση, ήμουν όμως πολύ ερωτευμένη. Το γεγονός ότι συγκατοικούσε με κοπέλα δεν με ενδιέφερε, δεν ζήλευα και δεν είχα σκεφτεί ότι ήταν γεγονός να με κάνει να αισθανθώ περίεργα ή να γκρινιάξω. Επίσης πολλές μεικτές συγκατοικήσεις είχα δει και ήταν πολύ νορμάλ. Φίλη μου συγκατοικούσε με 1 άντρα και 1 γυναίκα λεσβία. Ο φίλος της θα έπρεπε να είναι σε επαγρύπνηση όπως περιγράφετε.:P Δηλ. το ότι υπάρχει αυτό το θέμα στο forum μου φαίνεται περίεργο. Κι ότι η πλειοψηφία λέει ότι θα είχε πολύ μεγάλο πρόβλημα μου δημιουργεί ακόμα μεγαλύτερη εντύπωση. Και να πω ότι δεν είμαι άτομο που το παίζει υπερμοντέρνο, κανονική κοπέλα είμαι, ανασφάλειες έχω, όμως στο συγκεκριμένο δεν βρίσκω πού υπάρχει πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top