X-Men origins : Wolverine (2009)

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
X-MEN ORIGINS : WOLVERINE (IMDB)





Mικρο teaser (τα πληρη τραιλερ δειχνουν υπερβολικα πολλες σκηνες)


+ Hugh Jackman (yes, for boys too)
+ δεν ηταν βαρετη
+ αρκετοι νεοι μεταλλαγμενοι
+ καλα εφε και σκηνες δρασης
+ διατηρησε σε αποδεκτα επιπεδα την ποιοτητα των προηγουμενων 3 εργων
+ καποιες καλες ατακες
+ Ryan Reynolds και οι ατακες που του εδωσαν (παλι).

- ο σκηνοθετης, περα απο τις σκηνες δρασης,...απλά διεκπεραιωσε τη δουλεια.Τιποτα τσαχπινικο.
- αλλαγες στην ιστορια (αναμενομενο)
- καλος ηθοποιος για Sabertooth αλλά καμια σχεση με αυτον της τριλογιας, αλλαζοντας ετσι τον χαρακτηρα
- ο χαρακτηρας του Reynolds επαιζε πολυ λιγο
- επρεπε να ειναι πιο σκοτεινη. Ειδικα επειδη αφορα τον Λόγκαν. Και λιγο πιο "αγρια".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Το είδα κι εγώ χθες.
Καλή ταινία ήτανε.

Για τα αρνητικά συμφωνώ κι εγώ.
ο σκηνοθετης, περα απο τις σκηνες δρασης,...απλά διεκπεραιωσε τη δουλεια.Τιποτα τσαχπινικο.
- αλλαγες στην ιστορια (αναμενομενο)
- καλος ηθοποιος για Sabertooth αλλά καμια σχεση με αυτον της τριλογιας, αλλαζοντας ετσι τον χαρακτηρα
- ο χαρακτηρας του Reynolds επαιζε πολυ λιγο
- επρεπε να ειναι πιο σκοτεινη. Ειδικα επειδη αφορα τον Λόγκαν. Και λιγο πιο "αγρια".

Αν και η αλλαγή στην ιστορία είχε ένα μικρό ενδιαφέρον.Τουλάχιστον περιορίζεται μόνο εκεί και δεν έχει να κάνει με την συνέχεια που όλοι έχουμε δει.
Επίσης σαν πολύ μεγάλος δεν είναι ο Wolverine;Ειδικά σε κάτι μάχες είχε πάρει μέρος και ο
Duncan McCloud :P
Επίσης ο ηθοποιός που υποδήθηκε τον Xavier στο τέλος της ταινίας μάλλον ήτανε κάποιος σωσίας...

Αν θυμάμαι καλά η ταινία είχε γυριστεί εν μέσω της απεργίας των σεναριογράφων στην Αμερική..υπό άλλες συνθήκες πιστεύω πως θα μπορούσε να είχε γίνει αρκετά καλύτερη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
πίσης σαν πολύ μεγάλος δεν είναι ο Wolverine;Ειδικά σε κάτι μάχες είχε πάρει μέρος και ο Duncan McCloud :P
Δεν ξεραμε ηλικια απο το κομικ νομιζω. Δε θυμαμαι. Νταξει ειναι καπου 160, δε του φαινεται.
Επίσης ο ηθοποιός που υποδήθηκε τον Xavier στο τέλος της ταινίας μάλλον ήτανε κάποιος σωσίας...
απότι ξερω ο ιδιος ο Πατρικ Στιουαρτ ηταν. Αλλά ήταν πολυ περιεργο οντως. Κακο μακιγιαζ ; Εφε ; Περιεργο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
απότι ξερω ο ιδιος ο Πατρικ Στιουαρτ ηταν. Αλλά ήταν πολυ περιεργο οντως. Κακο μακιγιαζ ; Εφε ; Περιεργο..

Τώρα κοίταγα το casting,αλλά δεν αναφέρει καν τον ρόλο του Xavier οπότε μπορεί να ήταν όντως ο Πάτρικ Στιούαρτ.
Στο σινεμά κοιτούσαμε τους τίτλους τέλους που έδειχνε τους ηθοποιούς και δεν τον είχαμε δει ούτε κι εκεί οπότε υποθέσαμε ότι μπορεί να ήταν άλλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Η αληθεια ειναι οτι μερικες φορες δεν αναφερεται καν καποιος ηθοποιος. Νομιζω καπου το χα ξαναπετυχει με Σων Κονερυ να φανταστεις. Θα θελα να μαθω τι διαολο του εκαναν και φαινοταν ετσι. Η 1η υποθεση μου ειναι οτι επειδη ηθελαν να τον κανουν πολυ νεο (οπως επρεπε), δε τους βγηκε καλα ειτε λογω μακιγιαζ, ειτε γραφικων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Value

Νεοφερμένος

Ο Value αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Ο Πάτρικ Στιούαρτ είναι, αλλά φτιαγμένος από υπολογιστή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Estartu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η τρελή κι αλλοπαρμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 61 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 169 μηνύματα.


κατάφερα και την είδα κι εγώ προχθές αλλά μου φάνηκε "λίγη"


(είμαι φαν και του Χιου και του Wolverin χαρακτήρα και έμεινα κάπως "ανικανοποίητη") ...


πάντως μου άρεσε ότι ακόμα και έτσι "στέκεται" σαν prequel για τους X-men

:D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top