Κινητά: Συγκρίσεις, προτάσεις, γνώμες

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Κι εγώ το σκέφτομαι αυτό για τις εφαρμογές... Θα το ψάξω! :)

Εχουν βελτιωθει τα πραγματα στα Windows και ισως βελτιωθουν περισσοτερο μολις βγουν τα Windows 10, θα μπορουν πιο ευκολα να γινουν port εφαρμογες απο αλλα λειτουργικα αν δεν κανω λαθος. Το μεγαλο store ειναι θετικο αλλα αν εχεις ενα κινητο που σερνεται τι να το κανεις. Σκεψου και το Blackberry Z10 που υποστηριζει εφαρμογες απο το ανδροιδες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Τα περισσοτερα apps τα βρισκω εντελως αχρηστα. Τα πιο σημαντικα υπαρχουν σχεδον σε ολες τις πλατφορμες.

Το blackberry πλεον υποστηριζει apps και απο το amazon. Προσωπικα δεν εχω κανει κανενα port απο android μεχρι τωρα. Οσα apps εχω ειναι native και κατεβασμενα απο το bb world.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leouv

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leouv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Έχει κάποιος το LG L Bello; Έχω διαβάσει τα καλύτερα από χρήστες και η τιμή του είναι προσιτή... Μάλλον σε αυτό θα καταλήξω...

Σκέφτομαι να πάρω το LG L Bello Dual, γνωρίζετε αν υπάρχει κάποια άλλη διαφορά ανάμεσά τους εκτός από τη διπλή SIM; Έχω διαβάσει ότι το Dual έχει επιπλέον NFC (το οποίο μου είναι αδιάφορο), και επίσης, έχει 1 ώρα λιγότερη αντοχή στη μπαταρία από το κανονικό αλλά δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα σε αυτό, ελπίζω οι αντοχές τους να είναι οι ίδιες, καθώς το κανονικό βγάζει 24ωρο άνετα, όπως λένε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστίνα!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Έχει κάποιος το LG L Bello; Έχω διαβάσει τα καλύτερα από χρήστες και η τιμή του είναι προσιτή... Μάλλον σε αυτό θα καταλήξω...

Σκέφτομαι να πάρω το LG L Bello Dual, γνωρίζετε αν υπάρχει κάποια άλλη διαφορά ανάμεσά τους εκτός από τη διπλή SIM; Έχω διαβάσει ότι το Dual έχει επιπλέον NFC (το οποίο μου είναι αδιάφορο), και επίσης, έχει 1 ώρα λιγότερη αντοχή στη μπαταρία από το κανονικό αλλά δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα σε αυτό, ελπίζω οι αντοχές τους να είναι οι ίδιες, καθώς το κανονικό βγάζει 24ωρο άνετα, όπως λένε...

Καλά η μπαταρία εξαρτάται και από την χρήση που κάνεις έτσι... Αν είσαι όλη την ώρα μπλίκι μπλίκι στο facebook μην περιμένεις να κρατήσει 24 ώρες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Το LG L Bello εχει χαλια αναλυση οθονης και μολις 1GB ram.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Παιδιά είναι απλό, με κάτω από 200 ευρώ όλο και κάποιο πολύ δυνατό κουσούρι θα βρείτε στο κινητό σας. Βέβαια δίνετε λίγα χρήματα οπότε δεν θα έπρεπε να σας πειράζει. Νομίζω η πιο ολοκληρωμένη (λιγότερο χειρότερη) λύση είναι το νέο motorola moto g. Σκεφτείτε πως ακόμα και το lg g2 που θεωρείται κορυφαίο κινητό λίγο πάνω από 250 ευρώ, δεν δέχεται sd card! Πάντα ανταλλάζεις κάποια πλεονεκτήματα με κάποια μειονεκτήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Τα Huawei τι λένε;Είναι καλά σαν κινητά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Κινητο με κινητο ειναι διαφορετικο κι αυτοι ισχυει για ΟΛΕΣ τις εταιριες.

Γενικα λενε καλα λογια για τα συγκεκριμενα αλλα παλι πρεπει να αναφερθεις σε συγκεκριμενο μοντελο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Γενικά σαν εταιρία καλή είναι απ' ότι έχω ακούσει (δεν έχω χρησιμοποιήσει προσωπικά). Πες όμως τι μοντέλο θες για σιγουριά όπως λέει ο Darth.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leouv

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leouv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Καλά η μπαταρία εξαρτάται και από την χρήση που κάνεις έτσι... Αν είσαι όλη την ώρα μπλίκι μπλίκι στο facebook μην περιμένεις να κρατήσει 24 ώρες :P

Μπλικι μπλικι χαχαχα ναι ρε συ εννοείται ότι λαμβάνω ως παράγοντα τη χρήση!!!

Το LG L Bello εχει χαλια αναλυση οθονης και μολις 1GB ram.

Παιδιά είναι απλό, με κάτω από 200 ευρώ όλο και κάποιο πολύ δυνατό κουσούρι θα βρείτε στο κινητό σας. Βέβαια δίνετε λίγα χρήματα οπότε δεν θα έπρεπε να σας πειράζει. Νομίζω η πιο ολοκληρωμένη (λιγότερο χειρότερη) λύση είναι το νέο motorola moto g. Σκεφτείτε πως ακόμα και το lg g2 που θεωρείται κορυφαίο κινητό λίγο πάνω από 250 ευρώ, δεν δέχεται sd card! Πάντα ανταλλάζεις κάποια πλεονεκτήματα με κάποια μειονεκτήματα.

Πάντως το bello μου φαίνεται καλό για την τιμή του και από άποψη μπαταρίας και κάμερας που μ' ενδιαφέρουν και από άποψη λειτουργικού, που έχει android. Μάλλον το απλό θα πάρω, όχι το dual.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Μπλικι μπλικι χαχαχα ναι ρε συ εννοείται ότι λαμβάνω ως παράγοντα τη χρήση!!!





Πάντως το bello μου φαίνεται καλό για την τιμή του και από άποψη μπαταρίας και κάμερας που μ' ενδιαφέρουν και από άποψη λειτουργικού, που έχει android. Μάλλον το απλό θα πάρω, όχι το dual.

Μη το φορτωσεις ομως γιατι θα σερνεται. Το οτι απλα εχει Android δεν λεει τιποτα. Να εισαι προετοιμασμενη για κολληματα με βαρια χρηση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leouv

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leouv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Μη το φορτωσεις ομως γιατι θα σερνεται. Το οτι απλα εχει Android δεν λεει τιποτα. Να εισαι προετοιμασμενη για κολληματα με βαρια χρηση...

Δεν θέλω πολλά πολλά... Μόνο viber, skype, μπορεί και facebook, αλλά προτιμώ να μπαίνω από το browser...και 2-3 ακόμα μικρές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmzk

Δραστήριο μέλος

Ο Dmzk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 451 μηνύματα.
Τελικά αγόρασα το g2,το μόνο πράγμα που δεν μου αρέσει είναι τα χρώματα φαίνονται λίγο oversaturated
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Τελικά αγόρασα το g2,το μόνο πράγμα που δεν μου αρέσει είναι τα χρώματα φαίνονται λίγο oversaturated

Πόσο το πήρες? Γιατί μου φαίνεται βγήκες πολύ από το αρχικό σου budget.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmzk

Δραστήριο μέλος

Ο Dmzk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 451 μηνύματα.
Με τσόνταρε ο πατέρας μου,το πήρα 280
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nancy2

Νεοφερμένος

Η Νανσυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Λοιπόν, δυστυχώς σήμερα έσπασε η οθόνη του κινητού μου (κλαψ κλαψ) και οσονούπω μάλλον θα χρειαστεί να πάρω καινούργιο (βέβαια το κινητό εξακολουθεί να λειτουργεί μια χαρά, αλλά η οθόνη θρύψαλα...) Για το Samsung core prime 4g g360 τι γνώμη έχετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
ΤΙ κινητο ειχες και εσπασε?Γενικα το καλυτερο κινητο που ειχα ηταν απο την HTC ,το samsung s4 που εχω εχει θεματα με τους χαρτες και με εφαρμογες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nancy2

Νεοφερμένος

Η Νανσυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Ένα απλό και αρκετά οικονομικό, της Haier είναι. Είχα δοκιμάσει πριν αρκετό καιρό ένα της HTC, αλλά δεν με άφησε και πολύ ικανοποιημένη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Windows Phone...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Είμαι ανάμεσα στο LG Spirit 4G και το LG G4c.Απ'ότι είδα τα χαρακτηριστικά τους είναι πάνω κάτω τα ίδια.
Έχετε γνώμη για κάποιο από τα δύο;Τι προτείνετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top