Μάτιασμα

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Μπορεί κάποιος να εξηγήσει με λογικά επιχειρήματα πως ακριβώς δρα ένα ξεμάτιασμα;


Μα σοβαρά τώρα πιστεύετε σε τέτοια πράγματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Eισαι προσβλητικος και επιθετικος και ισως και τσιρακι του σατανά. :P

Λογικα, δε νομιζω να μπορει καποιος να το εξηγησει, γιαυτο και "πιστευουν".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tirogaridaki_23

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tirogaridaki_23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Κατι αλλο. Οσες φορες ΔΕΝ παει ο νους μας στο ματι (οτι μας εχουν ματιασει και θελουμε ξεματιασμα), (γιατι ενταξει δε σκεφτομαστε ματι καθε φορα που νιωθουμε ασχημα) πως ξερετε οτι οντως δε σας εχουν ματιασει ;
Αρα ειναι εμεις τι σκεφτομαστε και που παει ο νους μας.
Μπορεί να έχεις και δίκιο, γιατί υπάρχουν άτομα που λένε πως δε ματιάζονται ποτέ.Εγώ ας πούμε κανα δυο φορές νιώ΄θω ότι με ματιάξανε κι αυτές μου το είπαν άλλοι όπτι είμαι ματιασμένη. Μόνη μου ποτέ δεν είπα "α έίμαι ματιασμένη" άρα είναι και καταπόσο τοπιστέυεις ή όχι.Αν με τον κάθε πονοκέφαλο λες ότι είσα ματιασμένος τότε το απόζητάς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Eισαι προσβλητικος και επιθετικος και ισως και τσιρακι του σατανά. :P

Λογικα, δε νομιζω να μπορει καποιος να το εξηγησει, γιαυτο και "πιστευουν".
Επίσης είμαι και κακομαθημένος και παλιοχαρακτήρας.....:D:D:D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Kαι κουραστικος.
Και νεκροκεφαλος.
Και πειρατης. (οχι περιμενε...αυτο ειναι καλο :P )


Tirogaridaki καλα το πας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Pls...όχι άλλο off-topic! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Dammit..το ματιασαμε το τοπικ ! :P


Παντως πρεπει να μας βαζει να σκεφτομαστε, το γεγονος οτι τα ατομα που πιστευουν στο ματιασμα, περισσοτερο προσπαθουν να μην ακουσουν αυτους που δε πιστευουν, παρά να προσπαθησουν να επαληθευσουν αν οντως ισχυει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Γιατί;
Υπάρχει τρόπος επαλήθευσης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Εμμεσος. Δε μπορουμε να μπουμε μικροσκοπικα εκεινη την ωρα στο σωμα και να δουμε τι γινεται και που οφειλεται, δεν εχουμε ουτε την τεχνολογια ακομα.

Αλλα εμμεσα ναι. Καθε φορα που καποιος σας ζηταει ξεματιασμα , πειτε του οτι θα τον ξεματιασετε , αλλα μη το κανετε. Σημειωστε ποσες φορες επιασε και ποσες οχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Πω τι θυμήθηκα τώρα η γυναίκα!!!!

Πρόπερσι πάω στης αδερφής μου εκεί είχε μια κοπέλα που όλοι την θεωρούν γρουσούζα και ότι ματιάζει ότι δεί, είχα πεί λοιπόν ότι φέυγω για Λέρο, πέρνει λοιπόν η συγκεκριμένη όταν γύρισα και με ρώτησε πώς πέρασα, λοιπόν ακούστε τι έγινε...

Ευδομάδα πρώτη: πνιγμός απο την δευτέρα μέχρι την κυριακή πνηγόμουν απο τον ύπνο μου το σάλιο μου μέχρι και το νερό που έπινα

Ευδομάδα δέυτερη: κάψιμο πηρε φωτιά το χέρι μου, άναψαν τα μαλιά μου, κάικα με το μάτι κουζίνας, με φούρνο και γενικά το σώμα μου ήταν λές και βγήκα απο τα χαρακώματα.

Ευδομάδα τρίτη: Κοψήματα κοβόμουν απο σελίδα χαρτί μέχρι και γιαλί απο το παπούτσι μου που πάτησα στον δρόμο, έν το μεταξύ εγώ δεν κοβομαί ποτέ άλλα ποτέ λέμε οπώτε λόγο παραξενιάς τα μαχαίρια τα θέλω να κόβουν σβέρκο, ο άντρας μου τα έξαφάνισε όλα και ότι ήθελε να κοψει το έκανε ο ίδιος και για τους δύο. γμάτο τσιρότα σε όλο το σώμα...

Η μάνα μου δεν ήξερε πώς να με συνεφέρει, δεν υπήρχε μέρα που να μην φοβόμουν μην πάθω κάτι. Ε Μου είπε και την ατάκα, λένε πώς τριτώνει το κακό άλλα πάντα τετρατώνει, πρόσεχε μου έλεγε, αυτή έχει μάτι

Ξαυνικά όλα σταματάνε στο τέλος της τρίτης ευδομάδας, η μάνα μου μου λέει ότι η συγκεκριμενη έπερνε την αδερφή μου και έλεγε πόσο ζηλέυει που μπορούμε και πάμε όπου θέλουμε καλοκαιριάτικα, μετά απο μια ευδομάδα ακριβώς έρχετε στο σπίτι για την γιορτή του άντρα μου, με ρώτησε τι θα κάνουμε το καλοκαίρι και ότι θα ήθελε πολλύ να είναι στην θέση μου.
Το ίδιο βράδυ ΄πέθαινα απο φρικτούς πόνους στην κοιλιά, το επόμενο μεσημέρι μπήκα για σκουλοκοιδήτη, 1 ευδομάδα μέσα και 1μισι μήνα χωρίς μπάνια και ξάπλα ατελείωτη μέσα στην ζέστη.

:hehe: :hehe: :hehe: :hehe: :hehe: :hehe: :hehe: :hehe: :hehe: :hehe:


Σας κούρασα άλλα έχει γέλιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Μηπως να χρησημοποιησει την ικανοτητα της να βγαλει κανα φραγκο ; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Μηπως να χρησημοποιησει την ικανοτητα της να βγαλει κανα φραγκο ; :P

Η αδερφή μου πάθαινε ζημιές κάθε φορά που έλεγε άχ αυτό είναι ωραίο, πάντα κάτι πάθαινε, ψειγείο καινουριο με το που το είπε χάλασε ανταλακτικο που δεν ήταν στην εγγύηση, καταψύκτης πλημύρισε και αντικαταστάθηκε, ποτήρια καλά στο σύνθετο έγιναν θρύψαλα όταν είπε ότι είναι φοβερο ντεκόρ σπάσαν όλα, και πάαααρααα πολλά άλλα, αφού η αδερφή μου κάνει αγιασμό πρίν έρθει με παπα:hehe: :hehe: :hehe: :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
Πω τι θυμήθηκα τώρα η γυναίκα!!!!

Πρόπερσι πάω στης αδερφής μου εκεί είχε μια κοπέλα που όλοι την θεωρούν γρουσούζα και ότι ματιάζει ότι δεί, είχα πεί λοιπόν ότι φέυγω για Λέρο, πέρνει λοιπόν η συγκεκριμένη όταν γύρισα και με ρώτησε πώς πέρασα, λοιπόν ακούστε τι έγινε...

Ευδομάδα πρώτη: πνιγμός απο την δευτέρα μέχρι την κυριακή πνηγόμουν απο τον ύπνο μου το σάλιο μου μέχρι και το νερό που έπινα

Ευδομάδα δέυτερη: κάψιμο πηρε φωτιά το χέρι μου, άναψαν τα μαλιά μου, κάικα με το μάτι κουζίνας, με φούρνο και γενικά το σώμα μου ήταν λές και βγήκα απο τα χαρακώματα.

Ευδομάδα τρίτη: Κοψήματα κοβόμουν απο σελίδα χαρτί μέχρι και γιαλί απο το παπούτσι μου που πάτησα στον δρόμο, έν το μεταξύ εγώ δεν κοβομαί ποτέ άλλα ποτέ λέμε οπώτε λόγο παραξενιάς τα μαχαίρια τα θέλω να κόβουν σβέρκο, ο άντρας μου τα έξαφάνισε όλα και ότι ήθελε να κοψει το έκανε ο ίδιος και για τους δύο. γμάτο τσιρότα σε όλο το σώμα...

Η μάνα μου δεν ήξερε πώς να με συνεφέρει, δεν υπήρχε μέρα που να μην φοβόμουν μην πάθω κάτι. Ε Μου είπε και την ατάκα, λένε πώς τριτώνει το κακό άλλα πάντα τετρατώνει, πρόσεχε μου έλεγε, αυτή έχει μάτι

Ξαυνικά όλα σταματάνε στο τέλος της τρίτης ευδομάδας, η μάνα μου μου λέει ότι η συγκεκριμενη έπερνε την αδερφή μου και έλεγε πόσο ζηλέυει που μπορούμε και πάμε όπου θέλουμε καλοκαιριάτικα, μετά απο μια ευδομάδα ακριβώς έρχετε στο σπίτι για την γιορτή του άντρα μου, με ρώτησε τι θα κάνουμε το καλοκαίρι και ότι θα ήθελε πολλύ να είναι στην θέση μου.
Το ίδιο βράδυ ΄πέθαινα απο φρικτούς πόνους στην κοιλιά, το επόμενο μεσημέρι μπήκα για σκουλοκοιδήτη, 1 ευδομάδα μέσα και 1μισι μήνα χωρίς μπάνια και ξάπλα ατελείωτη μέσα στην ζέστη.

:hehe: :hehe: :hehe: :hehe: :hehe: :hehe: :hehe: :hehe: :hehe: :hehe:


Σας κούρασα άλλα έχει γέλιο

ρε τι ηταν αυτη;:confused::confused::confused::confused:
να την πατε στον παπα να την ξορκισει....ξουυυυυυυυυυυυυυυ.....
εμοτικον που κανει το σχημα του σταυρου με τα χερια του:D:D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
ρε τι ηταν αυτη;:confused::confused::confused::confused:
να την πατε στον παπα να την ξορκισει....ξουυυυυυυυυυυυυυυ.....
εμοτικον που κανει το σχημα του σταυρου με τα χερια του:D:D:D:D:D


3 ευδομάδες φοβόντουσαν μην με πατήσει κανένα αμάξι, πάντος όταν κάικε το χέρι μου ευτυχώς είχα φίλη μαζί μου και έτρεξε να με σβήσει, έπαθα πάρα πολλά ήταν κόλαση αυτές οι 3 ευδομάδες πίστεψε με.

Αφού η μάνα μου μου λέει, να καείς πάει να πνιγείς έρχετε άλλα να κοπείς εσυ σίγουρα είναι μάτιασμα:hehe: :hehe: :hehe: :hehe: :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
Η αδερφή μου πάθαινε ζημιές κάθε φορά που έλεγε άχ αυτό είναι ωραίο, πάντα κάτι πάθαινε, ψειγείο καινουριο με το που το είπε χάλασε ανταλακτικο που δεν ήταν στην εγγύηση, καταψύκτης πλημύρισε και αντικαταστάθηκε, ποτήρια καλά στο σύνθετο έγιναν θρύψαλα όταν είπε ότι είναι φοβερο ντεκόρ σπάσαν όλα, και πάαααρααα πολλά άλλα, αφού η αδερφή μου κάνει αγιασμό πρίν έρθει με παπα:hehe: :hehe: :hehe: :hehe:

καλα ρε και τι την βαζει στο σπιτι της η αδερφη σου;:confused::confused::confused:
μαζοχα ειναι;:confused::confused::confused:
εγω δεν θα την εβαζα μεσα...θα την επαιρνα απ το χερι και θα την πηγαινα στην εκκλησια να τη διαβασει παπας!!! τι μου λες τωρα;:confused::confused::confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
καλα ρε και τι την βαζει στο σπιτι της η αδερφη σου;:confused::confused::confused:
μαζοχα ειναι;:confused::confused::confused:
εγω δεν θα την εβαζα μεσα...θα την επαιρνα απ το χερι και θα την πηγαινα στην εκκλησια να τη διαβασει παπας!!! τι μου λες τωρα;:confused::confused::confused:

Ειναι η γυναίκα του παιδικού φίλου του γαμπρού μου, δεν γίνετε άσε που η αδερφή μου έχει μια κακή συνήθεια να είναι ψυχοπονιάρα, δεν κρατάει ούτε κακίες ούτε έχθρες και ποτέ δεν κάνει κακό ή κακομελετάει κανέναν, δεν μπορώ να την καταλάβω ώρες ώρες είναι υπερβολικά καλοπροαίρετος άνθρωπος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
Ειναι η γυναίκα του παιδικού φίλου του γαμπρού μου, δεν γίνετε άσε που η αδερφή μου έχει μια κακή συνήθεια να είναι ψυχοπονιάρα, δεν κρατάει ούτε κακίες ούτε έχθρες και ποτέ δεν κάνει κακό ή κακομελετάει κανέναν, δεν μπορώ να την καταλάβω ώρες ώρες είναι υπερβολικά καλοπροαίρετος άνθρωπος.

εεεεεεεεεεεεεελα....αυτη ειναι υπερβολικα καλοπροαιρετος ανθρωπος; κι εσυ δεν πας πισω μη μιλας...:kissing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
εεεεεεεεεεεεεελα....αυτη ειναι υπερβολικα καλοπροαιρετος ανθρωπος; κι εσυ δεν πας πισω μη μιλας...:kissing:

Εγώ ρε; αυτή πάντα για τους άλλους κοιτάει, πάντα όσους έχουν ανάγκη, εγώ δεν είμαι σαν εκείνη, απο που κιος που;:confused: :confused:

Βγήκαμε οφ, :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
με την απορια θα μεινεις νανα μου:P
δεν κανει να λεμε τα λογια που λεμε οταν ξεματιαζουμε(ναι κι εγω ξερω να ξεματιαζω) γιατι ετσι χαλαει απο ολους οσους το ξερουν οχι μονο απο μενα...σαν αλυσιδα παει.;)

Καλά αυτό το έχω ακούσει... απλώς επειδή δεν πιστεύω στο μάτισμα όπως είπα, όλα αυτά μου φαίνονται "βλακειούλες" να το πω;;; Και τα λόγια που φαντάζομαι πως λένε, αλλά και το "χάλασμα" του ξεματιάσματος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Λοιπόν η τύπησα που έλεγα πρίν ξαναχτύπησε και μην πεί κανείς ότι απλά έτυχε θα φρικάρω....

Ειπαμε το Σαββάτο να πάμε λουνα πάρκ, συναντήσαμε την αδερφή μου με την ακατονόμαστη και εκείνη δεν ήθελε να πάει λουνα πάρκ, έτσι χωριστήκαμε εκείνη με την αδερφή μου πήγαν αλού και εμείς αλού, η φάση ήταν ότι μας έλεγε ότι και που να πάτε εκεί σιγά το πράγμα, θα πήγενα άλλα είναι πολλά τα λευτά που πρέπει να δώσεις και τα ρέστα....

Πάμε λοιπόν λούνα πάρκ και αρχίζουν οι αναποδιές,
1. χτυπάω το χέρι μου σε ένα παιχνίδι που είναι για μικρά παιδιά τόσο ασφαλή,
2. Οσα παιχνίδια έπιανα χαλούσανε:confused: στους επόμενους δούλευαν:mad:

3. Σταν σκοποβολή φέυγω πάντα με κουκλάκι εκείνη την ημέρα ούτε 3 στόχους δεν κατάφερα ένω σε άλλους δουλέυανε

4. Η κορυφή της διασκέδασης ήταν πάντα ο τάυρος, ενώ είμουν πάνω πόση ώρα σταματάει ο χρόνος πάει ξανά σε ανεβασμένο στάδιο δεν το κατάλαβα και πέυτω, αποτέλεσμα ήταν να δαγκώσω σε 2 σημεία την γλώσσα μου και να χτυπήσω στην λεκάνη με κάτι που κανείς δεν καταφερε να βρεί, σηκώθηκα με απίστευτούς πόνους και έχω την μελανιά απο ένα Γ πίσω μου:hmm:

Σε όλα αυτά τα παιχνίδια που παίξαμε ήταν σε ένα καινούριο λούνα πάρκ, που είναι ασφαλέστατα πώς χτύπησα εγώ σε όλα αυτά βγάλτε εσείς τα συμπεράσματα:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 26 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top