Υποκριτές με τη Βούλα

Θεωρείτε σωστό τον αποκλεισμό της αθλήτριας από τους αγώνες;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 38)
  • Ναι, σωστά αποκλείστηκε

    Ψήφοι: 12 31.6%
  • Όχι δεν έπρεπε να αποκλειστεί

    Ψήφοι: 14 36.8%
  • Έπρεπε να εξεταστεί περαιτέρω το ζήτημα και να απολογηθεί η αθλήτρια

    Ψήφοι: 10 26.3%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 2 5.3%

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Ναι αλλά όχι.Ας την αποκλείσουν.Φαρισαικό ξεφαρισαικό η τύπισσα (τρελό μωρό btw) εκπροσωπεί την Ελλάδα.Τέτοια παραδείγματα πρέπει να έχουμε πιο συχνά με τραγικά γρήγορη και αυστηρή απάντηση.Αν μας δίνει αφορμή να σχολιάσουμε την υποκρισία του κόσμου,θεσμών,πολιτικού συστήματος είναι άλλο ζήτημα.Η τύπισσα όπως και να έχει πρέπει να αποκλειστεί για racist slur.
Μα το ανέκδοτο δεν έθιγε τους μαύρους ούτε έλεγε κάτι υποκριτικό για αυτούς
Aν το ανέκδοτο είχε θέμα τους μπάτσους τότε δε πιστεύω ότι θα είχε αποκλειστεί.....
θεωρώ τον αποκλεισμό της πρωταθλήτριας μας άδικο

Όσοι θέλετε την Παπαχρήσοτυ στο Λονίδο κάντε like στο αντίστοιχο γκρουπ facebook.
https://www.facebook.com/papaxristou2012
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Όσοι θέλετε την Παπαχρήσοτυ στο Λονίδο κάντε like στο αντίστοιχο γκρουπ facebook.
https://www.facebook.com/papaxristou2012
Είναι όπως το "Κάνε like και τάισε ένα παιδάκι της Αφρικής"; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psychologist

Διάσημο μέλος

Ο Psychologist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Ενώ κι εγώ συμφωνώ ότι ήταν υπερβολικό, υπάρχει σχετικός κανονισμός για τα social media που το απαγορεύει
https://www.olympic.org/Documents/Various/MODERATION-GUIDELINES-FOR-SOCIAL-FINAL.pdf

Άρα είναι και τυπικά καλυμένοι

RACISM

We cannot allow for anything that can be deemed to be racist and offensive towards any group of
people.

If you are ever in any doubt please do not publish the message (hold it in the queue) and escalate it to
management for further advise.

Πολύ καλά της έκαναν.Τουλάχιστον να μάθουν τα διάφορα μπάζα να σκέφτοντε δεύτερη φορά πριν μιλήσουν δημόσια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
υπάρχει σχετικός κανονισμός για τα social media που το απαγορεύει
και φυσικά εννοείς αυτό που ο IOC αναφέρει στην ενότητα:

RACISM
We cannot allow for anything that can be deemed to be racist and offensive towards any group of people.
If you are ever in any doubt please do not publish the message (hold it in the queue) and escalate it to management for further advise.
όμως σε μια άλλη ενότητα αναφέρει:


POSTING OF WEBSITE ADDRESSES
It is fine for users to post URLs. Links to users‟ personal sites are not acceptable.
δεδομένου ότι το συγκεκριμένο comment ήταν repost,
και δεδομένου ότι τπτ ρατσιστικό δεν αναφέρεται
στον όρο "Αφρικανούς" (αν τους έλεγε αράπηδες, πιθανόν)

άρα ακόμη κι αν θεωρήσουμε ότι ήταν ρατσιστικό
το ένα προσκρούει στο άλλο.


και βασικά,
τους διάβασες τους όρους?
η επιτομή της γελοιότητας.


μόνο δεν αναφέρει ότι τα ούρα τους δεν πρέπει να είναι πορτοκαλί
ούτε κίτρινα. Μόνο κάτι ενδιάμεσο αλλιώς ντισκουαλιφαϊντ. :confused:


κάγκελα, κάγκελα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Πολύ καλά της έκαναν.Τουλάχιστον να μάθουν τα διάφορα μπάζα να σκέφτοντε δεύτερη φορά πριν μιλήσουν δημόσια.


23 χρονών κοριτσάκι ... με στόχους και όνειρα δε πρέεπι μια κοινωνία ολόκληρη να είναι σκληρη μαζί της

λίγο ανθρωπιά δεν υπάρχει ; είπε δημόσια συγγνώμη ...
δεν το είπε και σε κανά καναλι και σίγουρα δε το έκανε επίτηδες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,857 μηνύματα.
Η τύπισσα όπως και να έχει πρέπει να αποκλειστεί για racist slur.

Υπερασπίζεσαι την Αριστερά τώρα Πάνο για να καταλάβω; :hmm:

Από που κι ως που ο εξοβελισμός μιας μονάδας του συνόλου είναι "αριστερή" πράξη; Η Αριστερά όφειλε να προστατεύσει τη Βούλα από το αντιρατσιστικό, απολυταρχικό μένος που ασκήθηκε εναντίων της και να εκτονώσει την υπόθεση αρκούμενη στη δημόσια συγνώμη.

Καταφέρανε να μας χωρίσουν σε στρατόπεδα. Κάποιοι να λένε "μη αφήστε ήσυχο το κορίτσι με όμορφο κωλί", κάποιοι άλλοι "καλά της κάνανε της χρυσαυγίτισσας". Μέσα σ' αυτό το διαχωρισμό όμως βιάζεται και το ολυμπιακό ιδεώδες, που θέλει να σταματάνε οι διαμάχες για το ευ-αγωνίζεσθε.

Πολύ καλά της έκαναν.Τουλάχιστον να μάθουν τα διάφορα μπάζα να σκέφτοντε δεύτερη φορά πριν μιλήσουν δημόσια.

Θα μας απαγορεύσεις και να μιλάμε τώρα ψυχολόγε; Twitter = Δημόσιος λόγος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psychologist

Διάσημο μέλος

Ο Psychologist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Μα το ανέκδοτο δεν έθιγε τους μαύρους ούτε έλεγε κάτι υποκριτικό για αυτούς
Aν το ανέκδοτο είχε θέμα τους μπάτσους τότε δε πιστεύω ότι θα είχε αποκλειστεί.....
θεωρώ τον αποκλεισμό της πρωταθλήτριας μας άδικο

Ποιός το λέει αυτό ; Eγω λέω ότι έθιγε.Το χιούμορ της να το άφηνε για την μάνα της και τον πατέρα της.Τουλάχιστον πήρε ένα καλό μάθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Είναι όπως το "Κάνε like και τάισε ένα παιδάκι της Αφρικής"; :confused:

Oι δημοσιογράφοι κατασκηνώνουν στο group και όταν δουν ότι έχει σημειώσει θα το δημοσιεύοσν και ίσως την αφησουν να αγωνιστεί.

Ποιός το λέει αυτό ; Eγω λέω ότι έθιγε.Το χιούμορ της να το άφηνε για την μάνα της και τον πατέρα της.Τουλάχιστον πήρε ένα καλό μάθημα.

Δε πήρε το μάθημα της αυτό είναι το θέμα..... αντί να την βάλουν να πει μια δημόσια συγγνώμη να αλλάξει να το καταλάβει και η ίδια την κατακρίνουν με την εσχάτη των ποινών όπως θα έκανε μια κυβέρνηση που κάποιοι την αποκαλούν φασιστική (τα ίδια πράγματα γίνονται και εδώ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psychologist

Διάσημο μέλος

Ο Psychologist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Θα μας απαγορεύσεις και να μιλάμε τώρα ψυχολόγε; Twitter = Δημόσιος λόγος;

Αμέ θα σας τον απαγορεύσω αν το χιουμοράκι σας στρέφεται προς μια κοινωνική ομάδα και μάλιστα εγώ δεν είμαι τόσο δημοκρατικός σε ότι αφορά τις κοινωνικές ομάδες όσο η υπόλοιπη ευαίσθητη Αριστερά για να απαντήσω δηλαδή σε αυτό που είπες.Τη γνώμη μου υπερασπίζομαι και όχι τον ΣΥΡΙΖΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Αντί ο Παπαδημούλης και οι συν αυτώ να ασχοληθούν με τα προβλήματα που ταλανίζουν την χώρα εξαιτίας της ανεξέλεγκτης εισροής αφρικανών και λοιπών λαθρομεταναστών φρόντισαν να εξαντλήσουν την αυστηρότητα τους απέναντι σε μια 23χρονη Ελληνίδα που κέρδισε επάξια την θέση της στους αγώνες. Υποκριτές....



αυτο το Ελληνιδα, το λες με ενα παθος που διαπερνά την οθόνη

Ελληνίδα
Ελλλληνίδα
Ελλλλλλληνννννίδδδδδδα...

πω


πήρα την εθνοτζούρα μου τωρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Ενώ κι εγώ συμφωνώ ότι ήταν υπερβολικό, υπάρχει σχετικός κανονισμός για τα social media που το απαγορεύει
https://www.olympic.org/Documents/Various/MODERATION-GUIDELINES-FOR-SOCIAL-FINAL.pdf
Eγώ πάλι δυσκολεύομαι να καταλάβω που βρίσκεται ο ρατσιμός στο "με τόσους αφρικανούς στην ελλάδα το κουνούπι του νείλου θα τρώει σπιτικό φαγητό". (ούτε που είναι το αστείο βρίσκω δλδ αλλά irrelevant, τέτοιες αναρτήσεις είναι...άπειρες στα facebook-o-tweeter).

Είναι ρατσιστικός ο χαρακτηρισμός "Αφρικανός"? Τότε φαντάζομαι είναι και το "Ευρωπαίος", "Αμερικάνος" κοκ...
είναι ψέμα ότι χρησιμοποιούμε την έκφραση "τον έφαγαν τα κουνούπια"?
Αν είχε γράψει "θα πίνουν ντόπιο αίμα" δεν θα ήταν ρατσιστικό?

I don't get it...

Φαρισαϊσμός και υποκρισία μου κάνει περισσότερο.

Τέσπα, δεν θα ήθελα να είμαι στη θέση της πάντως. Να προετοίμαζεσαι, να ελπίζεις και να το χάνεις από ένα δευτερόλεπτο μαλακίας και (κακού) χιούμορ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Πρόταση fockos προς του mod να μπει ψηφοφορία και σε αυτό το θέμα και στο αντισοιχο θέμα του ischool (οπως εχει μπει και σε άλλα site) αν συφωνούμε με τον αποκλεισμό της αθλήτριας

κατι μου λεέι πως θα έχουμε αντίθετα αποτελέσματα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,857 μηνύματα.
Αμέ θα σας τον απαγορεύσω αν το χιουμοράκι σας στρέφεται προς μια κοινωνική ομάδα και μάλιστα εγώ δεν είμαι τόσο δημοκρατικός σε ότι αφορά τις κοινωνικές ομάδες όσο η υπόλοιπη ευαίσθητη Αριστερά για να απαντήσω δηλαδή σε αυτό που είπες.Τη γνώμη μου υπερασπίζομαι και όχι τον ΣΥΡΙΖΑ.

α, εσύ απαγορεύεις και τα χιουμοράκια, εκτός απ' τα ρατσιστικά σχόλια. και αυτά με τις ξανθιές δηλαδή, και με τους Πόντιους. με τον τοτό; το επιτρέπεις αυτό; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
βούλα Παπαχρήστου ‏@papaxristoutj
Με τόσους Αφρικανούς στην Ελλάδα.. Τουλάχιστον τα κουνούπια του δυτικού Νείλου..θα τρώνε σπιτικό φαγητό!!!
Expand
Reply Retweet Favorite
μα πραγματικά τι αστείο ήταν αυτό, λιώσαμε ρε σεις
μπρ :eek:

μεταξύ μας, τέτοιες μ@λ@κίες λέγονται συχνά στο τουίτερ, επομένως το θέμα μας είναι στο ποιος το είπε.

Γενικότερα με καλύψατε, αν και βάζω στοίχημα πως δε κατάλαβε καν τι εννοεί το παραπάνω, παρά το έκανε tweet μόνο επειδή είδε Αφρικανούς μέσα και λόγω του ότι είναι ρατσίστρια of the ass η Βουλίτσα. Συμφωνώ κι εγώ στο ότι δεν έπρεπε να αποκλειστεί πάντως και κυρίως με την παρακάτω ανάρτηση του παραφερνάλια την οποία επισημαίνω:
Δεν θεωρώ υπερβολική την απόφασή τους.Τη θεωρώ υποκριτική.
:thumbup:


αν ήταν ρατσίστρια το Βουλάκι δε θα είχε για προπονητή τον Πομάσκι, ζώα. :mad::mad::mad:

βρε love τι λες; είναι αυτό επιχείρημα τώρα;
όχι πως χ*στήκαμε κιόλας τι ψηφίζει το ωραίο κ*λαράκι της μα το να κάνεις RT tweets του Κασιδιάρη
και να κάνεις follow τη Χρυσή Αυγή και άλλα τέτοια ωραία, εμ, ξέρω γω; Κάτι μου λέει.

Μιας και αναφέρθηκε και τελείως ενημερωτικά, υπάρχει κόσμος που θεωρεί το twitter έναν ευχάριστο τρόπο να περνάει το χρόνο του χωρίς να πρέπει να λέγονται απαραίτητα σαχλότητες και ανούσια πράγματα(πράγμα που επίσης συμβαίνει προφανώς) και προσωπικά θα συμφωνήσω.Επίσης τα tweets ας μην τα υποτιμάμε, είναι ουσιαστικά σκέψεις ανθρώπων. :worry:

Δε νομίζω πως εμείς εδώ, στα πλαίσια του forum είμαστε περισσότερο σοβαροί ή λιγότερο αργόσχολοι. Η μόνη μας διαφορά είναι στο ότι δεν γράφουμε έχοντας όριο 140 χαρακτήρες. Το να χρησιμοποιείς τα social media με μέτρο και σοβαρότητα είναι εφικτό και θεμιτό θεωρώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Άρα είναι και τυπικά καλυμένοι

Καλά σίγά μην δεν ήταν καλυμμένοι.
Υποκριτές και φαρισαίοι μπορεί να είναι,
μαλάκες να κάνουν του κεφαλιού τους χωρίς να έχουν κάποιο πάτημα ΣΙΓΟΥΡΑ δεν είναι.

Τουλάχιστον να μάθουν τα διάφορα μπάζα να σκέφτοντε δεύτερη φορά πριν μιλήσουν δημόσια.
:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

ευτυχώς που βγάλαμε όλη την αυστηρότητά μας στο 23χρονο (sic) μπάζο, γιατί από δημόσιους φιλοσόφους και ρήτορες που νομίζουν ότι πιάσαν τον ταύρο από τα κέρατα και είναι και πολύ γ@μ@τοι τύποι να 'ουμε πήξαμε, βρήκανε τον αποδιοπομπαίο τράγο όλοι αυτοί για να κρύψουν τις δικές τους πομπές...

Σε καλό σου με έκανες και γέλασα...
:rofl::rofl::rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,005 μηνύματα.
α, εσύ απαγορεύεις και τα χιουμοράκια, εκτός απ' τα ρατσιστικά σχόλια. και αυτά με τις ξανθιές δηλαδή, και με τους Πόντιους. με τον τοτό; το επιτρέπεις αυτό; :P

Αν ο Τοτός δεν έχει αντίρρηση....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
ΔΗΛΩΝΩ ΟΤΙ ΔΕ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΨΗΦΙΣΩ ΚΑΝΕΝΑ ΚΟΜΜΑ ΠΟΤΕ ΤΩΝ ΠΟΤΩΝ απο δω και πέρα ας χρεωκοπήσουμε........


Τέτοια ψευτιά τέτοια σκληρότητα σε ένα κοριτσάκι για οποιοδήποτε λόγο την θεωρώ απαράδεκτη και μάλιστα από ανθρώπους που κατέστρεψαν την χώρα..........
.........και οι δεξιοι και οι αριστεροί τα ίδια χάλια είναι......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psychologist

Διάσημο μέλος

Ο Psychologist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
α, εσύ απαγορεύεις και τα χιουμοράκια, εκτός απ' τα ρατσιστικά σχόλια. και αυτά με τις ξανθιές δηλαδή, και με τους Πόντιους. με τον τοτό; το επιτρέπεις αυτό; :P

Έχεις δει καμιά ενεργή διάκριση στην κοινωνία βάσει χρώματος μαλλιών.Δε θύμαμαι τέτοια.

Όπως και να έχει νομίζω ότι πρέπει να εξαντλήτε μερικές φορές η ακρότητα ώστε μέσω παραδείγματος να βρίσκει τοίχο ο άλλος και να ξανασκέφτεται πρωτού μιλήσει για μια κοινωνική ομάδα.Δε βλάπτει δηλαδή και η πιο ακραία φίμωση ώστε να το βουλώνουν τα μπάζα που δυνιτικά έχουν ρατσιστικές αντιλήψεις και να ξέρουν τις συνέπειες.Δε ξέρω αν αυτή είναι ρατσίστρια ή απλά ένα μπάζο παιδάκι με άσχημο χιούμορ αλλά νομίζω λειτουργεί καλά για εκείνους που όντως θα έχουν ρατσιστικές αντιλήψεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Έχεις δει καμιά ενεργή διάκριση στην κοινωνία βάσει χρώματος μαλλιών.Δε θύμαμαι τέτοια.

Όπως και να έχει νομίζω ότι πρέπει να εξαντλήτε μερικές φορές η ακρότητα ώστε μέσω παραδείγματος να βρίσκει τοίχο ο άλλος και να ξανασκέφτεται πρωτού μιλήσει για μια κοινωνική ομάδα.Δε βλάπτει δηλαδή και η πιο ακραία φίμωση ώστε να το βουλώνουν τα μπάζα που δυνιτικά έχουν ρατσιστικές αντιλήψεις και να ξέρουν τις συνέπειες.Δε ξέρω αν αυτή είναι ρατσίστρια ή απλά ένα μπάζο παιδάκι με άσχημο χιούμορ αλλά νομίζω λειτουργεί καλά για εκείνους που όντως θα έχουν ρατσιστικές αντιλήψεις.

ΔΥΝΗΤΙΚΆ έχουν ρατσιστικές αντιλήψεις???

Ήρθε η εποχή του "Minority report" και ξεχάσαν να μας ενημερώσουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Eγώ πάλι δυσκολεύομαι να καταλάβω που βρίσκεται ο ρατσιμός στο "με τόσους αφρικανούς στην ελλάδα το κουνούπι του νείλου θα τρώει σπιτικό φαγητό". (ούτε που είναι το αστείο βρίσκω δλδ αλλά irrelevant, τέτοιες αναρτήσεις είναι...άπειρες στα facebook-o-tweeter).

Είναι ρατσιστικός ο χαρακτηρισμός "Αφρικανός"? Τότε φαντάζομαι είναι και το "Ευρωπαίος", "Αμερικάνος" κοκ...
είναι ψέμα ότι χρησιμοποιούμε την έκφραση "τον έφαγαν τα κουνούπια"?
Αν είχε γράψει "θα πίνουν ντόπιο αίμα" δεν θα ήταν ρατσιστικό?

I don't get it...
εγώ το σκέφτομαι κάπως έτσι:
ότι δηλαδή η Ελλάδα πλέον έχει γεμίσει από Αφρικανούς και δεν έμεινε κανείς στην Αφρική, στο Νείλο συγκεκριμένα(στη δυτική πλευρά κιόλας χαχαχ, γελάστε ρε) για να τον φάνε τα κουνούπια και έτσι θα προτιμήσουν να τρώνε σπιτικό φαγητό από το να τρώνε-τσιμπάνε ανθρώπους...

:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top