Το κλείνεις το κινητό ή απλά ψοφάει από μπαταρία;

Κλείνεις καθόλου το κινητό σου;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 153)

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Βρίσκεις για συνεχόμενα πολλή ώρα το κινητό του φίλου σου κλειστό...
Θα ανησυχήσεις θες δε θες... δε θα σκεφτείς ότι του έκλεισε από μπαταρία :P

Eκτός από το να κλείσει από μπαταρία, το κινητό έχει και ένα κόκκινο συνήθως κουμπάκι on - off που αν το κρατήσεις πατημένο κλείνει εντελώς, για όσο θέλεις, και μετά, όποτε θελήσεις μπορείς με τον ίδιο ακριβώς τρόπο να το ξανανοίξεις.

Πολύ χρήσιμο κόλπο για να μη σε ενοχλεί κανείς :):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Eκτός από το να κλείσει από μπαταρία, το κινητό έχει και ένα κόκκινο συνήθως κουμπάκι on - off που αν το κρατήσεις πατημένο κλείνει εντελώς, για όσο θέλεις, και μετά, όποτε θελήσεις μπορείς με τον ίδιο ακριβώς τρόπο να το ξανανοίξεις.

Πολύ χρήσιμο κόλπο για να μη σε ενοχλεί κανείς :):):)

Φυσικά βρε Ανδρέα...
αλλά εγώ λέω άλλο πράγμα :P
εμένα η οικογένεια μου έχει μάθει ότι το κινητό μου δεν το κλείνω ΠΟΤΕ.-
αν πάρουν τηλ και το βρουν κλειστό... θα ανησυχήσουν! (έχει συμβεί....)
οπότε ειλικρινά, αν βλέπω ότι το κινητό μου στα πρόθυρα του να ψοφήσει, στέλνω sms στην αδερφή μου να μην πάθει κανα πανικό....
(όλα αυτά, κυρίως ξεκίνησαν μετά που χάσαμε τη μαμά μου αλλά ίσχυαν σε μεγάλο βαθμό και πριν)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Δεν λες, άλλο.
Το ίδιο πράγμα λέμε.
Η οικογένεια σου έχει μάθει οτι το κινητό σου δεν το κλείνεις ποτέ. Κακώς.
Εμένα η οικογένειά μου και κάποιοι φίλοι, ξέρουν οτι το κινητό πολλές φορές είναι κλειστό, ή δεν το έχω μαζί μου, οπότε καταλαβαίνουν οτι προφανώς, θέλω την ησυχία μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Δεν είμαι σίγουρη....
όλοι σέβονται τις ώρες που θεωρητικά δεν πρέπει να πάρουν...
πχ δεν χτυπάει ποτέ το κινητό μου μετά τις 10 το βράδυ έως τις 8 το πρωί, εκτός κι αν υπάρχει πραγματικά σοβαρός λόγος....

αν πάλι θέλω να κάνω κάτι άλλο στις ενδιάμεσες ώρες και δεν θέλω να ενοχληθώ (σεξ :P σινεμά κλπ) απλά το χαμηλώνω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Δεν είμαι σίγουρη....
όλοι σέβονται τις ώρες που θεωρητικά δεν πρέπει να πάρουν...
πχ δεν χτυπάει ποτέ το κινητό μου μετά τις 10 το βράδυ έως τις 8 το πρωί, εκτός κι αν υπάρχει πραγματικά σοβαρός λόγος....

αν πάλι θέλω να κάνω κάτι άλλο στις ενδιάμεσες ώρες και δεν θέλω να ενοχληθώ (σεξ :P σινεμά κλπ) απλά το χαμηλώνω....

...Είναι επειδή το δικό μου εκείνες τις ώρες χτυπάει συνήθως.:D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
...Είναι επειδή το δικό μου εκείνες τις ώρες χτυπάει συνήθως.:D:D:D:D


σε καταλαβαίνω... κι εγώ ως εργένισσα, αυτές τις ώρες χτυπούσε :P
μετά όμως... η κατάσταση άλλαξε :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά δεν το κλείνω σχεδόν ποτέ. Απλά όταν δε θέλω να με ενοχλούν το βάζω στο αθόρυβο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Πλέον δε το κλείνω ποτέ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Το δικο μου παντα ειναι κλειστο οταν κοιμαμαι ή κανω κατι και δε θελω να με διακοψουνε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά δεν το κλείνω σχεδόν ποτέ. Απλά όταν δε θέλω να με ενοχλούν το βάζω στο αθόρυβο.

Κι εγω τα ιδια. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
εγω το κλεινω μονο οταν κοιμαμαι δεν θελω να με ενοχλησει κανεις τοτε...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Το κινητό μου κλείνει πάντα την ώρα που κοιμάμαι όταν είμαι στο Βόλο...
Αλλιώς δεν κλείνει ποτέ (φροντίζω επίσης να μην μένει από μπαταρία :P)
Όταν δεν θέλω να με ενοχλήσουν... αθόρυβο και ηρέμησα...
Θα απαντήσω όταν θα έχω την όρεξη να το κάνω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Πιστευω ειναι αναλογα με τον ανθρωπο.

εγω οταν το κλεινω πλεον ειναι για 2-3 μερες. Ειναι καποιες στιγμες που ξερω οτι τα περισσοτερα τηλ. που θα λαβω ειναι υποκριτικα π.χ. γενεθλια, γιορτες.
Οταν θελω να μειν μονος ειναι τοσο εντονο που κραταει τουλαχιστον για 2 μερες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Εγώ παλιά το είχα όλη την ώρα ανοιχτό, μονο το βραδυ και σε ώρες που δε θα μιλούσα αθόρυβο...
Μάλιστα σε κάποιες φάσεις είχα ειδικό είχα για τον τότε μου, και όταν/ αν με έπαιρνε, χτυπούσε, κι ας ήταν κατά t' αλλα αθόρυβο...

Πλέον όμως το βραδυ το κλείνω... εξοικονομώ ενέργεια, ακτινοβολία και ... ηρεμία!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
οσο εμενα στο πατρικο μου τα βραδυα το εκλεινα (υπηρχε το σταθερο για ωρα αναγκης)..
τωρα που μετακομισα και δεν εχω σταθερο δεν το κλεινω ποτε (εκτος και αν κλεισει απο μονο του απο ελλειψη μπαταριας)..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paty

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 1,385 μηνύματα.
το κλείνω το βράδυ...Εκτός και αν περιμένω κάτι που το έχω ανοιχτό οπότε και θα ξυπνήσω αν κοιμάμαι..ΑΑ!επίσης το βράδυ μπορεί να είναι ανοιχτό γιατί θα με πήρε ο ύπνος και δε το έκλεισα από μόνη μου:D

Γενικά δεν έχω και τη καλύτερη σχέση με το κινητό μου...Το έχω ξεχάσει αρκετές φορές φορές(σε σπίτι ευτυχώς!).Δε τα παίζω αν κλείσει από μπαταρία...Δεν είμαι εξαρτημένη όπως βλέπω μερικούς...Μέχρι και στην τουαλέτα πάνε παραμάσχαλα με το κινητό!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Κι εγώ το κλείνω πάντα το βράδυ όταν είμαι σπίτι, αλλιώς αν κοιμηθώ εκτός σπιτιού, το έχω σε χαμηλό τόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Δεν το κλείνω ποτέ, αλλά δεν είμαι και εξαρτημένη απο αυτό. Σπάνια το κοιτάζω, αν δεν μου αποσπάσει απο μόνο του την προσοχή (κουδουνίζοντας).
Όταν ο φίλος μου είναι μακριά βέβαια, του δίνω πολύ περισσότερη προσοχή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
το κλεινο παντα το βραδυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Εγώ το έχω πάντα ανοιχτό,εκτός αν τελειώσει η μπαταρία.Ακόμα και τη νύχτα δε το βάζω στο αθόρυβο,μπορεί να συμβεί κάτι πού ξέρεις...έτσι το αφήνω ανοιχτό:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top