Καλύτεροι Metal/Rock τραγουδιστές

dtg

Νεοφερμένος

Ο dtg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 58 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
IAN GILLAN (DP)
και
ROBERT PLANT (LZ)
FRED MERQURY (Q)
HARFORD (JP)
MARRIANE FAITHFULL
Π ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ
Γ ΑΓΓΕΛΑΚΑΣ (όχι ωραία φωνή αλλά έχει κάτι...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scorpions

Νεοφερμένος

Ο Scorpions αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Ο Klaus Meine των Scorpions είναι απλά ο καλύτερος!!!!!!!!!!!!!:D
Αλλοι:
Freddy Mercury- Queen
Ian Gillan -Deep Purple
Janis Joplin
Από Έλληνες προτιμώ το Βασίλη Παπακωνσταντίνου και τον Παύλο Σιδηρόπουλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaxosveserres

Νεοφερμένος

Ο Zaxosveserres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Serj Tankian :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Συμφωνω με ολους σχεδον οσους αναφερατε...
Μην ξεχναμε τον Kurt Cobain..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Rob Halford - Judas Priest

Ronnie James Dio

Max Cavalera - Sepultura/Soulfly (καλά, πλάκα κάνω ρε...:hehe: :crazy:)

Robert Lowe - Solitude Aeturnus

Bon Scott - AC/DC

Μερικά ονόματα που μου έρχονται πρόχειρα. Ο Curt Cobain ΔΕΝ ανήκει στο κίνημα του Metal, αλλά του Grunge...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Μερικά ονόματα που μου έρχονται πρόχειρα. Ο Curt Cobain ΔΕΝ ανήκει στο κίνημα του Metal, αλλά του Grunge...

Kurt, οχι Curt ..

εμ ναι, τον ανεφερα επειδη ειδα γενικως ονοματα που δεν τα λες και μεταλ.. οποτε θεωρησα οτι αν μιλαμε γενικως για ροκ, ο Kurt δεν πρεπει να λειπει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Εμμμ....τι να πρωτοπω....

Lemmy Kilmister
UDO
Blackie Lawless
Lita Ford
Ozzy Osbourne
Ian Gillan
Wino
Glenn Hughes
Paul Baloff
Joan Jett
Hansi Kürsch
David Gilmour
Doro Pesch
Beki Bondage
Signe Toly Anderson

ουφ....και εχει κιαλλους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yperoxi

Δραστήριο μέλος

Η yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Serj Tankian
Ο Corey των Slipknot
Blackie Lawless
Jack White (White Stripes)
Bruce Dickinson
Ozzy Osbourne
Ronnie James Dio
Ian Gillan
Robert Plant
Ian Anderson
Freddy Mercury
Steven Tyler
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Christian Alvestam trololol

α! και Tarja
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Επειδή τα αναμενόμενα έχουν ήδη αναφερθεί, θα διαφημίσω έναν δικό μας που είναι γνωστός σε λίγους αλλά έχει απίστευτη φωνή. Λεγεται Αλέξανδρος Μπαλακάκης ή Hannibal και παρόλο που τα τραγούδια του συγκροτήματός του δεν μου αρέσουν πολύ, σε όσα live τον έχω δει (support σε Scorpions, Ονομα του Ρόδου, Κύτταρο, κ.α.) ήταν απλά καταπληκτικός. Δεν πίστευα ότι μπορεί κάποιος "δικός μας" να τραγουδάει ACDC και να συναγωνίζεται επάξια το πρωτότυπο.
Και όχι, δεν είναι υπερβολή. Αν τον δει κανείς live (γιατι στο youtube η ποιότητα είναι χάλια) θα καταλάβει τι λέω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βλα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,637 μηνύματα.
Mats Leven, Marco Hietala, Marilyn Manson.
Αυτοί οι 3 νομίζω ότι είναι οι καλύτεροι/αγαπημένοι μου της μέταλ μουσικής!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cosa Nostra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cosa Nostra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Κοπανάκι (Μεσσηνία). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
David Coverdale - Sebastian Bach - Klaus Meine - Ian Gillan -
Brian Adams - Chris Rea -
Don Henley - Gary Moore !!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Devian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 243 μηνύματα.
cosa nostra !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Devian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 243 μηνύματα.
F r ed d i e .. M E R C U R Y

:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Effy18

Νεοφερμένος

Η Effy18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Mike Patton παίδες... (πώς να το πω.. έκταση {?})
και ο Serj Tankian. (ζεστή δυναμική φωνή)

Σκέψου πως έχουν κάνει και ντουέτο αυτοί οι δύο. :devil: Ειδικά ο πρώτος όμως δεν ξέρω γιατί μου κάνει τόσο εντύπωση και μ' αρέσει. Για δείτε λίγο.

https://www.youtube.com/watch?v=1qAzdEXawM8

και το ντουέτο! ;) https://www.youtube.com/watch?v=GZ9xm2GDWlw
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δύσκολο να βρεις ονόματα που δεν έχουν αναφερθεί.

Μερικοί δικοί μου αγαπημένοι
Layne Staley
Myles Kennedy-Alter Bridge,Slash
Lzzy Hale-Halestorm
Jorn Lande-Jorn,Masterplan,Allen/Lande
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Είναι ένας και ασύγκριτος!




 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Λίγα πράγματα σκαμπαζω από ροκ και μέταλ προσωπικά κι ο,τι ακούω είναι από την τρελοροκου τη μάνα μου.
Δεν ξέρω καν πως τον λένε τον τυπο με συγχωρείτε αν οι φανατικοί προσβληθείτε. Η πιο χαρακτηριστική πάντως μέταλ φωνή κατ εμέ είναι του τραγουδιστή των motorhead, σηκώνει τρίχες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ιωαννα κετ

Νεοφερμένος

Η ιωαννα κετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
1.KURT COBAIN
2.TAYLOR MOMSEN.
3.CHESTER BENNINGTON
4.LZZY HALE
5.AMY LEE
6.OLIVER SYKES
7.COREY TAYLOR
8.JEFF WATERS
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

NastStorm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η NastStorm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 334 μηνύματα.
Αγαπημενοι μου μεταλ τραγουδιστες σε καθε ειδος μεταλ
Melodic Death Metal: Mikael Stanne των Dark Tranquility
Prog Death - Mikael Åkerfeldt των Opeth
Death Metal- Chuck Schuldiner των Death (Rest In Peace)
Power Metal- Timo Kotipelto των Stratovarius
Symphonic Metal- Simone Simons των Epica
Gothic Metal- Christina Scabbia των Lacuna Coil
Doom Metal- Nick Holmes των Paradise Lost
heavy Metal - Bruce Dickinson των Iron Maiden
Prog Black Metal- Xenoyr and Tim απ τους Ne Obliviscaris
Black Metal- Satyr των Satyricon
Prog Metal- James La Brie των Dream Theater
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top