• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Κριθαράκι ή σπυράκι στο μάτι

sindel

Νεοφερμένος

Η sindel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
εγω καθε φορα που βγαζω κριθαρακι ριχνω μερικες σταγονες λεμονιου σε ενα βαμβακι,το τοποθετω επανω στην μολυσμενη περιοχη του ματιου για 3 λεπτα και σε λιγες ωρες ειμαι καλα...το εχω κανει απειρες φορες.σιγουρα τσουζει λιγακι...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βαρβάρα Ποδιά

Νεοφερμένος

Η Βαρβάρα Ποδιά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Πόσες μέρες κρατάει αυτό το κριθαράκι γιατί έχει αρχίσει να μου τι δίνει που δεν μπορώ να βάλω φακούς ούτε να βαφτώ και είμαι σαν "ζόμπι":vava: Ξέρει κανείς να μου πει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ελαιόλαδο σε ένα βαμβάκι, και το ακουμπάτε στο σημείο όπου πάει να βγει το κριθαράκι.
Το έκανα το βράδυ που βγήκε πριν κοιμηθώ, και το επόμενο πρωί- μέχρι το μεσημέρι είχε εξαφανιστεί, ούτε τσούξιμο ούτε τπτ. :)


Συμβουλή μαμάς φίλου νησιώτη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ελαιόλαδο σε ένα βαμβάκι, και το ακουμπάτε στο σημείο όπου πάει να βγει το κριθαράκι.
Το έκανα το βράδυ που βγήκε πριν κοιμηθώ, και το επόμενο πρωί- μέχρι το μεσημέρι είχε εξαφανιστεί, ούτε τσούξιμο ούτε τπτ. :)


Συμβουλή μαμάς φίλου νησιώτη..

Θα το κανω μπας και το προλαβω.:confused:
Το σκορδο με τρομαζει:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eirinigk

Νεοφερμένος

Η eirinigk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
παιδιά αφήστε τί έχω τραβήξει εγώ από αυτό...είχα βγάλει ένα κριθαράκι(χαλάζιο) και το είχα μισό χρόνο...μετά εβγαλα και στο άλλο μάτι και τελικά έκανα επέμβαση και στα 2......έφυγαν(αφου πόνεσα αρκετά) αλλα το θέμα είναι οτι τώρα έβγαλα και αλλο......και πήγα κι εγώ στη φαρμακοποιό και με είπε για το σκόρδο.......το δοκίμασα και όντως παιδιά ήδη έχει ξεπριστεί.......σε λίγο ελπίζω να φύγει τελείως....δοκιμάστε το...:)

κι εμένα με τρόμαζε το σκόρδο...αλλά πίστεψέ με η επέμβαση αργότερα θα σε τρομάξει πολύ περισσότερο......το σκόρδο τσουζει πολύ λίγο αλλα μετά από λίγες μέρες θα είσαι μια χαρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

asynithisto

Νεοφερμένος

Η asynithisto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
παιδιά βοήθεια!! αν κάποιος είναι online ας βοηθήσει asap!σήμερα έβγαλα κριθαράκι για πρώτη φορά..άρχισα να βάζω το κολλύριο tobrex,έκανα αυτό με το λεμονί και σκέφτομαι να κάνω και κομπρέσες με ζεστό νερό..πρέπει να έχει φύγει μέχρι το βραδύ!σος!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδιά, άλλο χαλάζιο και άλλο κριθαράκι. Μην τα μπερδεύετε...

https://www.iatronet.gr/article.asp?art_id=15
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Devian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 243 μηνύματα.
καλό κουράγιο :\ , είχα κριθαράκι στα αριστερό μάτι, έφυγε και μετα βγήκε χαλάζιο, το αφαίρεσα χειρουργικά και τώρα με τον καιρό έχει φύγει τελείως. Συμβουλέψου οφθαλμίατρο asap και μην κουράζεις τα μάτια σου στο pc :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
αιδιά βοήθεια!! αν κάποιος είναι online ας βοηθήσει asap!σήμερα έβγαλα κριθαράκι για πρώτη φορά..άρχισα να βάζω το κολλύριο tobrex,έκανα αυτό με το λεμονί και σκέφτομαι να κάνω και κομπρέσες με ζεστό νερό.. πρέπει να έχει φύγει μέχρι το βραδύ!σος!!


λολζ, ελπιζω
το βραδυνό ραντεβού σου
να μην ήταν από τους άντρες
που κοιτάν μια γυναίκα στα... μάτια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

asynithisto

Νεοφερμένος

Η asynithisto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
ναι δεν με βοηθασ με αυτο που μου λεσ!τεσπα,καπωσ ηρεμησε ευτυχωσ!!αλλα υπαρχει καποια πιο δραστικη λυση απο λεμονια και σκορδα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Εγώ το σπάω:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
λεμονι, σκορδο


πλάκα στην πλάκα, φύγει δε φυγει, πάρε σαρδέλες και κάντες μαρινάτες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Ειχα βγαλει και εγω μια περιοδο,αλλα δεν μπορουσα να το σπασω...Ευτυχως μετα απο λιγο καιρο εφυγε απο μονο του,δεν το αντεχα αλλο!!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Νομίζω ότι δε κάνει να το σπας :|
Χειρότερα δε γίνεται έτσι; Εγώ όποτε βγάζω κριθαράκι, απλά το αφήνω και φεύγει μόνο του, ούτε βάφομαι, ούτε φακούς βάζω ΟΠΟΤΕ προκύψει και εξαφανίζεται. Ευτυχώς έχω πολύ καιρό να βγάλω.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

granita

Δραστήριο μέλος

Η Φανή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
άσεεεεεεεε...μεγάλος μπελάς...έχω πολύ ευαίσθητα μάτια και βγάζω στάνταρ 2-3 φορές το χρόνο! δεν κάνει να το σπάσεις...απλά προσπάθησε να μην βάζεις τα χέρια σου για να μην μολυνθεί και βάλε λίγο σκόρδο! όσο απίστευτο κι αν ακούγεται βοηθάει!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

melanie fadazio

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Παιδιά μπορεί να σας φανεί αστείο αλλά εμείς στη οικογένεια μου γαβγιζουμε το κριθαρακι λεγοντας 3 φορές έναν στοίχο .. και γαυγίζεις .. Πραγματικά φεύγειιιι ... Δοκιμαστε το αν θέλετε να σας πώ τον στοίχο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Μία φίλη θα κάνει εγχείρηση.. Βγάζει πολύ συχνά κριθαράκι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spyroskaftanis

Δραστήριο μέλος

Ο spyroskaftanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
Παιδιά μπορεί να σας φανεί αστείο αλλά εμείς στη οικογένεια μου γαβγιζουμε το κριθαρακι λεγοντας 3 φορές έναν στοίχο .. και γαυγίζεις .. Πραγματικά φεύγειιιι ... Δοκιμαστε το αν θέλετε να σας πώ τον στοίχο

:jumpy: θα ήθελα πολύ να τον ακούσω!! είναι η μόνη ελπίδα που μου έχει απομείνει!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polixrwmh

Νεοφερμένος

Η Polixrwmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
καθαρίζεις ένα κεφαλάκι και το αφήνει για 5 λεπτά πάνω στο μάτι. ίσως να τσούξει λίγο. εμένα δεν με έτσουξε, αλλά έφυγε το πρήξιμο...:P;):):D:yahoo::thumbsup::alljumpy::-*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
μου αρέσει που κανείς δεν αναφέρει την επίσκεψη στο γιατρό, που θα σου γράψει την κλασσική αλοιφή, πιθανώς και κολλύριο, και θα σου προτείνει πολλά επιθέματα με ζεστό νερό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top