Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,689 μέλη και 2,403,601 μηνύματα σε 74,694 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 523 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τι ποτάκι πίνετε όταν βγαίνετε;

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε: στις 18:28, 18-04-06:

Ε, καλα αμα επινες αλκοολ απο τα 12, στα 20 θα ησουν μπεκρας!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

^^Vampire^^

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H ^^Vampire^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 133 μηνύματα.

H ^^Vampire^^ έγραψε: στις 22:34, 21-04-06:

Βότκα με λεμόνι κανονικά
Τόνικ με λεμόνι όταν κινδυνεύω να βρεθώ κοντά σε αλκοτεστ

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 513 μηνύματα.

O maik85 έγραψε: στις 00:44, 05-02-07:

Τώρα πινω ουίσκυ. Το χειμώνα δλδ. Ανάλογα τα κέφια και την παρέα. Συνήθως πίνω Haig ή Jack-Drambuie, αλλά αν πάρουμε μπουκάλι πίνω Famous λόγω παρέας. Πιό σπάνια, προχτές πχ ήπια Tanquerray-tonic που πίνω το καλοκαίρι. Από σφηνάκια διάφορα

Τα καλοκαίρια πίνω jin, tanquerray σε δίαφορους συνδυασμούς και τεκίλα.
Παράθεση

crazy lover

Δραστήριο Μέλος

H crazy lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 157 μηνύματα.

H crazy lover έγραψε: στις 20:17, 05-02-07:

Βοτκα πορτοκαλι!
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,604 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 20:19, 05-02-07:

Μισό ποτήρι κόκκινο, κάρρεντλι!
Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 47 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.

O Hunter έγραψε: στις 20:38, 05-02-07:

ετσι οπως ειμαι εγω τωρα λεω να παω να κατεβασω κανα δυο μπουκαλακια του Θειου Τζακ...
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,982 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε: στις 20:39, 05-02-07:

Εγώ πάλι ΟΤΑΝ πίνω, προτιμώ μπυρίτσα
Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε: στις 22:16, 05-02-07:

Κρασί, ούζο ή βότκα, αναλόγως τη φάση.
Παράθεση

girlio_4

Νεοφερμένος

H girlio_4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Φωτογράφος . Έχει γράψει 50 μηνύματα.

H girlio_4 Κι όμως... έγραψε: στις 02:34, 06-02-07:

Καλοκαιράκι μου αρέσει ένα κοκτέιλ, μου έχουν πει οτι λέγετε παγώτο,
το κλασσικό ποτό που πίνω είναι η λεύκη τεκίλα...
και για χειμώνα είμαι ανάμεσα από ουισκάκι ή βότκα αναλόγα τα κέφια...
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε: στις 10:20, 06-02-07:

Ουίσκυ σκετο, στάνταρ πράγματα, για να αποφέυγω νοθιες ή μέθη
Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 936 μηνύματα.

H zanin έγραψε: στις 11:20, 06-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από dooo
homemade μααργαρίτα φράουλα σε μίξερ που κάνει τον πάγο.....αλοιφή

(προσφάτως που μου τέλιωσε η φράουλα, έβαλα βύσσινο )
πως το φτιάχνεις?
μια φορά είπια και ξετρελάθηκα!

γενικα πινω μαλιμπου ανανα , μπιρα και κρασί
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,010 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε: στις 11:38, 06-02-07:

Ingredients: cracked Ice
1.0 oz Lime juice
2.0 oz frozen Strawberries
0.5 oz Strawberry schnapps
Sugar
1.0 oz Tequila
Directions: Rub the rim of a chilled cocktail glass with the lime wedge and dip the rim in sugar until it is coated. Fill glass with cracked ice. Add tequila, strawberry liqueur, lime juice, and frozen strawberries. Shake and strain into cocktail glass.

(Ο,τι θελει κατι φραουλενιο αντικατεστησε το με xuxu για ευκολια.)
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,557 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 11:40, 06-02-07:

Πλεων πινω μπυρα, συνιθος heineken
Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 936 μηνύματα.

H zanin έγραψε: στις 12:09, 06-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από Corpse Bride
Ingredients: cracked Ice
1.0 oz Lime juice
2.0 oz frozen Strawberries
0.5 oz Strawberry schnapps
Sugar
1.0 oz Tequila
Directions: Rub the rim of a chilled cocktail glass with the lime wedge and dip the rim in sugar until it is coated. Fill glass with cracked ice. Add tequila, strawberry liqueur, lime juice, and frozen strawberries. Shake and strain into cocktail glass.

(Ο,τι θελει κατι φραουλενιο αντικατεστησε το με xuxu για ευκολια.)
ευχαριστώ....και όταν θες μαργαριτα λεμόνι?τι βάζεις αντί για xuxu?
αα τιείναι το οz δηλαδή περίπου πόσο είναι?
Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε: στις 12:22, 06-02-07:

Εγώ πέρασα τα φοιτητικά μου χρόνια να πίνω τον Βόσπορο! Τώρα έχω μειώσει πολύ τις ποσότητες.

Συνήθως πίνω βότκα (με πάγο), ή μπύρα. Σφηνάκια πολλά (τεκίλα κυρίως), ρακόμελα και σαμπούκα! Εννοείται κρασί ή ούζο, αλλά με μεζεδάκια. Και μου αρέσουν τα coctails, αλλά σε συγκεκριμένες στιγμές.
Παράθεση

thodoris7

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο thodoris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Τεχνικός . Έχει γράψει 112 μηνύματα.

O thodoris7 έγραψε: στις 12:43, 06-02-07:

Μπύρα,βότκα,ουίσκυ,κάπτεν μόργκαν,τεκίλα
Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε: στις 15:38, 06-02-07:

Τζακ-Αμαρετο ή τζακ με λιγο παγο παραμενει all time classic!
Αλλα τελευταια προτιμω και Βοτκα-Μαρτινι.(ειδικα αν το μαρτινι τους ειναι παγωμενο!)Αλλιως...λιγο παγο κι ας το "νερουλιαζει" λιγο.
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,982 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε: στις 19:19, 06-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από mania
Ουίσκυ σκετο, στάνταρ πράγματα, για να αποφέυγω νοθιες ή μέθη
Νομίζω το ούζο είναι νοθεία-free ποτό. Κι αυτό γιατί αλλάζει το χρώμα του, οπότε δεν μπορεί να νοθευτεί

Εκτός κι αν εννοείς ότι ξέρεις να ξεχωρίζεις το καλό απ' τη σαβούρα
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 06-02-07 στις 19:29. Αιτία: Καλέ πότε μπήκαν όλα αυτά τα ποστς; :p Προσθέτω παράθεση
Παράθεση

BReaTHeR

Δραστήριο Μέλος

Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 263 μηνύματα.

O BReaTHeR ...the era of a new born girl... έγραψε: στις 19:23, 06-02-07:

Vodka με πάγο!

Αν η κατάσταση περιέχει μεζέδες τότε κρασί λευκό ή μπύρα!
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,010 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε: στις 21:02, 06-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από zanin
ευχαριστώ....και όταν θες μαργαριτα λεμόνι?τι βάζεις αντί για xuxu?
αα τιείναι το οz δηλαδή περίπου πόσο είναι?
http://www.cocktail.com/about/measurements.htm

Και για λεμονι: http://www.cocktail.com/misscocktail/MakeMargarita.htm
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους