Παιδικοί-εφηβικοί έρωτες, τι τρέχει;

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
[FONT=&quot]Πα[/FONT][FONT=&quot]i[/FONT][FONT=&quot]δια έχω εδώ και αρκετό καιρό τον τρόπο με τον οποίων εξηγούσα το ότι τα περισσότερα παιδία από τα 10-15 περίπου "ερωτεύονται" και συνεχώς τα φτιάχνουν με κάπιον/κάπια. Στις περισσότερες περιπτώσεις είναι απλά για να το πούμε στους συμμαθητές και να είμαστε μάγκες κλπ. Επίσης δεν ξέρουν(ξέρουμε) τι ακριβός είναι αγάπη, ερωτάς κλπ και απλά βλέπουν έναν/μία που τους αρέσει πάρα πολύ σαρκικά και νομίζουν ότι τον/την αγαπάνε. Έτσι προβαίνουν στο "φτιάξιμο". Προσωπικά ποτέ δεν αισθάνθηκα κάτι ξεχωριστώ για κάποια συμμαθήτρια μου (η γενικότερα μια κοπέλα που να γνωρίζω, και μην αναφερθείτε σε ένα τοπικ από το περασμένο καλοκαίρι, μια βλακεία του μυαλού ήτανε :P μετά από λίγο καιρό κατάλαβα την μλκ μου και την έκανα με ελαφρά πηδηματάκια:P) και έτσι ποτέ δεν τα έφτιαξα με κάποια (είπαμε, του καλοκαιριού δεν μετράει)
Αναρωτήθηκα όμως πάνω στην βαρεμάρα μου μέσα στο μάθημα των αρχαίων, μήπως δεν είναι έτσι τα πράγματα; Για παράδειγμα, στην παρέα μου ήμασταν αρχικά 4 άτομα, όμως ο ένας (ο Καιμακτσαλάν που ξέρετε από δω μέσα) στην πορεία άλλαξε και έφυγε από την παρέα και, εκτός των άλλων, άρχισε και αυτός να κυνηγάει κοριτσάκια, τελευταία και άλλος ένας έχει αρχίσει να αλλάζει γενικότερα, και εκτός των άλλων νομίζει ότι είναι ερωτευμένος με 2 κοπέλες ταυτόχρονα (και μάλιστα την μια ούτε που την ξέρει, όποτε όπως καταλαβαίνετε δεν την αγαπάει, απλά του αρέσει ο πισινός της) Μείναμε λοιπόν 2 μοναχικοί τύποι. Και λέμε και οι δυο, ποίος ο λόγος να τα φτιάξω με την τάδε απλά και μόνο επειδή μου αρέσει το σώμα της, αφού ούτε σεξ πρόκειται να κάνουμε ακόμα ούτε αισθάνομαι κάτι για αυτήν, και είμαστε οι μόνοι μέσα στην τάξη (η όπια τάξη έχει 30 άτομα) που δεν έχουν κάποια "σχέση"
Θέλω λοιπόν (πιο πολύ για να γίνετε κουβέντα και να αερολογούμε:P) να συζητήσουμε το θέμα. Τι τρέχει σε αυτές τις ηλικίες; Είναι θέμα ορμονών; Αν είναι θέμα ορμών μήπως είμαι μοναχικός τύπος και πιο "σβησμένο ηφαίστειο" σε σχέση με τους άλλους επειδή όπως φαίνεται καθαρά είμαι πιο ανεπτυγμένος από αλλά παιδία της ηλικίας μου όποτε η ορμόνες καταναλώνουν την ενέργεια τους εκεί; Μήπως είναι θέμα αντίληψης; Μήπως είναι θέμα "μαγκιάς"; Μήπως τρέχει κάτι άλλο;

(σορυ για την άσχημη κατάσταση, ίσως να ξέχασα και κάτι, αλλά βιάζομαι κάπως και δεν πρόλαβα α το συγκροτήσω
[/FONT]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Αυτό είναι συνηθισμένο σε αυτές τις ηλικίες krone. Ο τρόπος που βλέπει κάποιος τον έρωτα αλλάζει με το πέρασμα των χρόνων.
ο έρωτας από ένα απλό παιχνίδι που μπορεί να το βλέπουν άτομα ηλικίας 7 και 12 ετών γίνεται κάτι σοβαρότερο όσο το άτομο ωριμάζει. [Δε λέω πως αυτό που νιώθει ένας ανήλικος [ούτε έφηβος] είναι έρωτας].
Είδες που το θέμα που είχε γίνει το καλοκαίρι το βλέπεις τώρα ως μια ''βλακεία του μυαλού'' σου;
Δε το θεωρώ κακό αυτό που γίνεται τα παιδιά το κάνανε πάντα αυτό στις μικρές ηλικίες.
Σε αυτές τις ηλικίες είναι θέμα ανωρημότητας και τρόπου σκέψης. :)
Είναι και θέμα μαγκιάς - μια τάση των μικρών παιδιών και αυτή.
Σε ότι αφορά εσένα.. ίσως να βλέπεις πιο ήρεμα τα πράγματα.
Είσαι σε μεταβατική περίοδο... υπομονή. Μέσα στα επόμενα 2 χρόνια + θα αλλάζεις συνέχεια :)

Το σπαστικό είναι όταν τα παραπάνω τα κάνουνε άτομα μεγαλύτερης ηλικίας. Δηλαδή σχέσεις χωρίς συναίσθημα για να πουλάνε μούρη. :mad:



-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Για μένα κάνεις το καλύτερο πράγμα που θα μπορούσες στην ηλικία σου.
Προετοιμάζεις τον ευατό σου σωστά για να έρθει η ώρα που θα βρεθείς με μία κοπέλα και θα νιώσεις κάτι παραπάνω από μία σωματική έλξη.
Κάνε την υπομονή σου και θα ανταμοιφθείς την κατάλληλη στιγμή,ο καθένας ανακαλύπτει τον κόσμο γύρω του με τον δικό του ξεχωριστό τρόπο.
Εσύ αναλώνεσαι στην θεωρία (λογική-αντίληψη) για να μπορέσεις να "βουτήξεις" στην πράξη κατασταλαγμένος και αυτογνώστης,οι περισσότεροι (φίλοι σου) πέσαν στην πισίνα χωρίς να ξέρουν μπάνιο (ένστικτο).

Φίλε μου,είσαι σε άριστο δρόμο,έυγε!Μακάρι όλοι να σκέφτοντουσαν σαν και εσένα στην ηλικία σου,ειλικρινά στο λέω.
Συνέχισε έτσι και θα με θυμηθείς κάποια μέρα ότι η υπομονή σου θα ανταμοιφθεί πλουσιοπάροχα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Εγινε ενα offtopic ... θα το βρειτε εδω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ines

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ινές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 361 μηνύματα.
κοιτα κρονε μου, κι εγω στην κατασταση σου βρισκομαι. αλλα απο επιλογη κι οχι κατι αλλο. δλδ αν βρε παιδι μου δε γουσταρεις εσυ να τα εχεις με ενα ατομο και να βαριοσαστε σε καθημερινη βαση, εισαι ντε και καλα στερημενο;; σιγα δηλαδη.
αλλα ξερεις τι εχω δει; οτι εισαι (ανοιγουν μεγαααααααααααααλα εισαγωγικα) loser (κλεινουν) αν δεν εχεις μια "σχεση" να διεξεις στους φιλους σου.
βασικα ειμαι ανικανη να φανταστω οτι το παιδακι πρωτης γυμνασιου θα νιωσει κατι αλλο εκτος απο τα περι πισινου για το κοριτσακι. και οχι μονο αυτο αλλα και οτι θα θελει να περασει και χρονο μαζι της, να πουνε πραγματα, να γνωριστουνε, και στο τελος να τους μεινει και κατι.
ε δεν το βλεπω ετσι. σορι κιολας.........:D ..........ειμαι λιγο επιθετικη σημερα.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Κρονάκο μου, ΚΑΝΕΙΣ δεν μπορεί να σου πει τι θα κάνεις και τι θα πρέπει να νιώθεις. Δεν θες να κάνεις σχέση γιατί δεν σου λέει τίποτα ένας ωραίος πισινός? Μαγκιά σου! Θέλεις να κάνεις σχέση γιατί σε τρέλλανε ένα υπέροχο μυαλό? Χίλιες φορές μαγκιά σου!

Κάνε αυτό που η καρδιά σου σε προστάζει, χωρίς "πρέπει" και όπως λέει και ο φίλτατος Κοβυ, να'σαι σίγουρος ότι θα ανταμοιφθείς πλουσιοπάροχα, γιατί θα έχεις βρει τρόπο να έχεις γεμάτη τη ψυχή σου και όχι την ντουλάπα σου από γραμμούλες που θα αντιστοιχούν σε κάθε κοπέλα που πέρασε από την αγκαλιά σου!

Από μένα, απλά ένα μεγάλο μπράβο στην οικογένειά σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Κρονάκο μου όταν θα έρθει η στιγμή να κάνεις σχέση θα το καταλάβεις και δεν θα πολυ αναλυθείς για το τι συμβαίνει σε εσένα και στους γύρω σου...απλά θα σου συμβεί κι εκεί θα είναι η μαγεία 8) Κι άσε τον καθένα να κάνει σχέση για τους λόγους που επιλέγει...Εσύ θα κάνεις για τους δικούς σου 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Κρόνε... όταν σου έρθει η επιθυμία να τα φτιάξεις με κάποια θα το καταλάβεις.. δε θα χρειαστεί τότε να το σκεφτείς πολύ. Στο σχολείο υπάρχουν πολλοί και πολλές που τα φτιάχνουν για να λένε ότι έχουν κάτι και ότι είναι έμπειροι... όταν εσύ δεν έχεις κάτι είσαι απ' έξω και νομίζεις ότι είσαι παρείσακτος... αυτό εν μέρει είναι αλήθεια (έτσι αισθανόμουν κι εγώ, γιατί δεν ανηκα στους πολλούς), αλλά όταν βρεις αυτό που ψάχνεις πραγματικά (εκείνη τη συγκεκριμένη στιγμή) θα προχωρήσεις...

BTW μου αρέσει ο τρόπος που γράφεις (δεν εννοώ τα ορθογραφικά, δε με εδιαφέρουν αυτα)... την ανάλυση που έκανες δεν την περίμενα από άτομο της ηλικίας σου και ιδιαίτερα από αγόρι!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Κρονάκι μια χαρά σκέφτεσαι και μην αγχώνεσαι για τέτοιο θέμα,
Θα έρθουν όλα στην ώρα τους, αν εσύ δεν νιώθεις έτοιμος για σχέση ή δεν βρίσκεις αυτό που ζητάς τότε καλά κάνεις που δεν τα φτιάχνεις με κάποια κοπέλα.
Δεν είμαστε όλοι έτοιμοι την ίδια στιγμη.
Κι εγώ στα 16 μου ήμουν σαν την Ινες δεν είχα κάνει σχέση γιατί δεν ήθελα, είχα όμως την ανασφάλεια πως είναι όταν φιλάς κτλ κτλ και έλεγα μήπως δεν είναι φυσιολογικό.Την πρώτη μου σχέση την έκανα στα 17
Στα 21 μου βρήκα αυτό που πραγματικα΄ζητούσα.
Χαλάρωσε λοιπόν και πέρνα καλά έτσι όπως θες εσύ.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

constantina

Νεοφερμένος

Η constantina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
λοιπόν παιδιά..
ο καθένας έχει την δική του άποψη στο θέμα αυτό!!
η ηλικία της εφηβείας είναι μια μεταβατική περίοδος. είναι η περίοδος που αρχίζουμε να ελκόμαστε από το αντίθετο φύλο!! αρχικά το πρώτο πράγμα που μας έλκει όσο κι αν δεν το παραδεχόμαστε είναι η εμφάνιση!!στη συνέχεια όμως βλέπουμε κ τα υπόλοιπα!!δεν είμαι υπέρ στο να κάνει απλά μια σχέση λόγω του ότι είναι μαγιά είτε γουστάρει να περνάς την ώρα σου είε επειδή όλοι οι φιλοι σου έχουν!!!αυτό με εκνευρίζει!!
πρέπει όλοι μας να καταλάβουμε ότι δεν είναι η ποσότητα των σχέσεων αλλά η ποιότητα!!οι σχέσεις μας στην ηλικία αυτή είναι απλά κάτι σαν δοκιμαστικά παιχνίδια!!μέσα από τους εφηβικούς έρωτες μαθαίνουμε αρκετά για την μετέπειτα ζωή μας!!τα λάθη στις σχέσεις μας θα μας μάθουν πάρα πολλά και θα μας βοηθήσουν στο δημιουργήσουμε μια σωστή και σοβαρή σχέση στο μέλλον!!
σίγουρα όλοι θα νιώσαμε ότι αγαπάμε κάποιο άτομο πάρα πολύ στην ηλικία της εφηβείας!!
κ εγώ έχω νιώσει το αίσθημα της αγάπης και τ ερωτευμένου με κάποιο άτομο στο σημείο που με έκανε να κλαίω!όταν όμως κάθισα και μελέτησα το θέμα σκέφθηκα ότι απλά είναι ενθουσιασμοί κ όχι αγάπη...πολλές φορές κ ο εγωισμός μας, μας θίγει !!γιατί να μη μπορώ να έχω αυτόν/ην; πρέπει να τον αποκτήσω...θα κάνω τα πάντα με αποτέλεσμα να μας γίνεται εμμονή και να το σκεφτόμαστε συνέχεια νομίζοντας ότι τον αγαπάμε!!
όσο γι αυτό που αναφέρετε με το φίλο σου. ότι κοιτάει τον πισινό της κοπελιάς, τι να πω!!κάποια μέρα θα καταλάβει ότι δεν μετράει μόνο αυτό αλλά ολόκληρο το σύνολο!!!

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Tι έχει πάθει αυτό το τελευταίο το παιδί και πατάει τα θαυμαστικά δύο-δύο; :worry:
Ένα πραγματάκι μόνον...


όσο γι αυτό που αναφέρετε με το φίλο σου. ότι κοιτάει τον πισινό της κοπελιάς, τι να πω!!κάποια μέρα θα καταλάβει ότι δεν μετράει μόνο αυτό αλλά ολόκληρο το σύνολο!!!
:)


Σωστό...
Πισινός, στήθος, χείλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wagneriandandy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 171 μηνύματα.

dimitral

Δραστήριο μέλος

Η dimitral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 413 μηνύματα.
νομιζω οτι ειναι η ηλικια τετοια που σε μπερδευει,ενα μερος σου ειναι ακομα παιδι κι ενα μερος σου γινεται αντρας.ποτε μου δεν καταλαβα πως λειτουργουσε ενα αγορι σε εκεινη την ηλικια.αλλοι ηταν λιγουρηδες και επιδειξιες,αλλοι ηταν απλως πολυ περιεργοι,αλλοι ηταν αυτο που λεμε "καλο παιδι" κι αλλοι ηταν απλως παιδια κι ουτε που εδειχναν να τους απασχολει το ζητημα.θα συμφωνησω και με τα υπολοιπα παιδια οτι οταν θα εισαι ετοιμος και θα βρεθει η καταλληλη κοπελα θα το καταλαβεις.
κι επισης νομιζω οτι ειναι τιμητικο για εσενα το οτι δεν κανεις πραγματα χωρις να θες απλως για να "πουλησεις μαγκια".
οπως και να εχει , καλο ειναι να κανεις στην ζωη σου οσο μπορεις αυτο που πραγματικα θες χωρις να σε νοιαζει τι κανουν οι αλλοι.να μην ακολουθεις την μαζα απλως για να νιωθεις οτι δεν εισαι αποκληρος.και να ξερεις οτι οι εξυπνες γυναικες προτιμουν ξεχωριστα ατομα σαν εσενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
και να ξερεις οτι οι εξυπνες γυναικες προτιμουν ξεχωριστα ατομα σαν εσενα.

Eιδικά μετά τα 35, όταν θα έχεις βγάλει κάνα $$ και αυτές θα έχουν κάνει τον κύκλο τους. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgakhs

Νεοφερμένος

Ο Giorgakhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Χρειάζομαι βοήθεια!Ένας φίλος μου πάει δημοτικό (ΣΤ) και είναι τρελά ερωτευμένος!Ζητάει συνέχεια συμβουλές.
  • Να τη φηλίσει ή όχι
  • Να της το πεί ή όχι
  • Να δημιουργήσει σχέση μαζί της ή όχι
Θέλω βοήθεια γιατί έτσι πως πάει θα με ζαλίζει για πάντα.
Λίγη βοήθεια παρακαλώ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toi_toi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο toi_toi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,051 μηνύματα.
:hehe:
απο μικρος στα βασανα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
στ δημοτικου παιδι εμαθε και τι σημαινει ερωτας:confused:

ασε τον να περιμενει λιγο καιρο ακομα που μου θελει και αγαπες ακομα δεν εμαθε τι εχει στο παντελονι του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Ειλικρινά, δεν τις καταλαβαίνω αυτές τις αρνητικές! :confused:
Για σας ο έρωτας έχει συγκεκριμένο ηλικιακό φάσμα και όριο;;
Ή έρωτα νιώθουμε από την στιγμή που έχουμε συναίσθηση τί έχουμε κάτω από το παντελόνι-φούστα;;

Συναίσθημα είναι! Αλήθεια, ποια ηλικία θεωρείται ¨ώριμη¨ και οκ να γίνει η απαρχή του;;
Εγώ μια χαρά ένιωθα ερωτευμένη και στο νηπιαγωγείο, γιατί πρέπει να υποτιμηθεί σαν συναίσθημα μόνο και μόνο επειδή ήμουν μικρή;;
Και μια χαρά πρωτοφίλησα στο Δημοτικό, και τα γόνατά μου ένιωσα να κόβονται, και την ίδια κασέτα άκουγα ξανά και ξανά και ονειροπολούσα με τις ώρες,και πεταλουδίτσες στο στομάχι ένιωθα, και παρεμπιπτόντως και πληροφοριακά, μια χαρά ορμούλες νιώθεις και στην ΣΤ'Δημοτικού...

Αφήστε το το παιδάκι να νιώσει το χτυποκάρδι του και να το ευχαριστηθεί!

Πες στον φίλο σου να κάνει ό,τι του λέει η καρδούλα του!
Το να εκφράζεις τα συναισθήματά σου είναι πάντα όμορφο, ακόμα και αν κάποιοι σου ρίχνουν αρνητικές ή δεν νιώθουν το ίδιο με σένα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Τι κάνεις οταν είσαι ερωτευμένος;
Τον σταυρό σου.

Ή έρωτα νιώθουμε από την στιγμή που έχουμε συναίσθηση τί έχουμε κάτω από το παντελόνι-φούστα;;
Εγώ βασικά θα (ξανα)-πω κάτι που έχω αναφέρει και πρόσφατα:
Well, when you think you love someone, you love them. That's what love is -- thoughts.
- Commander W. Adama, Battlestar Galactica, S02E05
Ούτε χρειάζεται να είσαι πάνω από κάποια ηλικία, ούτε να κάνεις παράξενα πράγματα, ούτε τίποτα.
Και δεν έχει όριο το πότε θα αρχίσεις να σκέφτεσαι ένα άτομο με διαφορετικό τρόπο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Α μωρε :) Να της το πει , να της το πει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top