Προτείνετε ένα βιβλίο

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
υπερηφάνια ΚΑΙ προκατάληψη ΚΑΙ ζομπιζ?
υπερβόλα.
Τα ζόμπιζ είναι μια προκατάληψη. Δεν καταλαβαίνω τον διαχωρισμό.

Ίσως για να σπάσει την αμβλυσοφία του, ο βιβλιοκτήτης θα έπρεπε
να προσθέσει και μια τέταρτη λέξη, λ.χ. cranberries. :worry: :P

και τώρα στο κυρίως μενού:

Αστροκαλησπέρα :redface: (επιρροή από αστρολογικη εκπομπή ιδιωτικού τσάνελου)

θα ήθελα χωρίς την άδεια της domenica να δημοσιεύσω μερικά ερωτήματα
που εμπίπτουν στη μεταστροφή της μις ραξέφσκι σε ένα είδος κατσικογραφής
με κεντρικό νόημα το εξής γαλακτερό:
"μυστηριώδεις διαφωνίες ρεαλιστή με σουρεαλιστή και βελτίωση του σύμπαντος"
ή "εξουθενωτική φροντίδα ματαιόδοξης προσπάθειας για απόδειξη του άχρηστου στόματος"...


πάμε με το χνάρι του κάτεργου και το χαλινάρι της αβύσσου, μέτρο μέτρο:


γιατί καις τα λιγοστα εγκεφαλικα σου κύτταρα σουρεαλομηδενίζοντας για να τερψεις αγνώστους σε ιντερνετικά στέκια;
ναι στρατηγός των νεφών και της τέρψολαγνίας. (πολυ-ελεος, τα φώτα τα φώτα. τζζζβββζζζζζ, βουτ. ΠΛΑΦ)
Τι ξέρω εγώ από τον κόσμο, κάτι στιχάκια που τα διδάσκουν στα παιδιά
βολεμένοι φιλόλογοι που αγνοούν τη λέξη ματσακόνι

Η κριτική σου χάνει τον μπούσουλα και την ουσία της.


Καλύτερα να μη μιλάς για ψευτοσουρεαλισμούς γιατί ενώ εσύ εξιστορείς τι διάβασες
προχτές 'η φέτος το καλοκαίρι (αν τα σταυρόλεξα που λύθηκαν ήταν δροσερά
κι αν θα τα ξανασυναντήσεις ποτέ μπροστά σου σαν ίδιο ψωμί από αλυσίδα φούρνου)
δίπλα σου υπάρχει κάποιος που αρχίζει τη Δευτέρα του ειδοποιώντας γονείς
για τα νεκρά παιδιά του σαββατοκύριακου κι αυτός είναι που σε κρίνει και σου κλείνει
το στόμα. (να το κάνουμε ιστοριούλα με τίτλο? : ο περιπολάρχης κι ο περιβολάρχης)

Κι όχι αυτές οι πεπονόφλουδες που διαβάζεις , όχι τα άκαπνα με τις λογοτεχνικές
ευαισθησίες των βουλωμένων πρωκτών που επιτελούν ρόλο ληγμένου καθαρτικού.

Χίλιες φορές τσοντοποιήματα μπας και του ζυγώσει του γέρου.
άσε μας απο κει.



Κοροιδεύεις τα βιβλια χωμένος ολοκληρος μες σε ράφι δημοσιας βιβλιοθηκης.
ξέρεις όλη αυτή η συνεχής δημοσίευση για τα κατορθώματά μας,
το τι και πόσα διαβάσαμε, πως πορευόμαστε εν πνεύματι,
σε ποια σελίδα του κωλοβιβλίου έχουμε φτάσει και σε ποια
μας ήρθε το αίσθημα χεσίματος, σε ποια λόγια μας έπιασε διάρροια,
και σε ποιο κεφάλαιο τα κακάκια μας ήταν πιο σφιχτούλικα,
τι προτιθέμεθα, τι αποσπάσαμε, τις προσκλήσεις, τις εκδηλώσεις
με έναν τρόπο τσιγγούνικο, με έναν τρόπο μονόδρομο.
Με έναν τρόπο που δείχνει μια απόγνωση αναγνώρισης
(μέχρι και για τα σκατά μας και πες μου εσύ ποιος ενδιαφέρεται για τις σκατούλες
που κάνεις εκτός από τον κοπρολάγνο ή τον καλλιεργητή ή τον κοπροεξεταστή κοπρανολόγο?)
όσο και το ύφος της αδιαφορίας για τους αποδέκτες των μηνυμάτων.
Ένα είδος ψυχικής κωφότητας που φτάνει τα όρια του αυτισμού.
Ανακοινώνουμε διαρκώς τα πεπραγμένα και στη θέση της επικοινωνίας
βάζουμε έναν εαυτό σα μπαλόνι (ωραίος ο μπακούνιν ε? μπα, προτιμώ μυρωδιά ρακούν),
σαπουνόφουσκα που διογκώθηκε επειδή άργησε να σπάσει.

Όλο αυτό, εξκιουζέ μουά κιόλας, μα μου ανανεώνει μια λύπη για την ψυχική στέγνια
και η λύπη δίνει σιγά σιγά τη θέση της σε ένα χαμόγελο αδιαφορίας, σεξουλιάρικο τρόπον τινα (ταρνερ)

Διότι όταν περάσει ο λίγος χρόνος που χρειάζεται για να καταλάβεις το παιχνίδι
κλειδώνεις απλώς την αναμετάδοση και γελάς με τη σειρά σου για την ΑΦΕΛΕΙΑ
εκείνου που πιστεύει πως δεν έχεις καταλάβει το παιχνίδι του.

Κι είναι και σίγουροι εχθροί (και μάλιστα δια βίου) καθότιν κανείς δεν θέλει
να του αποκαλύπτουν τη χαμηλή φιλοδοξία που κινεί το μοτεράκι της ζωής του.

Οπότε συνεχίστε με στυλ την αποκάλυψη της πρώτης χιλιάδος
αναγνωσιμότητάς σας μπας ώστε μαζί να αποκαλυφθεί η επιμονή των
μωροφιλόδοξων ότι θα καταφέρουν κάπως να υψωθούν απ΄αυτό και
να μας ξεγελάσουν, εμάς τους ταπεινούς εύγλωττα μανιφεστοακαταβρόχθητους.

τι μαρξισμός τι αντιμαρξισμός. Ο μαρξ δεν αποκτάει φήμη γιατί πέθανε
κι εσύ δεν αποδεικνύεις κάποια ουσία της υπάρξεώς σου γιατί
τη λέξη Μαρξ τη συναντάς από τα εργοστάσια σοκολατοποίιας και την ποπ
μέχρι το εμπόριο και τις οικονομικές επιστήμες


Χέσε όμως τα βιβλια.
χέζω ΜΕ τα βιβλία
αν και αυτή την εποχή τα υποκαθιστώ με Σύκα Κορινθίας
μαζεμένα με πατρικό κόπο ένα ένα.:redface:



Είσαι μια αυτοαναίρεση...θεατρο σκιών...οτι σνομπάρεις....... κάνεις...:worry:
Όσο για το διάβασμα, λυπάμαι που οι άνθρωποι χτίζουν γύρω τους
τόσο ισχυρά τείχη αδύνατα να κρημνιστούν.
Ωραία δεσποινίς ντομένικασέβεν.
Διαβάστε ΕΞΑΝΤΛΗΤΙΚΑ, ΕΞΑΝΤΛΗΘΕΙΤΕ.
Έχοντας λοιπόν πάρει τα καλύτερα από τον καθένα, θα γράψετε ένα περίφημο ποίημα.
Αλλά τί κρίμα. Δεν θα είστε εσείς. Ξέρετε βέβαια πως δεν έχετε ζήσει
όπως ο Νερούδα σ’ ένα σπίτι που βλέπει τον Ειρηνικό ε;
Το ξέρετε ή δεν το ξέρετε;
Τον διαβάζετε και το ξέρετε;

Λίγη ψυχραιμία.

Πώς το έλεγε ο Μαγιακόφσκι για τα ποιήματά του και τα μαξιλαράκια των φοιτητριών;
Ε, κάπως έτσι. Είναι να μην αυτοκτονείς μετά; Αν είναι να καταντήσεις ένθετο…




Ξέρω δε θα μου απαντήσεις για να μη χασεις το μυστήριο γύρω από το σουρεαλ προσωπο σ.
πολύ μαγεία διαβάζεις και πολυξένη τρομπονίδου. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sal Paradise

Δραστήριο μέλος

Ο Sal Paradise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πιλότος. Έχει γράψει 626 μηνύματα.
ενα δυσπεμπτο αλλα παρολαυτα χρησιμο βιβλιο.
Η ψυχολογια των μαζων-Gustav Le Bon
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
διαβάζω μεσω τορρ... εχμ, εννοώ ...αγόρασα,
κάτι χρήσιμο για τους άντρες τις παρέας...





είναι αυτό που λέει "άνοιξα μαγαζί. δεν ήταν δύσκολο. έναν λοστό ήθελε"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blackgirl

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Take care of the one you love αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 897 μηνύματα.
Διάβασα πρόσφατα "Τον κόσμο της Σοφίας" και το συστήνω ανεπιφύλαχτα σε όλους. Ακόμα και αν δεν ενδιαφέρεστε για τη φιλοσοφία αυτό το βιβλίο θα σας μαγνητίσει...
επίσης υπέροχο είναι το "Eat pray love" (καμία σχέση με την ταινία) και το " the kite runner" του Khaled Hosseini

(Khaled Hosseini's quietly powerful debut novel The Kite Runner fulfills the promise of fiction, awakening curiosity about the world around us, speaking truth as the lessons of history echo down the years. The themes are universal: familial relationships, particularly father and son; the price of disloyalty; the inhumanity of a rigid class system; and the horrific realities of war.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Χωρίς πλάκα πέραν του Φο[σε ευχαρίστησα ποτέ άραγε..δεν θυμάμαι..δεν το ειχα διαβάσει ξανα],
αυτο τον καιρο
διαβάζω και αυτο το βιβλιαράκι:



Το προτείνω ανεπιφύλακτα σε όσους θέλουν να φτιάχνουν τα ρουχαλάκια στο σπιτι
και να αναδεικνύουν στον εαυτό τους την προσωπική αισθητική τους.
That works for me
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕιρήνηΠ

Νεοφερμένος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Στη χώρα των χρυσών ήλιων!! Μιλάει για την ιστορία του Αφγανιστάν τις τρεις τελευταίες δεκαετίες, ενώ αναφέρεται στη θέση της γυναίκας στις μουσουλμανικές χώρες!!! Πολύ ωραίο ειδικά για όποιον του αρέσουν τα ιστορικά μυθιστορήματα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΛΑΙΛΙΑ

Νεοφερμένος

Η ΚΛΑΙΛΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
...έχει πολλές παρακαμπτηρίους. (γιωργάκης σαμπουκα-ι)



ο σεντιμετρ και η χαρακωμένη τουλίπα. (μιχαήλ γκορμπατζώφ στολίτσναγιωφ)



θα το υποστείς. Θοδωρής ντομενικ Παγκαλούνεν/ εκδόσεις κρητικό παξιμάδι
ο δρόμος που τον έλεγαν "μαστίγωσέ με στο κελάρι"/ μαρσελινιο/ εκδ. ψιλοκομμένο σιτάρι



η υδροφόρα και τα μπρόκολα της εμιλυ μπροκωλε :redface::redface: παραγουανό μυθιστόρημα.

Εσύ τώρα έριξες υπονοούμενο για τις ψηλές αλλά τεσπα. (μουσίτσα :P)



μμμμμμμ? περίεργη :slourp:



αλεν μοντερεητορ.
το φιλι με το μπαν στο χερι.
Ευκολος ίλιγγος με ένα μικρούλι τοσο δα πάτημα κουμπιού.



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Δακρυσμένα σμαράγδια.
Υπόθα: Μια κακοποιημένη γάτα που κλαίει. :(



Θα ήθελα να πω κάποια πράγματα για το συγκεκριμένο βιβλίο τα ‘ΔΑΚΡΥΣΜΕΝΑ ΣΜΑΡΑΓΔΙΑ’. Δεν είναι η σχέση που θα δημιουργηθεί μεταξύ του γιατρού και της ηρωίδας που θα εστιάσει όποιος το διαβάζει. Προσωπικά εγώ διαθέτω μία βιβλιοθήκη 2,500 βιβλίων και δε θυμάμαι να έχω ξανανιώσει τόσο έντονα συναισθήματα διαβάζοντας. Το τελείωσα μέσα σε μία μέρα, και ντρέπομαι που το λέω, όμως το είχα πάρει και στη δουλειά μου και όσο μπορούσα το ‘ρουφούσα’ και εκεί, ανυπομονώντας πότε θα επιστρέψω για να συνεχίσω. Η ανατρεπτική πλοκή του, η μεγάλη αγωνία που έχει, οι στιγμές που σε κάνει να χαμογελάς, η συγκίνηση που αποπνέουν όλοι οι χαρακτήρες που το απαρτίζουν είναι ΜΟΝΑΔΙΚΗ!!! Πρώτη φορά που έπαθα τόσο έντονα το σύνδρομο του αναγνώστη και όσο τελείωνε το βιβλίο ήθελα κι άλλο. Τελείωσε και το σκεφτόμουν για μέρες.

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΣΤΑ ΑΝΕΜΟΔΑΡΜΕΝΑ ΥΨΗ...ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΒΙΒΛΙΟ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

amazone

Νεοφερμένος

Η amazone αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.

επίσης υπέροχο είναι το " the kite runner" του Khaled Hosseini

(Khaled Hosseini's quietly powerful debut novel The Kite Runner fulfills the promise of fiction, awakening curiosity about the world around us, speaking truth as the lessons of history echo down the years. The themes are universal: familial relationships, particularly father and son; the price of disloyalty; the inhumanity of a rigid class system; and the horrific realities of war.[/quote]

Το " The kite runner" ή ελληνικά "Χαρταετοί πάνω από την πόλη" το συσστήνω κι εγώ ανεπιφύλακτα. Μου άρεσε ιδιαίτερα και με συγκίνησε πολύ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

free_dom

Δραστήριο μέλος

Η ταξιδιάρα ζωή.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 637 μηνύματα.
Να σου πω μια ιστορια;! - Jorge Bucay(XΌΡΧΕ ΜΠΟΥΚΑΙ) .. απλα υπεροχοοοο:clapup::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Ο Επόμονος Κηπουρός του Λε Καρε καθώς και η συνέχεια του Κοριτσιού με το Τατουάζ, το Κορίτσι που Έπαιζε με τη Φωτιά του Στιγκ Λάρσον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Σκέφτομαι να πάρω το βιβλίο
ΤΟ ΚΟΙΜΗΤΗΡΙΟ ΤΗΣ ΠΡΑΓΑΣ του Ουμπέρτο Έκο. Αν κάποιος το έχει διαβάσει , θα ήθελα μια γνώμη για την γραφή, αν του φάνηκε ενδιαφέρουσα. Έχω βρει στο ίντερνετ το πρωτότυπο, - να δω αν θα 'αξιζε ο κόπος να το ξεκινήσω, έστω και με τη βοήθεια λεξικού.
Χάλια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Για όσους αγαπούν την φιλοσοφία:

Ο κόσμος της Σοφίας- Jostein Gaarder

Πρωταγωνιστικό ρόλο σε αυτό το μυθιστόρημα έχει ένα δεκαπεντάχρονο κορίτσι, η Σοφία. Όπως κάθε έφηβος, έτσι και εκείνη θεωρεί τη ζωή της ανιαρή μέχρι να αρχίσει να λαμβάνει ανώνυμες επιστολές με απλά ερωτήματα για την καθημερινότητά της, τα οποία θα αποδειχθεί ότι έχουν βαθύτατες έννοιες και θα την οδηγήσουν στο «παιχνίδι» της φιλοσοφίας. Σκοπός του «παιχνιδιού» είναι να βρει τις απαντήσεις που χρειάζεται, για να μάθει από πού και γιατί δημιουργήθηκε ο κόσμος στον οποίο ανήκει.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΛΑΙΛΙΑ

Νεοφερμένος

Η ΚΛΑΙΛΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
τα γκουγκλοψάχτηρα δεν αφήνουν να πέσει τίποτα
στον πάτο του καζανιού της φαντασίας σου.

αν εγώ δεν έχω ιδέα από κέλυ κατσή κι από το βιβλίο με αυτόν τον τίτλο
δεν μπορώ να αποτυπώσω τις δυο λέξεις δακρυσμένα σμαράγδια
και να τους δώσω μια συνεπή προς τον σουρεαλισμό ΜΟΥ σημασία
ακόμα κι αν είμαι αν-έκδοτος? :worry:

Πρέπει οι λέξεις να είναι κοινόχρηστα πλυντήρια για να λειτουργήσουν
μέσα σου?

για πάμε για πάμε, να βρυχιέσαι και να ανακαλύπτεις ότι φτερνίζεται άλλος,
έχει πλάκα.

Τι σημαίνει γκλουγκλοψάχτηρα; Είναι Ελληνικά; Και κάτι ακόμα. Για να μας λαμβάνουν σοβαρά υπόψη, κάνουμε σχόλια για κάτι το οποίο έχουμε διαβάσει όταν πρόκειται για βιβλίο, ή έχουμε δει όταν πρόκειται για ταινία. Και καλό θα ήταν σε γλώσσα που είναι κατανοητή διότι αλλιώς όπως έχει γίνει κατανοητό ήδη, δε θα μας παίρνει κανένας στα σοβαρά. Οι περισότερες κριτικές για αυτό το βιβλίο τονίζουν ότι θίγει θέματα πολύ επίκαιρα που όλοι μας αντιμετωπίζουμε. Εργασιακά, επιπτώσεις του άγχους στην υγεία μας, φιλία -ύψιστο αγαθό- κακία -τη συναντάμε πολύ συχνά, δυστυχώς,- εκδίκηση και πραγματική αγάπη. Μπορείς να μας πεις κάτι για όλα αυτά;;;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos/keratsini

Νεοφερμένος

Ο nikos/keratsini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Για όσους αγαπούν την φιλοσοφία:

Ο κόσμος της Σοφίας- Jostein Gaarder

Πρωταγωνιστικό ρόλο σε αυτό το μυθιστόρημα έχει ένα δεκαπεντάχρονο κορίτσι, η Σοφία. Όπως κάθε έφηβος, έτσι και εκείνη θεωρεί τη ζωή της ανιαρή μέχρι να αρχίσει να λαμβάνει ανώνυμες επιστολές με απλά ερωτήματα για την καθημερινότητά της, τα οποία θα αποδειχθεί ότι έχουν βαθύτατες έννοιες και θα την οδηγήσουν στο «παιχνίδι» της φιλοσοφίας. Σκοπός του «παιχνιδιού» είναι να βρει τις απαντήσεις που χρειάζεται, για να μάθει από πού και γιατί δημιουργήθηκε ο κόσμος στον οποίο ανήκει.


Έχω ακούσει ότι αυτό το βιβλίο είναι τέλειο,ισχύει ή θα το πάρω τσάμπα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Έχω ακούσει ότι αυτό το βιβλίο είναι τέλειο,ισχύει ή θα το πάρω τσάμπα??

Aξίζει. Αρκεί να σου αρέσει τέτοιο είδος. Θα σου αναφέρει συχνά για αρχαίους φιλόσοφους και ίσως να σε μπερδεύει κάπου η πλοκή από τις γρήγορες εναλλαγές. :)
Φιλοσοφία και πάλι φιλοσοφία!!!! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos/keratsini

Νεοφερμένος

Ο nikos/keratsini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Aξίζει. Αρκεί να σου αρέσει τέτοιο είδος. Θα σου αναφέρει συχνά για αρχαίους φιλόσοφους και ίσως να σε μπερδεύει κάπου η πλοκή από τις γρήγορες εναλλαγές. :)
Φιλοσοφία και πάλι φιλοσοφία!!!! :clapup:

Θα το δανειστώ από πουθενά για σιγουριά.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
nikos/keratsini:
Ίσως υπάρχει στις δημοτικές βιβλιοθήκες.Το είχα διαβάσει παλιότερα. Παραθέτει τα διάφορα φιλοσοφικά ρεύματα, από την απαρχή τους. Το βρήκα βαρετό. Είναι χρήσιμο αν κάποιος επιθυμεί να αποκτήσει γνώση επ ' αυτού. Τα έχει όλα συγκεντρωμένα. Δεν έχει δομή μυθιστορήματος, πιο πολύ εγχειρίδιο θα το χαρακτήριζα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos/keratsini

Νεοφερμένος

Ο nikos/keratsini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Ναι! Είναι λίγο τεράστιο, να ξέρεις... :P

611 σελίδες, αν μου αρέσει σε 5-6 μέρες το έχω βγάλει.....(το πολύ πολύ να με βρίζει αυτός που μου το δάνεισε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
611 σελίδες, αν μου αρέσει σε 5-6 μέρες το έχω βγάλει.....(το πολύ πολύ να με βρίζει αυτός που μου το δάνεισε)

Έλα μωρέ δεν πειράζει. ;)


Με τη σειρά μου ας προτείνω κι εγώ:


Το 2ο είναι ανάλαφρη νουβέλα!Το 1ο ένα αριστούργημα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top