Κριτικές για ρούχα και παπούτσια

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Λίγα ή πολλά είναι; :P

Μου φαίνονται υπερβολικά ΛΙΓΑ για νυφικό. :confused:

εγώ ακούω για 600-800€ νυφικό και το λέω οικονομικό. Ο_Ο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Μου φαίνονται υπερβολικά ΛΙΓΑ για νυφικό. :confused:

εγώ ακούω για 600-800€ νυφικό και το λέω οικονομικό. Ο_Ο
Μπορεί να είναι ανάλογα που ψάχνεις; Δεν ξέρω. :P
Τώρα που λέμε για νυφικά με είχε κάνει εντύπωση που στην Γερμανία τα αγοράζουν, δεν τα νοικιάζουν όπως εδώ. Και έλεγα στην ξαδέρφη μου "ωραία το κράτησες για σουβενίρ". :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Ναι, είναι τέρμα unisex, βασικά αν πας στο σάιτ πχ που έβαλα παραπάνω και πας μια στο άντρας μια στο γυναίκα, θα δεις ότι είναι τα ίδια σχέδια. Οκ έχει και κάποια που τα έχει μόνο στα αντρικά ή μόνο στα γυναικεία, αλλά γενικά είναι unisex ναι. Κι άμα το καλοσκεφτείς γιατί να μην είναι; Είναι ένα σχέδιο τελείως "άφυλο", είναι ένα απλό σανδάλι με πιο ανατομικό/πρακτικό στυλ. Ειδικά οι τουρίστριες και οι τουρίστες τα φοράνε αυτά σαν τρελοί γιατί βολεύουν, συνδυάζουν το καλό του ανοιχτού παπουτσιού το καλοκαίρι με σταθερό δέσιμο πάνω στο πόδι.

Τα γυναικεία σανδάλια είναι ο λόγος που φοράω αποκλειστικά κλειστά παπούτσια τόσα χρόνια, και το καλοκαίρι. Όσες φορές αγόρασα κάποια ζευγάρια, είναι τόσο άκυρος ο τρόπος που πιάνουν στο πόδι που πραγματικά δε βολεύουν καθόλου στο περπάτημα. Οπότε αυτό το lizard που έβαλα παραπάνω μου αρέσει πάρα πάρα πολύ και θα ήθελα να πάρω, αν δε με κορόιδευαν όλες ότι παραείναι αντρικό και γκουμούτσα (sic) :P Εξαρτάται κι απ' το ντύσιμό σου βέβαια, εγώ το καλοκαίρι φοράω σορτσάκια και απλά κοντομάνικα, οπότε το συγκεκριμένο θα μου καθόταν μια χαρά.

Πέρσι βέβαια είχα βρει κάτι απίστευτα σανδαλάκια στο hush puppies (δεν ήταν μάρκα hush puppies όμως) που ευτυχώς δένουν ικανοποιητικά στο πόδι και περπατάς σαν άνθρωπος :):):) Αλλά γενικά στο κέντρο της Θεσσαλονίκης, μέσα στο τσιμέντο και το τρέξιμο, δε με βόλευε ποτέ να φοράω σανδάλια, βρώμιζαν τα πόδια μου και ήταν και ασταθές το βάδισμά μου. Οπότε τόσα χρόνια σταράκια και άλλαγμα καλτσούλας καθημερινά :)

Όσο για τα πόδια... Κι εγώ απεχθάνομαι την εικόνα των ανθρώπινων ποδοδαχτύλων, είναι φρίκη :/::worry::( Αλλά γυναικών και αντρών, δεν κάνω διακρίσεις! Επίσης απ' ό,τι κατάλαβα θεωρείται uncool το να φοράς σανδάλι σε μπαράκι, εκτός αν είναι κανένα κλαρινογαμπρέ σχέδιο, εκεί δε θα έχει κανείς πρόβλημα :sick: Εξαρτάται απ' το πώς ντύνεσαι βασικά. Εγώ και για ποτό θα το έβαζα το παραπάνω σανδάλι και χέστηκα. Μιλάμε για Ελλάδα, δεν είναι δα ότι μιλάμε και για Μιλάνο ή για το σουπερ πιανο μπαρ στη Βιέννη. Για ελληνικό νησί/πόλη/κάτι, αν δε συχνάζεις σε τρέντι μαγαζιά είσαι οκ με ό,τι κι αν φορέσεις γιατί είναι ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ and the living is easy.

Πέθανα με τη λέξη "γκουμούτσα". :P Γελάω εδώ και ένα δεκάλεπτο.

Τα ποδοδάκτυλα για κάποιους είναι φρίκη και για άλλους σεξουαλικό φετίχ. Όμως στη χώρα μας, ψάχνουμε αιτίες από το τίποτα. Εννοείται ότι το συγκεκριμένο υπόδημα είναι για καθημερινή ημερήσια χρήση. Για κάτι πιο επίσημο, όπως μια βραδινή έξοδο φοράς ανάλογα ρούχα-παπούτσια. Γενικά όμως υπάρχει μια προκατάληψη. Ταυτίζουμε ηλίθιους χαρακτηρισμούς (π.χ. κλαρινογαμπρός) με συγκεκριμένη ενδυματολογική εμφάνιση. Για μένα η διχαλωτή σαγιονάρα στον άντρα με το χοντροκομμένο πέλμα, το άκοπο κιτρινοπράσινο νύχι, είναι μια αηδία και μισή. Θέλουμε καλαισθητική "ομοιομορφία" αλλά δεν είδα καμία κοπέλα να θίγει το θέμα του άπλυτου ανδρικού ποδιού μέσα στο...all starάκι. :P Πολλές κοπέλες νομίζω έχουν κάποιο ελαττωματικό νύχι ή τελοσπάντων κάποια ατέλεια στα δάχτυλα που συνήθως είναι αποτέλεσμα κακών επιλογών σε υποδήματα, π.χ. σφιχτά μοδάτα πέδιλα με τακούνια που κάνουν τα δάχτυλα να μοιάζουν σαν λιωμένες σαρδέλες. ;) Πάει η άλλη με το χοντρό πέλμα να φορέσει το γοβάκι που φοράει το ανορεξικό μοντέλο...τι να σου κάνει μετά το πόδι! Μετά βλέπεις παραμορφωτική αρθρίτιδα από τα ...18!

Όχι, αυτό δεν είναι γενίκευση ας πούμε; :confused:

Εμένα προσωπικά δεν μου αρέσουν αυτά τα παπούτσια, μου θυμίζουν λίγο Μαγκάιβερ, Τεν Τεν (καλοκαιρινη βερζιόν) κλπ. . Προτιμώ ακόμα κι την διχαλωτή την σαγιοναρίτσα της παραλίας. Ο καθένας όμως έχει τα γούστα του, τι να πεις;

Το θέμα είναι ότι δεν είδα να αρέσουν σε κάποια...λες και όλος ο γυναικείος πληθυσμός (της Ελλάδας) έχετε συνεννοηθεί μαζικά ενάντια στη συγκεκριμένη μόδα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Κοριτσια σχετικα με τα νυφικα για να ξπερδευτειτε...
Φυσιολογικη τιμη ενοικιου ειναι 900-1100 ευρω.
Τα 250 αναφερονται σε ρουχο της νυφης, ασχετα με το νυφικο γιατι 250 ευρω βρισκεις νυφικο αγορα ΜΟΝΟ χονδρικη. Και αυτο που θα κανει 250 θα ειναι χιλιοφορεμενο, γαριασμενο κοκ.

Αυτα. Gate, νερακι; Αερα; Θα τα μαθεις σιγα σιγα!
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

niek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 308 μηνύματα.
Εγώ πήρα αυτά γιατί τα παραπάνω ήταν πιο βαριά :)Τα φοράω για περπάτημα καθημερινά, και δεν έχουν πάθει τίποτα (ακόμα και σε ποτάμι μπήκα με αυτά:P).Όντως μερικοί σε κοιτάζουν κάπως αλλά δεν έχει σημασία εφόσον εσύ αισθάνεσαι καλά.:redface:
https://ecx.images-amazon.com/images/I/41Ba9+YDw6L._SX395_.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Αυτα. Gate, νερακι; Αερα; Θα τα μαθεις σιγα σιγα!
:P
Δε δίνω τόσα λεφτά για νυφικό. Ας μου το πάρει ο γαμπρός! :pfff:Διαφορετικά: "Δεν παντρεύομαιιιιι,δεν παντρεύομαι,εγώ δε σοβαρεύομαι.":look:
Σόρρυ,που είμαι τόσο τσιγκούνα αλλά επειδή έχω από μικρή μία τάση να είμαι ανεξάρτητα ακόμα και ανήλικη και επειδή έχω δουλέψει ξέρω τη γλύκα του πώς βγαίνουν τα λεφτά. Σε καμία περίπτωση δε λέω ότι όσες μπορείτε και τα ξοδεύετε δεν ξέρετε τη γλύκα αυτή ή κάτι τέτοιο,προς θεού.:flowers:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Δε δίνω τόσα λεφτά για νυφικό. Ας μου το πάρει ο γαμπρός! :pfff:

Μα παραδοσιακά ο γαμπρός στο παίρνει. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.

Αχαχαχαχαχ θα τον μαδήσεις κ εσύ ε? :devil: Ντάξει ο συγκεκριμένος μια φορά θα σε ντύσει νύφη, άσχετα αν ξαναντυθείς αργότερα. :P Αξίζει να τα σκάσει ο γαμπρός και να είναι το νυφικό ωραίο. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Εγώ για νυφικό θα έδινα και μια περιουσία και λογικά θα είναι σχεδιασμένο από μένα, για εμένα. Δε με νοιάζει το κόστος, εγώ θα το πληρώσω. :P
μια φορά έχω σκοπό να παντρευτώ εξάλλου. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sparkling

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 327 μηνύματα.
P7192013.JPG
ειμαι επισημα ερωτευμενη με αυτες τις τσαντες:inlove:. μονο 8 ευρω !!!! αν και εχω παρομοια :redface: χαλαλι της , γιατι ηταν φτηνη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • P7192013.JPG
    P7192013.JPG
    608.6 KB · Εμφανίσεις: 232

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
8 euro?? Where?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sparkling

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 327 μηνύματα.
δεν ειναι απο μαγαζι την πηρα απο ενα πανηγυρι που ειχε μια εκκλησια που γιορταζε στο παγκρατι ,για αυτο κανει τοσο.αλλα να σου πω εγω δεν βλεπω και τεραστια διαφορα απο την αλλη που την ειχα παρει απο μαγαζι και ηταν πιο ακριβη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Έλα ρε συ! Πανέμορφη είναι, μεγειά *.*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sparkling

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 327 μηνύματα.
thanks:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
P7192013.JPG
ειμαι επισημα ερωτευμενη με αυτες τις τσαντες:inlove:. μονο 8 ευρω !!!! αν και εχω παρομοια :redface: χαλαλι της , γιατι ηταν φτηνη

φανταστικη!!!! εγω ειχα βρει μια boho τσαντουλα σε τετοιο στυλακι περιπου και εκανε 34 ευρω :( στις εκπτωσεις επεσε στα 29 :P
παλιονησοοοοοοοοοοοο μας ξεζουμας!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sparkling

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 327 μηνύματα.
γυρω στα 30 ευρω ειχα αγορασει την προηγουμενη απο μαγαζι και υπαρχουν και πιο ακριβες ακομα! και αυτη για τα λεφτα της καλη ειναι και αλλη που πηρα δεν εχει κατι καλυτερο απο αυτη .ΕΛΛΑΔΑ μας ξεζουμας!! ολα τα εχουμε πιο ακριβα .:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Τα accessorise τις εχουν αυτες περιπου 40 ευρω...

Κι εμενα μου αρεσουν αυτες. Εχω παρει μια αρκετα μεγαλη, ιδανικη για παραλια και μικρα ταξιδακια!


Δε δίνω τόσα λεφτά για νυφικό. Ας μου το πάρει ο γαμπρός! :pfff:Διαφορετικά: "Δεν παντρεύομαιιιιι,δεν παντρεύομαι,εγώ δε σοβαρεύομαι.":look:
Σόρρυ,που είμαι τόσο τσιγκούνα αλλά επειδή έχω από μικρή μία τάση να είμαι ανεξάρτητα ακόμα και ανήλικη και επειδή έχω δουλέψει ξέρω τη γλύκα του πώς βγαίνουν τα λεφτά. Σε καμία περίπτωση δε λέω ότι όσες μπορείτε και τα ξοδεύετε δεν ξέρετε τη γλύκα αυτή ή κάτι τέτοιο,προς θεού.:flowers:

Δεν ειναι μονο το νυφικο που κοστιζει. Ειναι ενα σωρο ακομα εξοδα. Ακομα και καλο γαμπριατικο κοστουμι(χωρια πουκαμισο, παπουτσια κλπκλπ) κατω απο 600-800 δυσκολα βρισκει καποιος. Εκτος αν παρει ενα απλο κοστουμι.

Αν μπεις στο χορο, χορευεις. Η καθε νυφη κι ο καθε γαμπρος κανουν οσα αντεχει η τσεπη τους και εξαρταται και τα πιστευω τους. Γενικα ο γαμος με τα ολα του ειναι ενα καλοστημενο εμποριο.

Υπαρχουν φορεματα λευκα που δεν ειναι νυφικα, καποια μπορει να φορεσει κατι τετοιο. Λυσεις οικονομικες υπαρχουν.
Απο κει κ περα ειναι στη θεληση του ζευγαριου ολα αυτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Πλάκα πλάκα, δεν ήξερα πόσα έξοδα έχει ένας γάμος, μέχρι που έμαθα ότι οι φωτογράφοι μόνο παίρνουν 1,500€, 200 μαλλιά, 200 μακιγιάζ, 1,000 νυφικό, + δεξίωση, στολισμοί κτλ ένααα σωρό έξοδα. Πρέπει να' σαι πλούσιος για να παντρευτείς.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Τόσα παίρνουν και για βάπτιση περίπου. Εμάς μας έκαναν πακέτο θυμάμαι στο φωτογραφείο κάπου στα 1000 και φρίκαρα. :P
+μπομπονιέρες, ρούχα, στολισμοί


Παρεπιπτόντως, τι προτείνετε για βάπτιση; Τέλη Σεπτεμβρίου. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top