Σχολιασμός φθηνών laptops

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Τσα!

Επειδή το ροζ Dell μου, έχει αρχίσει και κάνει σαν τρακτέρ (:() , πήραν τα μυαλά μου αέρα και άρχισα να ψάχνομαι για καινούριο! :P
Ως γνωστών εγώ δεν γνωρίζω και πολλά σχετικά και είπα να ρωτήσω.

https://www.public.gr/product/comput...ps/sony-vaio-sve1513p1ew-leyko/prod3870061pp/
https://www.public.gr/product/comput...shiba-satellite-c855-22m-leyko/prod3940294pp/
https://www.public.gr/product/computers-and-software/laptops/hp-pavilion-g7-2251ev/prod3840243pp/

Αυτα τα 3 μου άρεσαν και ειδικά τα λευκά που είναι κιουτ ^^ αλλά φοβάμαι μην τα πάρω και δεν κάνουν τίποτα. Εγώ χρησιμοποιώ το πισι για ταινίες, φβ, νταουνλοαντ, ααααάντε να παιξω κανα σιμς, δεν θέλω δηλαδή να μπω στα εσωτερικά της νασα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Τα λευκά μπορεί να είναι πιο όμορφα, αλλά μαζεύουν πιο εύκολα βρώμα και φαίνεται άσχημα! :(
Εγώ πήρα λευκό κινητό επειδή ήταν πιο όμορφο του αντίστοιχου μαύρου, αλλά το μετάνιωσα. :P Πάντως επειδή βλέπω πως όλα τα λινκ σου είναι από το πάμπλικ, πάνε μια στιγμή στο σκρουτζ.γρ να βρεις καλύτερες τιμές! :D
Έτσι όπως τα βλέπω, ως γνωστόν η σονι προσφέρει τα λιγότερα σε σχέση με την τιμή, το HP είναι καλό, αλλά 17" οθόνη => παραείναι τουμπανιάρικο για λαπτοπ. Εγώ το τοσίμπα θα σου έλεγα. Αν και προσωπικά θα έπαιρνα σε μαύρο χρώμα!

ΥΓ: Όσο ψάχνεις για λαπτοπ, απόλαυσε το τραγούδι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ένα laptop με (αντίστοιχες) προδιαγραφές σαν τις παρακάτω, πόσο κάνει εκεί κάτω;

  • HP Notebook 15.6''
  • Pavilion G6-2377SZ
  • Intel i7 3620QM, 2.2 GHz
  • 8 GB DDR3 RAM
  • DVD superdrive
  • 500 GB HDD
  • Τιμή: 415.- EUR (499.- CHF)
Το έβαλαν σε μια προσφορά και λέω να κάνω κάνα δωράκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Καλή τιμή είναι για i7.
Πάντως θα σε προετοιμάσω, αν έχει usb 3 μάλλον θα έχει ένα συγκεκριμένο bug που θα λυθεί (ή έχει λυθεί) με άλλο chip. Το bug στην ουσία είναι ότι θα πρέπει να αποσυνδέεις και ξανά συνδέεις εξωτερικούς δίσκους και στικάκι έπειτα από αναμονή (και hibernate; ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Καλή τιμή είναι για i7.
Πάντως θα σε προετοιμάσω, αν έχει usb 3 μάλλον θα έχει ένα συγκεκριμένο bug που θα λυθεί (ή έχει λυθεί) με άλλο chip. Το bug στην ουσία είναι ότι θα πρέπει να αποσυνδέεις και ξανά συνδέεις εξωτερικούς δίσκους και στικάκι έπειτα από αναμονή (και hibernate; ).
Merci bien. Ένα αντίστοιχο κομμάτι στην Ελλάδα στα πόσα τιμολογείται περίπου; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Merci bien. Ένα αντίστοιχο κομμάτι στην Ελλάδα στα πόσα τιμολογείται περίπου; :hmm:
Δεν έχω αναρωτηθεί πότε. Στο πλαίσιο που έβαλα να μου εμφανίσει όλα τα laptops με i7 το φθηνότερο ήταν 620€, αλλά είχε "καλή" GPU επάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Καλή τιμή είναι για i7.
Πάντως θα σε προετοιμάσω, αν έχει usb 3 μάλλον θα έχει ένα συγκεκριμένο bug που θα λυθεί (ή έχει λυθεί) με άλλο chip. Το bug στην ουσία είναι ότι θα πρέπει να αποσυνδέεις και ξανά συνδέεις εξωτερικούς δίσκους και στικάκι έπειτα από αναμονή (και hibernate; ).

Νομιζω οτι το bug που αναφερεις αφορα την νεα αρχιτεκτονικη haswell που θα βγαλει η Intel τον Ιουνη .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Για τα turbox τι έχετε να πείτε;
Τα βλέπω που τα έχουν και οι ράδιο-αρβύλα(λίγο οφφ τόπικ αυτό):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Για τα turbox τι έχετε να πείτε;
Τα βλέπω που τα έχουν και οι ράδιο-αρβύλα(λίγο οφφ τόπικ αυτό):P
Φαντάσου πόσο κρύα είναι τα ανέκδοτα του Στάθη για να παρατηρείς μπακατέλες σαν τα Turbo-X (μακριά...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
αλήθεια; Γιατί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
αλήθεια; Γιατί;
Ρωτάς κι όλας; Σοβαρά σ' αρέσουν τα ανέκδοτα του Στάθη; Εσύ είσαι ένα βήμα πριν τον μαζοχισμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Για τα turbox ρώτησα, γιατί είναι μπακατέλες; Όχι για τα ανέκδοτα του Στάθη!
Εκτός και αν μου κάνεις πλάκα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
μακριά από μάρκες στυλ turbo-x, innovator κλπ 0 ποιότητα κατασκευής. Μέχρι να λήξει η εγγύηση θα χαίρεσαι το ωραίο service μετά θα κλαις τα λεφτά σου.

*και για όνομα λίγο, όταν μιλάμε για φτηνά laptops δε κοιτάμε plaisio :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπλε.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
ξερετε αν πωλουνται λαπτοπς χωρις λογισμικο και αν ναι που να κοιταξω;
απο τιμες τι λεει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Έχω δει μερικά στο νετ που τους έχουν λίνουξ, και φυσικά είναι πολύ πιο φθηνά. Τα χω πετύχει στο e-shop, και στο άμαζον.
Γενικά, κι εγώ αν έπαιρνα λαπτοπ τώρα, δεν θα παιρνα ένα με windows, γιατί ανεβαίνει η τιμή για τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπλε.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
δηλαδη σε καταστηματα δεν μπορεις να τους πεις θελω το ταδε αλλα αδειο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimpaokara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
μακριά από μάρκες στυλ turbo-x, innovator κλπ 0 ποιότητα κατασκευής. Μέχρι να λήξει η εγγύηση θα χαίρεσαι το ωραίο service μετά θα κλαις τα λεφτά σου.

*και για όνομα λίγο, όταν μιλάμε για φτηνά laptops δε κοιτάμε plaisio :P

εγώ πριν 2 χρόνια πήρα με 400 ευρώ ένα turbo-x, κάθε μέρα με αυτό μπαίνω στο internet, και είμαι πολύ ευχαριστημένος,διότι για laptop είναι πάρα πολύ καλό και οικονομικό. Άσε που είναι και ελλήνικο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
εγώ πριν 2 χρόνια πήρα με 400 ευρώ ένα turbo-x, κάθε μέρα με αυτό μπαίνω στο internet, και είμαι πολύ ευχαριστημένος,διότι για laptop είναι πάρα πολύ καλό και οικονομικό. Άσε που είναι και ελλήνικο ;)

Δεν ξέρω τι χρήση του κάνεις, ούτε πώς ορίζεις το "καλό". Ξέρω παραδείγματα φίλων μου που πήραν πχ turbo-x και λίγους μήνες μετά είχαν random σκαλώματα ή βλάβες ή χίλια 2. Το θέμα με τέτοια brands είναι πως είναι μικρής εμβέλειας, δε χτίζουν τόσο στο όνομα όσο στο value4money ( το οποίο πάλι μπορεί να ναι φόλα αφού δε ξέρεις λεπτομέριες για το hardware ).

Τώρα θα μου πεις αν θες κάτι budget για ελαφριά χρήση όπως αυτό που λες οκ ( αν και προσωπικά θα προτιμούσα το 250άρι lenovo που έχω :P ) αλλά αν πας για κάτι πιο σοβαρό ούτε καν.

το ότι είναι ελληνικά πού το συμπέρανες; εδώ δε παράγουμε απλά μηχανικά εξαρτήματα θα παράγουμε laptops? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
ξερετε αν πωλουνται λαπτοπς χωρις λογισμικο και αν ναι που να κοιταξω;
απο τιμες τι λεει;

Κοίταξε αυτά που στο λειτουργικό αναφέρουν Free Dos
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
Μπορεί να έχετε δίκιο, όμως έχω laptop ΤURΒΟ-Χ 4 χρόνια χωρίς κανένα πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top