Συζήτηση για... τρίχες!

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Οι μπούκλες δείχνουν υπέροχες, ιδιαίτερα σε μακριά μέχρι τη μέση μαλλιά. Μια αναγεννησιακή εικόνα

Τα ολόισια πάλι, τα κολακεύει το καρέ, ενίοτε και πολύ κοντό καρέ σε στιλ Λουίζ Μπρουκς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Επιθυμούμε συνήθως αυτό που δεν έχουμε. Εμένα μου αρέσουν τα μαλλιά να είναι ή ίσια-ίσια (πρόκες) ή φυσικά σγουρά.
Αυτό το ενδιάμεσο, τα "σπαστά" που έχω, δεν δείχνουν όμορφα, θέλουν διαρκώς στρώσιμο και άναρχες τρίχες ίπτανται μόνιμα και βέβαια δείχνουν αχτένιστα. Και βέβαια το τεχνητό ίσιωμα είτε με φάρμακα είτε με το πιστολάκι δεν είναι και ό,τι καλύτερο για την υγεία της τρίχας.
Εμένα μαρέσουν τα ίσια που είναι και λίγο κυματιστά. To καλύτερο μαλλί. :'(
Ίδια μαλλιά πρέπει να έχουμε. :/:

Γιατί έτσι είναι το μαλλί σου. Αλλά έχουν και οι μπούκλες τη χάρη τους καλέ. Αν και δεν θα ήθελα να έχω αγαπάω το ίσιο μαλλί μου!

Μμμ σιγά τη μπούκλα. Να μην μπορώ να τα ισιώσω γιατί θα γίνουν αηδία μετά από ώρες και θα πάει τσάμπα το κάψιμο, να μην μπορώ να τα πιάσω γιατί πετάνε από παντού όταν δεν έχουν κέφια και να λύνω ναυτικούς κόμπους όποτε τα χτενίσω. :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Εγώ ήθελα πριν κάμποσο καιρό να κάνω μια τούφα βαθύ κόκκινο, κερασί ένα πράγμα. :redface:

Έχω κάνει στο παρελθόν, με ντεκαπάζ απο κάτω και σταδιακά γινόταν ροζ-πορτοκαλί-ξανθό.:P
Επιθυμούμε συνήθως αυτό που δεν έχουμε. Εμένα μου αρέσουν τα μαλλιά να είναι ή ίσια-ίσια (πρόκες) ή φυσικά σγουρά.
Αυτό το ενδιάμεσο, τα "σπαστά" που έχω, δεν δείχνουν όμορφα, θέλουν διαρκώς στρώσιμο και άναρχες τρίχες ίπτανται μόνιμα και βέβαια δείχνουν αχτένιστα. Και βέβαια το τεχνητό ίσιωμα είτε με φάρμακα είτε με το πιστολάκι δεν είναι και ό,τι καλύτερο για την υγεία της τρίχας.
Συμφωνώ. ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Δηλαδή αν βάψω μια τούφα βαθυκόκκινο στο σκούρο σκούρο προς μαύρο καστανό μαλλί μου θα αρχίζει να ξεθωριάζει; δεν υπάρχει τρόπος το βαθυκόκκινο να παραμείνει όπως είναι;:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Έχω κάνει στο παρελθόν, με ντεκαπάζ απο κάτω και σταδιακά γινόταν ροζ-πορτοκαλί-ξανθό.:P
Ιου. :P Νταξειι άμα είναι να κάνω την τούφα μπορντό και να γίνει το ροζ της barbie δεν θα το κάνω ποτέ! :whistle: back to ombre, λοιπόν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τελικά είμαι η μόνη που βρίσκω το ombre τόσο ξεπερασμένο.... ΟΚ! Μπορώ να ζήσω με αυτό. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Τα ολόισια πάλι, τα κολακεύει το καρέ, ενίοτε και πολύ κοντό καρέ σε στιλ Λουίζ Μπρουκς
Δεν με αρέσουν καθόλου τα κοντά μαλλιά/καρέ εκτός από μερικά άτομα που τους πάνε πολύ. Σαν τα μακριά ίσια μαλλιά δεν έχει.
Μμμ σιγά τη μπούκλα. Να μην μπορώ να τα ισιώσω γιατί θα γίνουν αηδία μετά από ώρες και θα πάει τσάμπα το κάψιμο, να μην μπορώ να τα πιάσω γιατί πετάνε από παντού όταν δεν έχουν κέφια και να λύνω ναυτικούς κόμπους όποτε τα χτενίσω. :mad:
Χαχαχαχα κατάλαβα έχει μπέρδεμα.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Τελικά είμαι η μόνη που βρίσκω το ombre τόσο ξεπερασμένο.... ΟΚ! Μπορώ να ζήσω με αυτό. :P
Όχι, αλλά πολύ κακό για το τίποτα το να δούμε τι είναι ξεπερασμένο και τι όχι. Μπορεί και το τζιν καμπάνα να είναι ξεπερασμένο ξέρω γω και εμένα να μου πηγαίνει πολύ οπότε who cares? :P Το θέμα είναι να μην το κάνεις επειδή είναι μόδα και το έκανε η τάδε αλλά γιατί σαρέσει και ταιριάζει στο στυλ σου. :)
Δεν με αρέσουν καθόλου τα κοντά μαλλιά/καρέ εκτός από μερικά άτομα που τους πάνε πολύ. Σαν τα μακριά ίσια μαλλιά δεν έχει.

Χαχαχαχα κατάλαβα έχει μπέρδεμα.. :P

Μεγάλο. :P

Εγώ αν είχα πιο ίσια μαλλιά θα τα είχα σε αυτό το μηκος. Πολύ ωραία. :D Όχι ότι είναι πολύ πιο μακριά τα δικά μου αλλά τεσπα. Το ίσιο είναι άλλο επίπεδο. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Μεγάλο. :P

Εγώ αν είχα πιο ίσια μαλλιά θα τα είχα σε αυτό το μηκος. Πολύ ωραία. :D Όχι ότι είναι πολύ πιο μακριά τα δικά μου αλλά τεσπα. Το ίσιο είναι άλλο επίπεδο. :whistle:
Βασικά αυτό που δείχνεις είναι πολύ κοντό. :P εμένα με αρέσει το μήκος μέχρι τη μέση ή και λίγο πιο πάνω. :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Βασικά αυτό που δείχνεις είναι πολύ κοντό. :P εμένα με αρέσει το μήκος μέχρι τη μέση ή και λίγο πιο πάνω. :happy:

Δεν είναι πολύ κοντό ρε. :P Ναι και αυτά πολύ ωραία είναι αλλά συντηρούνται/φτιάχνονται πιο δύσκολα πιστεύω. :/: Το μακρύ καρέ στη φώτο και φτιάχνεται πιο εύκολα, και δείχνει πάντα ωραίο από κοπέλες που ξέρω και τα έχουν έτσι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Δεν είναι πολύ κοντό ρε. :P Ναι και αυτά πολύ ωραία είναι αλλά συντηρούνται/φτιάχνονται πιο δύσκολα πιστεύω. :/: Το μακρύ καρέ στη φώτο και φτιάχνεται πιο εύκολα, και δείχνει πάντα ωραίο από κοπέλες που ξέρω και τα έχουν έτσι..
Όχι εμένα με φαίνεται τραγικά κοντό. :P Κανονικό μήκος για μένα είναι αυτό που είπα τα πιο πάνω δεν με αρέσουν. :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Όχι εμένα με φαίνεται τραγικά κοντό. :P Κανονικό μήκος για μένα είναι αυτό που είπα τα πιο πάνω δεν με αρέσουν. :hehe:

Μμμ καλά περί ορέξεως παστίτσιο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leuki kataigida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leuki kataigida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 368 μηνύματα.
PS: το καρέ που έλεγα ότι θα κάνω; ΟΥΤΕ ΚΑΝ το δοκιμάζω μετά από αυτό.

Εδώ και πολύ καιρό σκέφτομαι για καρέ αλλά διστάζω γιατί έχω πολύ πολύ μακρύ μαλλί και φοβάμαι μήπως μου κακοφανεί η απότομη αλλαγή.Επίσης μου λένε οτι δεν θα μου πηγαίνει γιατί έχω στρογγυλό πρόσωπο.

Ισχύει οτι το καρέ δεν ενδείκνυται για στρογγυλά πρόσωπα?Τα φώτα σας κορίτσια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitraKapa

Νεοφερμένος

Η DimitraKapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Εδώ και πολύ καιρό σκέφτομαι για καρέ αλλά διστάζω γιατί έχω πολύ πολύ μακρύ μαλλί και φοβάμαι μήπως μου κακοφανεί η απότομη αλλαγή.Επίσης μου λένε οτι δεν θα μου πηγαίνει γιατί έχω στρογγυλό πρόσωπο.

Ισχύει οτι το καρέ δεν ενδείκνυται για στρογγυλά πρόσωπα?Τα φώτα σας κορίτσια.
Αναλόγως το καρέ. :) πχ. ένα ασύμμετρο καρέ που πίσω θα είναι πιο κοντό φιλαριστό και μπροστά πιο μακρύ και ίσιο θα έσπαγε τη στρογγυλάδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όχι, αλλά πολύ κακό για το τίποτα το να δούμε τι είναι ξεπερασμένο και τι όχι. Μπορεί και το τζιν καμπάνα να είναι ξεπερασμένο ξέρω γω και εμένα να μου πηγαίνει πολύ οπότε who cares? :P Το θέμα είναι να μην το κάνεις επειδή είναι μόδα και το έκανε η τάδε αλλά γιατί σαρέσει και ταιριάζει στο στυλ σου.

95% το κάνουν γιατί είναι "μόδα". Και αλήθεια, τι στυλ πρέπει να έχει ο άλλος για να κάνει ombre; :P Δεν είναι σαν ένα έντονο φούξια ξέρω γω που θα το κάνει μία punk rocker.

Τέσπα, ο καθένας ό,τι γουστάρει κάνει. Την άποψή μας λέμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Κυρίως αυτό το χτυπητό φους έχω δει και επίσης στις άκρες ή μερικές τούφες να ναι μπλε ή τιρκουάζ κάτι τέτοια..
Ώπα σόρρυ,αν μιλάς για φούξια δεν είναι μόδα,κιτσαρία είναι.:P
Τελικά έβαψα τα μαλλιά μου καστανά.
Είναι χάλια. Δε μου πάνε καθόλου, φαίνομαι σαν νεκρή, με ασπρίζει πολύ, δε μπορώ να φορέσω μαύρο γιατί μοιάζω με γκοθού-ζόμπι-βαμπίρ.
Μάλλον το κόκκινο θα είναι για πάντα το χρώμα μου, δε μου πάει κανένα άλλο.
Πάω να κλάψω.
PS: το καρέ που έλεγα ότι θα κάνω; ΟΥΤΕ ΚΑΝ το δοκιμάζω μετά από αυτό.
Πρινς,επειδή έχεις άσπρο δέρμα,ΑΣΕ ΤΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ ΜΕ ΤΑ ΚΑΦΕ.:P Εκτός και αν είναι σκουρο κάπως καφέ. Επίσης,σκέψου ένα μελί-καροτί-χάλκινο κάπως. Είναι το χρώμα που πραγματικά επειδή είσαι άσπρη πρέπει να έχεις.:P
Εγώ το ombre σιγά σιγά σε χάλκινο θα το πάω,γιατί στην αρχή που το΄χα κάνει μελί προς χάλκινο είχε βγει επειδή αυτό είναι το δικό μου ξάνοιγμα. Χώρια που έχω να τα περάσω μήνες επειδή διατηρείται και έχει γίνει ξανθό.:redface:

Επιθυμούμε συνήθως αυτό που δεν έχουμε. Εμένα μου αρέσουν τα μαλλιά να είναι ή ίσια-ίσια (πρόκες) ή φυσικά σγουρά.
Αυτό το ενδιάμεσο, τα "σπαστά" που έχω, δεν δείχνουν όμορφα, θέλουν διαρκώς στρώσιμο και άναρχες τρίχες ίπτανται μόνιμα και βέβαια δείχνουν αχτένιστα. Και βέβαια το τεχνητό ίσιωμα είτε με φάρμακα είτε με το πιστολάκι δεν είναι και ό,τι καλύτερο για την υγεία της τρίχας.
Oh God,big truth.:)
Θέλω ίσια. Πάντα ήθελα. Η ξαδέρφη μου είχε ελατήρια και αυτή και της τα κόψανε κοντά και ίσιωσαν. Τα δικά μου γιατί επαναστατούν? :cry_x:
[...]Μμμ σιγά τη μπούκλα. Να μην μπορώ να τα ισιώσω γιατί θα γίνουν αηδία μετά από ώρες και θα πάει τσάμπα το κάψιμο, να μην μπορώ να τα πιάσω γιατί πετάνε από παντού όταν δεν έχουν κέφια και να λύνω ναυτικούς κόμπους όποτε τα χτενίσω. :mad:
Αν δε θες να αποκτήσεις σπασμένη τρίχα,ΜΗ ΤΡΑΒΑΣ ΤΟΥΣ ΚΟΜΠΟΥΣ.Βάζε λίγο λάδι επάνω στον κόμπο και θα λυθεί πιο εύκολα (κάπου το΄χα διαβάσει).
Γενικά,μην τα τραβάς,η μπούκλα σπάει εύκολα. Και επίσης,δεν είναι τυχαίο που ωραίο το ίσιο δε λέω,αλλά σχεδόν όλες οι γυναίκες για πιο "θηλυκά" χτενίσματα κάνουν μπούκλες τα μαλλιά τους.:redface:

Τελικά είμαι η μόνη που βρίσκω το ombre τόσο ξεπερασμένο.... ΟΚ! Μπορώ να ζήσω με αυτό. :P
Μπορεί ναι,μπορεί όχι. Εγώ το ombre το έχω ως middle λύση μεταξύ,φωτίζω τα μαλλιά μου ΟΧΙ με ανταύγειες και αλλάζω χρώμα μαλλιών.:P
Γούστα είναι αυτά either way.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν εσένα σου αρέσει να έχεις το ίδιο σχεδόν μαλλί (ξέρεις πώς το εννοώ) με τον μισό γυναικείο πληθυσμό με γεια σου και χαρά σου. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Με έκανε εντύπωση. Και μπήκα πάλι στον πειρασμό να κάνω καμιά μπλε τούφα. :P

Τις μπλε τούφες τις κάνεις μόνη σου ή πας σε κομμωτήριο; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
έτσι μια σκέτη μπλε τούφα; μου θυμίζει αυτά τα χρωματιστά τουφάκια που κολλούσαν στο μαλλί με σιλικόνη. εποχές δημοτικού :P προσωπικά θα προτιμούσα να είναι το κάτω μέρος των μαλλιών μπλε σε μακρυά μαλλιά, ή απλά οι άκρες σε κοντά ή όλα μπλέ ή κάτι τέτοιο.

edit: και μόνη σου μπορείς να το κάνεις αν θες μερικές τούφες και όχι όλο το μαλλί. ειδικά με manic panic είναι αρκετά εύκολο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top