[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
τη hydrance optimale της avene!!!!! ;) εξαιρετικη!..δεν την αλλαζω με τιποτα!

Συμφωνώ και επαυξάνω;)

Άντε αφού μου την προτείνετε θα την τσεκάρω και αυτήν. :P Φχαριστώ σας. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
Έχει το σπάνιο προσόν να ενυδατώνει καλά και παράλληλα να έχει ελαφριά υφή. Δεν έχει άρωμα επίσης (πράγμα που επίσης θεωρώ προσόν) και είναι από τις λίγες που δεν μου φέρνει ερεθισμό και κοκκινίλες στο δέρμα.
Χωρίς βέβαια να ξεχνάμε ποτέ οτι όσο κι αν είναι "αγνό/καλό" ένα οποιοδήποτε προϊόν, οι ανάγκες της κάθε επιδερμίδας προσώπου είναι εξατομικευμένες. Μπορεί κάτι που κάνει άριστη δουλειά στον περισσότερο κόσμο, εμένα να μη μου ταιριάζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Τα φρύδια μου είναι αόρατα και ξεχνάω να τα περνάω με το μολύβι και είναι μλκια. Ζω ένα δράμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
Υπάρχουν μέθοδοι ημι-μόνιμου "βαψίματος" (γύρω στο 6μηνο αν θυμάμαι καλά), σαν tatoo για τα πολύ λεπτά ή αόρατα φρύδια. Είναι ασφαλείς (λένε) και το αποτέλεσμα δείχνει φυσικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
eww το ταττού φρύδι φαίνεται τέρμα φτηνό. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

L0uk0umas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η L0uk0umas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 282 μηνύματα.
eww το ταττού φρύδι φαίνεται τέρμα φτηνό. :/:

Συμφωνώ εντελώς!:P

Εγω προσπαθω να το παχύνω λίγο το φρυδάκι μου γιατί έχω καιρό να πάω σε αισθητικό για σχήμα και τσούκου τσούκου μόνη μου το παραπήρα!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Κάτι διάβαζα παραπάνω για ενυδατικά προϊόντα και έχω να προσθέσω στη λίστα μιαν εταιρεία που δε βλέπω να αναφέρετε και δεν ξέρω γιατί...

Έχω καταβολευτεί τελευταία τα ενυδατικά προϊόντα της Lierac. Και για το πρόσωπο και για το σώμα. Δεν με έχει απογοητεύσει κάτι από όσα έχω δοκιμάσει ως τώρα. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
eww το ταττού φρύδι φαίνεται τέρμα φτηνό. :/:

Εξαρτάται πού θα πας να στο κάνουν! Υπάρχουν ειδικά κέντρα αισθητικής (είναι λίγα), κι όχι σε μαγαζιά που κάνουν στα μπράτσα και σε άλλα σημεία του σώματος. Δεν χτυπάνε απλώς 2 γραμμές, μιμούνται κάθε τρίχα του φρυδιού και γι αυτό είναι και ακριβή μέθοδος. Έτυχε να το δω σε ρεπορτάζ στην τηλεόραση. Κι επειδή προσωπικά δεν το έχω ψάξει, αν ήταν να το κάνω θα πήγαινα και βέβαια θα ζητούσα πριν να μου δείξουν βίντεο ή εικόνες με παραδείγματα.
Κι αν δεν μου άρεσαν, απλά θα έφευγα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Μιλάς για την ενυδατική προσώπου έτσι; Κι εγώ είμαι διχασμένη.... Από τη μία το πρόσωπο έχει κάποια λιπαρότητα και βγάζω σπυράκια ειδικά γύρω από τις δύσκολες μέρες. Από την άλλη ξεραίνεται τώρα που άρχισαν τα κρύα.. σε κάποια σημεία ξεφλουδίζομαι :/:
η αλήθεια είναι ότι η ενυδατική της apivita για κανονικά/ξηρα δέρματα έχει πολύ πλούσια υφή. Κάνει πολύ καλή ενυδάτωση, αλλά μου φαίνεται λίγο παραπάνω ενυδατική από όσο εγώ τη χρειάζομαι. Μία φαρμακοποιός μου είχε πει ότι οι πολύ ενυδατικές μπορούν να φράξουν τους πόρους και να δημιουργηθούν σπυράκια.. :/:Τώρα δοκιμάζω σε δειγματάκια την καινούργια για μεικτά/λιπαρά και ίσως την προτιμήσω σε επομένη αγορά. Εφόσον δεν είναι ξηρό το δέρμα σου πιστεύω πως είναι καλύτερο να πάρεις για τα μεικτά/λιπαρά. Πάντως αναλόγως την εποχή αλλάζουν οι ανάγκες της επιδερμίδας.
Eμένα πόροι δεν φράζουν διότι χρησιμοποιώ χειροποίητο σαπούνι που έχει στη σύνθεση μαστιχέλαιο που κάνει όλα τα καλά,πέρα από την ενυδάτωση.:P
Thank you Tabby :flowers:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
Eμένα πόροι δεν φράζουν διότι χρησιμοποιώ χειροποίητο σαπούνι που έχει στη σύνθεση μαστιχέλαιο που κάνει όλα τα καλά,πέρα από την ενυδάτωση.:P
Thank you Tabby :flowers:
You are welcome νεραϊδοκόριτσο! :D Σαπούνι από μαστιχέλαιο...! Θα το ψάξω cause i trust your opinion!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Πήρα για πρώτη φορά μία peeling-off μάσκα από τη Frezyderm. Έχετε δοκιμάσει κάτι αντίστοιχο ή γνωρίζεται ο,τιδήποτε επ'αυτού;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
You are welcome νεραϊδοκόριτσο! :D Σαπούνι από μαστιχέλαιο...! Θα το ψάξω cause i trust your opinion!
Εχμ,επειδή δε θα βρεις εύκολα (εμένα το φτιάχνει η μαμά σκέψου) πάρε ένα μπουκαλάκι μαστιχέλαιο και βάλε μισό κουταλάκι του γλυκού μέσα στο καθαριστικό για το πρόσωπο που έχεις.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

x_xChristine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 191 μηνύματα.
Αν έχετε ακμή δοκιμάστε προιόντα από paulaschoice.com κάνουν ΘΑΥΜΑΤΑ.
Προσοχή αν έχετε κάποια αλλεργία, νομίζω αν έχεις αλλεργία στην ασπιρίνη δεν μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις.
Εγώ πήρα το exfoliant με BHA 2% και πραγματικά μετά απο λίγο καιρό σταμάτησαν να βγαίνουν σπυράκια, είχε σχεδόν καθαρίσει το δέρμα τώρα που μετακόμισα το ξέχασα στο παλιό σπίτι και έβγαλα ξανά για αυτό θα το ξαναπάρω.
Αν το αγοράσετε να ξεκινήσετε με μικρή χρήση πχ 1 φορά κάθε 2 μέρες κτλ και σιγά σιγά βλέπετε αν μπορείτε να το κάνετε πιο συχνά, η βλακεία που έκανα
είναι πως κατευθείαν άρχισα με 2 φορές καθημερινά και το δέρμα μου έγινε πολύ ξηρό αλλά αν το κάνετε πιο αραιά δεν νομίζω να συμβεί.
Αυτά ^_^ αν θέλετε μπορώ να σας προτείνω και άλλα προιόντα που δοκίμασα απο αυτή την εταιρία !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Kάτσε,όταν λες σπυράκια τι εννοείς; 1 στις τόοοσες (καλά,μπορεί και 2-3) ή ακμή; Γιατί εγώ πχ που είμαι της 1ης περίπτωσης επ'ουδενί δεν στρέφομαι σε τέτοιο,πάω σε σκέτη ασπρίνη που την κάνεις πάστα και πάνω στο σπυράκι απευθείας.:P
Όλες μου οι συμμαθήτριες μου λένε πως είμαι τυχερή που δεν έχω σπυράκια αλλά καλόμαθα και ακόμη και τα 2-3 για το δικό μου το πρόσωπο μου πέφτει βαρύ.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Έχω αγοράσει το foundation double-wear/stay in place της estee lauder, ωστόσο έχω και ένα άλλο από Horst Kirchberger. Επειδή δεν βάφομαι γενικά,θέλω να αγοράσω μία πούδρα για να τα σετάρωόταν βαφτώ, ώστε στα σημεία που θα βγάλω λιπαρότητα αν ιδρώσω, να μη γίνει χάλια. Πρέπει να πάρω μία διάφανη πούδρα; Τη θέλω μόνο για αυτό, επειδή σε κάποια σημεία ιδρώνω, ούτε για κάλυψη ή κάτι άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Έχω αγοράσει το foundation double-wear/stay in place της estee lauder, ωστόσο έχω και ένα άλλο από Horst Kirchberger. Επειδή δεν βάφομαι γενικά,θέλω να αγοράσω μία πούδρα για να τα σετάρωόταν βαφτώ, ώστε στα σημεία που θα βγάλω λιπαρότητα αν ιδρώσω, να μη γίνει χάλια. Πρέπει να πάρω μία διάφανη πούδρα; Τη θέλω μόνο για αυτό, επειδή σε κάποια σημεία ιδρώνω, ούτε για κάλυψη ή κάτι άλλο.
Οι loose χρησιμοποιούνται μόνο όταν τις φοράς μόνες τους χωρίς foundation,έτσι λέει ο "κανόνας" τουλάχιστον.:P
Νομίζω ότι προτιμότερο θα'ταν να σετάρεις το μέικ απ με την αντίστοιχη πούδρας της εταιρείας. Αν και αφού θέτεις με τέτοιο τρόπο τον περιορισμό ΙΣΩΣ να μπορούσες να χρησιμοποιούσες και την loose αλλά δεν ξέρω τι αποτέλεσμα θα έχει για τη δουλειά που το θες.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Εσείς που βάφεστε με foundation, όταν ιδρώσετε λίγο ή περάσει η ώρα και βγάλετε λιπαρότητα τι κάνετε; Ταμποναριστά με μία χαρτοπετσέτα το περνάς; Σε κάτι βαφτίσια έχω να πάω την άλλη εβδομάδα, αλλιώς δεν θα το έψαχνα τόσο για το αν ιδρώσω και τα συναφή. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

x_xChristine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 191 μηνύματα.
Κοίτα αφου δεν έχεις πολλά σπυράκια θα έλεγα να μην το χρησιμοποιήσεις το exfoliant γιατί είναι φτιαγμένο κυρίως για άτομα με λιπαρότητα/ακμή/μεγάλους πόρους κτλ. Απλά να πλένεις το πρόσωπο σου πρωί/βράδυ και να προσέχεις με τη διατροφή δεν νομίζω να χρειάζεσαι κάτι άλλο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Εσείς που βάφεστε με foundation, όταν ιδρώσετε λίγο ή περάσει η ώρα και βγάλετε λιπαρότητα τι κάνετε; Ταμποναριστά με μία χαρτοπετσέτα το περνάς; Σε κάτι βαφτίσια έχω να πάω την άλλη εβδομάδα, αλλιώς δεν θα το έψαχνα τόσο για το αν ιδρώσω και τα συναφή. :P
Καμία απάντηση; :P:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Καμία απάντηση; :P:)
Βρήκα σε ένα βιβλίο που μου΄χουν κάνει δώρο για μακιγιάζ (επειδή μ'αρέσει να τα μαθαίνω) ότι μπορείς να περάσεις το σημείο όπου ίδρωσες ταμποναριστά με μία χαρτοπετσέτα.;)
Έχει δοκιμάσει καμία σας αυτήν; Είχα πάει στα χόντος μία μέρα με μία φίλη μου και μας είχαν δώσει ένα δείγμα της bb της Garnier και είναι όντως αυτό που εγώ ψάχνω,και σκέφτηκα να έχω μία για όταν βγαίνω κλπ αλλά δεν προτιμώ να δώσω 3-4 ευρώ παραπάνω και να πάρω κάτι καλύτερο.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top