• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Περίοδος: Συμβουλές για τις ιδιαίτερες ημέρες του μήνα

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Μου είπαν ότι υπάρχει στα φαρμακεία ένα ειδικό σαπούνι με το οποίο πρέπει να πλένεσαι όταν έχεις περίοδο. Ξέρετε τίποτα για αυτό; Και τι διαφορά έχει με το κανονικό σαπούνι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
ισως να αναφεροταν στα σαπουνια για την ευαισθητη περιοχη που υπαρχουν (ιδιαιτερα για γυναικες) που βασικα ειναι καλο να χρησιμοποιεις και οχι μονο οταν εχεις περιοδο (γιατι καθαριζει καλυτερα....; μια επιστημονικη απαντηση θα δωθει απο google χωρις πλακα). για το αν πρεπει ή οχι, ειναι καλυτερο να πλενεσαι με κατι που εχει ph σχεδιασμενο για εκεινη την περιοχη κλπ κλπ.
και γαμω τις απαντησεις αυτο το μνμ

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Ειδικο σαπουνι; Να γελασω με τις βλακειες που ακουω και βλεπω εδω μεσα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wherever

Δραστήριο μέλος

Η wherever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 474 μηνύματα.
ισως να αναφεροταν στα σαπουνια για την ευαισθητη περιοχη που υπαρχουν (ιδιαιτερα για γυναικες) που βασικα ειναι καλο να χρησιμοποιεις και οχι μονο οταν εχεις περιοδο (γιατι καθαριζει καλυτερα....; μια επιστημονικη απαντηση θα δωθει απο google χωρις πλακα). για το αν πρεπει ή οχι, ειναι καλυτερο να πλενεσαι με κατι που εχει ph σχεδιασμενο για εκεινη την περιοχη κλπ κλπ.
και γαμω τις απαντησεις αυτο το μνμ

Ναι υπάρχουν τέτοια σαπούνια ! Γενικα μπορείς να ζητήσει αν θέλεις σαπούνια τετοια η κάτι παρομοια που υπάρχουν για μωρά .Γενικά αυτά έχουν ουδέτερο ph δεν προκαλούν τίποτα στο δέρμα πχ ξηροδερμια και δεν έχουν πρόσθετες ουσίες είναι ,σχεδόν,τελείως αγνά που λέμε!
Τώρα αν κάποιος θέλει να αγοράσει ας κάνει έρευνα αγορας γιατί τα προϊόντα πολλά αλλά ο καθένας ειναι ξεχωριστός ειδικα σε εκείνη την περιοχή!:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Ειδικο σαπουνι; Να γελασω με τις βλακειες που ακουω και βλεπω εδω μεσα;
ειναι καποια σαπουνια που εχουν πιο οξινο ph (το ph δλδ της περιοχης εκεινης) και βοηθουν στην προληψη ουρολοιμωξεων
σιγουρα πολλοι την βγαζουν χωρις αυτα στην καθημερινη τους υγιεινη αλλα καποιοι επισης βολευονται με αυτα

@Loreley
δεν ανεφεραν κατι πιο συγκεκριμενο στο φαρμακειο; μπορεις να τους ρωτησεις την επομενη φορα (χωρις να χρειαζεται να αγορασεις, οι φαρμακοποιοι ειναι εκει και για να ενημερωνουν)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koukimanster

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η koukimanster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 298 μηνύματα.
Όχι, δε χρειάζεται να πλένεσαι με ειδικό σαπούνι όσο έχεις περίοδο. Αν ο γυναικολόγος σου στο σύστησε για άλλο λόγο (ιατρικό) τότε οκ, αλλά δε χρειάζεσαι ειδικό σαπούνι για την περίοδο. Όσο για τα σαπούνια που κυκλοφορούν για την "ευαίσθητη περιοχή της γυναίκας", 2 γυναικολόγοι μου έχουν πει ότι είναι άχρηστα και οριακά βλαπτικά. Επέμεναν ότι εκτός αν συντρέχει λόγος δεν πρέπει καν να βάζεις σαπούνι σε κείνη την περιοχή, το οποίο επειδή το βρίσκω πολύ μπρουτάλ τους είπα να μου δώσουν εναλλακτική σαπουνίσια. Και οι δύο είπαν μόνο βρεφικά σαπούνια, όχι "ενήλικα" αφρόλουτρα γιατί μου είπαν ότι πραγματικά όσο κι αν τα ξεπλύνεις τότε πάλι μένει σαπούνι και προκαλεί ερεθισμούς επειδή τα αφρόλουτρα/shower gel έχουν πολύ πυκνή σύνθεση. Εδώ και 10 χρόνια χρησιμοποιώ μόνο τζόνσονς βρεφικό αφρόλουτρο και βλέπω μεγάλη διαφορά συγκριτικά με τότε που χρησιμοποιούσα τα πανάκριβα φαρμακευτικά τύπου Lactacyd.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Όχι, δε χρειάζεται να πλένεσαι με ειδικό σαπούνι όσο έχεις περίοδο. Αν ο γυναικολόγος σου στο σύστησε για άλλο λόγο (ιατρικό) τότε οκ, αλλά δε χρειάζεσαι ειδικό σαπούνι για την περίοδο. Όσο για τα σαπούνια που κυκλοφορούν για την "ευαίσθητη περιοχή της γυναίκας", 2 γυναικολόγοι μου έχουν πει ότι είναι άχρηστα και οριακά βλαπτικά. Επέμεναν ότι εκτός αν συντρέχει λόγος δεν πρέπει καν να βάζεις σαπούνι σε κείνη την περιοχή, το οποίο επειδή το βρίσκω πολύ μπρουτάλ τους είπα να μου δώσουν εναλλακτική σαπουνίσια. Και οι δύο είπαν μόνο βρεφικά σαπούνια, όχι "ενήλικα" αφρόλουτρα γιατί μου είπαν ότι πραγματικά όσο κι αν τα ξεπλύνεις τότε πάλι μένει σαπούνι και προκαλεί ερεθισμούς επειδή τα αφρόλουτρα/shower gel έχουν πολύ πυκνή σύνθεση. Εδώ και 10 χρόνια χρησιμοποιώ μόνο τζόνσονς βρεφικό αφρόλουτρο και βλέπω μεγάλη διαφορά συγκριτικά με τότε που χρησιμοποιούσα τα πανάκριβα φαρμακευτικά τύπου Lactacyd.

Δεν σου έχει προκαλέσει ποτέ τσούξιμο ή ερεθισμό το βρεφικό σαπούνι;
Εγώ χρησιμοποιώ ένα σαπούνι που λεγεται Carefree, για την ευαίσθητη περιοχή, και είναι εντάξει.Αλλά πάντα αναρωτιόμουν κατά πόσο είναι "καλά" για την υγεία τα σαπούνια τέτοιου τύπου.
Ίσως την επόμενη φορά δοκιμάσω κάποιο βρεφικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wherever

Δραστήριο μέλος

Η wherever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Δεν σου έχει προκαλέσει ποτέ τσούξιμο ή ερεθισμό το βρεφικό σαπούνι;
Εγώ χρησιμοποιώ ένα σαπούνι που λεγεται Carefree, για την ευαίσθητη περιοχή, και είναι εντάξει.Αλλά πάντα αναρωτιόμουν κατά πόσο είναι "καλά" για την υγεία τα σαπούνια τέτοιου τύπου.
Ίσως την επόμενη φορά δοκιμάσω κάποιο βρεφικό.
Όχι δεν προκαλεί ερεθισμό καθόλου !!υπάρχουν κι αλλά βρεθικα σαπούνια αν κανείς έρευνα αγορας! (Δεν θυμάμαι τώρα ονοματα:P) πάντα σε υγρή μορφή μιλάω πάντως!
Είμαι ή koukimanster και είμαι καλά!!:P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Δεν μου το σύστησε κάποιος γιατρός, απλά μία φίλη μου μου το είπε και επίσης με τρόμαξε κιόλας γιατί μου είπε ότι είναι απαραίτητο.
Εγώ πάντως με κανονικό πλένομαι και δεν έχω κάποιο πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koukimanster

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η koukimanster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 298 μηνύματα.
Δεν σου έχει προκαλέσει ποτέ τσούξιμο ή ερεθισμό το βρεφικό σαπούνι;
Εγώ χρησιμοποιώ ένα σαπούνι που λεγεται Carefree, για την ευαίσθητη περιοχή, και είναι εντάξει.Αλλά πάντα αναρωτιόμουν κατά πόσο είναι "καλά" για την υγεία τα σαπούνια τέτοιου τύπου.
Ίσως την επόμενη φορά δοκιμάσω κάποιο βρεφικό.

Ναι είμαι χαζή, τώρα θυμήθηκα τι ακριβώς μου είχαν πει οι γυναικολόγοι, το "όχι σαπούνι", είμαι και χημικός τρομάρα μου, αν και οκ έχουν περάσει 10 χρόνια απ' όταν μου το είπαν.

Λοιπόν, τα βρεφικά σαπούνια δεν περιέχουν σαπούνι. Είναι λίγο κουφό αλλά είναι soap free. Όταν λέμε "χωρίς σαπούνι" ή soap free εννοούμε ότι λείπουν κάποιες χημικές ουσίες που είναι κάπως πιο "σκληρές" απ' ό,τι θα θέλαμε για την περιοχή αυτή, ή για το δέρμα ενός μωρού. Τα προϊόντα χωρίς σαπούνι κάνουν κανονικά αφρό και καθαρίζουν, απλώς δεν υπάρχει ανάγκη να χρησιμοποιήσουμε προϊόντα με σαπούνι πχ στο πρόσωπο, εκεί θα είναι πιο ήπια τα συστατικά του προϊόντος, όμως στα χέρια μας πρέπει να χρησιμοποιούμε προϊόντα με σαπούνι.

Τα βρεφικά προϊόντα δεν περιέχουν σαπούνι και το γράφουν και πάνω. Και τα Sanex έχουν μια σειρά που είναι χωρίς σαπούνι και parabens. Δηλαδή τα αφρόλουτρα που είναι soap free είναι σαν τα αποσμητικά που είναι alcohol free αλλά στα αφρόλουτρα ακούγεται κουλό γιατί αναρωτιέσαι "σαπούνι χωρίς σαπούνι;"


Δεν μου το σύστησε κάποιος γιατρός, απλά μία φίλη μου μου το είπε και επίσης με τρόμαξε κιόλας γιατί μου είπε ότι είναι απαραίτητο.
Εγώ πάντως με κανονικό πλένομαι και δεν έχω κάποιο πρόβλημα.

Φαντάζομαι μόνο ελάχιστες κοπέλες έχουν πρόβλημα, ούτε γω είχα όταν πλενόμουν με απλό αφρόλουτρο αν και ένιωθα ότι έπρεπε να ξοδέψω πέντε μπανιέρες νερό για να ξεπλυθώ τελείως. Απλά όταν μίλησα με τους γυναικολόγους, άλλαξα σε κάτι καλύτερο. Πρόβλημα είχα όντως όταν πλενόμουν με τα ειδικά σαπούνια, όχι τίποτα φοβερό αλλά ένιωθα περίεργη την περιοχή, σαν πολύ ξηρή, σα να είχα φαγούρα, κάτι δεν πήγαινε καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Φιλική συμβουλή,μην ακούτε φίλες σε τέτοια. Μέχρι ένα διάστημα πλενόμουν και΄γω με κανονικό,μετά επειδή ξεκίνησα πόλο και έκανα κάθε μέρα και αρκετή ώρα και επειδή είχα πάθει και μία μικρομόλυνση είχα πάρει ένα σαπούνι για την ευαίσθητη περιοχή απλά και μόνο ως έξτρα καθαρισμό και επειδή είχα φοβηθεί με τη μόλυνση που είχα πάθει. Όσο καιρό το χρησιμοποιούσα όλα καλά. Μία μέρα που τελείωσε και αποφάσισα να μην το ξανάγορασω γιατί είχα σταματήσει πια να κάνω πόλο,εε,ένιωθα υπερβολική ξηρότητα και διάφορα άλλα σε σημείο που ζήτησα γνώμη γιατρού. Ε,και εκεί μου είπε πως η περιοχή εκεί,έχει το δικό της τρόπο να "καθαρίζεται" και να σκοτώνει μικρόβια κλπ. Ναι μεν,ενίοτε δεν είναι κακό να πλένεται κάποια με ένα ειδικό σαπούνι αλλά όχι σε καθημερινή βάση για να μην "κακομαθαίνει" ο οργανισμός και αναπαύεται.:P
Εγώ προσωπικά,μετά από αυτά τα σαπούνια τα φοβάμαι.:P Και ακόμη και αν τα χρησιμοποιώ το κάνω 1-2 φορές την εβδομάδα σαν "έξτρα" καθαρισμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Κορίτσια:/: .
Εδώ και 3-4 μήνες πονάω υπερβολικά πολύ τις πρώτες 3 μέρες.
Δεν θέλω να πάρω χάπια, εκτός και αν η κατάσταση φεύγει εκτός ελέγχου...

Ξέρετε κάτι που μπορώ να κάνω;
Παίζει ρόλο το ότι δεν φοράω παντόφλες όταν περπατάω στο σπίτι;

Ναι γιατί κρυώνεις και όταν έχεις περίοδο είσαι πιο ευαίσθητη. Όσο κρυώνεις, τόσο πονάς. Γι' αυτό λένε και να μην μένουμε με βρεγμένο το μαγιό ειδικά αν περιμένουμε περίοδο μέσα στην εβδομάδα.
Τώρα για καλοκαίρι μην σε πω για καμιά θερμοφόρα θα σε πεθάνω με 35 βαθμούς έξω, αλλά να κρατάς γενικά ζεστή την κοιλίτσα και αν έχεις σταθερό κύκλο τις προηγούμενες 2-3 μέρες παίρνε κάποιο αντιφλεγμονώδες (ελαφρύ, μην πέσεις στα βαριά), θα σε βοηθήσει για τις πρώτες μέρες που φαντάζομαι πονάς! Nurofen και Panadol, απλά πράγματα. Αν δεν είσαι συνηθισμένη, παίρνε μισό (το Nurofen δεν σπάει, για το Panadol το λέω).


Μου είπαν ότι υπάρχει στα φαρμακεία ένα ειδικό σαπούνι με το οποίο πρέπει να πλένεσαι όταν έχεις περίοδο. Ξέρετε τίποτα για αυτό; Και τι διαφορά έχει με το κανονικό σαπούνι;


Δεν μου το σύστησε κάποιος γιατρός, απλά μία φίλη μου μου το είπε και επίσης με τρόμαξε κιόλας γιατί μου είπε ότι είναι απαραίτητο.
Εγώ πάντως με κανονικό πλένομαι και δεν έχω κάποιο πρόβλημα.

Α, τέλεια, από τέτοια όλες έχουμε καεί λίγο πολύ, είναι και περίοδος, είναι και ράδιο αρβύλα από την μία κοπέλα στην άλλη και στο τέλος κλαίμε γιατί έπιασε στην φίλη μας και όχι σε μας.
Κοίτα. Μπορείς να δοκιμάσεις τα ειδικά σαπούνια γιατί τα κανονικά προκαλούν ξηρότητα στον κόλπο και αν έχεις ήδη και θέματα λίπανσης το κάνουν ακόμα δυσκολότερο. Προφανώς το σύστησαν στην φίλη σου επειδή στην περίοδο πλενόμαστε 150 φορές συχνότερα και για να μην καταλήξουμε Σαχάρα εκεί μέσα, υπάρχει το συγκεκριμένο σαπούνι. Αλλά μπορείς να πλένεσαι και με σκέτο νερό. Δεν υπάρχει "πρέπει" στην περίοδο, είναι την καθεμία πώς θα την βολέψει! Αλλά αν δεν το συζητήσεις με γιατρό μην κάνεις πειράματα μόνη σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koukimanster

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η koukimanster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 298 μηνύματα.
Και κάτι άλλο, ορισμένοι γυναικολόγοι ή γυναικεία περιοδικά ή φίλες κλπ κάποιες φορές συστήνουν πλύσεις του κόλπου είτε με χαμομήλια (οι πιο χίπηδες) είτε με σαπούνια/μπεταντιν (οι πιο χαρκορ). ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ. Ο κόλπος καθαρίζεται μόνος του και αν το κάνετε "απλά έτσι μια στο τόσο για έξτρα καθαρισμό" ή επειδή "έβγαλα λίγα υγρά" ή επειδή "μύριζε λιγάκι" τότε παίζει να δημιουργήσετε πρόβλημα. Τέτοιες πλύσεις κάνετε μόνο σε περίπτωση αρρώστιας εκεί κάτω (μυκητίαση, κολπίτιδα δεν ξέρω κι εγώ τι) που, πιστέψτε με, θα το καταλάβετε γιατί δε θα "μυρίζει λιγάκι" και δε θα έχει "λίγα υγρά", ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ότι κάτι πάει στραβά.

Οποιαδήποτε προληπτική πλύση εκεί πέρα για "έξτρα καθαριότητα" ή "μία στο τόσο" είναι λάθος, ο κόλπος καθαρίζεται μόνος του.

(Αναφέρομαι στο εσωτερικό του κόλπου, σε πλύσεις με την πλαστική αυτή συσκευή)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mairh-Mairh

Νεοφερμένος

Η Mairh-Mairh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Εγώ θα ήθελα να ρωτήσω κάτι γυναικείο αλλά όχι σχετικό με ομορφιά. Τις μέρες που είμαι αδιάθετη έχω πολύ αυξημένη ροή σε σημείο να μην μπορώ να βγω από το σπίτι. Διάβασα κάπου ότι υπάρχει ένα βότανο που λέγεται τσιμισιφούγκα (ναι έχει αστείο όνομα) το οποίο μειώνει τη ροή. Ήθελα να ρωτήσω το γνωρίζει καμιά από εσάς κορίτσια? Και γενικά τι μπορώ να κάνω για να μειώσω τη ροή η κατάσταση είναι ανυπόφορη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Εγώ θα ήθελα να ρωτήσω κάτι γυναικείο αλλά όχι σχετικό με ομορφιά. Τις μέρες που είμαι αδιάθετη έχω πολύ αυξημένη ροή σε σημείο να μην μπορώ να βγω από το σπίτι. Διάβασα κάπου ότι υπάρχει ένα βότανο που λέγεται τσιμισιφούγκα (ναι έχει αστείο όνομα) το οποίο μειώνει τη ροή. Ήθελα να ρωτήσω το γνωρίζει καμιά από εσάς κορίτσια? Και γενικά τι μπορώ να κάνω για να μειώσω τη ροή η κατάσταση είναι ανυπόφορη.

Στον γυναικολογο σου εχεις μιλησει για την κατασταση σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mairh-Mairh

Νεοφερμένος

Η Mairh-Mairh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Ναι δεν εχω καποιο γυναικολογικο προβλημα απλα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζετε αυτο το βοτανο ή πως αντιμετωπιζετε εσεις καποιο αναλογο προβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Το βοτανο δεν το γνωριζω, αλλα στην περιπτωση σου ισως να βοηθουσαν αντισυλληπτικα χαπια για τα οποια πρεπει να πας σε γυναικολογο πρωτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
μαλλον τα μηνυματα θα μεταφερθουν στο αντιστοιχο θεμα αλλα μεχρι τοτε, @Mairh εχεις τσεκαρει καθολου το σιδηρο σου; πιθανοτατα ο γυναικολογος θα σου εγραψε αλλα λεω εγω τωρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mairh-Mairh

Νεοφερμένος

Η Mairh-Mairh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Τωρα τελευταια οχι αλλα θα το κανονισω γιατι το πιο πιθανο ειναι να χρειαστω συμπληρωμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
μαλλον τα μηνυματα θα μεταφερθουν στο αντιστοιχο θεμα αλλα μεχρι τοτε, @Mairh εχεις τσεκαρει καθολου το σιδηρο σου; πιθανοτατα ο γυναικολογος θα σου εγραψε αλλα λεω εγω τωρα.

Έχει σχέση ο χαμηλός σίδηρος με την αυξημένη ροή; Εγώ έχω χαμηλό σίδηρο και η ροή μου είναι μικρή και έχω 3-4 μέρες μαξ περίοδο μόνο. :worry::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top