Κινητά: Συγκρίσεις, προτάσεις, γνώμες

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Δε θα έπαιρνα ποτέ καλέ android αν αναφέρεσαι ακίκε σε μένα.
Αλλά νε, το προτιμώ λόγω μεγαλύτερης οθόνης το πλας, λέμε δεν είναι για μένα, εγώ θα έπαιρνα το 7 για μένα. Με έχετε μπερδέψει φουλ.. Αλλά στο πλας κοντεύω. Αν το έβρισκα σε καλή τιμή το 6s plus θα ήθελα :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
Δε θα έπαιρνα ποτέ καλέ android αν αναφέρεσαι ακίκε σε μένα.
Αλλά νε, το προτιμώ λόγω μεγαλύτερης οθόνης το πλας, λέμε δεν είναι για μένα, εγώ θα έπαιρνα το 7 για μένα. Με έχετε μπερδέψει φουλ.. Αλλά στο πλας κοντεύω. Αν το έβρισκα σε καλή τιμή το 6s plus θα ήθελα :/
android καλέ;;; ούτε στον εχθρό μου απαπαπαπα

αστειάκι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SuspiciousMinds

Νεοφερμένος

Η SuspiciousMinds αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά! :) Ψάχνω για κινητο μιας και το παλιό μου εχει αρχίσει να τα φτύνει σιγα σιγα...
Ψάχνω κατι με τουλάχιστον 32giga και 3 ram, να έχει καλο επεξεργαστή και ικανοποιητική κάμερα(μιας και το παλιό μου έχει 8mp πισινή και 1 mp μπροστινή :P ).
Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο κινητο με αυτά τα χαρακτηριστικα και τιμή μέχρι 300 αντε 350 το πολύ;
Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά! :) Ψάχνω για κινητο μιας και το παλιό μου εχει αρχίσει να τα φτύνει σιγα σιγα...
Ψάχνω κατι με τουλάχιστον 32giga και 3 ram, να έχει καλο επεξεργαστή και ικανοποιητική κάμερα(μιας και το παλιό μου έχει 8mp πισινή και 1 mp μπροστινή :P ).
Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο κινητο με αυτά τα χαρακτηριστικα και τιμή μέχρι 300 αντε 350 το πολύ;
Ευχαριστώ!

Αν κάνεις προσεκτική χρήση θα έλεγα να κοιτάξεις το Honor 8. Πολύ μοδάτο και δυνατό κινητό αν και λίγο εύθραυστο επειδή είναι φτιαγμένο απο γυαλί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
iPhone SE

την 16gb έκδοση την βρίσκεις με 340 ευρώ αλλά καλύτερα να πας στην 64gb με 400 ευρώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά! :) Ψάχνω για κινητο μιας και το παλιό μου εχει αρχίσει να τα φτύνει σιγα σιγα...
Ψάχνω κατι με τουλάχιστον 32giga και 3 ram, να έχει καλο επεξεργαστή και ικανοποιητική κάμερα(μιας και το παλιό μου έχει 8mp πισινή και 1 mp μπροστινή :P ).
Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο κινητο με αυτά τα χαρακτηριστικα και τιμή μέχρι 300 αντε 350 το πολύ;
Ευχαριστώ!

Ο,τι ειπε ο Αντρεας. iPhone SE και ξενοιαζεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Αν μπορείς να δώσεις 400 ευρώ οκ, 16GB κινητό 4 ιντσών που δεν παίρνει SD δε θα έπαιρνα με 340 με τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Ναι το 16αρι ειναι μικρο. Αρκετα μικρο. Η διαφορα ειναι μικρη με το μεγαλυτερο ενω η διαφορα στη χωρητικοτητα ειναι μεγαλη. Εγω δεν μπορω παντως να το γεμισω :P

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Αν μπορείς να δώσεις 400 ευρώ οκ, 16GB κινητό 4 ιντσών που δεν παίρνει SD δε θα έπαιρνα με 340 με τίποτα.

400 ευρώ κάνει το 64 και 340 το 16gb.

Ταχύτατο, μεγάλη μπαταρία και κυρίως μεγάλη διάρκεια ζωής (αναβαθμίσεις).
Αν σε κάποιον του αρέσουν οι compact λύσεις το iPhone SE (4" οθόνη) είναι μονόδρομος. Δεν καταλαβαίνω γιατί η μεγάλη οθόνη θεωρείται πλεονέκτημα σε κινητό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Είμαι κάτοχος iPhone 5s (!6gb).

Δεν θα πω ότι με καλύπτει ο χώρος αλλά για κάποιον που δεν βάζει μουσική στο κινητό του και δεν αποθηκεύει φωτογραφίες τοπικά δεν είναι και αμελητέος χώρος. Παρόλα αυτά αξίζει να δώσεις 50 ευρώ παραπάνω για το 64gb.

Σίγουρα το επόμενο μου κινητό θα είναι το SE. Πότε θα γίνει αυτό του χρόνου το Σεπτέμβρη όταν το 5s σταματήσει να παίρνει αναβαθμίσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SuspiciousMinds

Νεοφερμένος

Η SuspiciousMinds αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Παιδιά i-phone δεν θα έπαιρνα για κανένα λόγο...Μπορεί να είναι ανθεκτικά αλλα "σνομπαρω" την Apple γιατί την έχουν δει πολύ μονοπώλιο και είναι ακριβά...Με τα ίδια χρήματα βρίσκεις κινητά άλλων εταιριών με πολύ καλύτερα χαρακτηριστικά.
Τον τελευταίο καιρο γίνεται μεγάλος ντόρος με τα Xiaomi...Μπορεί να μου πει κάποιος άποψη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Κοιτα για να μη γραφουμε μαλακιες. Ξερεις τι ειναι το μονοπωλιο; Μονοπωλιο θα ηταν τα μαγαζια να πουλουσαν μονο κινητα Apple. Εγω δεν βλεπω κατι τετοιο, αντιθετα υπαρχουν πανω απο 10 διαφορετικες μαρκες στα φυσικα καταστηματα, στο ιντερνετ μπορει και παραπανω.

Απο εκει και περα, το αν αξιζουν τα λεφτα τους ειναι υποκειμενικο. Εγω εδωσα 440 και αξιζε και το τελευταιο cent. Τωρα για τα χαρακτηριστικα, ειναι ασκοπη η συγκριση και το εχουμε πει δεκαδες φορες γιατι τα Apple τρεχουν iOS και ολα τα υπολοιπα Android. Δεν εχουν τις ιδιες απαιτησεις, δεν ειναι φτιαγμενα με τον ιδιο τροπο και για αυτο η Apple μπορει και δινει τα κινητα της χωρις να κανει overkill στα specs και παλι να ριχνουν στα αυτια στις αντιστοιχες Android συσκευες.

Το iPhone SE ειναι μια εξαιρετικη συσκευη. Τρεχει αερα, εχει αρκετα καλη καμερα (ισως λιγο στις βραδινες το χανει) και τουμπανη μπαταρια. Αν το απορριψεις, τουλαχιστον να το κανεις για το σωστο λογο. Και δεν ειναι τυχαιο οτι η πλειοψηφια οσων παιρνουν iPhone δεν αλλαζουν ξανα μαρκα και οτι η πλειοψηφια των haters εχει ως μαξ επαφη με το τηλεφωνο τα 30'' που παιζει μαζι του στο Πλαισιο.

Αυτα τα ολιγα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
έχετε κανει μόδα τα κινητά με μεγάλες οθόνες αλλα το κινητό οφείλει να εχει μικρή οθόνη, να χωράει
στην τσέπη και να εχει όσο το δυνατό παραπάνω χαρακτηριστικά λειτουργικότητας. Το iphone se ειναι η καλύτερη επιλογή μην σπάταλατε τα λεφτα σας για αλλα κινητά.

προσωπικά εχω το 5 εξωτερικά ειναι σαν καινούριο και δε βρίσκω ακομα κανενα λόγο να το αλλάξω. Όσοι αγοράσατε android εποχής iphone 5 ειμαι σίγουρος πως έχετε αλλάξει εδώ και καιρό το κινητό
σας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mastersakis

Νεοφερμένος

Ο mastersakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
παιδιά εγώ από τότε που αγόρασα xiaomi (to mimax) είμαι απόλυτα ευχαρηστημένος. τρομερό κινητό με λογισμικό που <<τα σπάει>>. ελληνική κοινότητα με πλήρη υποστήρηξη σε ότι σας απάσχολεί και συμεχόμενες αναβαθμήσεις........και δεν δείνεις και μια περιουσία ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Θυμάστε που σας είχα ρωτήσει ποιο να πάρω το iphone 6 plus ή to 6s???????????????
Ε, ένιωσα την ανάγκη να σας πω ότι τελικά πήραμε το 6plus και εγώ έχω σκοπό να πάρω iphone 7 plus, σε κάνα δυο χρόνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
5.2 ίντσες ειναι το καλύτερο μέγεθος. Χωράει παντού αλλά πολύ καλό για multimedia και πλοήγηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SuspiciousMinds

Νεοφερμένος

Η SuspiciousMinds αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Κοιτα για να μη γραφουμε μαλακιες. Ξερεις τι ειναι το μονοπωλιο; Μονοπωλιο θα ηταν τα μαγαζια να πουλουσαν μονο κινητα Apple. Εγω δεν βλεπω κατι τετοιο, αντιθετα υπαρχουν πανω απο 10 διαφορετικες μαρκες στα φυσικα καταστηματα, στο ιντερνετ μπορει και παραπανω.

Απο εκει και περα, το αν αξιζουν τα λεφτα τους ειναι υποκειμενικο. Εγω εδωσα 440 και αξιζε και το τελευταιο cent. Τωρα για τα χαρακτηριστικα, ειναι ασκοπη η συγκριση και το εχουμε πει δεκαδες φορες γιατι τα Apple τρεχουν iOS και ολα τα υπολοιπα Android. Δεν εχουν τις ιδιες απαιτησεις, δεν ειναι φτιαγμενα με τον ιδιο τροπο και για αυτο η Apple μπορει και δινει τα κινητα της χωρις να κανει overkill στα specs και παλι να ριχνουν στα αυτια στις αντιστοιχες Android συσκευες.

Το iPhone SE ειναι μια εξαιρετικη συσκευη. Τρεχει αερα, εχει αρκετα καλη καμερα (ισως λιγο στις βραδινες το χανει) και τουμπανη μπαταρια. Αν το απορριψεις, τουλαχιστον να το κανεις για το σωστο λογο. Και δεν ειναι τυχαιο οτι η πλειοψηφια οσων παιρνουν iPhone δεν αλλαζουν ξανα μαρκα και οτι η πλειοψηφια των haters εχει ως μαξ επαφη με το τηλεφωνο τα 30'' που παιζει μαζι του στο Πλαισιο.

Αυτα τα ολιγα...

Ο καθένας με τη γνώμη του και τα γούστα του...Προσωπικά ΔΕΝ θέλω I-Phone! Όπως και να το κάνεις δεν μπορείς να πάρεις ενα smartphone που θα το έχεις για μια δεκαετία. Έχω φίλους που έχουν το μοντέλο 4S και δεν μπορούν να κάνουν ενημερώσεις στις εφαρμογές και το λογισμικό. Ουσιαστικά η εταιρία σε "αναγκάζει" να πάρεις κάποιο πιο καινούριο μοντέλο για να μπορείς να κάνεις τη δουλειά σου. Και μιλάμε για μοντέλο που κυκλοφόρησε το 2013...Δεν έχει πολλά χρόνια!Επίσης, κινητό που δεν παίρνει κάρτα μνήμης δεν αγοράζω...
Εγώ εξ αρχής για smartphone με Android ρωτούσα...Sorry που δεν το διευκρίνησα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Ο καθένας με τη γνώμη του και τα γούστα του...Προσωπικά ΔΕΝ θέλω I-Phone! Όπως και να το κάνεις δεν μπορείς να πάρεις ενα smartphone που θα το έχεις για μια δεκαετία. Έχω φίλους που έχουν το μοντέλο 4S και δεν μπορούν να κάνουν ενημερώσεις στις εφαρμογές και το λογισμικό. Ουσιαστικά η εταιρία σε "αναγκάζει" να πάρεις κάποιο πιο καινούριο μοντέλο για να μπορείς να κάνεις τη δουλειά σου. Και μιλάμε για μοντέλο που κυκλοφόρησε το 2013...Δεν έχει πολλά χρόνια!Επίσης, κινητό που δεν παίρνει κάρτα μνήμης δεν αγοράζω...
Εγώ εξ αρχής για smartphone με Android ρωτούσα...Sorry που δεν το διευκρίνησα!
Το iPhone 4s υποστηρίζει iOS9 και υποστηρίζει τη πλειοψηφία των εφαρμογών του App Store. Είναι 1 κινητό του 2011 που έπερνε αναβαθμίσεις μέχρι το Σεπτέμβρη του 2016. Το Samsung galaxy s2 βγήκε 1 εξάμηνο ποιο μετά και το τελευταίο android που έπαιρνε official ήταν το 4.1.2 που βγήκε τον Οκτώβριο του 2012.

Επίσης μιας και αναφέρθηκε το xiaomi. Εμπιστεύεστε να βάλεις custom rom στη συσκευή σας; Ξέρεις ο άλλος τι έχει βάλει μέσα στο custom rom; Πριν κάποια χρόνια κάποιος κινέζος παραμετροποίησε το xcοde το βασικο developer IDE της apple, αρκετοί developoers το χρησιμοποίησαν με αποτέλεσμα ο κινέζος να έχει πρόσβαση σε προσωπικά δεδομένα. Φανταστείτε τι πάρτυ γίνεται με τα custom roms.

Τέλος σκεφτείτε λογικά. Το smartphone είναι smart εξαιτίας του software και όχι του hardware. Όσους επεξεργαστές, ddr4 μνημές, μεγάλες οθόνες led και να είναι το android είναι καταδικασμένο να μείνει στάσιμο. Ακόμα και σήμερα λανσάρονται νέες συσκευές (π.χ. ΤV BOX με android 4.1.2). Στο μέλλον θα βλέπεις την apple να εξελίσσεται καταργώντας τα 32 bit στις εφαρμογές της και την υποστήριξη παλιών iOS και το android να "φοβάται" να καταργήσει την υποστήριξη εκδόσεεων android πενταετίας. Η διαφορά θα είναι εμφανής τα επόμενα χρόνια μεταξύ των iOS και των αντίστοιχων Android App.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Εγω εχω ακομα το iPhone 4S. Ειμαι και θα ειμαι για πάντα υπέρ των iPhone γιατι θεωρώ οτι το λειτουργικό τους ειναι το καλυτερο, ειναι πολυ γρήγορες συσκευές, τρέχουν τα πάντα πολυ γρήγορα και το safari δεν κολλάει ποτε. Παρ'ολα αυτα η αληθεια ειναι οτι το γεγονός πως δεν παίρνουν αναβαθμίσεις απο ενα σημείο και μετα δεν ειναι και ο,τι καλυτερο. Εχω το iPhone 4S και θέλω να το ανανεώσω. Το ιδανικό θα ηταν να αγόραζα ενα καινούριο iPhone αλλα πρώτον, πιστευω οτι δεν εχει νόημα να πάρω το 5S καθώς και αυτο ειναι παλιό μοντέλο και αυτο πλέον, αλλα ποσα λεφτά να δωσω για ενα πιο νέο μοντέλο; :/: Όποτε ή θα περιμένω να πέσουν λιγο ακομα οι τιμές (ή να μου έρθουν ουρανοκατέβατα χρήματα :D ) ή θα κοιτάξω για Android. Απο Android πιο μοντέλο θα λέγατε οτι αξίζει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Το ιδανικό θα ηταν να αγόραζα ενα καινούριο iPhone αλλα πρώτον, πιστευω οτι δεν εχει νόημα να πάρω το 5S καθώς και αυτο ειναι παλιό μοντέλο και αυτο πλέον, αλλα ποσα λεφτά να δωσω για ενα πιο νέο μοντέλο; :/: Όποτε ή θα περιμένω να πέσουν λιγο ακομα οι τιμές

Μπαίνεις σε έναν φαύλο κύκλο έτσι γιατί όταν πέσουν οι τιμές τότε η παλαιότητα του κινητού που θα πέσει η τιμή του (έστω iphone 6 ή 6s) θα έχει ίδια παλαιότητα με αυτή του 5s σήμερα.

ή θα κοιτάξω για Android. Απο Android πιο μοντέλο θα λέγατε οτι αξίζει;

Τι θες από το κινητό σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top