• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Energy drinks

Sunrise

Δραστήριο μέλος

Η Sunrise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Μπα! έχω πιεί ακόμη και 7 καφέδες την ημέρα (3 esspreso και 4 nes ) και ήμουν μια χαρά. Αλλά αυτό που είπες εδώ ισχύει, με μέτρο χρήση κανένας κίνδυνος

Είναι θέμα συνήθειας η ποσότητα καφέ που πίνει ο καθένας, πιστεύω! Με την προϋπόθεση βέβαια, να ανέχεται και ο οργανισμός σου την καφεϊνη!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
'Exετε πιει ποτέ coca cola με μέλι ? Coca cola δεν έπινα ποτέ, ώσπου μια μέρα με καύσωνα το ανακάλυψα τυχαία πριν από ένα χρόνο όταν νύσταζα ήπια coca και μετά τυχαία μέλι και δεν ξέρω αν είναι ιδέα μου, αλλά μου φαίνεται ότι κάτι παθαίνω όταν πιω coca cola και μετά φάω μέλι. Αλλά θέλει πολύ μέλι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
'Exετε πιει ποτέ coca cola με μέλι ? Coca cola δεν έπινα ποτέ, ώσπου μια μέρα με καύσωνα το ανακάλυψα τυχαία πριν από ένα χρόνο όταν νύσταζα ήπια coca και μετά τυχαία μέλι και δεν ξέρω αν είναι ιδέα μου, αλλά μου φαίνεται ότι κάτι παθαίνω όταν πιω coca cola και μετά φάω μέλι. Αλλά θέλει πολύ μέλι.
Τι εννοείς; Τι παθαίνεις; Θετική ή αρνητική επίδραση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Τι εννοείς; Τι παθαίνεις; Θετική ή αρνητική επίδραση;

Xαχα θετική ! Εκτός αν είναι ιδέα μου. Με ανεβάζει, αλλά δεν το κάνω συχνά γιατί παχαίνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Και η μαρμελάδα και η σοκολάτα είναι αντικαταθλιπτική, σε συνδυασμό με διεγερτικά ποτά όπως η coca cola ή ο καφές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Αυτά τα ποτά δεν τα θέλω με τίποτα, πιστέυω ότι είναι βλαβερά και αυτό αποδικνίετε στο ότι δεν μπορείς να τα ανακατέψεις με αλκοολ, άν ήταν σε στύλ καφείνης γιατί δεν κάνει να τα πιείς με αλκοόλ, εγώ έπερνα βασιλικό πολτό σε αμπούλες, βοηθούσαν ελάχιστά άλλα τουλάχιστόν είξερα τι έπερνα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Αυτά τα ποτά δεν τα θέλω με τίποτα, πιστέυω ότι είναι βλαβερά και αυτό αποδικνίετε στο ότι δεν μπορείς να τα ανακατέψεις με αλκοολ, άν ήταν σε στύλ καφείνης γιατί δεν κάνει να τα πιείς με αλκοόλ, εγώ έπερνα βασιλικό πολτό σε αμπούλες, βοηθούσαν ελάχιστά άλλα τουλάχιστόν είξερα τι έπερνα:)

Καλα, αυτο ειναι λιγο ακυρο γιατι υποτιθεται οτι και το αλκοολ απο μονο του κανει κακο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Καλα, αυτο ειναι λιγο ακυρο γιατι υποτιθεται οτι και το αλκοολ απο μονο του κανει κακο.

Οχι όμως να προκαλέσει και θάνατο;)
Πολοί θάνατοι καταγεγραμένοι άπο μήξη αλκοολ με τέτοιου ίδους ποτά, ποτέ δεν πέθανε καποιος απο σκέτο αλκοολ ας ήταν και μπόμπα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Οχι όμως να προκαλέσει και θάνατο;)
Πολοί θάνατοι καταγεγραμένοι άπο μήξη αλκοολ με τέτοιου ίδους ποτά, ποτέ δεν πέθανε καποιος απο σκέτο αλκοολ ας ήταν και μπόμπα:D
Τι λες βρε Μάνια;
Προφανώς βέβαια εννοείς τις εφ' άπαξ δόσεις, αλλά ας μην ξεχνάμε οτι ο αλκοολισμός σε μακροχρόνια περίοδο σκοτώνει.
Αν κάνεις μια βόλτα σε μια οποιαδήποτε παθολογική κλινική, σίγουρα θα πετύχεις κάποιον φουκαρά να υποφέρει από κίρρωση ήπατος.
Και δυστυχώς δεν είναι ο θάνατος που είναι το χειρότερό τους, αλλά η άθλια ποιότητα ζωής που ζουν πριν από αυτόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Τι λες βρε Μάνια;
Προφανώς βέβαια εννοείς τις εφ' άπαξ δόσεις, αλλά ας μην ξεχνάμε οτι ο αλκοολισμός σε μακροχρόνια περίοδο σκοτώνει.
Αν κάνεις μια βόλτα σε μια οποιαδήποτε παθολογική κλινική, σίγουρα θα πετύχεις κάποιον φουκαρά να υποφέρει από κίρρωση ήπατος.
Και δυστυχώς δεν είναι ο θάνατος που είναι το χειρότερό τους, αλλά η άθλια ποιότητα ζωής που ζουν πριν από αυτόν.

Καταλαβένεις τι λέμε εδώ; λέμε για τον θάνατο που προκαλεί επιτόπου σε υγειη άτομα η μήξη αλκοολ με π.χ. red bull δεν μηλάμε για συνεχή και μεγάλη χρήση αλκοολ που όλοι ξέρουμε ότι προκαλεί βλάβες, μην κολάς το ένα με το άλλο

Υ.Γ. δεν ειναι φουκαράς τα θέλει και τα παθαίνει, πιός του έλεγε ότι προκαλεί βλάβες; όλοι... Τι έλεγε εκείνος; ότι θέλω κάνω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Οχι όμως να προκαλέσει και θάνατο;)
Πολοί θάνατοι καταγεγραμένοι άπο μήξη αλκοολ με τέτοιου ίδους ποτά, ποτέ δεν πέθανε καποιος απο σκέτο αλκοολ ας ήταν και μπόμπα:D

Φυσικα και μπορει να προκαλεσει θανατο ΚΑΙ απο μονο του το αλκοολ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Φυσικα και μπορει να προκαλεσει θανατο ΚΑΙ απο μονο του το αλκοολ.


Σε μια βραδυά; χωρίς να πίνεις σχεδών καθόλου; χωρίς συχνή χρήση; τότε μπορεί να σε σκοτώσει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Καταλαβένεις τι λέμε εδώ; λέμε για τον θάνατο που προκαλεί επιτόπου σε υγειη άτομα η μήξη αλκοολ με π.χ. red bull δεν μηλάμε για συνεχή και μεγάλη χρήση αλκοολ που όλοι ξέρουμε ότι προκαλεί βλάβες, μην κολάς το ένα με το άλλο

Υ.Γ. δεν ειναι φουκαράς τα θέλει και τα παθαίνει, πιός του έλεγε ότι προκαλεί βλάβες; όλοι... Τι έλεγε εκείνος; ότι θέλω κάνω
Μα αυτό είπα κι εγώ.....:confused: :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Μα αυτό είπα κι εγώ.....:confused: :confused:


Τι είπες πειρατή; εξήγησέ μου γιατί άλλα καταλαβένω εγώ, διαφώνησες μαζί μου και τώρα μου λές ότι λέμε τα ίδια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Τι είπες πειρατή; εξήγησέ μου γιατί άλλα καταλαβένω εγώ, διαφώνησες μαζί μου και τώρα μου λές ότι λέμε τα ίδια;
Είπα οτι δεν πεθαίνει κανείς από το αλκοόλ με μια εφ' άπαξ δόση, αλλά έπειτα από μακροχρόνια κατάχρηση.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Είπα οτι δεν πεθαίνει κανείς από το αλκοόλ με μια εφ' άπαξ δόση, αλλά έπειτα από μακροχρόνια κατάχρηση.:)

Διάβασες τι είπα πρίν ή διαβάζεις επιλεκτικά; ειπα ότι αποδεικνήετε ότι ειναι βλαβερά λογο θανάτου με αλκοολ, δεν μήλησα για το άλλκοολ σκέτο, αυτό ειναι άλλο θέμα που μπορούμε να το συζητήσουμε αλλου......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Σε μια βραδυά; χωρίς να πίνεις σχεδών καθόλου; χωρίς συχνή χρήση; τότε μπορεί να σε σκοτώσει;

Τι εννοεις χωρις να πινεις σχεδον καθολου? Δεν καταλαβα. :confused:

Αυτο που προσπαθω να σου πω ειναι..
Αν υπαρχει πιθανοτητα 1 στις 10 (δεν ξερω, τυχαια λεω τα νουμερα) να πεθανεις απο μιξη (:P) αλκοολ και κοκκινου ταυρου, αντιστοιχα υπαρχει πιθανοτητα να πεθανεις απο υπερβολικη καταναλωση αλκοολ.
Αν εννοεις οτι η διαφορα ειναι το κομματι "υπερβολικη καταναλωση", εχεις δικιο αλλα να σου υπενθυμισω οτι εγω νωριτερα μιλησα για γενικοτερο κακο και οχι για θανατο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Διάβασες τι είπα πρίν ή διαβάζεις επιλεκτικά; ειπα ότι αποδεικνήετε ότι ειναι βλαβερά λογο θανάτου με αλκοολ, δεν μήλησα για το άλλκοολ σκέτο, αυτό ειναι άλλο θέμα που μπορούμε να το συζητήσουμε αλλου......
Eμείς οι δύο σήμερα μάλλον διαβάζουμε και γράφουμε σε διαφορετικά φόρουμ.:)
Εσύ δεν το είπες αυτό;:confused:
ποτέ δεν πέθανε καποιος απο σκέτο αλκοολ ας ήταν και μπόμπα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Eμείς οι δύο σήμερα μάλλον διαβάζουμε και γράφουμε σε διαφορετικά φόρουμ.:)
Εσύ δεν το είπες αυτό;:confused:
ποτέ δεν πέθανε καποιος απο σκέτο αλκοολ ας ήταν και μπόμπα

Αυτό βλέπω και εγώ δεν μπορούμε να συνενοηθούμε, ενοώ σε σχέση με μήξη τέτοιου ποτού, σε μια μέρα δεν λέω για συνεχόμενη κατανάλοση, καταλάβενε...
Μηλάω για τον θάνατο πολών ατόμων που έκαναν κατανάλωση ταυτόχρωνα με αλκοολ και πέθαναν, εσύ μηλάς για καθημέρινή χρήση, ποσες φορές ακούστηκάν περιπτώσεις που κάποιοι πέθαναν σε μια νύκτα απο μήξη; και πόσοι πέθαναν απο αλκοολ σε μια νύκτα; αυτό λέω μια ώρα

Υ.Γ έχω πρόβλημα στην γραφή γενικά προσπάθησε να καταλαβένεις τι λέω, όσο προσπαθώ να γράψω σωστά, προσπαθώ να γράψω κατανοήτα άλλα βοήθησε με και εσύ λίγο και μήν βιάζεσε να μου την πείς αφού δεν καταλαβένεις ακριβώς τι λέω. Αν θές δεν ξαναμηλάω καθόλου να τελειώνουμε, πές το και δεν πρόκειτε να ξαναδιαβάσεις κείμενο δικό μου, μιας που είμαι ανήκανη να γράψω σωστά και προκαλώ προβλήματα σε όλους καλύτερα να την κάνω να μήν ενοχλώ κανέναν σας ούτε να βγαίνω όφ, τελειώνει η υπόθεση εδώ για μένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Αυτό βλέπω και εγώ δεν μπορούμε να συνενοηθούμε, ενοώ σε σχέση με μήξη τέτοιου ποτού, σε μια μέρα δεν λέω για συνεχόμενη κατανάλοση, καταλάβενε...
Μηλάω για τον θάνατο πολών ατόμων που έκαναν κατανάλωση ταυτόχρωνα με αλκοολ και πέθαναν, εσύ μηλάς για καθημέρινή χρήση, ποσες φορές ακούστηκάν περιπτώσεις που κάποιοι πέθαναν σε μια νύκτα απο μήξη; και πόσοι πέθαναν απο αλκοολ σε μια νύκτα; αυτό λέω μια ώρα

Υ.Γ έχω πρόβλημα στην γραφή γενικά προσπάθησε να καταλαβένεις τι λέω, όσο προσπαθώ να γράψω σωστά, προσπαθώ να γράψω κατανοήτα άλλα βοήθησε με και εσύ λίγο και μήν βιάζεσε να μου την πείς αφού δεν καταλαβένεις ακριβώς τι λέω. Αν θές δεν ξαναμηλάω καθόλου να τελειώνουμε, πές το και δεν πρόκειτε να ξαναδιαβάσεις κείμενο δικό μου, μιας που είμαι ανήκανη να γράψω σωστά και προκαλώ προβλήματα σε όλους καλύτερα να την κάνω να μήν ενοχλώ κανέναν σας ούτε να βγαίνω όφ, τελειώνει η υπόθεση εδώ για μένα.
Βιάζεσαι να συγχυστείς χωρίς να υπάρχει λόγος.
Δεν έχω καμία δυσκολία να σε καταλάβω, και σε καμία περίπτωση δεν έχω πρόθεση να σου την πω. Από την πρώτη στιγμή λέμε το ίδιο ακριβώς πράγμα.
:) :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top