Δολοφονία αστυνομικού

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Κι επειδή ο θάνατος, ως φυσικό επακόλουθο της ζωής, δεν σταματά, ακόμα και με βίαιους τρόπους, έπρεπε να περάσει στο ντούκου η δολοφονία ενός εφήβου;


δεν λεμε για ντουκου..αλλα για διαμαρτυριες,πορειες τιμωρια αστυνομικων κλπ,αλλα οχι να καει ολη η χωρα!υπηρξε τρομερη υπερβολη κι το ξερουμε..ολη η ευρωπη απορουσε...και εξω εχουν σκοτωθει διαδηλωτες και εφηβοι απο πυροβολισμο αστυνομικου.αλλα δεν γινεται τοσος χαμος κυριου...

δυστυχως δεν μπορειτε να δειτε τα πραγμτατα καποιοι εδω μεσα αντικειμενικα...
και μην ξεχναμε οτι η πλειοψηφεια των αναρχικων που ριχαν μολοτωφ ήταν ακομα και 16 αρηδες..αν εμενα καποιος 16αρης πηγαινε να μουριξει μολοτωφ πανω μου ,θα τον πυροβολουσα!Πρωτα στον αερα,και αν δεν σταματαγε στα ποδια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
δεν λεμε για ντουκου..αλλα για διαμαρτυριες,πορειες τιμωρια αστυνομικων κλπ,αλλα οχι να καει ολη η χωρα!υπηρξε τρομερη υπερβολη κι το ξερουμε..ολη η ευρωπη απορουσε...και εξω εχουν σκοτωθει διαδηλωτες και εφηβοι απο πυροβολισμο αστυνομικου.αλλα δεν γινεται τοσος χαμος κυριου...

δυστυχως δεν μπορειτε να δειτε τα πραγμτατα καποιοι εδω μεσα αντικειμενικα...
και μην ξεχναμε οτι η πλειοψηφεια των αναρχικων που ριχαν μολοτωφ ήταν ακομα και 16 αρηδες..αν εμενα καποιος 16αρης πηγαινε να μουριξει μολοτωφ πανω μου ,θα τον πυροβολουσα!Πρωτα στον αερα,και αν δεν σταματαγε στα ποδια...
Αν δεν αντιδρούσαν με υπερβολή οι έφηβοι Αγγελε, τότε θα είμασταν χαμενοι από χέρι. Να υπενθυμίσω δε, ότι πριν λίγα χρόνια (2-3) καιγόταν το μισό Παρίσι σχεδόν 10 μερες, επειδή ένας εφηβος σκοτώθηκε πέφτωντας από ταράτσα την ώρα που τον καταδιωκε κάποιος αστυνομικός, γιατί δεν είχε σταματήσει σε έλεγχο (ούτε καν δηλαδή τον πυροβόλισε). Οποτε, αυτά γίνονται ΚΑΙ έξω, γίνονται ΚΑΙ εδώ και θα γίνονται όποτε και όπου ο κόσμος νιώθει ότι ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ.

Εσύ λοιπόν που θα πυροβολούσες πρώτα στον αέρα και μετά στα πόδια, μάθε ότι στην ΕΛ.ΑΣ. μαθαίνουν ότι πρέπει να πυροβολήσουν στο κεφάλι!!! Γιατί είναι σε αυτοάμυνα, κινδυνεύουν και άρα δικαιολογείται μια σφαίρα στο κεφάλι.
Θυμήσου δε ότι στην περίπτωση του Γρηγορόπουλου, ούτε μολότωφ κράταγε ο συγκεκριμένος 16αρης ούτε τίποτα (τουλάχιστον τη στιγμή που πυροβολήθηκε).
Δεν θέλω να ξαναγυρίσουμε το θέμα στον Γρηγορόπουλο. Αλλά δεν μπορούσα και να μην απαντησω!
Και για να είμαι οντοπικ: Οταν έχεις ένα πολίτη σε "πρόγραμμα προστασίας μαρτύρων" είναι παράλογο να γνωρίζει όλη η Ελλάδα το όνομά του, τη διεύθυνσή του, οι γείτονες να γνωρίζουν το ημερήσιο πρόγραμμα αλλαγής βαρδιων των αστυνομικών που τον φυλάνε κλπ κλπ κλπ. Αν φταίει κάποιος για το θάνατο του αστυνομικού, είναι η ηγεσία της ΕΛΑΣ που είναι ανίκανη να προστατεψει τον ίδιο της τον εαυτό, πόσο μάλλον όλους εμάς.
Τελος καλό θα ήταν να μη συγχέουμε τους αριστερούς με τους αναρχικούς, τους μπαχαλάκηδες με τους τρομοκράτες και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο...γενικά μιλάω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
οταν εγιναν τα επεισοδια στην αθηνα μιλουσα με καποιον και μου ειχε πει οτι αν ημουνα εγω θα εκανα αυτο και αυτο και να δεις που ολη η κατασταση δεν θα εφτανε εδω...
μετα απο λιγο καιρο γινεται μια διαμαρτυρια στην αθηνα απο καποιους συμπολιτες του και παλι επεμβηκε η αστυνομια και διαμαρτυροταν γιατι οι αστυνομικοι εκαναν ετσι και προκαλεσαν κλπ

του λεω τωρα θα σου αρεσε να εκαναν αυτο που ειπες τοτε? δεν ειναι το ιδιο μου λεει. πως δεν ειναι το ιδιο? και αυτοι διαμαρτυρονται και κτυπανε και εκεινοι.. σιωπη μετα...

δυστυχως πολλα πραγματα νιωθουμε οτι δεν μας αφορουν σ'αυτη τη χωρα και γιαυτο δεν διαμαρτυρομαστε.. μονο οταν κτυπησει η πορτα μας το καταλαβαινουμε... αλλα η πορτα μας και του γειτονα κανουν τις πορτες της χωρας δηλ. ολων μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
με τους αναρχικούς, τους μπαχαλάκηδες με τους τρομοκράτες και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο...γενικά μιλάω.

¨ολοι αυτοι ανηκουν στον αριστερο χωρο...left wing που λενε και όλα τα καναλια του κοσμου...
όλα η τρομοκρατια και οι αναρχικοι προερχονται απο τον αριστερο χωρο...
αυτο ειναι γνωστο στον καθενα...και στην αστυνομια βεβαιως..

αν υπηρχαν εντολες "για κεφαλι" θα ειχαμε και αλλους νεκρους ..ενω ο αλεξης ήταν ενας και στο στηθος η σφαιρα..(και εμεινε εκει αρα χτυπησε και γδαρθηκε πριν καπου οπως φανηκε απο την εξεταση του βληματος..)
επισης τα καναλια και οι αριστεροι κατηγορουσαν ακομα και τους αστυνομικους που πυροβολουσαν στον αερα!τα θυμαστε τα "σοκαριστικα βιντεο"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
... και εκεινοι.. σιωπη μετα...

δυστυχως πολλα πραγματα νιωθουμε οτι δεν μας αφορουν σ'αυτη τη χωρα και γιαυτο δεν διαμαρτυρομαστε.. μονο οταν κτυπησει η πορτα μας το καταλαβαινουμε... αλλα η πορτα μας και του γειτονα κανουν τις πορτες της χωρας δηλ. ολων μας...

Πρώτ' απ' όλα, μάλιστα, προς τον εαυτό μας... Όσο για τις "πόρτες της χώρας" θα έλεγα πως "δύο πόρτες έχει η ζωή". Από τη μία μπαίνεις πχ εσύ, με τη νηφαλιότητα και την πραότητα που σε χαρακτηρίζει κι από την άλλη, πχ ο φίλος μας Άγγελος, όπως παρακάτω...

¨ολοι αυτοι ανηκουν στον αριστερο χωρο...left wing που λενε και όλα τα καναλια του κοσμου...
όλα η τρομοκρατια και οι αναρχικοι προερχονται απο τον αριστερο χωρο...
αυτο ειναι γνωστο στον καθενα...και στην αστυνομια βεβαιως..

Φίλε Άγγελε, στην πραγματικότητα, ο ήλιος ανατέλλει και δύει, στο ίδιο σημείο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Φίλε Άγγελε, στην πραγματικότητα, ο ήλιος ανατέλλει και δύει, στο ίδιο σημείο...

αληθεια λεω,,όλοι οι υπευθυνοι το ξερουν ...ολος ο κοσμος το ξερει..οι ιδιοι οι τρομοκρατες το διαδηλωνουν
να κανουμε οτι δεν βλεπουμε τα προφανη?
γιατι φοβαστε να δειτε την πραγματικοτητα?:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
αληθεια λεω,,όλοι οι υπευθυνοι το ξερουν ...ολος ο κοσμος το ξερει..οι ιδιοι οι τρομοκρατες το διαδηλωνουν
να κανουμε οτι δεν βλεπουμε τα προφανη?
γιατι φοβαστε να δειτε την πραγματικοτητα?:whistle:

Άγγελε, γνωρίζεις πως ξεκίνησε τον πόλεμο ο Χίτλερ; Θα σου υπενθυμίσω λοιπόν, ότι είχε βάλλει δικούς του ανθρώπους, ντυμένους ως Πολωνοί, για να δράσουν εναντίον του γερμανικού στρατού στα σύνορα Πολωνίας -Γερμανίας. Σου λέει τίποτε αυτό; Εξάλλου το ζήτημα "δεξιός" ή "αριστερός" δεν έχει να κάνει με προσωποληψία, αλλά με ιδέες και οι ιδέες της αριστεράς δεν είναι η βία, αλλά η εξήγησή της, ως κοινωνικό φαινόμενο, και ο τρόπος ξεπεράσματός της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Εσύ λοιπόν που θα πυροβολούσες πρώτα στον αέρα και μετά στα πόδια, μάθε ότι στην ΕΛ.ΑΣ. μαθαίνουν ότι πρέπει να πυροβολήσουν στο κεφάλι!!! Γιατί είναι σε αυτοάμυνα, κινδυνεύουν και άρα δικαιολογείται μια σφαίρα στο κεφάλι.

Eνώ συμφωνώ με το υπόλοιπο post σου, το παραπάνω είναι υπερβολή.
Όχι δε μαθαίνουν κάτι τέτοιο σε καμία περίπτωση.
Στην πλειοψηφία τους είναι Άνθρωποι και όχι ζώα.

Επειδή είμαι "μπατσο"κόρη (:P) επέτρεψέ μου να περιγράψω μια προσωπική ιστορία.
Ο πατέρας μου ήταν στη δίωξη ναρκωτικών γιατί πίστευε ότι μόνο με αυτόν τον τρόπο μπορούσε να συνεισφέρει μέσω του επαγγέλματός του στην κοινωνία, στο βαθμό που θα τον ικανοποιούσε.
Κάθε μέρα για αυτόν και τους συναδέλφους του ήταν επικίνδυνη. Μια μέρα σταμάτησαν ένα αυτοκίνητο για έλεγχο, πυροβόλησαν τον πατέρα μου στο πόδι και ξέφυγαν. Άρχισαν την καταδίωξη και αντάλλαξαν πολλά πυρά. Ένας εξ αυτών τραυματίστηκε από σφαίρα και εν τέλει τους έπιασαν.
Ο πατέρας μου σε όλη την καταδίωξη συνέχιζε όντας χτυπημένος.
Στο νοσοκομείο δεν μπορούσε να κλείσει μάτι και αυτό που θυμάμαι είναι να ρωτάει συνεχώς: "Εγώ τον τραυμάτισα;" Έβαζε τα κλάμματα σα μικρό παιδί παρακαλώντας το Θεό να μην πεθάνει. Όχι γιατί θα έχανε τη θέση του, αφού ήταν σε αυτοάμυνα και ήδη τραυματισμένος, αλλά γιατί δε θα μπορούσε να ζει με αυτές τις τύψεις.

Δεν τους μαθαίνουν αυτα youki :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
¨ολοι αυτοι ανηκουν στον αριστερο χωρο...left wing που λενε και όλα τα καναλια του κοσμου...
όλα η τρομοκρατια και οι αναρχικοι προερχονται απο τον αριστερο χωρο...
αυτο ειναι γνωστο στον καθενα...και στην αστυνομια βεβαιως..
huh????
:confused:


αν υπηρχαν εντολες "για κεφαλι" θα ειχαμε και αλλους νεκρους ..ενω ο αλεξης ήταν ενας και στο στηθος η σφαιρα..(και εμεινε εκει αρα χτυπησε και γδαρθηκε πριν καπου οπως φανηκε απο την εξεταση του βληματος..)
επισης τα καναλια και οι αριστεροι κατηγορουσαν ακομα και τους αστυνομικους που πυροβολουσαν στον αερα!τα θυμαστε τα "σοκαριστικα βιντεο"
Οταν έχεις ήδη ένα νεκρό από..."εξοστρακισμό σφαίρας", είναι αδιανόητο να πυροβολείς 2 μέρες μετά στον αέρα, απέναντι από 100δες κόσμου και μάλιστα σε επεισόδια που προκάλεσες με την παρουσία σου στην κηδεία του παιδιού και σε φάσεις μάλιστα που δεν βρίσκεσαι υπό απειλή και το κάνεις απλά για να ...διαλύσεις το πλήθος. Καλά έκαναν και τους κατηγορούσαν. Στον...αέρα πυροβόλησε και ο Κορκωνέας και έγινε ότι έγινε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Μια μέρα σταμάτησαν ένα αυτοκίνητο για έλεγχο, πυροβόλησαν τον πατέρα μου στο πόδι και ξέφυγαν. Άρχισαν την καταδίωξη και αντάλλαξαν πολλά πυρά. Ένας εξ αυτών τραυματίστηκε από σφαίρα και εν τέλει τους έπιασαν.
Ο πατέρας μου σε όλη την καταδίωξη συνέχιζε όντας χτυπημένος.
Στο νοσοκομείο δεν μπορούσε να κλείσει μάτι και αυτό που θυμάμαι είναι να ρωτάει συνεχώς: "Εγώ τον τραυμάτισα;" Έβαζε τα κλάμματα σα μικρό παιδί παρακαλώντας το Θεό να μην πεθάνει. Όχι γιατί θα έχανε τη θέση του, αφού ήταν σε αυτοάμυνα και ήδη τραυματισμένος, αλλά γιατί δε θα μπορούσε να ζει με αυτές τις τύψεις.

Δεν τους μαθαίνουν αυτα youki


ετσι μπραβο..να δειχνουμε και την αλλη πλευρα...ανθρωπους που θελουν να προσφερουν και να προστατεψουν αλλους ανθρωπους...οχι Μπατσους..




Άγγελε, γνωρίζεις πως ξεκίνησε τον πόλεμο ο Χίτλερ; Θα σου υπενθυμίσω λοιπόν, ότι είχε βάλλει δικούς του ανθρώπους, ντυμένους ως Πολωνοί, για να δράσουν εναντίον του γερμανικού στρατού στα σύνορα Πολωνίας -Γερμανίας. Σου λέει τίποτε αυτό; Εξάλλου το ζήτημα "δεξιός" ή "αριστερός" δεν έχει να κάνει με προσωποληψία, αλλά με ιδέες και οι ιδέες της αριστεράς δεν είναι η βία, αλλά η εξήγησή της, ως κοινωνικό φαινόμενο, και ο τρόπος ξεπεράσματός της.

και γιατι μολις πανε ολους τους τρομοκρατες (του ΕΛΑ ή 17 Ν ή αναρχικους κλπ) στρατιες αριστερων δικηγορων και κομματικων στελεχων της αριστερας τρεχουν για υπερασπιση ΠΑΝΤΑ?Για μην πουμε για το γιο του βουτση τον ληστη αναρχικο κλπ...και τα υπολοιπα μπομπουκια των αριστεριστων...

Στον...αέρα πυροβόλησε και ο Κορκωνέας και έγινε ότι έγινε.

α τοτε παραδεχεσαι οτι πυροβολησε στον αερα..(η σφαιρα ηταν γδαρμενη αλλωστε πως εγιεν απο τα κοκκαλα του παιδιου?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Δεν τους μαθαίνουν αυτα youki :/:
Επέτρεψέ μου να σου πω ότι το συγκερκιμένο περιστατικό το έμαθα από παλιό φίλο που ήταν στη σχολή της αστυνομίας.
Το γεγονός ότι υπάρχουν και Ανθρωποι μεσα στην αστυνομία δεν το αμφισβήτησα ποτέ.

α τοτε παραδεχεσαι οτι πυροβολησε στον αερα..(η σφαιρα ηταν γδαρμενη αλλωστε πως εγιεν απο τα κοκκαλα του παιδιου?)

Τα αποσιωπητικά πριν τη λέξη "αερα" δεν τα έβαλα κατά τυχη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
...και γιατι μολις πανε ολους τους τρομοκρατες (του ΕΛΑ ή 17 Ν ή αναρχικους κλπ) στρατιες αριστερων δικηγορων και κομματικων στελεχων της αριστερας τρεχουν για υπερασπιση ΠΑΝΤΑ? Για μην πουμε για το γιο του βουτση τον ληστη αναρχικο κλπ...και τα υπολοιπα μπομπουκια των αριστεριστων...

Κατ' αρχήν παρεκτρέπεσαι.σύμφωνα με τον νόπο περί προσωπικών δεδομένων, νομίζω...
Κατά δεύτερο, αυτή η γενικολογία σου "στρατιές αριστερών δικηγόρων και κομματικών στελεχών της αριστεράς", ακούγεται σχεδόν σαν "ρατσισμός". Ηρέμησε, φίλε μου, την ¨τρικυμία" σου, ηρέμησε...Η "φωνή" σου, ώρες-ώρες, ακούγεται σχεδόν "εμφυλιοπολεμική"! Ή κάνω λάθος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Δολοφονήθηκε ένας αστυνομικός. Και θα αισθανθώ ό,τι θέλω γι'αυτό.
Δολοφονήθηκε ένα παιδί. Και θα αισθανθώ ό,τι θέλω γι'αυτό.

Δεν περιμένω να μου πει καινείς αν είναι υπερβολικό.
Δεν περιμένω κανέναν να βάλει τις σκέψεις μου στα τσουβαλάκια του.
Αριστερά η οργή μου και δεξιά η λύπη μου.

Μόνη μου αποφεύγω την αληθινή υπερβολή:
Εν-δύο-τρία-εμπρός με χαρά.
Κράτος, σχολεία, θρησκεία, στρατός
Νομοθετούνε για μας ευτυχία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Κατ' αρχήν παρεκτρέπεσαι.σύμφωνα με τον νόπο περί προσωπικών δεδομένων, νομίζω...
Κατά δεύτερο, αυτή η γενικολογία σου "στρατιές αριστερών δικηγόρων και κομματικών στελεχών της αριστεράς", ακούγεται σχεδόν σαν "ρατσισμός". Ηρέμησε, φίλε μου, την ¨τρικυμία" σου, ηρέμησε...Η "φωνή" σου, ώρες-ώρες, ακούγεται σχεδόν "εμφυλιοπολεμική"! Ή κάνω λάθος

αυτη ειναι η αληθεια..αν θελεις κρυψου πισω απο το δαχτυλο σου..(η ειδικη αριστερη ομαδα δικηγορων που βγαζει εξω αναρχικους κλπ ειχε φαει και ξυλο μαλιστα προσφατα..απο τα ΜΑΤ...

Η Το Δικτυο και η Κουρτοβικ τι ειναι?Αριστεροι βουλευτες τραβουσαν τα "παιδια"στα τμηματα να τα παρουν απο τα χερια των αστυνομικων επειδη δεν μπορεις να βλαψεις βουλευτη!υπαρχει νομος γιαυτο!¨ολοι στην αστυνομια το ξερουν αυτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@nt¤wnis|~|¤e

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Μάλλον θα έπρεπε κατ' αρχήν να ξεκαθαρίσουμε το πόσο λυπούμαστε επειδή αντιλαμβανόμαστε τον οποιονδήποτε νεκρό (είτε αυτός είναι αστυνομικός, είτε αναρχικός, είτε οργισμένος έφηβος, είτε...) ως ισότιμη ανθρώπινη ύπαρξη, και κατά πόσο ""λυπούμαστε"" επειδή ο θάνατός τους ξίνει αυτό που αντιπροσωπεύει για μας (ιδεολογικά κυρίως) η ύπαρξη του καθένα από αυτούς.

Κοπτόμαστε όλο αγανάκτηση μάλιστα, λέγοντας πως λυπούμαστε για το θάνατό ΤΟΥΣ και κατ' επέκταση για την οδύνη που αυτός επιφέρει (στις οικογένειες τους κλπ), όταν είναι άπειρες οι φορές που έχουμε ακούσει για δολοφονίες, δυστυχήματα, θανάτους (μετά συνοδείας διαφημίσεων) την ώρα που παίρνουμε το μεσημεριανό μας στο σπίτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
αυτη ειναι η αληθεια..αν θελεις κρυψου πισω απο το δαχτυλο σου..(η ειδικη αριστερη ομαδα δικηγορων που βγαζει εξω αναρχικους κλπ ειχε φαει και ξυλο μαλιστα προσφατα..απο τα ΜΑΤ...

Η Το Δικτυο και η Κουρτοβικ τι ειναι?Αριστεροι βουλευτες τραβουσαν τα "παιδια"στα τμηματα να τα παρουν απο τα χερια των αστυνομικων επειδη δεν μπορεις να βλαψεις βουλευτη!υπαρχει νομος γιαυτο!¨ολοι στην αστυνομια το ξερουν αυτο...
Το συγκεκριμένο περιστατικό όπου η ομάδα δικηγόρων που αναφέρεις έφαγε ξύλο από τα ΜΑΤ έγινε κατά τη διάρκεια πανεκπαιδευτικού συλλαλητηρίου. Τις μέρες εκείνες δε δερναν αδιακρίτως 15χρονους μαθητές χωρίς κανένα λόγο και αφορμή. Μαθητές, ακόμα κι αν οι μαθητές αυτοί ήταν αναρχικοί, ήταν μαθητές. 15χρονα που συμμετείχαν σε πορείες.
Μα τι λέω εδώ δέρνουν τους ηλικιωμένους στους μαθητές θα κωλούσαν?

Και επιτέλους βρε Άγγελε, μάθε να ξεχωρίζεις τους αριστερούς, τους αναρχικούς, τους μπάχαλους, τους μαθητές, τους τρομοκράτες και μη μιλάς σαν να είναι όλοι ένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
Θα γίνω λίγο πεζή αλλα έχω την εντύπωση ότι με το να συζητάμε επί τόσες σελίδες για το αν και ποσο έπρεπε να στενοχωρηθεί ο καθένας για το θάνατο του ανθρώπου αυτού έχουμε χάσει λίγο την ουσία. Ο ίδιος ο θάνατος σαν γεγονός είναι μια τραγωδία για τον άνθρωπο αυτό και τους κοντινούς του, ακριβώς όπως και οι χιλάδες θάνατοι που συμβαίνουν καθημερινά. Φυσικά και θα έπρεπε να στεναχωριόμαστε για όλους το ίδιο, πρακτικά όμως αυτό φυσικά δε γίνεται.

Ο λόγος που κάποιοι θάνατοι βλέπουν το φως της δημοσιότητας δεν είναι γιατί είναι πιο τραγικοί από τους άλλους και αξίζουν να πονέσουμε πιο πολύ, αλλα γιατί έχουν αντίκτυπο στη ζωή όλων και όχι μονο στον άνθρωπο που έφυγε και την οικογένεια του. Ο θάνατος του παιδιού το Δεκέμβριο πήρε διαστάσεις γιατί ήταν η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι σε μια σειρά από αυθαιρεσίες και τσαμπουκάδες της αστυνομίας επί σειρά ετών, και επίσης γιατί οι αντιδράσεις οι οποιες ήταν επόμενο να ξεσηκώσει ένα τέτοιο γεγονός αφέθηκαν τελείως ανεξέλεγκτες (γιατί άραγε όμως? μήπως κάποιους βόλευε αυτό? λέω τώρα...)

Ο θάνατος του αστυνομικού τώρα, είναι επίσης τραγικός, αλλα μιλάμε για έναν ενήλικα, μέλος της αντιτρομοκρατικής. Είναι πολύ λυπηρό αυτό που συνέβη αλλα δεν είναι τόσο απρόσμενο η παράλογο όσο ο θάνατος ενός ανηλικου από το χέρι αστυνομικού που ήταν η άλλη περίπτωση.

Λέω όμως ότι χάνουμε την ουσία γιατί κάνουμε συγκριτική ανάλυση θανάτων και ποσοστού θρήνου που αντιστοιχεί στον καθένα και κανεις μέχρι τώρα δεν ανέφερε καν την ξεκάθαρη και αναίσχυντη προβοκάτσια της προκήρυξης που δημοσιεύθηκε χθες στα NEA και την οποια είχε στείλει υποτίθεται το Φεβρουάριο η φοβερη και τρομερη σέχτα (link, το κείμενο είναι προς το τέλος της σελίδας). Το κείμενο αυτό είναι τόσο παιδαριώδες, τόσο κραυγαλέα προκλητικό που δεν υπάρχει περίπτωση να γράφθηκε από συνειδητοποιημένο ενήλικα άνθρωπο που θέλει να αγωνιστεί για μια καλύτερη κοινωνία. Είτε 12χρονα το έγραψαν είτε κάποιοι βαλτοί να προκαλέσουν το κοινό αίσθημα, και προσωπικά βγήκα από τα ρούχα μου διαβάζοντας τη. Αν όντως υπήρχαν άνθρωποι που συνειδητά έγραφαν τέτοια πράγματα, το κράτος θα είχε απόλυτο δίκιο να πάρει πολύ σκληρά μετρα. Δε με έπεισε όμως, όπως δε νομίζω να πείσει και οποιονδήποτε νοήμονα άνθρωπο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Αυτό πια με τις πορείες έχει καταντήσει βαρετό... Εδώ στην Πάτρα έγινε πορεία εναντίον του ...ρατσισμού επειδή ένας (συμπαθέστατος κατά τ' άλλα) μαύρος ο οποίος πωλούσε cd, επειδή νόμιζε πως τον κυνηγούσαν αστυνομικοί και έτρεξε να γλιτώσει, σκοτώθηκε. Πάντοτε τους πληρωμένους ιδεολόγους της αριστεράς θα τους "συγκινεί" πολύ ο (πράγματι άδικος) θάνατος ενός νεαρού από έναν αστυνομικό, ενώ η δολοφονία ενός αστυνομικού, πιθανόν και μέσα τους (δε θα βγουν να το πουν βέβαια προς τα έξω) θα τους χαροποιεί. Δε θα βγει βέβαια κανείς να τα σπάσει επειδή δολοφονήθηκε ένας αστυνομικός και καλά θα κάνει. Δυστυχώς κάποιοι νομίζουν ότι ζούμε ακόμα στη χούντα. Φαντασιώνονται επαναστάσεις και πάσχουν από ένα σύγχρονο σύνδρομο δονκιχωτισμού. Ας αντιληφθούμε επιτέλους ότι πρέπει εμείς οι Έλληνες να ομονοήσουμε και να μην ψάχνουμε τον καλό, τον κακό και τον ...άσχημο αλλά να νοιαζόμαστε για το καλό της πατρίδος μας. Χρειάζεται σύνεση από την πολιτική ηγεσία σε κάθε περίπτωση και το κάθε θέμα να αντιμετωπίζεται ξεχωριστά ανάλογα με τη σημασία του. Ηλίθιοι συμψηφισμοί νομίζω δε χωρούν σε τέτοιες στιγμές... Γιατί τότε θα μπούμε στη λογική "τίς ήρξατο χειρών αδικών" και αυτό θα μας πάει πολύ μακριά...

σ.σ. Μου αρέσει που το ΚΚΕ έβγαλε αμέσως πόρισμα! Εϊναι προβοκάτσια... Έτσι, ό,τι δε μας συμφέρει, είναι προβοκάτσια. Και το λέμε επίσημα χωρίς καν να έχουμε στοιχεία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Αυτό πια με τις πορείες έχει καταντήσει βαρετό... Εδώ στην Πάτρα έγινε πορεία εναντίον του ...ρατσισμού επειδή ένας (συμπαθέστατος κατά τ' άλλα) μαύρος ο οποίος πωλούσε cd, επειδή νόμιζε πως τον κυνηγούσαν αστυνομικοί και έτρεξε να γλιτώσει, σκοτώθηκε.

αλλα εδω στην Πατρα πλακωσαν στο ξυλο και τους αναρχικους οταν πηγαν να τα καψουν,και ο =να μην τον χαρακτηρισω Δημαρχος Φουρας ειπε οτι ήταν χρυσαυγιτες...Μιλαμε για 3και πανω χιλιαδες ατομα...:mad:
ζω προς τα Αραχωβιτικα λιγο εξω απο την πατρα αλλα τη νιωθω μερος μου..μπραβο τους τοτε...και να γινει μαθημα..Δεν ειμαστε όλοι ζομπι-προβατα Αθηναιοι..Σφαξε Αγα μου να αγιασω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Ο θάνατος του αστυνομικού τώρα, είναι επίσης τραγικός, αλλα μιλάμε για έναν ενήλικα, μέλος της αντιτρομοκρατικής [ss. Που για οποιονδήποτε λόγο κι αν το έκανε επέλεξε να μπει σε αυτό το σώμα με τους κινδύνους που αυτό συνεπάγεται]. Είναι πολύ λυπηρό αυτό που συνέβη αλλα δεν είναι τόσο απρόσμενο η παράλογο όσο ο θάνατος ενός ανηλικου από το χέρι αστυνομικού που ήταν η άλλη περίπτωση.

+749013848793128647163276187239812!!!!!

Τόσο δύσκολα αντιληπτό είναι τέλος πάντων αυτό που έγραψε η Idril σε αυτή την παράγραφο?:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top