Ταινίες που σας άρεσαν

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Ποιές ταινίες έχετε δει που σας άρεσαν και θα συνιστούσατε σε κάποιον να δεί??
Παλιές- καινούργιες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny :
Ποιές ταινίες έχετε δει που σας άρεσαν και θα συνιστούσατε σε κάποιον να δεί??
Παλιές- καινούργιες
Μερικές που μου έρχονται τώρα:
  • The Shawshank Redemption
  • Dead Poets Society
  • Amen
τις συνιστώ σε όλους τους θάμωνες e-steki ;) 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gianakin

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gianakin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
StarWars
Oldboy
In the Name of the Father
Fight Club
Austin Powers
απο διαφορα ειδη για να μην ειμαστε μονοχνωτοι,ετσι?
Ακολουθουν κ αλλες ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
-James Bond
-Truman Show
-Star Wars
-Indiana Jones

Και πολλά άλλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
american history x, requiem for a dream, oldboy, elephant, pulp fiction, lemony snicket, dead poets society.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Matrix Trilogy (RESPECT)
Antitrust (MUST ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΝ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΕ Η/Υ)
Langoliers (Stephen King)
Butterfly Effect (μεγαλείο..)
South Park (must! :P)
American Pie Trilogy (teen movie αλλά soooooo romantic :-))
Lotr Trilogy (J.R.R. τα λόγια είναι περιττά)
Final Destination I κ II
κ.α. που δε μου 'ρχονται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εμένα πάντως παραδόξως το Southpark δεν μου άρεσε! Πολυ αμερικάνια και πολύ "ευτελές" χιούμορ σε κάποια σημεία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Έλεος, αμερικανιά το South Park????? Τι άλλο θα ακούσω από αυτό το κορίτσι... ααχ.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Matrix μόνο το πρώτο μου άρεσε,τα άλλα μου έδωσαν την εντύπωση οτι τραβούσαν την υπόθεση απο τα μαλλιά. ʼμα σας άρεσε πάντως το concept βρείτε το γιαπονέζικο anime το οποίο θρυλείται οτι ήταν η έμπνευση για το matrix, to ghost in the shell.
Αλλες:
Monty Pythons: The life of brian
Monty Pythons and the Quest for the Holy Grail
Kill Bill
Yojimbo

Southpark καλή ήταν η ταινία αλλά πιστέυω οτι ορισμένα επισόδια είναι πολύ καλύτερα. Για να κρίνετε άν είναι αμερικανιά ή όχι δείτε το επισόδιο με το bin laden. Αν εννοούσες michelle οτι χρησιμοποιούσε "shock humour" δηλαδή οτι έβγαζε γέλιο σε ορισμένες φάσεις σοκάροντας το κοινό, ναι το κάνουν. Οχι σε όλα τα επισόδια αλλά κάπια φαίνονται "τραβηγμένα για να σοκάρουν"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
το ghost in the shell ρουλάρει όντως. πιστεύω πως έμπνευση για το matrix αποτελεί και το έργο του dick (ο τρόπος που προσεγγίζει την πραγματικότητα και είναι εμφανής στα περισσότερα βιβλία του), ιδίως το ubik. το πρώτο matrix μου δημιούργησε προσδοκίες που δεν επαληθεύτηκαν δυστυχώς στο βαθμό που θα ήθελα από τα δύο επόμενα. άσε που από το μπλε καταλήξαμε στο γλιτσοειδές πράσινο :/.

νταξ, για το ιπτάμενο τσίρκο των monty pythons ό,τι και να πω θα είναι ιεροσυλία... γουί αρ δε νάιτς οφ νι :rofl:.

κάποια σκοτεινή δύναμη ανέφερε το εις το όνομα του πατρός. οι ντέι λιουις - σέρινταν γύρισαν και άλλες δύο πολύ καλές ταινίες, οπωσδήποτε να δείτε το αριστερό μου ποδι... απίστευτος ο τύπος (καλλιτέχνης από τους λίγους, μια εποχή είχε παει στην ιταλία και δούλευε ως παπουτσής για να βρει την ψυχική του ηρεμία).

για τον αρονόφσκι τα έχουμε πει αλλού ;).

ντέιβιντ λύντς, ντάξει, άρχοντας 8). οι τελευταίες του ταινίες είναι "αλλού" τελείως. συνιστώ τη χαμένη λεοφώρο. για το μαλχόλαντ ντράιβ είχανε βγει και οδηγίες χρήσεως στα video blue... όσο το θυμάμαι :rofl:.

πάμε πάλι πίσω στον αλγόριθμο του dijkstra... ουφ, δίνω σε 6μισι ώρες :/.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcelain

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcelain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 173 μηνύματα.
Clockwork Orange, Trainspotting, Star Wars, The Matrix, The Lord of the Rings, Cruel Intentions, Eternal Sunshine of the Spotless Mind.

:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nv

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 904 μηνύματα.
Μαλχόλαντ ντράιβ, στο μυαλό του τζον μάλκοβιτς, Matrix, Blade.... Δεν μου΄ρχονται άλλες :wall: ... Θα επανέλθω δριμύτερη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apostolos1986

Νεοφερμένος

Ο Αποστολος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Από ξένες :
Amelie , Το Πράσινο Μίλι , Το Χάρισμα , Το κρυφτό , Saw , Lemony Snicket ,
Κάλλιο αργά παρά αργότερα , Μονομάχος , Το σκοτεινό χωριό ,Τhe Hours ,
The others , Chocolat , οι 12 πίθηκοι , Traffic , Μικροαπατεώνες , Ring 0 ,1,2 (τα γιαπωνέζικα όμως),ο πιανίστας,Μy big fat greek wedding , Catch me if you can,
Μonalisa ,Forest Gump ,Βone's Collector , ο κύκλος των χαμένων ποιητών

Από ελληνικές:
Βαλκανιζατέρ ,Ενάς κι Ένας , Βίος και Πολιτεία , 15-Αύγουστος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gianakin

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gianakin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Καλα,απο ελληνικες το 1 κ 1 αψογη!Αλλα η πλεον αγαπημενη μου ειναι η Πολιτικη Κουζινα που εχει την καταλληλη δοση Χολυγουντ μεσα της,κατι που χρειαζεται επειγοντως ο Ελληνικος Κιν/φος κατα τη γνωμη μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apostolos1986

Νεοφερμένος

Ο Αποστολος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gianakin :
Καλα,απο ελληνικες το 1 κ 1 αψογη!Αλλα η πλεον αγαπημενη μου ειναι η Πολιτικη Κουζινα που εχει την καταλληλη δοση Χολυγουντ μεσα της,κατι που χρειαζεται επειγοντως ο Ελληνικος Κιν/φος κατα τη γνωμη μου...

Πολύ σωστά ξέχασα την Πολιτική Κουζίνα αλλά και το Πεπερμιντ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Απαίσιες είναι οι ελληνικές. Και ειδικά στον τομέα της παραγωγής... :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gianakin

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gianakin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Συμφωνω,αλλα μερικες ειναι απιστευτες(μτρημενες στα δαχτυλα φυσικα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
ούτε σε εμένα αρέσουν οι ελληνικές :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Μμμμ...Identity :worship: φοβερό ψυχολογικό θρίλερ χρησιμοποιώντας σωστά ως ένα σημείο την "πολλαπλή προσωπικότητα" I am Sam όλα τα λεφτά και όλο το κλάμμα μου από ένα σημείο και μετά :'( το ίδιο και με το Dracula - σε όσους το λέω γελάνε- μμμ.... δεν μου έρχεται κάποια άλλη αυτή την στίγμη 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Ο άρχοντας των δαχτυλιδιών
Truman show (εκπληκτικός Τζιμ Κάρευ)
Lemony Snicket
Harry Potter

και μερικές που δεν προβλήθηκαν στους κινηματογράφους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top