Βοήθεια για σταθερό (Οχι OTE) και ίντερνετ

simboy

Νεοφερμένος

Ο simboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Ρε παιδιά θέλω τα φώτα σας
Μου έχει έρθει ταμπλάς δε μπορώ να βγάλω άκρη
Ισχύουν αυτά που θα πω ?
Δεν έχω ΟΤΕ , τον ξεφορτώθηκα και θέλω να βάλω άλλη εταιρία σταθερό και ίντερνετ

1) Για να έχω σταθερό και ίντερνετ χωρίς ΟΤΕ θα πρέπει όπωςδήποτε να δίνω 40ρια και 50ρια το μήνα πάγιο γιατί αναγκαστικά θα έχω asdl ?

2) Αν δεν βάλω ADSL αλλά μόνο σταθερό θα πρέπει να πληρώνω αναγκαστικά αστική μονάδα όσο είμαι ίντερνετ ?

3) Πρέπει να αλλάξω και modem στο pc ?

Αν ναι προτείνετε καμμιά εταιρία έχω μπερδευτεί
Κοιτούσα για vivodi αλλά μόνο για σταθερό χωρίς ίντερνετ είναι οικονομικά.

Τι προτείνετε ?
Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drunk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γκίκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 318 μηνύματα.
Εγώ θα σου πώ για την telepassport γιατί σε άλλες εταιρίες δεν έχω ιδεά τί παίζει.

Μπορείς να κόψεις εντελώς τον ΟΤΕ (οπότε και δε θα πληρώνεις καθόλου πάγιο σε αυτόν) αλλά για να συμβεί αυτό θα πρέπει να αγοράσεις μια γραμμή από την telepassport οπότε θα αλλάξεις και αριθμό σταθερου(και αν το σταθερό σου το χρησιμοποιείς και για επαγγελματικούς λόγους δε νομίζω να είναι καλή ιδέα.Αλλιώς μια χαρά).Με δική σου γραμμή θα έχεις και dsl kai κ΄΄αποιο χρονικό διάστημα δωρεάν τηλεφωνικές κλήσεις ( νομίζω 1 ώρα το μήνα).

Επίσης είτε μείνεις στον ΟΤΕ είτε πας αλλού αν θέλεις , για dsl θα πάρεις ένα εξωτερικό modem.(to οποίο μπορείς και να πάρεις τσάμπα αν πετύχεις κάπια προσφορά,κατά κερούς βγένουν).

Όσον αφορά τις τηλεφωνικές κλήσεις εγώ τουλάχιστον που έχω telepassport είμαι πολύ ευχαριστημένη.

Α έχε υπόχιν και ότι αν διαγραφείς ενετελώς από τον ΟΤΕ δε δικαιούσαι τεχνική υποστήριξη αν παρουσιάσει τεχνικό πρόβλημα ή η συσκευή σου ή η γραμμή σου.
Αυτά.μήπως σε μπέρδεψα περισσότερο τελικά ; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Διευκρίνησέ μας αν θέλεις να είσαι χωρίς καθόλου σταθερό ή θες σταθερό με άλλο provider
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

simboy

Νεοφερμένος

Ο simboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
plain με μπέρδεψες αλλά ευχαριστώ loooool
gademis ( ταιριάζουμε και εγώ είμαι :pppp )
Λοιπόν τον ΟΤΕ τον έχω εντελώς κόψει δηλαδή γραμμή γιοκ καπούτ
Εκανα αίτηση διακοπής γραμμής δηλαδή ούτε πάγιο ούτε τίποτα
Ξεκινάμε λοιπόν από το μηδέν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Ναι, αλλά θες τηλέφωνο; (Η vivodi προσφέρει full-LLU αλλά χωρίς σταθερό τηλέφωνο (μονο DSL phone)).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

simboy

Νεοφερμένος

Ο simboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gademis:
Ναι, αλλά θες τηλέφωνο; (Η vivodi προσφέρει full-LLU αλλά χωρίς σταθερό τηλέφωνο (μονο DSL phone)).

Θέλω τηλέφωνο αλλά το DSL της Vivodi δεν έχει ίντερνετ μαζί
Αν βάλεις ίντερνετ πληρώνεις αστική μονάδα έτσι δεν είναι ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από simboy:
Θέλω τηλέφωνο αλλά το DSL της Vivodi δεν έχει ίντερνετ μαζί
Αν βάλεις ίντερνετ πληρώνεις αστική μονάδα έτσι δεν είναι ?
Το DSL της vivodi έχει internet vivodi. Αστική μονάδα δέν πληρώνεις ποτέ με full-LLU γιατι δεν έχεις κανονικό τηλέφωνο (αρα δε σου κάνει).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

simboy

Νεοφερμένος

Ο simboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gademis:
Το DSL της vivodi έχει internet vivodi. Αστική μονάδα δέν πληρώνεις ποτέ με full-LLU γιατι δεν έχεις κανονικό τηλέφωνο (αρα δε σου κάνει).

Μπορώ να έχω δηλαδή Full-LLU και να παίρνω και τηλέφωνο από συσκευή και να με παίρνουν ή όχι ? με λίγα λόγια ή ίντερνετ ή τηλέφωνο προσφέρουν οι εταιρίες οι υπόλοιπες εκτός του ΟΤΕ ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Μπορώ να έχω δηλαδή Full-LLU και να παίρνω και τηλέφωνο από συσκευή και να με παίρνουν ή όχι ? με λίγα λόγια ή ίντερνετ ή τηλέφωνο προσφέρουν οι εταιρίες οι υπόλοιπες εκτός του ΟΤΕ ?
Η vivo δεν δινει τηλεφωνο απ ότι ξέρω (πάρτους και ρώτα για σιγουρια) αλλά η telepassport πχ δίνει. Δυστυχώς ακόμα δεν υπάρχει απελευθέρωση της αγοράς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

simboy

Νεοφερμένος

Ο simboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Κατάλαβα ....... με βλέπω να βάζω πάλι ΟΤΕ και να με πρήζουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Την telepassport την κοιταξες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Ένας φίλος εδώ (Θεσσαλονίκη) έχει vivodi adsl και τηλέφωνο και απ' όσο ξέρω δίνει γύρω στα 50 το μήνα...

Μήπως να το κοιτάξεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

simboy

Νεοφερμένος

Ο simboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Δεν κοίταξα την τελεπάσπορτ ακόμα μου κάνει πολύ άγνωστη
Χμμμ 50 το μήνα και για τηλέφωνο και για ίντερνετ ε ?
Θα μου πεις και με τον ΟΤΕ πήγαινα 70 το δίμηνο χμμμμ μπορεί και 80
Τελικά συμφέρει να μην είσαι στον ΟΤΕ ? εσείς τι έχετε ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
ΟΤΕ, και επειδή στην περιοχή μου δεν υπάρχει κάτι άλλο, αλλά καμια αλλή δεν μου κινεί την εμπιστωσύνει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

simboy

Νεοφερμένος

Ο simboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
ΟΤΕ, και επειδή στην περιοχή μου δεν υπάρχει κάτι άλλο, αλλά καμια αλλή δεν μου κινεί την εμπιστωσύνει

Και επειδή είσαι 16 και πληρώνει ο μπαμπάς :pppp :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

simboy

Νεοφερμένος

Ο simboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Ασχημη εντύπωση για την Telepasport έχω
Διάβασα σε άλλο φόρουμ για την συγκεκριμένη εταιρία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Ένας φίλος εδώ (Θεσσαλονίκη) έχει vivodi adsl και τηλέφωνο και απ' όσο ξέρω δίνει γύρω στα 50 το μήνα...

Μήπως να το κοιτάξεις;
Οπως είπα κοιταξέ το πρίν το αποκλείσεις γιατι εγώ είχα κοιτάξει παλιαααα παλια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top