Προσέγγιση του άλλου φύλου

drunk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γκίκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 318 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
plain όταν πήγαινες σχολείο πόσο έπαιρνες στην έκθεση? Ρωτάω γιατι βλέπω ότι για πολλά θέματα έχεις ουκ ολίγα επιχειρήματα! Αυτό είναι φοβερό προσον! :)

:redface: Πού να θυμάμαι Michelle ;Πάνε και πόσοι.... μήνες από τότε :whistle:

Μάλλον φτέτε οι κακές παρέες του steki που με παρασύρετε στην τροχιά σας;)
(Τα πολλά θέματα που τα είδες ;:P 27 από τα οποία τα μισά προέρχονται από το thread μου :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από plain:
:redface: Πού να θυμάμαι Michelle ;Πάνε και πόσοι.... μήνες από τότε :whistle:

Μάλλον φτέτε οι κακές παρέες του steki που με παρασύρετε στην τροχιά σας;)
(Τα πολλά θέματα που τα είδες ;:P 27 από τα οποία τα μισά προέρχονται από το thread μου :P )
Ε μου έμεινε αυτό για τη θανατική ποινή και το παρόν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lost_in_space

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lost_in_space αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Ωραίο τόπικ πως το ξέθαψα; :P
Γιατί φοβάμαι τόσο πολύ την χιλόπιτα;
H χιλόπιτα είναι σίγουρη γιατί είμαι και άσχημος και δεν φτιάχνομαι καθόλου :whistle:
Εάν αμφιβάλετε για την ασχήμια μου περάστε μια βόλτα από το άλμπουμ μου αν θα έχετε εφιάλτες ή δεν θα μπορείτε να κοιμηθήτε από το γέλιο δεν θα φτέω εγώ :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Αυτό το γλυκύτατο κουνουπάκι εσύ είσαι? Αστειεύομαι!:P

Όχι και άσχημος! Μην τα παραλές. Αυτά τα puppy eyes είναι αξιαγάπητα! :)

Τι να πω κι εγώ που στην ηλικία σου φορούσα γυαλιά, σιδεράκια και σπυράκια (ναι κι αυτά τα φορούσα! :P )..oh well. Η εφηβεία είναι μια άχαρη ηλικία. Μας κάνει αμφότερους ατσούμπαλους.:redface:

Θυμάμαι διέρρευσε από ένα πάρτυ μια ανδροσυζήτηση όπου τα αγόρια είχαν κάνει μεταξύ τους κάτι σαν καλλιστεία για τις γυναίκες του πάρτυ. Η τάδε είχε τα πιο ωραία μάτια, η δείνα είχε τα πιο ωραία πόδια και εγώ... είπαν, είχα τον πιο καλό χαρακτήρα.:mad: Πφφφ.... Τώρα θα ήταν καλό κομπλιμέντο αλλά τότε έφαγα μεγάλη ήτα!:redface:

Το πρώτο που χρειάζεσαι είναι αυτοπεποίθηση! :) Δεν είναι μύθος αυτό που λένε πως πρέπει πρώτα να πιστέψεις εσύ σε σένα. Μετά θα δεις πόσο εύκολα και αβίαστα θα αντανακλά η αυτοπεποίθησή σου και στους άλλους! :)

Α! Να μη ξεχάσω: Μη φοβάσαι καθόλου τις χυλόπιτες! Έχω φάει εγώ...ουυυυυυυ!!! Έχω μάθει και τη συνταγή! :)
...Είναι σαν το Φιδάκι το παιχνίδι. Κάποιες φορές πέφτεις στο στόμα του φιδιού-χυλόπιτα και βζιιιιιιιν... πέφτεις χαμηλά, αλλά θα 'ρθουν και οι ζαριές που θα συναντάς τις σκάλες και βζουυυυν θα διακτινίζεσαι πιο ψηλά (και ενίοτε και στους 7 ουρανούς!) :D

Αγόρια: Μην μασάτε. Εμείς τα κοριτσάκια είμαστε σκληρές μαζί σας πολλές φορές. Πολύ σκληρότερες απ' όσο περιμένει κανείς απ' το "αδύνατο" φύλο. Ο Λεο Μπουσκάλια λέει σε ένα βιβλίο του μια ιστορία για μια γυναίκα που έμεινε παράλυτη εξ αιτίας ενός παιδιού που την έσπρωξε κατά λάθος κάτω από μια σκάλα.
Για χρόνια αντιπαθούσε τα παιδιά. Τα μισούσε, ώσπου ένα παιδί -σαν το άλλο- την έσωσε από βέβαιο θάνατο. Ηθικό Δίδαγμα: Δεν υπάρχει λόγος μετά την πρώτη φορά που μια γυναίκα σας απογοητεύει να κλείνεστε στον εαυτό σας και να βάζετε όλες τις γυναίκες στο ίδιο τσουβάλι. Μην φοβάστε να εκδηλώσετε τα συναισθήματά σας ΞΑΝΑ στην επόμενη γυναίκα που θα βρεθεί στο δρόμο σας! (Δείτε μας και μας που δε βάζουμε μυαλό με τίποτα!:P ) Εκδηλώστε τα συναισθήματά σας με ειλικρίνεια και θα ανακαλύψετε πως είναι δύσκολο να αντισταθούμε σε μια τέτοια προσφορά. Μια γυναίκα σας στέρησε τη χαρά να ονειρεύεστε, μια άλλη γυναίκα μπορεί να σας την ξαναδώσει πίσω!

Κορίτσια: Δεν υπάρχει λόγος να ευνουχίζουμε τους άνδρες που περνούν απ' τις ζωές μας. Ας το παραδεχτούμε: Πολλές φορές είναι πολύ πιο ευαίσθητοι από μας! Και μας αρέσει αυτό. Έτσι δεν είναι? Μας αρέσουν οι συναισθηματικοί άνδρες! YEAH! Ας μην εστιάζουμε συνεχώς στα λάθη τους!...Έχουν ανάγκη να τους μιλάμε και για τα προτερήματά τους! (Κι εμείς το έχουμε ανάγκη άλλωστε! ) Όταν θαυμάζετε τον σύντροφό σας, ομολογήστε το! ...Υπάρχουν πολλές πιθανότητες να το εκτιμήσει!:D

Ζαλίζομαι....μου φαίνεται πως πρέπει να παω να ξαπλώσω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
lost in space αν πιστεύεις οτι εσύ είσαι άσχημος τότε θέλω να γνωρίσω τους συμμαθητές σου :P
(πλάκα κάνω, ε; Δεν είμαι και τόσο παιδέρα :P)
Αυτοπεποίηθηση βρε! Μια χαρά είσαι! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ines

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ινές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 361 μηνύματα.
εφτασα λιγο αργα στο θεμα η εμενα μου φαινεται; τελος παντων, μπιζνες τωρα. κρονε. ανω-κατω τελεια.
κοιτα, η θα το πας στο εντελως ναι σε γουσταρω κι αμα εχεις προβλημα πεστο
(εγω ποτε δεν μπορεσα να μη το σεβαστω αυτο -το λιγοτερο- γιατι βοηθαει να εχει ο αλλος αυτοπεποιθηση να φαν κι οι κοτες, πως το λενε)
η στο διακριτικο, σε στιλ φιλοι φιλοι αλλα ξερουμε και τι υποβοσκει.
με εννοεις. αλλα βρες βρε αγορι μου εναν λιγο πρωτοτυπο τροπο να της την πεσεις, γιατι δεν παιζει να εντυπωσιαστει απο το στιλ δε βρηκα τι να σου στειλω και ρωτησα το φιλο μου.
βγαζω νοημα;
κοιτα ομως απο την αλλη, πολλες φορες, οταν εισαι παρεα με καποιον που εστω σε ελκυει, κι εσυ του δειχνεις και του κανεις και εν παση περιπτωσει εκδηλωνεσαι και χωρις να το εχεις προσχεδιασει. δλδ, ολη αυτη η φαση να κανονιζεις τι θα του/της πεις για να πεθαινει για σενα σε πεντε απλα βηματα, συνηθως δεν δουλευει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{summerdream}

Νεοφερμένος

Ο {summerdream} αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Απολαμβανεις το ποτακι σου και διαβαζεις το περιοδικο σου , σε καποιο παραλιακο μπαρακι ... εισαι αποροφημενος και δεν δινεις σημασια σε τιποτα γυρω σου ... ξαφνικα γυριζεις το κεφαλι σου , και στο διπλανο τραπεζι βλεπεις μια αιθερια υπαρξη .. τα χανεις ... δεν παιζεται μιλαμε .. αυτη η υπαρξη ειναι διμετρη , και συνδιαζει τα απολυτα χαρακτηριστικα ... ματια , ζυγωματικα , μυτη , χειλη , και απο κορμι ? θανατος σκετος ... πολυ σου αρεσει , αλλα πως θα μπορεσεις να την πλησιασεις ? σκεφτεσαι καποιον τροπο , ή απλα προσπερνας ? εχεις τρακ ή τολμη ? πως θα επιαζες ? ολα ή τιποτα ? καλυτερα τιποτα και να συνεχισεις να διαβαζεις το περιοδικο σου , ριχνοντας κλεφτες ματιες , ή οπλιζεσαι με τολμη ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Ομολογώ ότι έτσι όπως την περιγράφεις με κολάζεις....ΑΛΛΑ, θα προσπεράσω.....δεν την πέφτω σε γυναίκες!!!!!:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

T_Chameleon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο T_Chameleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
Ομολογώ ότι έτσι όπως την περιγράφεις με κολάζεις....ΑΛΛΑ, θα προσπεράσω.....δεν την πέφτω σε γυναίκες!!!!!:P:P:P

Το έχει αυτό το προνόμιο ο φίλτατος καλοκαιρινό Όνειρo ..έχει την γνώση του λόγου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{summerdream}

Νεοφερμένος

Ο {summerdream} αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Ομολογώ ότι έτσι όπως την περιγράφεις με κολάζεις....ΑΛΛΑ, θα προσπεράσω.....δεν την πέφτω σε γυναίκες!!!!!:P:P:P
αναφερθηκα σε γυναικα ? μιλησα για μια αιθερια υπαρξη ... αντρικη ή γυναικεια ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,502 μηνύματα.
Μιλώντας για μένα πάντα, θα χωρίσω τις αντιδράσεις μου σε δύο χρονικά διαστήματα. Το πρώτο σαφώς είναι εκείνο στο οποίο θα παγώσω, θα νιώσω το δέος γι αυτή την ύπαρξη, ακόμα και τον έμφυτο φόβο του "που να πάω τώρα, θα φάω τα μούτρα μου". Όμως αυτό το διάστημα είναι μικρό και ανάλογα της έλξης γίνεται ακόμα πιό μικρό, διότι ακολουθεί το επόμενο χρονικό διάστημα στο οποίο επικρατεί η ανάγκη μου να γνωρίσω το θεάρεστον αυτό πλάσμα.

Στο δεύτερο λοιπόν χρονικό διάστημα, προσπαθώ να αποβάλλω κάθε αρνητική σκέψη, αναλογιζόμενος πρώτον τα προσόντα της κοπέλας τα οποία εντελώς φυσικά με ωθούν από την εκτίμηση γι αυτά να αναζητήσω και την απόλαυση αυτών και δεύτερον το τι κατέχω εγώ σαν άντρας για να προσφέρω στην κοπέλα, τα δικά μου προσόντα δηλαδή. (να της χαρίσω 1-2 ώρες ποιοτικής συζήτησης, ή αν προχωρήσει, ακόμα και τα αγνότερα των συναισθημάτων μου, πλέον της σωματικής απόλαυσης που εννοείται ως πιθανό συνεπακόλουθο και όχι ως προσόν μου) Έτσι, προχωράω!

Αν δηλαδή δύο άνθρωποι έχουν έστω και την πιθανότητα να εκτιμήσουν πολλά ο ένας για τον άλλο, το θεωρώ το λιγότερο άδικο να μην κάτσουν έστω σ' ένα τραπέζι για έναν καφέ/ποτό να τη διερευνήσουν. Μπορεί να μην τύχει, να μην δέσει. Μπορεί όμως και να τύχει να εξελιχθεί σε κάτι θαυμάσιο. Το μεγαλύτερο προσόν του ανθρώπου αγαπητές δεσποινίδες, κυρίες και κύριοι, είναι ότι έχει την επιλογή. Την επιλογή να διερευνήσει, να δοκιμάσει, να μιλήσει, να πράξει.

Θα είναι τιμή και για τον άντρα που επιχειρεί αλλά και για την γυναίκα που γίνεται αποδέκτης του εγχειρήματος και των αισθημάτων του άντρα. Άλλωστε ποιός μας είπε ότι οι όμορφες γυναίκες δεν έχουν ανάγκη και το δικαίωμα να ζήσουν αυτή την υπέροχη αίσθηση;

Δεν έχει σημασία αν είναι όμορφη, έχει σημασία τι θέλεις και τι νιώθεις! Όλα τ' άλλα ("θα πάω σε μια άσχημη για να πέσει ευκολότερα") είναι ανακρίβειες, αηδίες και ανασφάλειες μόνο και μόνο για να δικαιολογήσουμε τη δική μας αδυναμία να επιλέξουμε κάτι άλλο απ' το να είμαστε έρμαια των φόβων μας.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
και στο διπλανο τραπεζι βλεπεις μια αιθερια υπαρξη .. τα χανεις ... δεν παιζεται μιλαμε .. αυτη η υπαρξη ειναι διμετρη , και συνδιαζει τα απολυτα χαρακτηριστικα ... ματια , ζυγωματικα , μυτη , χειλη , και απο κορμι ? θανατος σκετος ...
Ε αφού είναι τόσο ψηλή κ ωραία, εγώ τι θα κάνω δίπλα της?? Τον ατζέντη?:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{summerdream}

Νεοφερμένος

Ο {summerdream} αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Ε αφού είναι τόσο ψηλή κ ωραία, εγώ τι θα κάνω δίπλα της?? Τον ατζέντη?:redface:
λες να τα καταφερεις να κανεις τον ατζεντη ? θα το ελεγα επιτυχια , και μαλιστα με το παραπανω .. κανε το παιχνιδι σου απεναντι σε αυτο το ατομο , και μετα αποφασιζεις αν θα γινεις ο ατζεντης του ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
όταν ήμουν ελεύθερη και με ενδιέφερε κάποιος δεν υπήρχε περίπτωση να το αφήσω απλά να περάσει....
θα έκανα κάτι... που χωρίς να με φέρνει σε δύσκολη θέση, θα ρισκάριζα ...
δεν βγήκα ποτέ χαμένη πάντως... πάντα κέρδιζα σε τέτοια παιχνίδια...

για μένα λοιπόν, τόλμη φυσικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ρε μάγκες....εχετε σταθεί διπλα σε διμετρη ; Αχαρες ειναι ! (πλυν συγκεκριμενων ελαχιστων εξαιρεσεων...ισως). :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Ρε μάγκες....εχετε σταθεί διπλα σε διμετρη ; Αχαρες ειναι ! (πλυν συγκεκριμενων ελαχιστων εξαιρεσεων...ισως). :P

Ναι και εγώ συμφωνώ μαζί σου...τελείως άχαρες οι 2μετρες!!!
Τόλμη πάντως θέλει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Normal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Normal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 185 μηνύματα.
Θα ήθελα να σας ευχαριστήσω γιατι διαβάζοντας τα σχόλια σας βρήκα τρόπο να εκφράσω τα συναισθήματα μου σε μια κοπέλα κατά 2χρόνια μεγαλύτερη, που μέχρι τώρα δίσταζα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Πως μπορει καπιος να προσεγκιση μια κοπελα/ εναν αντρα; Εσυς πως το κανετε; Πειτε μου και κατι παιζει με μια αλλα δεν ξερω πως να πλισιασω...


Πλησιασε πρώτα κι ύστερα θα σου έρθει η ιδέα. Από απόσταση είναι πάντα πιο δύσκολο να σκοπεύσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Normal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Normal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 185 μηνύματα.
Συμφωνώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top