Κινέζικα προϊόντα τεχνολογίας (κινητά, mp3 και άλλα)

mako7869

Νεοφερμένος

Η mako7869 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
βρε παιδιά μήπως έχει πάρει κανείς τελικά κινέζικο κινητό?σκέφτομαι πολύ να πάρω αλλά έχει κανείς άσχημη εμπειρία......??????:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Ειχα ενα για κανα 2 μηνες απο σποντα.
Προσωπικα δεν θα αγοραζα με δικα μου χρηματα.
Ειναι μεν εφετζιδικο και την πρωτη μερα σου κεντριζει το ενδιαφερον για να δεις τι εχει μεσα.
Εχουν μερικα καλα στοιχεια οπως μεγαλες οθονες και μεγαλης χωρητικοτητας μπαταριες, αρκετα ενσψματομενα προγραμματακια, διαφορα χαρακτηριστικα που τραβανε την προσοχη (μεγαλη μνημη, μεγαλη οθονη,στερεο ηχο κτλ κτλ(
Απο εκει και περα ομως:
Η συνδεση της συσκευης (τα κομματια που την αποτελουν) ειναι κατω του μετριου.(εως πολυ κατω)
Τα πλαστικα ειναι φτηνα.
Η οθονη ναι μεν ηταν μεγαλη, αλλα η ποιτητα της και η καθαροτητα της ειδικα στο φως ηταν ασχημη.
Προγραμματα,παιχνιδια κτλ ουτε για αστειο.Ουτε καν java!
Μπορει να ειχε 3 ηχεια, αλλα ο ηχος ηταν μετριος εως κακος.
Η μπαταρια αν και μεγαλη ζεσταινοταν πολυ και μεταξυ μας η μπαταρια ειναι το πιο επικινδυνο κομματι ενος κινητου.Ποσο μαλλον μια μη εγγεκριμενη CE μπαταρια 2500mAh!
Την εγγυηση την ξεχναμε γιατι αν ειναι να το στειλεις Κινα, σωθηκες.
Και διαφορα αλλα.

Με λιγα λογια κανουν φτηνες εξωτερικες αντιγραφες διαφορων μοντελων που κατα καιρους πουλανε.
Προσωπικα τωρα εαν μου ελεγες να αγορασω ενα δεν θα το επαιρνα.
Ισως για 100 ευρω π.χ. να μην ειναι "πεταμενα λεφτα" γιατι σαν πακετο φαινεται οτι δινει πολλα, αλλα ειναι και το τι "προσδοκιες" περιμενεις απο το κινητο σου,πως λειτουργουν μεταξυ τους οσα εχει μεσα (τι να το κανω να εχει 1002 πραγματα και να μπερδευει τα μπουτια του) τι θες να ρισκαρεις κτλ κτλ.
Αλλοι π.χ. εχουν μεινει ικανοποιημενοι.
Εγω οπως ειπα (χωρις να σνομπαρω την κινεζικη αγορα) δεν θα αγοραζα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mako7869

Νεοφερμένος

Η mako7869 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
για την ακτινοβολία που εκπέμπουν?είναι ασφαλή κινητά?μην ανατιναχτώ καμια ώρα :P
και άντε πες ότι πηρα ένα...επειδή δεν το χω και πολύ με τις παραγγελίες....πώς γίνεται?
στο τελωνείο πόσα θα πληρώσω?γιατί αν είναι να το πάρω 100 και να μου βγει 300, νομίζω δε συμφέρει...ε?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Για την ακτινοβολια...ενταξει πανω κατω σε φυσιολογικα επιπεδα κινουνται.
το θεμα φιλε μου που προσωπικα με απασχολουσε περισσοτερο ειναι η μπαταρια.
Οπως σου ειπα ΔΕΝ ειναι πιστοποιημενη CE και σε συνδιασμο με το οτι τους βαζουν πολλα mAh, οτι στο μοντελο που ειχα εβλεπα οτι ζεσταινοταν αρκετα (και δεν μιλαω κατα την φορτιση που συμβαινει σε ολα σχεδον τα κινητα), και το οτι δεν πολυ εμπιστευομαι την εσωτερικη συνδεσμολογια τους...ε καταλαβαινεις!
Τωρα το πως το παραγγελνεις...δεν εχω παρει απο τοσο εξω για να σου πω την αληθεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Πριν σας μεταφέρω την γνώμη μου για ένα κινέζικο κινητό τηλέφωνο που έχω στην κατοχή μου εδώ και 4 περίπου μήνες θα ήθελα να ξεκαθαρίσω ότι γενικά οι επιλογές μου όσον αφορά καταναλωτικά προιόντα, έχουν σαν πρωταρχικό κριτήριο την ποιότητα και την αξιοπιστία τους! Δεν αναφέρομαι στην αισθητική γιατί νομιζω είναι αυτονόητο και κοινός παράγων για όλους!
Ο λόγος που το αγόρασα ήταν το ενσωματωμένο
tv tuner του,που σου δίνει την δυνατότητα να έχεις μαζί σου τηλεόραση με άψογη λήψη, χωρίς συνδρομές σε πακέτα παρόχων βόδιαφον, τριμ, κοσμποτέ....που όποιος είχε και κατάφερε να δει (tv) ας μου στείλει.....χαιρετίσματα!!!!!
Επιπλέον, δέχεται 2 κάρτες
sim με ταυτόχρονη λειτουργία, έχει μεγάλη οθόνη αφής, ικανοποιητικότατη ποιότητα κατασκευής και λειτουργίας, για τα κάτι λιγότερο απο 200 ευρώ που κοστίζει!
Υποστηρίζει όλα τα συνηθισμένα
format ήχου, βιντεο και εικόνας, διαθέτει 2 κάμερες η μία στα 2 mp και είναι πανάλαφρο και λεπτό σαν......μοντέλο! ;)
Δεν γνωρίζω λοιπόν για τα...."κινέζικα" γενικά και αόριστα οπως ελαφρά τη καρδία στην συντριπτική τους πλειοψηφία τοποθετήθηκαν οι....χρήστες αλλα για το συγκεκριμένο κινέζικο (που δεν αναγράφει καν "μάρκα") έχω να πω τα καλύτερα λόγια!
Σχεδόν έχω παροπλίσει το Ε90 και το
htc και τα χρησιμοποιώ μόνο για internet mobile και sms λογω του πλήρες πληκτρολόγιου που διαθέτουν...


Η συσκευασία περιλαμβάνει και 2η μπαταρία στα 2000 mAh που όχι μόνο δεν ...εκρήγνυται αλλά καν ζεσταίνεται και δίνει χρόνους λειτουργίας που κάνει το communication να...πρασινίζει από την ζήλεια του! Γιατί αρκετά μας δουλεύουν οι μεγάλοι κατασκευαστές με τιμές που αγγίζουν το υπέρτετραπλάσιο....

ΥΓ Αρχίστε τις παραγγελίες, μου τάξανε καλό ποσοστό :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

kallia88

Νεοφερμένος

Η kallia88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Έχει ένας γνωστός μου εδώ και 5 μήνες και δουλέυει μια χαρα.Υποστηρίζει όντως 2 sim ταυτόχρονα και μπορεί και βλέπει τηλεόραση εντελώς δωρεάν αρκετά καλά!Είναι πολύ ευχαριστημένος και ετοιμάζεται να πάρει ακόμη ένα πιο καινούριο.Και για τις λειτουργίες που προσφέρει είναι πολύ φτηνό.Έχει και μαγαζί στην Καλλιθέα που μπορείς να τα δεις από κοντά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Το νέο μοντέλο έχει και δυνατότητα εγγραφής απο την tv ενώ το "παλιό" μόνο απο το ραδιόφωνο, σαν βασική διαφορά και κάποιες ακόμη βέβαια αλλά και περίπου 40 ευρά επιπλέον!
Το είδα και μου άρεσε αλλά στο τέλος θα με συλλάβουν σαν...."μεταπωλητή" κινητων αν μου κάνουν ποτέ έλεγχο, με τόσες συσκευές :D

Πουλάω το παλιο!!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Χωρίς να είμαι και πάρα πολύ σίγουρος, έχω την υποψία πως τα κινέζικα dual sim τηλέφωνα, έχουν και αναλόγως 2 πλακέτες για τις 2 sim, σα να μιλάμε για δύο κινητά τηλέφωνα ενωμένα στο ίδιο πλαστικό σε αντίθεση π.χ. με το samsung που έχει μία πλακέτα και για τις 2 κάρτες.
Αν αναλογιστώ πως δε θα έχει και κανένα απίστευτα μειωμένο sar μία πλακέτα από ένα κινέζικο τηλέφωνο, τότε η ιδέα να έχω και 2 από αυτά μαζί μου δε μου αρέσει και πάρα πολύ.

Μπορεί βέβαια και να κάνω και λάθος και να πρόκειται για μία πλακέτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
sar, εννοείς τον δείκτη ακτινοβολίας; Είναι μια παράμετρος άξια προσοχής βέβαια αλλά έτσι όπως έχουμε καταντήσει, μοιάζει σαν τον φερετζέ της Μαριωρής!
Κολυμπάμε στην (κάθε είδους) ακτινοβολία, έτσι κ αλλιώς :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Ναι αυτό είναι ο δείκτης sar.


Από wiki: τι είναι το sar!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Καλα το sar απο την στιγμη που ειναι κατω απο τα επιτρεπομενα ορια (πραγμα που σημαινει οτι ΘΑ ειναι για να βγει στην ευρωπη -εδω ΔΕΝ ανηκουν τα κινεζικα κινητα) ειναι κατι που με απασχολει ελαχιστα.Το εχω αναλυσει και αλλου και βαριεμαι να ξαναλεω.:P
επαναλαμβανω ομως οτι απο την στιγμη που ειναι μεχρι το 1.50 της Ε.Ε..
Στην αμερικα ειναι 1.20 αν δενκανω λαθος.Ε, αλλα δικτυα εκει και μακαρι να ερθουν κι εδω αλλα τεσπα..

Προσωπικα να πω στον φιλο Αγγελο, οτι κι εγω την γνωμη μου βαση κινητου που ειχα στο χερι μου την εγραψα.Οχι απο διαφορα που εχω διαβασει.( φυσικα δεν σνομπαρω τα οσα διαβαζω γιατι οσοι ειναι αυτοι που τα θαβουν, αλλοι τοσοι ειναι αυτοι που τα ανεβαζουν στα συννεφα.Εγω ειμαι καπου ενδιαμεσα)
ειναι γεγονος οτι οι κινεζοι τα φορτωνουν με διαφορα καλουδια που χτυπανε καλα στο "αγοραστικο ματι".
Μεγαλες οθονες,μνημες,μπαταριες καμερες σε mpixel,ΤV tuner κτλ κτλ.
Ολα αυτα τα θετικα ειναι σημαντικα αλλα μερικα αρνητικα που ΔΕΝ θα ξεπεραστουν γιατι αυτοματα θα χαθει ενα απο τα σημαντικοτερα θετικα τους και αυτο ειναι τιμη, με κανοπυν εμενα προς το παρων να μην τα εχω στην πρωτη θεση των επιλογων μου.
Μιλαω για ελεγχους ασφαλειας κυριως σε μπαταρια και μετα σε ολα τα επιμερους μερη.
Service,customer care,αναβαθμισεις και ενημερωσεις.
δεν μιλαω καν για το αν μπορεις να βαλεις ποργραμματα και τετοια, γιατι και οι μισοι που παιρνουν τα αλλα γι'αυτο το λογο, μετα απο λιγο τα παρατανε.
Αυριο μπορω να δω καποιο και να το τολμησω και να μου σβησει ολα τα αρνητικα που μου αφησε η προηγουμενη εμπειρια μου,αλλα μεχρι τωρα επειδη στην Ιταλια που ειμαι κυκλοφορουν καμποσα διπλα μου (κι εχω ακουσει πολλες γνωμες απο δικα μου ατομα κι οχι κολλημενα με μαρκες) και επειδη εκεινο που ειχα δεν με ικανοποιησε σε κανενα τομεα
-λειτουργικο μαπα
-οθονη μεγαλη και λαμπερη, αλλα που μερικες στιγμες εχανε την ποιοτητα αντανακλασης
-καμερα...κακως την εβαλαν τετοια που ηταν
-μπαταρια, τα ειπα.(ζεματαγε.και δεν μιλαω για την ωρα φορτιση που ειναι κατι λογικο)
-συνδεσμολογια πολυ κατω του μετριου
και δεν θυμαμαι τι αλλο.

Εν κατακλειδι, πορσωπικα οταν τα βλεπω μου τραβανε παντα το ματι και με "εξιταρουν" μπορω να πω,αλλα σε ηλεκτρονικοηλεκτρικες συσκευες, για εμενα οι "δικλειδες ασφαλειας" και μαλιστα πιστοποιημενης ασφαλειας μιας συσκευης ειναι κατι ιδιατερα σημαντικο.

Παραδειγμα (οχι αμεσο αλλα λεμε...) τα κινεζικα τζιπ που ειχαν φερει Ελλαδα που ηταν παμφθηνα και με πολλα καλουδια, και αν τρακαρες με ποδηλατο, επρεπε να αλλαξεις αμαξωμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Greek lover

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος και μας γράφει απο Πύργος (Ηλεία). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Κινέζικες συσκευές όπως και κινέζικα κινητά τηλέφωνα έχουν μπει για τα καλά στην παγκόσμια αγορά. Σε πολλούς είναι γνωστά τα κινητά κινέζικης προέλευσης τα όποια διαθέτουν ενσωματωμένο δεκτή τηλεόρασης με εξωτερική κεραία κλπ, επίσης διαθέτουν το πλεονέκτημα να δέχονται ταυτόχρονα δυο ξεχωριστές κάρτες sim (dual sim),και μπορείς να χρησιμοποιείς όποιο από τα δυο νούμερα θέλεις. Οι φίρμες και οι μάρκες αυτών τον κινητών δεν είναι γνωστές όπως για παράδειγμα sonny eriksson, nokia , Samsung κλπ..αλλά είναι κάτι μάρκες ''με έκαψες''που λέμε. Είναι πολύ φθηνά και για την αξία τους με αυτά που προσφέρουν είναι μια καλή επιλογή. Ο καθένας μπορεί να τα βρει σε πολλά site ηλεκτρονικά καταστήματα και πολύ εύκολα μπορεί να τα παραγγείλει. Το ερώτημα είναι: κατά ποσό αξιόπιστες είναι αυτές οι συσκευές? Διαθέτουν ακριβές πιστοποιητικό CE κλπ? Οι κινέζικες συσκευές δεν είναι και ότι καλύτερες, έχουν αναφερθεί πολλά περιστατικά ατυχήματος λόγο κακής κατασκευής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Έχω γνωστό που έχει μαγαζί με τέτοια και υπάρχουν και άτομα στην οικογένειά μου που έχουν αγοράσει. Προσωπικά τα βρίσκω πολύ κακής ποιότητας σε σχέση με τα χρήματά τους (διότι έχουν γύρω στα 250 ευρώ τα πιο "αξιόλογα"), ενώ επιπλέον θεωρώ πως είναι πολύ κακές απομιμήσεις των αυθεντικών. Δύσκολα θα τα επέλεγα, αφενός διότι έχω ένα νούμερο κινητού και αφετέρου διότι δεν βλέπω ποτέ τηλεόραση γενικώς - οπότε στην ουσία τα δύο βασικά τους πλεονεκτήματα μου είναι άχρηστα. Επιπλέον θεωρώ βλακεία να δώσω 250 ευρώ για μια (κάκιστη) απομίμηση του iphone, αφού με νέα σύνδεση θα μου στοιχίσει λιγότερο να πάρω το αυθεντικό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Έχω γνωστό που έχει μαγαζί με τέτοια



Επιπλέον θεωρώ βλακεία να δώσω 250 ευρώ για μια (κάκιστη) απομίμηση του iphone, αφού με νέα σύνδεση θα μου στοιχίσει λιγότερο να πάρω το αυθεντικό!


Πολυ τον στιριζεις τον γνωστο! :P


Στο θεμα μας! Δεν τα εχω δει ποτε μου απο κοντα αυτα τα κινιτα... Σιγουρα παντος απο ενα κινιτο σε αυτα τα λευτα και με αυτες της λειτουργιες δεν περιμενω να ειναι και αριστης ποιοτιτας. Ωστοσω, ουτος η αλλος τα κινιτα δεν τα εχουμε για πολυ καιρο, οποτε γιατι οχι;... Προσφερουν κατι που τα αλλα κινιτα δεν προσφερουν, και αμα θες ντε και καλα να εχεις τηλεωραση μαζι σου παντου, αλλα σου την σπανε οι μικρες τηλεωρασεις, μια χαρα ειναι να εχεις ενα κινιτο-τηλεωραση... (οπως εγω εχω κινιτο-φοτογραφικη)
Αλλωστε πιστευω οτι τα ατυχιματα λογο κακης επισκευης, στης περισσοτερες των περιπτωσεν προκιπτουν λογο κακης χρησης... (τουλαχιστων αυτο μου εδειξε η πειρα μου με τα μηχανακια, που φιλοι περνανε ιταλικα για να τους κρατισουν και κοροιδευαν εμενα και μερικους αλλους με τα κινεζικα που "σε κανα δυο χρονια θα ειναι για πεταμα" και μετα απο 4 χρονια τα περισσοτερα απο τα δικα μας ειναι αριστα, και τα ιταλικα εχουν γινει ογκοι στης χωματερες...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Greek lover

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος και μας γράφει απο Πύργος (Ηλεία). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Και εγω ειμαι της αποψης πως αυτα τα κινητα δεν ειναι και τοσο αξιοπιστα..,ενα τετοιο περισσοτερο τρανζιστορακι μου θυμιζει με την καιρεα που εχει για την τηλεοραση.Βεβαια θα βολευε να εχεις ενα με τις δυο καρτες γιατι μπορεις να εχεις ενα νουμερο συνδεση,και ενα wats up για την παρεα που εχει επισης το ιδιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Και εγω ειμαι της αποψης πως αυτα τα κινητα δεν ειναι και τοσο αξιοπιστα..,ενα τετοιο περισσοτερο τρανζιστορακι μου θυμιζει με την καιρεα που εχει για την τηλεοραση.Βεβαια θα βολευε να εχεις ενα με τις δυο καρτες γιατι μπορεις να εχεις ενα νουμερο συνδεση,και ενα wats up για την παρεα που εχει επισης το ιδιο.
Γιο δυο sim υπαρχουν και αλλα κινιτα (αν μη τι αλλο ειχε βγαλει η samsung ενα... δεν ξερω αν συνεχιστικε αυτη η τεχνολογια η αν πηγε απατη...). Το Θεμα ειναι οτι κοστιζε περιπου τα ιδια, και δεν σου προσφερε και την τηλεωραση... (οχι οτι αυτη η τηλεωραση θα ειναι και ιδιετερα καλη, αλλα λεμε τωρα...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top