Τα κινητά που άφησαν ιστορία!

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ποιο κινητό κρατήσατε για μεγαλύτερο διάστημα? Ποιο μοντέλο (κινητού :P ) σας έχει μείνει χαραγμένο στη μνήμη παρ'οτι έχουν περάσει κάμποσα χρόνια απο τότε? Ποιό κινητό θεωρείτε οτι "έπιασε" πολύ την εποχή που βγήκε?

Εγώ προσωπικά 2 κινητά θυμάμαι εντονα. Το Nokia 8310 το οποίο το είχα κρατήσει πολυυυ καιρό (το πήρα τότε που πρωτοβγήκε και με κάποια διαλειμματα (Nokia 3650, Siemens SX45i) το κράτησα μέχρι τις αρχές του 1ου εξαμήνου στο πανεπιστήμιο. Επίσης το Nokia 3210 που το είχα πάρει όταν πήγαινα γυμνάσιο και θυμαμαι οτι ήταν ο ευσεβής πόθος κάθε μαθητη με κινητό τοτε! Πιστεύω οτι έχει περάσει απο τα χέρια των περισσότερων που είχαν πάνω απο 2 κινητά στη ζωή τους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle :
Ποιο κινητό κρατήσατε για μεγαλύτερο διάστημα? Ποιο μοντέλο (κινητού :P ) σας έχει μείνει χαραγμένο στη μνήμη παρ'οτι έχουν περάσει κάμποσα χρόνια απο τότε? Ποιό κινητό θεωρείτε οτι "έπιασε" πολύ την εποχή που βγήκε?

Εγώ προσωπικά 2 κινητά θυμάμαι εντονα. Το Nokia 8310 το οποίο το είχα κρατήσει πολυυυ καιρό (το πήρα τότε που πρωτοβγήκε και με κάποια διαλειμματα (Nokia 3650, Siemens SX45i) το κράτησα μέχρι τις αρχές του 1ου εξαμήνου στο πανεπιστήμιο. Επίσης το Nokia 3210 που το είχα πάρει όταν πήγαινα γυμνάσιο και θυμαμαι οτι ήταν ο ευσεβής πόθος κάθε μαθητη με κινητό τοτε! Πιστεύω οτι έχει περάσει απο τα χέρια των περισσότερων που είχαν πάνω απο 2 κινητά στη ζωή τους!
χμμμ τα δύο πρώην κινήτα μου που μου έχουν μείνει στην μνήμη είναι το T65 (δεν ξέρω γιατί αλλά κάτι με έκανε να κολήσω σε αυτό παρόλλο που είχε παρα πολυ αργό μένου και κόλαγε συχνά. Το S55 ΘΕΪΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ ΓΑΜΑΤΟ τέλειο σε όλα τέλειο..........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
κι εμενα το ΝΟΚΙΑ 3210 και το ΝΟΚΙΑ 3330
ειμαι fun της ΝΟΚΙΑ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Siemens C11 και S6, Nokia 3210, Ericsson T28s ... RESPECT
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Τελίκα μόνο έγω αντίπαθησα τo 3210?
Αρχική Δημοσίευση από emufear :
Siemens C11 και S6, Nokia 3210, Ericsson T28s ... RESPECT
ΦΣΣΣΣ το t28 t39 και R380 ήταν από τα λίγα κινήτα που με έχουν τρέλανει όσο αφόρα τον σχεδιασμό τους.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rattlehead

Δραστήριο μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Το T20s και το Τ68i (?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Ρε παιδιά! Ξεχάσατε το κινητό που άφησε εποχή με την ευχρηστία του!

ΝΟΚΙΑ 5110

Και το 6600 κατά τη γνώμη μου άφησε (και θα αφήσει) εποχή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotetsi

Νεοφερμένος

Ο kotetsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Industrial designer. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
(Hello) Moto v3688 (ναι, εκείνο το μαύρο με την αχνοπράσινη οθόνη, που έμοιαζε σαν σοκολατάκι) και Nokia 8850. Τα κινητά που πραγματικά ερωτεύτηκα και δεν αποχωρίζομαι ούτε γι' αστείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,502 μηνύματα.
NOKIA 3210 ---> NOKIA 6210 ----> ERICSSON Τ39m ----> NOKIA 3650 ------>Sagem my X3-2

Τα ιστορικά για μένα ήταν.....το 6210 και το Τ39. Το πρώτο σκυλί και το 2ο κόσμημα!


Α μην ξεχάσω και το 8110 που είχα παλιά. Ξέρετε εκείνο το μαύρο με το συρταρωτό πορτάκι που είχε ο Νιο στο Matrix I
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από YoMaNaTiOn :
Και το 6600 κατά τη γνώμη μου άφησε (και θα αφήσει) εποχή!

χμμμ :hmm: ως προς τι θα άφησει ιστόρια ?μα δεν έχει τπτ πρωτότυπο επάνω ? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
NOKIA 5110. Tο έχω 6 χρόνια. Tώρα τελευταία μού κάνει κάτι νερά, αλλά μάλλον είναι επειδή αυτί ήταν η τρίτη φορά που το έριξα σε νερά. Επίσης, του έχω αλλάξει μία φορά μπαταριά (στα 3 χρόνια) και τώρα μάλλον πάλι θέλει άλλαγμα αλλά δεν θα αγοράσω, την συγκρατώ με σελοτέιπ για να κάνει επαφή! :thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Giovanna :
αλλά μάλλον είναι επειδή αυτή ήταν η τρίτη φορά που το έριξα σε νερά

:blink: Δεν λες καλά που δεν έπαθε τίποτα τις άλλες 2!! Τρομερό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone :
χμμμ :hmm: ως προς τι θα άφησει ιστόρια ?μα δεν έχει τπτ πρωτότυπο επάνω ? :hmm:

Ως προς το design και το όλο στήσιμο...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από YoMaNaTiOn :
Ως προς το design και το όλο στήσιμο...:D
για το όλο στήσιμο συμφωνώ απόλυτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iris_Didini

Νεοφερμένος

Η Iris_Didini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Για μένα ιστορία έγραψε το πρώτο κινητό μου, το οποίο αγόρασα εξ ολοκλήρου με χρήματά μου (έπεσε πολύ πείνα μιλάμε.. :D) όταν ήμουν 14-15 χρονών.
Ήταν ένα μωβ SE T10s! Το κράτησα 2 χρόνια περίπου, μέχρι που χάλασε η μπαταρία του και δεν κατάφερα να βρω άλλη.. :'(
Εκτός του συναισθηματικού δεσίματος (!) ήταν ένα κινητό που έκανε ακριβώς ό,τι πραγματικά θέλει κάποιος να κάνει ένα κινητό και ήταν και ομορφούλικο!
Τα πράγματα από τότε έχουν αλλάξει πολύ, και -κακά τα ψέματα- όλοι μας θέλουμε την έγχρωμη οθόνη, την καμερούλα μας, κτλ, κτλ, αλλά ποτέ δε θα ξεχάσω το Τ10s μου!! :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ιριδα δεν το πιστεύω!!! Κι εγω στα 14 με δικά μου λεφτά είχα πάρει ακριβώς το ίδιο κινητο!!! :blink:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κain

Νεοφερμένος

Ο Κain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Siemens SL45 και S25!(το πρωτο με εγχρωμη οθονη εver!-3χρωματα-)
ΜΟΤΟ-Startac
Nokia-6110, 6150,8910,7110
Sony Ericsson-T68i
Philips-Genie
Aυτα απο τα παλια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iris_Didini

Νεοφερμένος

Η Iris_Didini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle :
Ιριδα δεν το πιστεύω!!! Κι εγω στα 14 με δικά μου λεφτά είχα πάρει ακριβώς το ίδιο κινητο!!! :blink:

ΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!! :) :) :)
Δεν ήταν υπέροχο;; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,502 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Iris_Didini :
Τα πράγματα από τότε έχουν αλλάξει πολύ, και -κακά τα ψέματα- όλοι μας θέλουμε την έγχρωμη οθόνη, την καμερούλα μας, κτλ, κτλ, αλλά ποτέ δε θα ξεχάσω το Τ10s μου!! :inlove:

Εεεεπ κόκκινη κάρτα και αποβολή απ τον αγωνιστικό χώρο για σκληρό μαρκάρισμα απο πίσω και διαμαρτυρίες στον διαιτητή :devil: Δεν έχεις καταλάβει ενα πραγματάκι καλό μου και όμορφο κορίτσι (δε σε γλύφω, αλήθεια λεω :hehe:) Τις κάμερες ναι μεν μπορεί να τις χρειαστούμε αλλά όλα τ άλλα ανήκουν στην ευρύτερη προωθητική πολιτική των εταιριών κινητής τηλεφωνίας (δικτύων και συσκευών) για να αυξήσουν τα κέρδη τους. Ειδικά στην Ελλάδα έχει στηθεί εδω και 8 χρόνια (απ το '97 ξέσπασε ο κινητοπόλεμος με τα κινητά "των 1000 δρχ" θυμάμαι) ενα απίστευτο πανηγύρι προσφορών απ τις εταιρίες, πλύση εγκεφάλου απ τα ΜΜΕ και πάει λέγοντας.

Εγω έχω 2 χρόνια τώρα ενα νόκια 3650 με όλα τα καλά του κόσμου επάνω και το άφησα στην άκρη εδω και 2 μήνες για ενα κινητό που δεν έχει ουτε καν υπέρυθρες! Μια εγχρωμη οθόνη έχει και τέλος. Τίποτε άλλο! Στέλνω τα μηνύματά μου, κάνω τα τηλέφωνα μου κι εκεί τελειώνει η ιστορία. Κι άσε τα νταούλια να βαράνε γύρω μας. Μας έχουν βρεί χαζούς καταναλωτές Ίριδα, αυτή είναι η ουσία :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Συμφωνώ εν μέρη valder μαζί σου....
Η έγχρωμη οθόνη μπορεί κάποιον να είναι πολύ χρήσιμη. Για παράδειγμα κάποιος μπορεί να βλέπει live τις κάμερες ασφαλείας της επιχείρησης του ή να βλέπει πιο ξεκούραστα σημαντικές σελίδες πολύ πιο ξεκούραστα.... Είναι πολλά από τα καινούρια χαρακτηριστικά των κινητών που θεωρώ ότι λύνουν σε πόλλους τα χέρια . Εντάξει παραδέχομαι ότι η κάμερα είναι λίγο πολυτέλεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top