Ερεθισμός αντρών

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Η Ashley σαν γυναίκα δε μού αρέσει αλλά ξέρω οτι έχει βοηθήσει πολύ στο να αλλάξει η νοοτροπία οτι όμορφη γυναίκα είναι μόνο αυτή με αναλογίες μοντέλου και έχει κάνει πολλές γυναίκες να αγαπούν το σώμα τους και να νιώθουν όμορφες ό,τι σωματότυπο κι αν έχουν. Αυτό το εκτιμώ σε κείνη και νομίζω όντως οτι υπάρχει αυτή τη δεκαετία μια νέα εποχή στο modeling και στο τι είναι ωραίο.

Σχετικά με το ερεθιστικό όμως κρατώ τις επιφυλάξεις μου. Αν στους άντρες αρέσουν και οι παχουλές, γιατί σε όλα τα εχμ... περιοδικά μόνο για άντρες υπάρχουν αποκλειστικά γυναίκες με τέλειες αναλογίες; Αυτή την απορία έχω πάντα. Κι εφόσον βλέπω γύρω μου οτι υπάρχουν γυναίκες που και εύσωμες, παχιές, παχύσαρκες είναι και άλλες όχι και τόσο όμορφες κλπ αλλά έχουν ταίρια, γιατί αυτή η μανία κάποιων με τις μοντέλες; Δηλαδή έχετε δει εσείς στο δρόμο να περνάει μια παχιά γυναίκα και να γυρνάνε 10 άντρες να την κοιτάνε; Ενώ αν περάσει μία με αναλογίες μοντέλου μέχρι και τρακαρίσματα δημιουργεί. Γενικά είναι ένα μπερδεμένο θέμα για μένα.

Θυμήθηκα τώρα το εξής. Από το είσαι το ταίρι μου, πώς θα ήταν ο κόσμος αν οι παχουλές γυναίκες ήταν η νόρμα και οι αδύνατες γίνονταν αντικείμενο κατακραυγής:



:loltooth:
Άσλεϋ χου; ΠΟΠ είναι το κορμί;
Τε σπα, προσωπικές απόψεις ζητήσατε και την δική μου την παρέθεσα, τι με απωθεί στην εν λόγω. Όπως και στις κουραδομηχανές που γουρουνιάζουν στο βιντεάκι άλλως τε, γκρίνια και μιζέρια μιξ με μαγκιά και ανετίλα, τύπου είμαστε χαλαρές και σ' όποιον αρέζουμε που όμως σιγά που όντως το εννοούν. Που είναι και καρακατιναριά επιπλέον απαξάπασες και οι 2, όλα τα θεσπέσια πάνω τους κουβαλούν. Και μετά τους φταίνε οι νορμάλ κοπέλες. Και τις θάβουν, μεταξύ γουρουνοπούλας και μπανόφι (παρτίδα ολοκληρη της τσικίτα). Τε σπα, περί ορέξεως μπουγατσόπιτα που λέτε και εσείς.
Αλλά το δικό σας προσωπικό ειδικό ενδιαφέρον που έγκειται; Στην διακριτική αντιμετώπιση γυναικείων σωματότυπων από την συνομοταξία ομοφύλων μου που ''ψωνίζουν'' με την μεζούρα και μετά σέρνουν τα εξ αμάξης στις δικές σας ομόφυλες; Μας αφορούν αυτά τα άτομα; Μας αφορούσαν ποτέ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Η Ashley σαν γυναίκα δε μού αρέσει αλλά ξέρω οτι έχει βοηθήσει πολύ στο να αλλάξει η νοοτροπία οτι όμορφη γυναίκα είναι μόνο αυτή με αναλογίες μοντέλου και έχει κάνει πολλές γυναίκες να αγαπούν το σώμα τους και να νιώθουν όμορφες ό,τι σωματότυπο κι αν έχουν. Αυτό το εκτιμώ σε κείνη και νομίζω όντως οτι υπάρχει αυτή τη δεκαετία μια νέα εποχή στο modeling και στο τι είναι ωραίο.

Σχετικά με το ερεθιστικό όμως κρατώ τις επιφυλάξεις μου. Αν στους άντρες αρέσουν και οι παχουλές, γιατί σε όλα τα εχμ... περιοδικά μόνο για άντρες υπάρχουν αποκλειστικά γυναίκες με τέλειες αναλογίες; Αυτή την απορία έχω πάντα. Κι εφόσον βλέπω γύρω μου οτι υπάρχουν γυναίκες που και εύσωμες, παχιές, παχύσαρκες είναι και άλλες όχι και τόσο όμορφες κλπ αλλά έχουν ταίρια, γιατί αυτή η μανία κάποιων με τις μοντέλες; Δηλαδή έχετε δει εσείς στο δρόμο να περνάει μια παχιά γυναίκα και να γυρνάνε 10 άντρες να την κοιτάνε; Ενώ αν περάσει μία με αναλογίες μοντέλου μέχρι και τρακαρίσματα δημιουργεί. Γενικά είναι ένα μπερδεμένο θέμα για μένα.

Θυμήθηκα τώρα το εξής. Από το είσαι το ταίρι μου, πώς θα ήταν ο κόσμος αν οι παχουλές γυναίκες ήταν η νόρμα και οι αδύνατες γίνονταν αντικείμενο κατακραυγής:



:loltooth:

Ας παρουμε μια γυναικα 1,70. Ποσα κιλα θα ηταν μοντελε; 55; Απο τα 55 μεχρι τα 90 που θα ηταν "παχια", υπαρχουν και ολα τα ενδιαμεσα. Στο ιδιο τρυπακι ειναι οσοι "καθοριζουν" τη μοδα. Απο τις κοκκαλιαρες αρχισαν να εμφανισουν παχυσαρκες.

Και μια παχουλη θα βρει ταιρι οπως θα βρει κι ενας αντρας 1,70 και πλαδαρος παροτι ολες θελουν διμετρο και σφιχτη.

Μου αρεσει παντως που "κατηγορεις" τους αντρες οτι τους ελκει το ας το πουμε προτυπο γυναικας (εμφανισιακα παντα) λες και οι γυναικες βλεπουν εναν ταμια τραπεζας με το φθηνο πουκαμισο και τα γυαλακια του και πεφτουν ξερες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Μάλλον δεν τα εξηγώ καλά γιατί δε με καταλαβαίνετε. Ενιγουέι, πάμε παρακάτω. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Ρε συ Χιμελα, μας λες τα περιοδικα δειχνουν ολες τις μοντελες που εχουν 1% λιπος. Λογικο δεν ειναι; Τι θα δειχνουν; Το Μαρακι που δουλευει ταμειο στα MyMarket κι εχει κοιλιτσα και κυτταριτιδα;

Και παντα τα μοντελα, αντρες και γυναικες, θα εχουν το "ιδανικο" σωμα. Αυτο δε σημαινει ομως οτι μονο τα ατομα που εχουν αυτο το σωμα εχουν περαση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Μάλλον δεν τα εξηγώ καλά γιατί δε με καταλαβαίνετε. Ενιγουέι, πάμε παρακάτω. :)

αν επί της ουσίας τεθέντων δεν απαντάτε, καταλαβαίνετε πως την ίδια ακριβώς εντύπωση αποκομίζουμε και 'μεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Αυτή η μαλακία στο τέλος τι ήταν; Είναι λες και παραδέχεσαι γενικά ότι κάνεις ο,τι είναι στη μόδα για να αρέσεις στις γυναίκες (επαναφέρω εδώ και τον δικό σου στοχασμό περί βαψιματος των γυναικών ώστε να αρέσουν στους άντρες), αλλά αυτό το τατουάζ ρε γαμώτο δε σ αρέσει και δε θες να το κάνεις και αυτό σε στεναχωρεί κιόλας! Σύνελθε, Τζόνι.
What are you talking about girl. Δεν μου αρέσει μια μόδα και εκφράζω αρνητική άποψη για αυτήν, απαγορεύεται; :loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Η Ashley σαν γυναίκα δε μού αρέσει αλλά ξέρω οτι έχει βοηθήσει πολύ στο να αλλάξει η νοοτροπία οτι όμορφη γυναίκα είναι μόνο αυτή με αναλογίες μοντέλου και έχει κάνει πολλές γυναίκες να αγαπούν το σώμα τους και να νιώθουν όμορφες ό,τι σωματότυπο κι αν έχουν. Αυτό το εκτιμώ σε κείνη και νομίζω όντως οτι υπάρχει αυτή τη δεκαετία μια νέα εποχή στο modeling και στο τι είναι ωραίο.

ουτε κι εγω καταλαβα ποια ειναι η ashley (η κοπελα της εικονας που παρεθεσες ισως?) αλλα δε νομιζω πως εχει αλλαξει καμια νοοτροπια. παρε οποιο plus size μοντελο θες, ολες γυμνασμενες και προσεγμενες ειναι. καμια τους δεν ειναι η τυπικη παχουλη κοπελα που θα δεις εξω στον δρομο, ολες επιμελουνται πολυ την εμφανιση τους με ειδικους γυμναστες και συγκεκριμενο τροπο διατροφης ωστε να παραμενουν υπερβαρες αλλα ταυτοχρονα εμφανισιμες. κι ουσιαστικα αυτο που καταφεραν ολα αυτα τα μοντελα ειναι να κανουν τις μεσες παχουλες κοπελιτσες να αισθανονται ομορφα ενω καμια σχεση δεν εχουν ουτε με αυτα τα μοντελα ουτε με κανενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εντωμεταξύ Χιμελα γιατί νομίζεις ότι η βιομηχανία του μαρκετινγκ και του μοντελινγκ επηρεάζει μόνο τις γυναίκες; Μάλιστα το αποκαλείτε ως πατριαρχικό πρότυπο πολλές φορές ενώ αντίστοιχα υπάρχουν και άνδρες μοντέλα τα οποία, όπως και τα γυναικεία, ορίζουν κάποια πρότυπα ομορφιάς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
ουτε κι εγω καταλαβα ποια ειναι η ashley (η κοπελα της εικονας που παρεθεσες ισως?) αλλα δε νομιζω πως εχει αλλαξει καμια νοοτροπια. παρε οποιο plus size μοντελο θες, ολες γυμνασμενες και προσεγμενες ειναι. καμια τους δεν ειναι η τυπικη παχουλη κοπελα που θα δεις εξω στον δρομο, ολες επιμελουνται πολυ την εμφανιση τους με ειδικους γυμναστες και συγκεκριμενο τροπο διατροφης ωστε να παραμενουν υπερβαρες αλλα ταυτοχρονα εμφανισιμες. κι ουσιαστικα αυτο που καταφεραν ολα αυτα τα μοντελα ειναι να κανουν τις μεσες παχουλες κοπελιτσες να αισθανονται ομορφα ενω καμια σχεση δεν εχουν ουτε με αυτα τα μοντελα ουτε με κανενα.

τώρα που το αναφέρεις, όντως! Ούτε πλαδαρή μπάκα του λύκου με τις πέτρες (οκ, δεν έχει και γράμμωση αλλά δεν είναι και σαν το ανθρωπάκι της μισλέν) ούτε πορτοκαλόφλουδες, ούτε γκρεϊπφρουτόφλουδες ούτε ραγάδες ούτε τίποτε. Η επιμελώς όβερσάιζντ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
What are you talking about girl. Δεν μου αρέσει μια μόδα και εκφράζω αρνητική άποψη για αυτήν, απαγορεύεται; :loltooth:

Δεν είναι κακό να έχεις αρνητική άποψη, ενισταμαι στον τρόπο με τον οποίο την εκθετεις, ο οποίος δείχνει ότι στεναχωριέσαι που δεν ακολουθείς αυτή τη μόδα. Τι σε νοιάζει δηλαδή που είναι της μόδας; Γιατί "ελπίζεις" να φύγει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Δεν είναι κακό να έχεις αρνητική άποψη, ενισταμαι στον τρόπο με τον οποίο την εκθετεις, ο οποίος δείχνει ότι στεναχωριέσαι που δεν ακολουθείς αυτή τη μόδα. Τι σε νοιάζει δηλαδή που είναι της μόδας; Γιατί "ελπίζεις" να φύγει;

Δεν στεναχωριέμαι που δεν ακολουθώ την μόδα, καθώς δεν ακολουθώ καμιά μόδα εν γένει αν δεν μου αρέσει :cool:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SkyBlu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SkyBlu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 243 μηνύματα.
Άσχετο, είδα στα πιο πάνω ότι χρησιμοιποιείται ο όρος "σωματότυπος". Εκφράζει όντως αυτό που έχετε στο νου; Νομίζα ότι άλλο πράγμα είναι ο σωματότυπος (μπορεί κάποια να είναι λεπτή σαν στέκα που λέμε, ή συγκριτικά με το υπόλοιπο σώμα να έχει πιο μεγάλη περιφέρεια ή πιο λεπτή μέση κ.λπ.) που δεν μπορείς να τον αλλάξεις δραματικά ανεξαρτήτως πόσα κιλά έχεις, και άλλο αν έχεις παραπάνω κιλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
ακριβώς. Και χρησιμοποιήθηκε για την αναφορά στην προτυποποίηση για τον ΜΟ κφ βάρους, σαν συνώνυμο κατατομής. Όπως και η ηλικία αλλως τε που επίσης δεν μπορεί να την αλλάξει κανείς δραματικά. Ή το φύλο. ( Αλλά εδώ ίσως οι δραματικές αλλαγές να μην είναι και τόσο ανέφικτες :P ). Και βέβαια το ύψος. (Αυτές οι 4 μεταβλητές καθορίζουν με επικαλυπτόμενα πεδία τον ΜΟ συνήθους ή ιδανικού ΣΒ). Άρα εντελώς δόκιμα χρησιμοποιήθηκε ο όρος μάλλον. Αλλά βέβαια δεν μπορεί να είναι αυτή η μόνη του χρήση :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
ουτε κι εγω καταλαβα ποια ειναι η ashley (η κοπελα της εικονας που παρεθεσες ισως?) αλλα δε νομιζω πως εχει αλλαξει καμια νοοτροπια. παρε οποιο plus size μοντελο θες, ολες γυμνασμενες και προσεγμενες ειναι. καμια τους δεν ειναι η τυπικη παχουλη κοπελα που θα δεις εξω στον δρομο, ολες επιμελουνται πολυ την εμφανιση τους με ειδικους γυμναστες και συγκεκριμενο τροπο διατροφης ωστε να παραμενουν υπερβαρες αλλα ταυτοχρονα εμφανισιμες. κι ουσιαστικα αυτο που καταφεραν ολα αυτα τα μοντελα ειναι να κανουν τις μεσες παχουλες κοπελιτσες να αισθανονται ομορφα ενω καμια σχεση δεν εχουν ουτε με αυτα τα μοντελα ουτε με κανενα.

Συν photoshop, συν photoshop. Πολυ photoshop. Τα plus-size μοντελα φαινονται λες και ο,τι τρωνε παει μονο στον κωλο, ουτε κοιλια, ουτε μπουτια, τιποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Δεν στεναχωριέμαι που δεν ακολουθώ την μόδα, καθώς δεν ακολουθώ καμιά μόδα εν γένει αν δεν μου αρέσει :cool:

Εξακολουθείς να μην απαντάς σε αυτά που σε ρωτάω αλλά w/e.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Επαναφέρω ένα ενδιαφέρον για μένα θέμα.
Τελικά οι άντρες ενστικτωδώς επιλέγουν ποιες γυναίκες τους τραβάνε σεξουαλικά ή μαθαίνουν ποιες τούς αρέσουν σύμφωνα με τα κοινωνικά πρότυπα και τα πρότυπα της χώρας στην οποία ζουν;
Αυτή τη γυναίκα, η οποία είναι είναι plus size model, πώς θα τη χαρακτηρίζαμε; Εύσωμη, παχουλή, παχύσαρκη;..
Γιατί κάποιοι άντρες ντρέπονται να παραδεχτούν οτι τούς αρέσουν οι εύσωμες;
(Μού άρεσε το σχόλιο του Άγγελου για τις χειρολαβές χεχε)

Όποιος φτιάχνεται με βάση τα κοινωνικά πρότυπα, των οποίων ναι μεν την επιρροή δεν αμφισβητώ αλλά θεωρώ υπερβολική, καλό θα ήταν να το προσέξει κλινικώς, καθώς όλοι αυτοί οι υποκριτές και φαρισαίοι κατά πρώτον συνήθως έχουν χειρότερα κουσούρια απ' αυτούς τους οποίους κρίνουν και κατα δεύτερον, είναι περισσότερο επιρρεπείς σε βίαιες ή καταπιεστικές συμπεριφορές απέναντι στους συνανθρώπους τους, προκειμένου υποσυνείδητα να καθρεπτίσουν τη δική τους ανασφάλεια. Ψυχολόγος δεν είμαι απλά το εκφράζω όπως το παρατηρώ στον κόσμο.

Η κοπέλα στο ποστ της Χιμέλα είναι παχουλή. Δεν θεωρώ ότι έχει την άριστη υγεία, ιατρικώς. Εμφανισιακά όμως τη θεωρώ μια πολύ ποθητή γυναίκα.

Βεβαίως να διαχωρίσουμε το ότι η συγκεκριμένη δείχνει μια πολύ ποθητή γυναίκα, από την εσφαλμένη αντίληψη που έχουν πολλές παχουλές ότι ένας άντρας του οποίου του αρέσουν γενικά οι παχουλές, θα πρέπει να λέει ναι σε ΚΑΘΕ ΜΙΑ παχουλή, ειδάλλως είναι σπάσιμο κάποιου άγραφου νόμου.

Η συγκεκριμένη παχουλή είναι πολύ ποθητή. Μια άλλη όμως, που θα είναι 200 κιλά στο 1.56 υψος, δεν μπορώ να την θεωρήσω ποθητή. Όπως δεν μπορώ να θεωρήσω ποθητή ούτε και μια ακριβώς με το σώμα της κοπέλας στη φωτό, αλλά με άσχημο -υποκειμενικά για μενα- πρόσωπο ή εντελώς βλακώδεις -υποκειμενικά για μένα πάλι- απόψεις στο μυαλό.

Δηλαδή οκ, να καταρρίψουμε τα κοινωνικά πρότυπα και στερεότυπα, αλλά όχι και να επιβάλλουμε τη φρούδα ελπίδα ότι θα τα αλέσει όλα ο μύλος. Κάπου πρέπει να υπάρχει μια αρχή, ένα τέλος, ένα γούστο.

Προσωπική άποψη απλά, χωρίς διάθεση ισχυρογνωμοσύνης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Καλά και η συγκεκριμένη όπως αναφέρθηκε έχει τελείως φωτοπαρισμένο σώμα, με ένα άπειρο μάτι καταλαβαίνω άμεσα ότι έχει υποστεί αλλαγή σε σχέση με το φυσιολογικό της. Στο στήθος και στα βυζιά κάνει ιδιαίτερο μπαμ ότι είναι κόλπο για να φαίνονται μεγαλύτερα καθώς οι σκιές παραείναι εμφανείς. Το πρόσωπο της και αυτό μεικαπαρισμένο στο φουλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Είναι με τι την βρίσκει ο καθένας. Προσωπικά επειδή γυμνάζομαι μου αρέσει η γυναίκα να είναι γυμνασμένη . Δεν εννοώ «φέτες» αλλά γενικά δε μπορώ να καταλάβω τους/τις κοιλιοδουλους/ες. Και πως ένας άνθρωπος παρατάει τον εαυτό του κ γίνεται παχουλός


Καλύτερα να τρωει παραπάνω και να γυμναζεται όσο μπορεί παρά να μην τρώει και να μην γυμνάζεται και να μένει κόκκαλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.
Καλη απορία δεν την είχα σκεφτεί ποτέ.. Νομίζω όπως είπε κάποιος έχει να κανει με τα πρότυπα που κυκλοφορούν. Καλό είναι να υπάρχει ένα μέτρο γενικά.. Είναι λίγο σπαστικό βέβαια παντού να βλέπεις τις μοντελες που δεν είναι όλα τα μανεκεν ωραία εδώ που τα λέμε ειναι μερικές άχαρες αλλά ούτε να είσαι παζουλη είναι ωραίο, εμένα δλδ με απωθεί και στη γυναίκα και στον άνδρα το πολύ πάχος, δείχνει πως δεν περιποιείται λιγάκι τον εαυτό της και τη νοιάζει μόνο να τρώει, το ίδιο και για τους άνδρες. Πάω πάσο βέβαια όταν υπάρχει πρόβλημα υγείας πχ θυρεοειδής.
Πάντως σπαστικό πως κάνουν οι άντρες ώρες ώρες.. Τις προάλλες βλέπαμε με το άντρα μου next top Model, τη μία τις κράζει πχ που φοβούνται το νερό, τις λέει χαζες και μόλις το βάλαμε λέει "ωπα, να τι θα δούμε τώρα" Ε του την έκλεισα κι εγώ και ησύχασαμε. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

McManus

Δραστήριο μέλος

Ο Τι ώρα να περάσω; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 744 μηνύματα.
Σε τέτοια θέματα δεν υπάρχει κάποια φουνταριστή αλήθεια πλην της θηλυκοτητας. Ειμαι σίγουρος ότι κανείς άνδρας όπως κι αν τον ερεθίζει το γυναικείο πρότυπο που έχει στο μυαλό του, αν δεν νιωσει την θηλυκότητα να τον κατακεραυνωνει, δεν πολυγουσταρει.

Ή μικρή ευτελής εμπειρία μου με τις γυναίκες είναι ότι μία γυναίκα ακόμα και με λίγα προσοντα στο κορμί και στην προσωπικότητα της, με ανάβει απιστευτα αν έχει θηλυκότητα. Αντίθετα αν είναι υπέρ γκομενα αλλά περπατάει σαν οικοδόμος, μιλάει μαγκιορικα ή με τσίχλα, κάνει ηλιθιες κινήσεις, είναι ψηλομυτα κτλ, μπορει να την ροκανισω αν βρίσκομαι σε απόγνωση και βρω ευκαιρία αλλά δεν θα ευχαριστηθώ όπως με την θηλυκή γυναίκα...που στην ουσία αυτή και μόνο αναγνωρίζω ως γυναίκα!!!

Πιστεύω ότι αυτό ειναι κοινό σημείο των ανδρών.

:yes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top