• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ρινοπλαστική

Magdalo

Νεοφερμένος

Η Magdalo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Marylin σε ποιόν πήγες? στείλε μου pm αν μπορείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Marilyn!

Νεοφερμένος

Η Marilyn! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Marylin σε ποιόν πήγες? στείλε μου pm αν μπορείς.

Πως σου στέλνω το όνομα χωρίς να φανεί δημόσια ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Magdalo

Νεοφερμένος

Η Magdalo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Πως σου στέλνω το όνομα χωρίς να φανεί δημόσια ?
σου εστειλα εγω private message. απαντησε μου εκει. θενκς.

Πως σου στέλνω το όνομα χωρίς να φανεί δημόσια ?

τι εγινε καλε ακομα να το βρεις? γραψε τα αρχικα του αν δυσκολευεσαι μπας και καταλαβω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mmmm11

Νεοφερμένος

Η mmmm11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
βασικα αν δεν εχεις κ πολυ μεγαλο προβλημα, καλυτερα να αφησεις τη μυτη σου ησυχη.. :hmm:
το να αναζητας την τελειοτητα ειναι κατι που δεν εχει τελος. γιατι μπορει η εγχειρηση να πετυχει κ να εχεις σουπερ μυτη, αλλα εσυ αναζητωντας την "δικη σου" τελειοτητα, να τη θελεις πχ ακομα ενα χιλιοστο πιο ψηλα η πιο χαμηλα...μετα παθαινεις το συνδρομο michael jackson, κανεις revision στη revision κ εισαι και μονιμως δυσαρεστημενος.:confused:

εγω δεν ειπα λιγο καλυτερο...ειπα πολυ καλυτερο! αλλωστε κ η τελειοτητα μπορει να προκυψει, δεν ειναι απιαστο ονειρο..οσο κ αν σου ακουγεται περιεργο με ολα αυτα που διαβαζουμε εδω μεσα, η δικη μου μυτη ειναι τελεια, ισια, δε πεταει κανενα κοκκαλακι, ολα επουλωθηκαν αψογα κ δε θα αλλαζα ουτε μισο χιλιοστο απο οτι ειναι τωρα, σε κανενα σημειο κ σε καμμια πλευρα της. απιστευτο? κ ομως! παρ'ολο που εγω δεν πηγαινα για την τελειοτητα, τελικα μου προεκυψε!


βrigitte δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω..ειδικά με τη μύτη μου έχω μεγάλο κόμπλεξ...ήθελα πάντα να την αλλάξω! δε με αφήνει να χαμογελάσω ή να γυρίσω προφίλ, το σκέφτομαι συνέχεια, είναι εμμονικό... και μόνο γιαυτό αξίζει το να το κάνω... απτην αλλη είναι τόσο επικίνδυνο τελικά, σε σημείο που δεν είχα ιδέα...οι περισσότεροι παθαίνουν και από κάτι!σήμερα μόλις έμαθα ότι πολύ κοντινό συγγενικό μου πρόσωπο έκανε ρινοπλαστική (στη δεκαετία του 80 μεν) στον καλύτερο τότε της θεσσαλονίκης...η μύτη του βγήκε σκαφτή στην πρώτη εγχείρηση και στραβή γιατί είχε φύγει ένα μέρος απτο κόκκαλο..( δεν ξέρω πως τα καταφερε ο γιατρός) η αναπνοή δε διορθώθηκε καθόλου, ούτε το διάφραγμα... ο άνθρωπος ταλαιπωρήθηκε και δεν ήθελε καν να κάνει δεύτερη εγχείρηση... την οποια έκανε τελικά στον ίδιο γιατρό..( στη νάρκωση είχε ξυπνήσει και ένιωθε ότι του πείραζαν τη μύτη -πόσο τυραννικό παίζει να είναι αυτό?) ...και τελικά τη μύτη αν την δεις σήμερα είναι μια χαρά εμφανισιακά (παλί καλά δηλαδή)..λειτουργικά όμως χάλια...ο άνθρωπος αναπνέει από το στόμα του... ακούγοντας όλα αυτά δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο χάλια αισθάνθηκα για ένα άτομο που αγαπώ πολύ και δεν ήξερα καν ότι έχει υποβληθεί σε τέτοια ταλαιπωρία... νιώθω τόσο απαίσια που κάποιοι άνθρωποι κυνηγάμε την ευτυχία μας (ένα μέρος της τουλάχιστον) μέσα από την εμφάνισή μας, για να νιώσουμε εμείς καλά...και πόσο άσχημο είναι όταν αυτό το παίζεις κορώνα γράμματα σε μία εγχείρηση...παίζεις κορώνα γράμματα την ευτυχία σου, ή να σε βοηθήσει να ευτυχήσεις ή να μείνεις δυστυχισμένος για πάντα...
πώς μπορώ να υποβάλλω πλέον τον εαυτό μου σε τέτοια διαδικασια? πώς μπορώ να αντέξω μία αποτυχημένη ρινοπλαστική...δεν θα μπορούσα με τίποτα να το αντέξω...ούτε και αυτό τώρα το αντέχω όμως...ονειρεύομουν πάντα τη στιγμή που θα μπορώ να αλλάξω αυτό που με ενοχλεί και δεν ξέρω τι είναι καλύτερο πια...τι είναι σωστό να κάνω και τι όχι...ξέρω μόνο ότι είμαι χάλια ψυχολογικά και δεν μπορώ να σταματησω να κλαιω...χίλια συγνώμη, ήθελα να το μοιραστώ αυτό

σου εστειλα εγω private message. απαντησε μου εκει. θενκς.

τι εγινε καλε ακομα να το βρεις? γραψε τα αρχικα του αν δυσκολευεσαι μπας και καταλαβω.
δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν μπορούμε να επαινέσουμε τους γιατρούς που το αξίζουν καί δημοσίως, ενώ εκείνους που έχουν προκαλέσει κακό και κατέστρεψαν ζωές ανθρώπων να μην μπορούμε να τους κράζουμε κανονικότατα.. πρέπει να σταματήσει αυτό, δεν είναι δυνατόν να βάζουμε τα λεφτά πάνω από την ανθρώπινη ψυχή, τον ανθρώπινο πόνο.. και δεν μπορώ να χωνέψω ότι υπάρχουν άνθρωποι που έχουν πληρωθεί για να κάνουν διαφημίσεις θετικές ή αρνητικές...όλα θυσιάζονται πια στο βωμό του χρήματος...ακόμα και η ανθρώπινη ψυχή...πώς μπορoύν να ξεπουλιούνται όλα τόσο εύκολα? κάνοντας κακό σε κάτι ΟΜΟΙΟ με μας, σε κάτι ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ...είναι σα να βλάπτουμε τον ίδιο μας τον εαυτό, όλοι φτιαγμένοι από το ίδιο "υλικό" είμαστε και ο καθένας αξίζει τα καλύτερα..γιατί κάποιοι να τα στερούν από άλλους ανθρώπους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Marilyn!

Νεοφερμένος

Η Marilyn! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
σου εστειλα εγω private message. απαντησε μου εκει. θενκς.

τι εγινε καλε ακομα να το βρεις? γραψε τα αρχικα του αν δυσκολευεσαι μπας και καταλαβω.

Μ. Β. ! Λ. Αλεξάνδρας

δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν μπορούμε να επαινέσουμε τους γιατρούς που το αξίζουν καί δημοσίως, ενώ εκείνους που έχουν προκαλέσει κακό και κατέστρεψαν ζωές ανθρώπων να μην μπορούμε να τους κράζουμε κανονικότατα.. πρέπει να σταματήσει αυτό, δεν είναι δυνατόν να βάζουμε τα λεφτά πάνω από την ανθρώπινη ψυχή, τον ανθρώπινο πόνο.. και δεν μπορώ να χωνέψω ότι υπάρχουν άνθρωποι που έχουν πληρωθεί για να κάνουν διαφημίσεις θετικές ή αρνητικές...όλα θυσιάζονται πια στο βωμό του χρήματος...ακόμα και η ανθρώπινη ψυχή...πώς μπορoύν να ξεπουλιούνται όλα τόσο εύκολα? κάνοντας κακό σε κάτι ΟΜΟΙΟ με μας, σε κάτι ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ...είναι σα να βλάπτουμε τον ίδιο μας τον εαυτό, όλοι φτιαγμένοι από το ίδιο "υλικό" είμαστε και ο καθένας αξίζει τα καλύτερα..γιατί κάποιοι να τα στερούν από άλλους ανθρώπους...

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, δυστυχώς δεν επιπλέουν πάντα οι καλοί αλλα οι φελλοί , να φανταστείς πολυ διάσημος πλαστικος που βγαίνει και σε εκπομπή στο μεσημεριανό του star δεν χειρουργει ο ίδιος αλλα το επιτελείο του και ο ίδιος περιφέρεται απο χειρουργική αίθουσα σε χειρουργικη αίθουσα για να επιβλέπει. Βέβαια ο ασθενής δεν καταλαβαίνει τίποτα γιατι όταν ξυπνά τον βλέπει απο πάνω του και όλα καλα . :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, δυστυχώς δεν επιπλέουν πάντα οι καλοί αλλα οι φελλοί , να φανταστείς πολυ διάσημος πλαστικος που βγαίνει και σε εκπομπή στο μεσημεριανό του star δεν χειρουργει ο ίδιος αλλα το επιτελείο του και ο ίδιος περιφέρεται απο χειρουργική αίθουσα σε χειρουργικη αίθουσα για να επιβλέπει. Βέβαια ο ασθενής δεν καταλαβαίνει τίποτα γιατι όταν ξυπνά τον βλέπει απο πάνω του και όλα καλα . :mad:

δυστυχως marilyn η πικρη αληθεια ειναι οτι ο μονος τροπος για να εισαι σιγουρος 100% ποιος σε χειρουργησε, ειναι να εισαι ξυπνιος. κ αυτο ισχυει κ για εσενα κ για ολους οσους υποβληθηκαμε σε επεμβασεις με ολικη αναισθησια. :/:

το μονο που μπορουμε να κανουμε ειναι να κρινουμε εκ του αποτελεσματος. αν η εγχειρηση μας πετυχει λεμε "α φοβερος γιατρος ο Ταδε!"...κ φαντασου το ενδεχομενο να σε εχει χειρουργησει ο μαθητης του φοβερου γιατρου Ταδε, ο οποιος τυγχανει να ειναι και ταλενταρα κ προσεκτικος! δηλαδη αν μπεις σε τετοια διαδικασια, τρελλαινεσαι...δε προκειται να βγαλεις ποτε ακρη.

βεβαια, υπαρχουν περιπτωσεις οπου κανει μπαμ πως δε χειρουργει ο γιατρος..πχ ο ...γνωστος, που γυρναει στα καναλια κ κοκορευται οτι κανει εως κ 10 επεμβασεις τη μερα...οκ, εκει κανει μπαμ οτι ο ανθρωπος κοροιδευει, διοτι εκ των πραγματων ειναι αδυνατον ενας ανθρωπος να κανει 10 χειρουργεια τη μερα.... 10 ατομα Χ 1,5 ωρες κατα μεσο ωρο που κραταει η επεμβαση = 15 ωρες ημερισιως. wow! πολυ πιστευτο! δηλαδη αν ξεκιναει τις εγχειρησεις στις 7 το πρωι, ο τελευταιος μπαινει στις ...10.00 το βραδυ?? :hehe:

νιώθω τόσο απαίσια που κάποιοι άνθρωποι κυνηγάμε την ευτυχία μας (ένα μέρος της τουλάχιστον) μέσα από την εμφάνισή μας, για να νιώσουμε εμείς καλά...και πόσο άσχημο είναι όταν αυτό το παίζεις κορώνα γράμματα σε μία εγχείρηση...παίζεις κορώνα γράμματα την ευτυχία σου, ή να σε βοηθήσει να ευτυχήσεις ή να μείνεις δυστυχισμένος για πάντα...
πώς μπορώ να υποβάλλω πλέον τον εαυτό μου σε τέτοια διαδικασια? πώς μπορώ να αντέξω μία αποτυχημένη ρινοπλαστική...δεν θα μπορούσα με τίποτα να το αντέξω...ούτε και αυτό τώρα το αντέχω όμως...ονειρεύομουν πάντα τη στιγμή που θα μπορώ να αλλάξω αυτό που με ενοχλεί και δεν ξέρω τι είναι καλύτερο πια...τι είναι σωστό να κάνω και τι όχι...ξέρω μόνο ότι είμαι χάλια ψυχολογικά και δεν μπορώ να σταματησω να κλαιω...χίλια συγνώμη, ήθελα να το μοιραστώ αυτό

:(

:(

τι να πουμε....ολοι εδω σε νιωθουμε κ σε καταλαβαινουμε απολυτα... :(

απο ενα σημειο κ μετα εχει να κανει κ με το τι ατομο εισαι, αν γενικοτερα παιρνεις ρισκα στη ζωη σου. φαντασου ποσο μεγαλυτερα ρισκα παιρνουν αλλοι καθημερινα...ενας μηχανοβιος που τρελλαινεται για ταχυτητα κ αδρεναλινη, σε καθε στροφη που κανει, ρισκαρει οχι μονο να πεθανει, αλλα κ να μεινει παραλυτος για μια ζωη...κατι πολυ χειροτερο απο να πεθανει!....

δε ξερω τι να σου πω βρε κοπελια... :(
εαν σε φορτιζει τοσο πολυ, γιατι δε το αφηνεις για ενα διαστημα το θεμα?
θαψ'το για λιγο καιρο στο μυαλο σου κ επανεξετασε το στο μελλον. μικρη εισαι ακομα αλλωστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

pigasus

Νεοφερμένος

Η pigasus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Μ. Β. ! Λ. Αλεξάνδρας



Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, δυστυχώς δεν επιπλέουν πάντα οι καλοί αλλα οι φελλοί , να φανταστείς πολυ διάσημος πλαστικος που βγαίνει και σε εκπομπή στο μεσημεριανό του star δεν χειρουργει ο ίδιος αλλα το επιτελείο του και ο ίδιος περιφέρεται απο χειρουργική αίθουσα σε χειρουργικη αίθουσα για να επιβλέπει. Βέβαια ο ασθενής δεν καταλαβαίνει τίποτα γιατι όταν ξυπνά τον βλέπει απο πάνω του και όλα καλα . :mad:
τώρα αναφέρεσαι στον Α.Σ. ή στον Β.Π.; Γιατί πρόσφατα είδα τον δεύτερο σε μεσημεριανή εκπομπή..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
τώρα αναφέρεσαι στον Α.Σ. ή στον Β.Π.; Γιατί πρόσφατα είδα τον δεύτερο σε μεσημεριανή εκπομπή..

απο τα συμφραζομενα ναι, μαλλον εναν απο τους 2 εννοει.....πες μας marilyn!! :P

παντως ρε παιδια εμενα ετσι κ δε με χειρουργησε ο ΒΠ, αλλα κανενας μαθητης του, τι να πω..θα ηθελα πολυ να μαθαινα ποιος ηταν αυτος ο ανθρωπος! θα ηθελα πολυ να τον βρω, να τον ευχαριστησω!!

...η μαλλον, θα πηγαινα κ απλα θα του φιλουσα τα χερια. θα καταλαβαινε!! αχαχαχαχχαα!!! :hehe::hehe::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mmmm11

Νεοφερμένος

Η mmmm11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
πολλοί μου λένε ότι η επέμβαση είναι ρουτίνας πλέον, αλλά δεν είμαστε στο Hollywood για να είναι και τόσο ρουτίνας πια, ούτε οι γιατροί είναι τόσο εξιδικευμένοι.. έχω αγχωθεί πολύ.
Brigitte είναι ρίσκο όντως η επέμβαση... απλά σε αυτούς που οδηγούν με ταχύτητα την ευθύνη για το αν γίνει κάτι την έχουν εκείνοι σχεδόν αποκλειστικά. εκείνοι κρατούν στα χέρια τους την απόφαση, την ταχύτητα, το τιμόνι. και σε μας περίπου ισχύει το ίδιο, αλλά δεν κρατάω εγώ στα χέρια μου το νυστέρι, ούτε αποφασίζω εκείνη τη στιγμή ακριβώς για τη μύτη μου. αποφασίζω ποιον ΑΛΛΟΝ θα εμπιστευτώ για αυτό του το εγχείρημα και αυτό είναι το πιο δύσκολο σημείο. Είναι καλός όντως? θα βάλει τα δυνατά του? θα κάνει ο ίδιος την εγχείρηση ή θα την αναθέσει αλλού..? δεν περνάνε τα βασικότερα από το χέρι αυτουνού που ρισκάρει...και στην περίπτωση που αποτύχει θα το μετανιώνει μια ζωή.
Πιστεύω τώρα είναι η καλύτερη ηλικία να το κάνω, που είμαι μικρή πάντως.. μακάρι να ήταν μία σίγουρα επιτυχημένη εγχείρηση και θα το έκανα χωρίς δισταγμό, γιατί το θέλω πολύ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
πολλοί μου λένε ότι η επέμβαση είναι ρουτίνας πλέον, αλλά δεν είμαστε στο Hollywood για να είναι και τόσο ρουτίνας πια, ούτε οι γιατροί είναι τόσο εξιδικευμένοι.. έχω αγχωθεί πολύ.
Brigitte είναι ρίσκο όντως η επέμβαση... απλά σε αυτούς που οδηγούν με ταχύτητα την ευθύνη για το αν γίνει κάτι την έχουν εκείνοι σχεδόν αποκλειστικά. εκείνοι κρατούν στα χέρια τους την απόφαση, την ταχύτητα, το τιμόνι. και σε μας περίπου ισχύει το ίδιο, αλλά δεν κρατάω εγώ στα χέρια μου το νυστέρι, ούτε αποφασίζω εκείνη τη στιγμή ακριβώς για τη μύτη μου. αποφασίζω ποιον ΑΛΛΟΝ θα εμπιστευτώ για αυτό του το εγχείρημα και αυτό είναι το πιο δύσκολο σημείο. Είναι καλός όντως? θα βάλει τα δυνατά του? θα κάνει ο ίδιος την εγχείρηση ή θα την αναθέσει αλλού..? δεν περνάνε τα βασικότερα από το χέρι αυτουνού που ρισκάρει...και στην περίπτωση που αποτύχει θα το μετανιώνει μια ζωή.
Πιστεύω τώρα είναι η καλύτερη ηλικία να το κάνω, που είμαι μικρή πάντως.. μακάρι να ήταν μία σίγουρα επιτυχημένη εγχείρηση και θα το έκανα χωρίς δισταγμό, γιατί το θέλω πολύ..

το παραδειγμα με τη μηχανη το ανεφερα για το πω οτι υπαρχουν ανθρωποι που ρισκαρουν πιο ευκολα απο αλλους.
δε συγκρινω την οδηγηση μηχανης με το να ξαπλωσεις στο χειρουργικο τραπεζι. ειναι 2 εντελως διαφορετικα πραγματα.
εννουσα οτι ο μηχανοβιος προκειμενου να παρει την απολαυση της οδηγησης, δε καθεται να σκεφτει ποσα πραγματα μπορουν να πανε στραβα κατα τη διαρκεια της διαδρομης του. ...να γλιστηρει, να πεσει αλλος πανω του, να του πεταχτει σκυλι/ανθρωπος, να βρει λαδια, να ζαλιστει, να τον πεταξει μια στροφη κ τοσα αλλα που δεν ειναι στο χερι του να ελεγξει.
εγω δεν ανεβαινω ποτε σε μηχανη, γιατι φοβαμαι ολα τα παραπανω. αλλος ανεβαινει, γιατι δε μπαινει στη διαδικασια να σκεφτει τι μπορει να παει στραβα, οποτε το αποτελεσμα ειναι να μη φοβαται.
γενικοτερα στη ζωη αυτοι που τολμουν ειναι αυτοι που δε καθονται να σκεφτουν κ πολυ τι μποερει να παει στραβα. γι αυτο εχουμε ανθρωπους που δεν μπαινουν ποτε σε αεροπλανο γιατι φοβουνται τη μηχανικη βλαβη κ εχουμε κ ανθρωπους που ειναι πιλοτοι κ λενε "εμπιστευομαι τον τεχνικο. δε φοβαμαι κ πολυ τη μηχανικη βλαβη. θα πεταξω".
εχει να κανει δηλαδη πολυ, σε ποιο σημειο εστιαζει ο εγκεφαλος. αν εστιασεις στο τι μπορει να παει στραβα, ειναι βεβαια οτι δε θα κανεις τιποτα.
εγω γενικα ειμαι λιγο αρνητικη στη ζωη κ εστιαζω αρκετα στο τι μπορει να παει στραβα. γι αυτο κ ψυχολογικα, υπεφερα πολυ προεγχειρητικα. καμμια φορα οταν το σκεφτομαι, ακομα δε πιστευω πως το τολμησα... !! νομιζω οτι ειναι μακραν το πιο τολμηρο πραγμα που εκανα στη ζωη μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mmmm11

Νεοφερμένος

Η mmmm11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
καταλαβαίνω τι θες να πεις.. φυσικά και ήταν πολύ τολμηρό και το ότι παιδευόσουν μέσα σου μία δεκαετία είναι πολύ άσχημο, ευτυχώς όμως το αποφάσισες και το καλύτερο είναι ότι όλα σου πήγαν καλά! μακάρι να έχουμε όλοι την ίδια κατάληξη και να σταματήσουν να ταλαιπωρούνται άνθρωποι από τέτοια πράγματα.. αλλά αυτό είναι μάλλον κάπως αδύνατο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Θα σχολιάσω τα τελευταία μηνύματα που είδα :) (οχι με κακό σκοπό ποτέ δε το κανα αυτο )

Λοιπόν όταν πάτε στο χειρουργείο καλό είναι να κάνετε μπάνιο την προηγούμενη μέρα. Να είναι ξυρισμένα (1 μέρα πριν) τα αγόρια και τα κορίτσια οχι make up. Ο λόγος είναι ότι είναι μια επεμβατική ιατρική πράξη και εξ ορισμού πρέπει να παίρνονται τέτοια μέτρα για την αποφυγή λοινώξεων. Τα εργαλεία δε μπαίνουν μόνο μέσα έχουμε λύση βλεννογόνου και πρέπει να είστε προσεκτικοί.
Ο ιατρός πρέπει να βάζει μάσκα (3m οχι την απλή) και γυαλιά (πλαστικά) καθώς χειρουργική στολή και να έχει βοηθό.
Οι μαρκαδόροι που χρησιμοποιουνται στο χειρουργείο δεν είναι σε καμιά περίπτωση ίδιοι με τους κοινούς μαρκαδόρους και το make up. Είναι ειδικά κατασκευασμένοι μαρκαδόροι και το μελάνι τους είναι στείρο.

Τα αντιβιοτικά σκοτώνουν σχεδόν ολα τα μικρόβια όμως οσο περισσότερα αντιβιοτικά χρησιμοποιούμε τόσο περισσότερο πρέπει να προσέχουμε γιατί αν δε προσέχουμε θα αναπτυχθούν ανθεκτικά στα αντιβιοτικά στελέχη. Οπότε πριν την επεμβαση ανεξάρτητα τι λεέι ο κάθε ιατρός σεβαστείτε λίγο τον εαυτό σας.

Να προτιμάται ιατρούς επικοινωνειακούς (μπλα μπλα) ακόμα και ας είναι λιγότερο καλοί χειρουργοι. Ο λόγος είναι ότι ένα μεγάλο μέρος των υποτροπών (το μεγαλύτερο) είναι ανεξάρτητες από την χειρουργική επέμβαση και ένας ιατρος που ενδιαφέρεται για τον ασθενή του μπορεί να το προλάβει. Επίσης ο επικοινωνειακός ιατρός θα μπορεί πιο εύκολα να κάνει διορθωτική επέμβαση και θα παραδέχεται πιο εύκολα τα λάθη του.

Ο ιατρός χωρίς να μιλά στους ασθενείς του δεν είναι καλός ιατρός ακόμα και να έχει αριστη τεχνική.

Μπορεί να δημιουργηθει δυσμορφία έκεί που κόβεται το οστό (δε φταίει απαραίτητα ο ιατρός) . Το πως διαμορφώνεται το οστό και τι κάνει ο χειρουργός είναι τεχνικες που δεν πρέπει να σας ενδιαφέρει (οποιος ενδιαφέρεται πραγματικά να μάθει μπορεί να μάθει πολύ εύκολα).

. Επίσης πριν προβείτε σε μια χειρουργική επέμβαση πρέπει να ξέρετε ότι υπάρχουν κινδύνοι και πολλές φορές αυτοί είναι ανεξάρτητοι από την χειρουργική τεχνική ή την ικανότητα του ιατρού για αυτό πρέπει να υπάρχει follow up. Αν κάνετε ρινοπλαστική για ασήμαντο λόγο υπάρχουν πολλές πιθανότητες να το μετανιώσετε.

Επίσης το να κρίνετε (να δυσφημείτε) έναν ιατρό εδω δεν είναι καθόλου καλό (μπορέι μερικοί να το κάνετε με καλό σκοπό (μην την πατήσουν άλλοι ) αλλά δυστυχώς οι περισσοτεροιι κρίνετε την ικανότητα του ιατρού με βάση το αποτέλεσμα σας αν πιστεύετε ότι είστε ρηγμένοι υπάρχει και η δικαστική οδός. Δυστυχώς ή ευτυχώς δεν έχουμε γνώσεις να τους κρίνουμε. Οπότε καλό είναι μηνύματα οπως απατεώνας, δεν τιμά τον όρκο του ιπποκράτη και άλλα τέτοια να μην αναφέρονται γιατί χαλάνε την ποιότητα του forum.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
συμφωνω με tsakos κ θελω να συμπληρωσω κ κατι ακομα σχετικα με το make up....εστω οτι το make up δεν ενοχλει το γιατρο κατα τη διαρκεια της επεμβασης(λεμε τωρα)....φανταζεστε ομως ποσο θα επιβαρυνει το δερμα οταν θα κλειστει με το γυψο για μια εβδομαδα μεσα?!??! το δερμα καταπονειται παρα πολυ απο αυτη τη διαδικασια κ υποφερει ουτως η αλλως....δε θελω ουτε να σκεφτομαι ρε παιδια οτι κατω απο το γυψο τοσες μερες εχει κλειστει κ το make up μαζι με ολο το λιπος κ τα βακτηρια...! :worry:

καταλαβαίνω τι θες να πεις.. φυσικά και ήταν πολύ τολμηρό και το ότι παιδευόσουν μέσα σου μία δεκαετία είναι πολύ άσχημο, ευτυχώς όμως το αποφάσισες και το καλύτερο είναι ότι όλα σου πήγαν καλά! μακάρι να έχουμε όλοι την ίδια κατάληξη και να σταματήσουν να ταλαιπωρούνται άνθρωποι από τέτοια πράγματα.. αλλά αυτό είναι μάλλον κάπως αδύνατο..
αυτο οντως ειναι αδυνατον :/:
οσο οι ανθρωποι χειρουργουνται αναμεταξυ τους, θα υπαρχουν παντα αποτυχιες...
ισως το 3000μΧ να εχει εξελιχθει η επιστημη τοσο πολυ, ωστε υπερ-ρομποτ κ ηλεκτρονικοι υπερ-εγκεφαλοι, να εχουν αντικαταστησει το ατελες ανθρωπινο χερακι... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mmmm11

Νεοφερμένος

Η mmmm11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Μπορεί να δημιουργηθει δυσμορφία έκεί που κόβεται το οστό (δε φταίει απαραίτητα ο ιατρός) . Το πως διαμορφώνεται το οστό και τι κάνει ο χειρουργός είναι τεχνικες που δεν πρέπει να σας ενδιαφέρει (οποιος ενδιαφέρεται πραγματικά να μάθει μπορεί να μάθει πολύ εύκολα).

. Επίσης πριν προβείτε σε μια χειρουργική επέμβαση πρέπει να ξέρετε ότι υπάρχουν κινδύνοι και πολλές φορές αυτοί είναι ανεξάρτητοι από την χειρουργική τεχνική ή την ικανότητα του ιατρού για αυτό πρέπει να υπάρχει follow up. Αν κάνετε ρινοπλαστική για ασήμαντο λόγο υπάρχουν πολλές πιθανότητες να το μετανιώσετε.

Επίσης το να κρίνετε (να δυσφημείτε) έναν ιατρό εδω δεν είναι καθόλου καλό (μπορέι μερικοί να το κάνετε με καλό σκοπό (μην την πατήσουν άλλοι ) αλλά δυστυχώς οι περισσοτεροιι κρίνετε την ικανότητα του ιατρού με βάση το αποτέλεσμα σας αν πιστεύετε ότι είστε ρηγμένοι υπάρχει και η δικαστική οδός. Δυστυχώς ή ευτυχώς δεν έχουμε γνώσεις να τους κρίνουμε. Οπότε καλό είναι μηνύματα οπως απατεώνας, δεν τιμά τον όρκο του ιπποκράτη και άλλα τέτοια να μην αναφέρονται γιατί χαλάνε την ποιότητα του forum.
θα ήθελα να σε ρωτήσω κάποια πράγματα.. αρχικά, γιατί λες ότι δεν πρέπει να μας ενδιαφέρει το πώς διαμορφώνεται το οστό ή το τι τεχνικές θα ακολουθήσει ο γιατρός? για αυτόν που ενδιαφέρεται να κάνει κάτι τόσο σοβαρό, δεν πρέπει να γνωρίζει? έχοντας διαβάσει τόσα πράγματα στο ίντερνετ δημιουργούνται πολλές απορίες στον ενδιαφερόμενο. το άγχος αυξάνεται υπερβολικά και αναζητάς όλο και περισσότερες απαντήσεις που θα σε κάνουν να πάρεις την σωστή απόφαση. Είναι δύσκολο, όσο κιαν το θες, να ρισκάρεις σε κάτι που έχει κίνδυνο την ψυχική και σωματική σου υγεία. είναι λογικό νομίζω να θες να γνωρίζεις τα πάντα. δε θα έπρεπε να είναι κατακριτέο αυτό. Επιπλέον, μιλάς για τους "ασήμαντους λόγους" που θα σε ωθήσουν στη ρινοπλαστική. Ωστόσο δεν μας αναφέρεις ποιοι είναι αυτοί οι λόγοι? πρέπει η μύτη να είναι πάρα πάρα πολύ άσχημη (μιας και μιλάμε για εμφάνιση) για να είναι σημαντικός ο λόγος για να μπει κανείς σε ένα χειρουργίο? για τη μαμά μου για παράδειγμα δεν αξίζει να μπεις στο χειρουργίο αν δεν εχεις πραγματικά ΠΟΛΥ άσχημη μύτη. ωστόσο δεν πιστεύω ότι όλοι όσοι κάνουν έχουν τις μεγαλύτερες μύτες στον κόσμο. αυτό εννοείς κι εσύ?
Τέλος, επειδή κατάλαβα ότι αναφέρεσαι σε κάτι που έγραψα εγώ όσον αφορά τους γιατρούς. (αν και δεν είπα τα παραπάνω είναι απαταιώνας κλπ, απλά να μπορούμε να μιλάμε ανοιχτά).
γενικότερα στο ίντερνετ υπάρχει η φήμη ότι σε πολλά φόρουμ έχουν παιχτεί σκηνικά με ανθρώπους που κάνουν διαφήμιση αρνητική ή θετική. Δεν γνωρίζω συγκεκριμένα άτομα, αλλά φαίνεται πολύ λογικό να ισχύει και σε κάποιες περιπτώσεις φαίνεται. Στα ξένα sites και forums οι άνθρωποι μιλάνε ανοιχτά και λένε τις απόψεις τους χωρίς να φοβούνται για τους γιατρούς. και όλα λαμβάνονται σοβαρά ή όχι από τον καθένα. Σε περιπτώσεις που έχουμε δει μεγάλα λάθη στην πλαστική, όπως μας έδειξε και μία κοπέλα πριν μερικές μέρες μια πραγματικά αποτυχημένη ρινοπλαστική, μέσα από φωτογραφίες και χειροπιαστό υλικό, δε βρίσκω το λόγο, ούτε που είναι το κακό στο να αναφέρει το όνομα του γιατρού. Γιατί αυτό θα μπορούσε να προσβάλλει το φόρουμ? ίσα ίσα, καθιστά πιο χρήσιμο και ενημερωτικό το φόρουμ. Όσο για τη δικαστική οδό που είπες είναι σίγουρα μια λύση μεν, αλλά τέτοιες υποθέσεις είναι πολύ δύσκολες, εκδικάζονται μετά από πολλά χρόνια και είναι από δύσκολο έως αδύνατον να βρεις το δίκιο σου, αν δεν υπάρχει και κάποιος άλλος γιατρός, μάρτυρας ή οτιδήποτε να ισχυριστεί επίσης εναντίον του γιατρού σου. και κάποιοι είναι και αρκετά χωμένοι σε αυτά για να πάθουν κακό από έναν ανικανοποίητο πελάτη. Και έπειτα αν κάποιος σου κάνει κακό, γιατί να αφήσεις να κάνει κακό και σε άλλους? τελοσπάντων, σίγουρα έχει θετικά το να μιλάμε ανοιχτά για τους γιατρούς, σίγουρα έχει και αρνητικά. πιστεύω είναι το καλύτερο αυτό που γίνεται, που μιλάμε με αρχικά ονομάτων ή συνεννοούμαστε με προσωπικά μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Δεν αναφερόμουνα μόνο σε σένα αυτό το κάνουν πολλοί.
Όσο αφορά την τεχνική και περί χειρουργείο δε θα μάθεις πολλά πράγματα από το forum και αν μάθεις μπορεί να είναι λάθος.
Όποιος θελει να μάθει τι γινεται στην ρινοπλαστική μπορεί να κοιτάξει στα βιντεο που κυκλοφορούνε στο διαδίκτυο (είναι καλύτερο από το να ρωτάει σε ένα forum μη ειδικών).

Σε κάθε χειρουργείο παίρνεις ένα οφελος και ένα κόστος αν το κόστος είναι μεγαλύτερο από το οφελος θεωρώ λάθος να παίρνει τα ρίσκο μια τέτοιας επέμβασης (πρέπει να ζυγίζουμε κάθε φορά αυτά τα 2 και να κρίνουμε αν όντως χρειαζομαστε μια τέτοια επέμβαση.

Σημαντικό λόγο θεωρώ τους λειτουργικούς και τους αισθητικούς (όσο αφορά άτομα που δουλεύουν πάνω στην εμφάνιση τους)



Θεωρώ λάθος να κρίνουμε μια δουλειά που δε μπορούμε εκ των πραγμάτων να την κρίνουμε

(είναι σαν τα ριάλιτι που πάει ο κάθε άσχετος και κρίνει)
. Δε μπορεί π.χ. κάποιος άσχετα αν έχει υποβληθεί ή οχι σε μια επέμβαση να κρίνει έναν ιατρό χωρίς να ξέρει ούτε καν τις βασικές αρχές χειρουργικής. Μπορεί κάποιος να πει ότι περίμενα να κάνει σε μένα καλύτερη δουλειά , ή περιμενα καλύτερο αποτέλεσμα αλλά οχι ότι είναι άσχετος χειρούργος ή δε τιμά τον όρκο του ιπποκράτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mmmm11

Νεοφερμένος

Η mmmm11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Δεν αναφερόμουνα μόνο σε σένα αυτό το κάνουν πολλοί.
Όσο αφορά την τεχνική και περί χειρουργείο δε θα μάθεις πολλά πράγματα από το forum και αν μάθεις μπορεί να είναι λάθος.
Σε κάθε χειρουργείο παίρνεις ένα οφελος και ένα κόστος αν το κόστος είναι μεγαλύτερο από το οφελος θεωρώ λάθος να παίρνει τα ρίσκο μια τέτοιας επέμβασης.

Σημαντικό λόγο θεωρώ τους λειτουργικούς και τους αισθητικούς (όσο αφορά άτομα που δουλεύουν πάνω στην εμφάνιση τους)

Θεωρώ λάθος να κρίνουμε μια δουλειά που δε μπορούμε να την κρίνουμε (είναι σαν τα ριάλιτι που πάει ο κάθε άσχετος και κρίνει).
έτσι είναι..
το κρίνεις πολύ πιο σκληρά βέβαια, γιατί δεν έχεις βρεθεί στη θέση του ενδιαφερόμενου και δεν λαμβάνεις υπόψην παράγοντες όπως κακή ψυχολογία του ενδιαφερόμενου, ανάγκη για γνώση, επιβεβαίωση ότι θα κάνει το σωστό, ότι είναι στο σωστό δρόμο, ανάγκη να ανακουφίσει το άγχος του..είναι λογικό όμως! σε ευχαριστούμε όπως και να έχει, από την πλευρά που τα λες συμφωνώ κι εγώ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Είχα πει προηγουμένως ότι εγώ θα προτιμούσα έναν επικοινωνειακό ιατρό ακόμα και αν μην ειναι αριστος χειρουργος. Ο λόγος είναι ότι θα κάνει συνολικά καλύτερο έργο και θα με βάλει σε μικρότερο κίνδυνο.

Ο χειρούργος οφειλει να ενημερώνει τον ασθενή για την διαδικασία της εγχείρησης τις επιπλοκές (δεν εννοώ τις εικονες πριν και μετά αλλων περιπτώσεων (αυτο μικρή σημασία έχει).

και τις πιιθανότητες επιτυχία καθώς και είναι υποχρεωμένες για εκτιμήσει των ασθενή μετεγχειρητικά και να υπάρχει ανάλογο follow up. Και ο ασθενής μετά από πλήρη ενημέρωση να κρίνει αν πρέπει ή οχι να κάνει την επέμβαση.
Οι περισσότεροι εδώ :( επιλέγουν χειρουργούς με όνομα και είναι παθητικοί στον ασθενή που δε μιλάνε και είναι λογικό οι ασθενείς να είναι αγχωμένοι. (απορώ πως εμπιστεύεστε τέτοιους άνθρωπους).....

Γενιούνται απορίες όπως είναι φυσικό που εξαιτιάς της συμπεριφοράς του ιατρού δε μπορούν να λάβουν απάντηση από αυτόν και ζητουνται πληροφορίες στα forum που μπαίνουν άνθρωποι κατά βάση μη ειδικοί κσι πολλές φορές λένε πράγματα που δεν ισχύουν.

Σε αυτή την περίπτωση δε φταίνε οι ιατροί αλλά αυτοί που τους επιλέγουν.

Αυτό δε συμβαίνει μόνο στην ρινοπλαστική αλλά και σε άλλες επεμβάσεις (οπως τις επεμβάσεις laser για μυωπία) πολλοί κάνουν αυτή την επέμβαση αλλά λίγοι ξέρουν τι πρέπει να προσέχουν στο μέλλον και τι κινδύνοι υπάρχουν με αποτέλεσμα να βρίσκονται σε μελλοντικό κίνδυνο ανάπτυξης επιπλοκής. που αν ήταν σωστά ενημερώνοι ο κίνδυνος αυτό θα ηταν πολύ μικρότερος.

ακόμα και σε παθολογικές ειδικότητες. Βλέπω πάρα πολλοί να πηγαίνουν σε ιατρούς (παιδιατρους) του ΙΚΑ ή νοσοκομειακούς για να κάνουν εμβόλια στα παιδιά τους. Οι ιατροί αυτοί εξαιτίας του φόρτου εργασίας το μόνο που κάνουν είναι να εξετάζουν να κάνουν εμβόλια και να μην έχουν καμία άλλη επικοινωνεία με τον ασθενή και τον γονέα.
Σε τέτοιες περιπτώσεις θεωρώ καλύτερο να πηγαίνει κάποιος σε ιδιώτη παιδιατρο (ακόμα και αν μην εχει ασφάλεια και πληρώνεις επίσκεψη) έχεις έναν ιατρό που γνωρίζει πλήρως το ιστορικό και σε κρίσημες περιόδους (που μακάρι να μην έχει κανένας) μπορέι να βοηθήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Marilyn!

Νεοφερμένος

Η Marilyn! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Σε κανένα απο τους δυο , τα αρχικά του είναι το μικρό Β και το επίθετο Μ.

Στην δική μου περίπτωση Brigitte-Bardot είχα μετα απο προτροπή του γιατρού δικό μου άτομο μέσα στο χειρουργείο το οποίο και παρακολούθησε ζωντανά. Το χειρουργείο κράτησε σχεδόν 3 ώρες γιατι δεν ικανοποιούσε το αποτέλεσμα τον γιατρό. Ο γιατρός χειρουργησε με μοναδικό βοηθό την νοσηλεύτρια του που έχει και στο ιατρείο . Γενικά έμεινα πολυ ευχαριστημένη γιατι όπως ανέφερα και εχθές δεν πήγα με κάποια φωτογραφία και ζήτησα να μου φτιάξει ίδια την μύτη , αλλα ζήτησα μια βελτιωμένη εκδοχή της δικής μου μυτης και αυτής που θα ταιριάζει στην κατανομή του προσώπου μου. Έχει σημασία σε ποιον γιατρο θα πέσεις και πόσο καλός είναι σε αυτο που κάνει , αν το κάνει απο μεράκι και έχει πάθος γι αυτο. Όταν μας πρότεινε πριν το χειρουργείο να μπει μέσα και να το παρακολουθήσει ο δικός μου άνθρωπος εκεί βεβαιώθηκα για το πόσο σίγουρος ήταν αυτός ο γιατρός για τις ικανότητες του , έχει αρχιτεκτονική ακρίβεια η τεχνική του!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mmmm11

Νεοφερμένος

Η mmmm11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Marylin Αθήνα να υποθέσω κι εσύ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marilyn!

Νεοφερμένος

Η Marilyn! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Ναι Αθήνα

απο τα συμφραζομενα ναι, μαλλον εναν απο τους 2 εννοει.....πες μας marilyn!! :P

παντως ρε παιδια εμενα ετσι κ δε με χειρουργησε ο ΒΠ, αλλα κανενας μαθητης του, τι να πω..θα ηθελα πολυ να μαθαινα ποιος ηταν αυτος ο ανθρωπος! θα ηθελα πολυ να τον βρω, να τον ευχαριστησω!!

...η μαλλον, θα πηγαινα κ απλα θα του φιλουσα τα χερια. θα καταλαβαινε!! αχαχαχαχχαα!!! :hehe::hehe::hehe:

Ο ΒΠ θεωρείται πολυ καλός ωρλ, ο ΑΣ είναι τραγικό μαχαίρι και δυστυχώς έχει χειρουργησειμια φίλη μου με όχι καλο αποτέλεσμα . Αυτή με σύστησε στον ΒΜ ο οποίος διορθώνει τα λάθη όλων !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top