Δημοψήφισμα 05-07-2015 στην Ελλάδα

Συμφωνείτε με την αποδοχή των προτάσεων των θεσμών;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 129)
  • Ναι

    Ψήφοι: 50 38.8%
  • Όχι

    Ψήφοι: 79 61.2%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

xzc213

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xzc213 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Κουρεμα χρεους ειναι πιθανον να γινει αν δειξεις οτι κανεις βαθιες και σταθερες μεταρρυθμισεις, υπαρχουν ενδειξεις προς την κατευθυνση της αναπτυξης και παραχωρησεις καποιες εκμεταλλευσεις στους ξενους. Στην αμφισβητιση νομιμοτητας του χρεους μην πονταρεις και τοσο. Ξερεις τι χρωστανε οι Γερμανοι στον κοσμο, αλλα και στην Ελλαδα (κατοχικο δανειο, πολεμικες αποζημειωσεις) και κανουν τον κουφο; Δυστυχως ειναι σε θεση ισχυος αυτη τη στιγμη ενω η Ελλαδα γονυπετης.
Η κυβερνηση εθνικης ενοτητας δεν απαιτει εκλογες γιατι δεν εχουν περασει εξι μηνες απο τις προηγουμενες. Μπορει ο Παυλοπουλος να αναθεσει σχηματισμο κυβερνησης και χωρις εκλογες, αν το αποφασισει ή υπαρχει ζητηση απο τα περισσοτερα κομματα. Σε τετοια περιπτωση μπορει η αριστερη πλατφορμα του Συριζα να διασπαστει.

Εδω και τοσα ποστ κανουμε τους ιδιους κυκλους. Που ειναι αυτες οι μεταρρυθμισεις, οταν ολα οσα εχουν προτεινει δεν οδηγουν στην αναπτυξη και αυτο το επιβεβαιωνουν απαντες, μεσα κι εξω. Και ναι, δεν ειμαστε σε θεση να κανουμε τετοιες διεκδικησεις για το χρεος, αλλα θα ειμαστε αν σχηματιστει κυβερνηση "εθνικης ενοτητας" με αυτους οι οποιοι δημιουργησαν αυτην την κατασταση? Σουρεαλισμος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

libre

Δραστήριο μέλος

Ο libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 694 μηνύματα.
χαχα. αυτοι μεσα αλληλομαχαιρωνονται. εξω;
Δειχνει περισσοτερη credibility (απο πλευρας εικονας) προς τα εξω. Υποτιθεται θα πανε με κοινη γραμμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Και ναι, δεν ειμαστε σε θεση να κανουμε τετοιες διεκδικησεις για το χρεος, αλλα θα ειμαστε αν σχηματιστει κυβερνηση "εθνικης ενοτητας" με αυτους οι οποιοι δημιουργησαν αυτην την κατασταση? Σουρεαλισμος.
η διαγραφή χρέους δεν είναι κάτι τόσο δύσκολο να γίνει, εγινε και το 12 με το psi. αυτοί θέλουν να πάρουν τα χρήματα τους πίσω,η έστω το μεγαλύτερο μέρος.
αν διαπιστωθεί που ήδη έχει γίνει απο το δντ, οτι το χρέος δεν είναι βιώσιμο τότε θα διαγράψουν ένα μέρος.
δεν τους συμφαίρει ούτε αυτούς να γίνουμε ζιμπάμπουε
απλα στον τσίπρα και βαρουφάκη δεν θα το κανουν ποτέ αυτο το χατίρι.. δεν θέλουν ούτε να τον βλέπουν.

μια σοβαρή κυβέρνηση εθνικης σωτηρίας θα είναι πιο εύκολο να διαπραγματευτεί την διαγραφή σε περίπτωση που βγεί το ναι μεθαύριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

xzc213

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xzc213 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
απλα στον τσίπρα και βαρουφάκη δεν θα το κανουν ποτέ αυτο το χατίρι.. δεν θέλουν ούτε να τον βλέπουν.

μια σοβαρή κυβέρνηση εθνικης σωτηρίας θα είναι πιο εύκολο να διαπραγματευτεί την διαγραφή σε περίπτωση που βγεί το ναι μεθαύριο

Με ποιον, λεβεντη/ανταρσυα/κομμα κυνηγων?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

libre

Δραστήριο μέλος

Ο libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 694 μηνύματα.
Εδω και τοσα ποστ κανουμε τους ιδιους κυκλους. Που ειναι αυτες οι μεταρρυθμισεις, οταν ολα οσα εχουν προτεινει δεν οδηγουν στην αναπτυξη και αυτο το επιβεβαιωνουν απαντες, μεσα κι εξω.
Οι θεσμοι θελουν σταθεροποιηση μιας καταστασης με αναπτυξιακη πορεια σε δευτερη φαση. Δεν θα ειχαν αναγκη να προτεινουν συγκεκριμμενα μετρα αν δεν ειμασταν τοσο αχρηστοι. Δεν θα ασχολουνταν με λεπτομερεις, αμα εβγαιναν τα νουμερα. Απο τη στιγμη που επενεβησαν με συγκεκριμμενο τροπο, προτεινουν αυτα που θα εκαναν και στις χωρες τους κι εκει θα λειτουργουσαν. Δεν ξερουν ομως με τι λαο εχουν να κανουν. Πρωτον η κρατικη μηχανη αδυνατει να λειτουργησει πχ να εισπραξει φορους, δευτερον δεν υπαρχει θεληση να χτυπηθουν τα διαπλεκομενα και πεφτει το βαρος της λιτοτητας στους αδυνατους και τριτον δεν εχει αλλαξει τιποτα στην κυβερνητικη νοοτροπια (και ο Συριζα με καργα πασοκους συνεχιζει το ιδιο πελατεικο συστημα). Δεν φταινε τα μετρα, αλλα η αδικη εφαρμογη τους. Οι Ιαπανοι και οι Ιρλανδοι βρισκονται σε καλη πορεια, εμεις υποφερουμε απο τα κακα της φυλης μας. Πως θες να σε βοηθησουν οι ξενοι, αμα εισαι ντιπ για ντιπ αναξιοπιστος;

Και ναι, δεν ειμαστε σε θεση να κανουμε τετοιες διεκδικησεις για το χρεος, αλλα θα ειμαστε αν σχηματιστει κυβερνηση "εθνικης ενοτητας" με αυτους οι οποιοι δημιουργησαν αυτην την κατασταση? Σουρεαλισμος.
Το μεριδιο ευθυνης των πολιτικων σε αυτην την κατασταση ειναι μικρο σε σχεση με το μεριδιο του λαου. Οι πολιτικοι ενεργουν αναλογα με το λαο που εχουν. Και ναι αυτους ψηφισες και αυτοι θα σε εκπροσωπησουν, δεν γινεται αλλιως.
Κι οπως ειπε και ο jack πιο πανω, αν θελεις εντιμους πολιτικους θα τους ψαξεις στα ψηφοδελτια των μικρων κομματων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
οι φασίστες άλλωστε υπέρ του όχι δεν είναι?:P

Λέγεται πως, όταν η ιστορία επαναλαμβάνεται, γεννάει φάρσες! Το 1940, οι Έλληνες Αριστεροί προσέτρεξαν και στήριξαν το ΟΧΙ που είπε ο Μεταξάς, εξ ονόματος του ελληνικού λαού. Σήμερα συμβαίνει πράγματι, το αντίστροφο. Τι να κάνουμε; Ακόμη στην Ελλάδα, το μόνο που μπορεί να μας ενώνει είναι η Πατρίδα. Το συγκεκριμένο δημοψήφισμα, πολύ φοβάμαι, στα μάτια του μελλοντικού ιστορικού θα αποκαλύπτει το συμπέρασμα:" Η διαφορά μεταξύ 1940 και 2015 εντοπίζεται στο ποσοστό των προσκυνημένων ...". Και να σκεφτεί κανείς, ότι πριν από 20 χρόνια μόλις, η ρήση της κυρίας Πατουλίδου , "Για την Ελλάδα , ρε γαμώτο!", φάνηκε να μας χαροποιεί μυριάκις περισσότερο, από το αν πέρναμε όλα τα χρυσά μετάλεια εκείνων των αγώνων!
Φαινεται πως ο ευρωλιγουρισμός είναι ισχυρότερο πάθος, απ' τον πατριωτισμό, τη σήμερον ημέρα....:(:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Δραματική προειδοποίηση – Μόνο 800 εκατ έμειναν στις τράπεζες μετά bail in – Για να λειτουργήσουν «κλειστές» θέλουν 8 δισ ELA
...https://bankingnews.gr/τραπεζικά-νέα...ειτουργήσουν-«κλειστές»-θέλουν-8-δισ-ela.html

:redface:..Νομίζω, ότι αυτοπεριζώνεται κανείς με το "σύνδρομο του Εφιάλτη", όταν αναμεταδίδει και ενδίδει σε τέτοιου είδους φήμες, για την πατρίδα του και τους σημερινούς ντε φάκτο και ντε γιούρε εχθρούς της!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
νωευς σε σέβομαι και σε εκτιμώ
αλλα δεν ειναι φήμες.. ειναι η πραγματικότητα
ας μην εθελοτυφλούμε
https://www.newsbeast.gr/politiki/di...-apo-ti-deftera-ke-epita-exartate-apo-tin-ekt
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

libre

Δραστήριο μέλος

Ο libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 694 μηνύματα.
:redface:..Νομίζω, ότι αυτοπεριζώνεται κανείς με το "σύνδρομο του Εφιάλτη", όταν αναμεταδίδει και ενδίδει σε τέτοιου είδους φήμες, για την πατρίδα του και τους σημερινούς ντε φάκτο και ντε γιούρε εχθρούς της!
Καλυτερα να τις παρουν στα σοβαρα ολοι αυτου του ειδους τις «φημες», γιατι μαλλον δεν απεχουν και πολυ απο την πραγματικοτητα. Οπως και να εχει, απο ενα σημειο και μετα η κατρακυλα ακολουθει γεωμετρικη προοδο κι οχι κανονικη.
Επισης ακουσαμε και το «ντε γιουρε εχθροι της Ελλαδας»... έλεος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
παραδοχη τσακαλώτου!
Πήγαμε σε δημοψήφισμα γιατί θα έπεφτε η κυβέρνηση

Η κυβέρνηση κατέφυγε στο δημοψήφισμα γιατί δε μπορούσε να περάσει τη συμφωνία από τη Βουλή. "Θα την καταψήφιζαν οι βουλευτές μας", είπε στο CNN ο Ε. Τσακαλώτος.
https://www.thetoc.gr/politiki/article/pigame-se-dimopsifisma-giati-tha-epefte-i-kubernisi


για να σώσουν το κόμμα τους έριξαν την χώρα και δίχασαν την κοινωνία..
μικροι και λίγοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xzc213

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xzc213 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Το λαθος του συριζα ηταν πως δεν ξεκαθαρισε την κατασταση στον λαο και εκανε δημοψηφισμα σε λαθος χρονο με λαθος ερωτημα. Η συμφωνια καλος δεν ηρθε για να ψηφιστει εφοσον ηταν αντιθετη με τις προεκλογικες δεσμευσεις του κομματος. Δεν μπορουσε να την φερει και να πει "αυτο ηταν το καλυτερο που μπορουσα να κανω". Επρεπε να παει ειτε σε δημοψηφισμα, ειτε σε εκλογες. Απλα το κανε με λαθος τροπο. Σε ολα τα ποστ τονιζεις πως "εριξαν τη χωρα για το κομμα", αλλα δεν βλεπω να σε απασχολει το οτι οι εταιροι ηθελαν να ριξουν την κυβερνηση απ την πρωτη μερα για να βαλουν τους δικους τους υπαλληλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
Από το άγχος του έβγαλε "γιαλαμά" :P

γιαλαμάς ο (ουσιαστικό) [ ΕΤΥΜΟΛΟΓΙΑ :‹ τουρκ. yalama] οίδημα ή σπυρί που εμφανίζεται στην περιοχή γύρω από τα χείλη ή πάνω στα χείλη, μετά απο αρκετό άγχος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Για να υπάρξει χρηματοδότηση έκτακτη απο τον ELA, οφείλει η χώρα να είναι σε πρόγραμμα, έτσι κατάλαβα.
Σε τί πρόγραμμα; Συνεχούς μνημονίου; Αν βγαίναμε από το μνημόνιο, όπως πχ η Πορτογαλία, θα έπαυε να στέλνει χρήματα ο ELA;

Έχω μπερδευτεί :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Διαβάζω μέρες τώρα τα όσα γράφονται εδώ. Θέση δεν έχω πάρει, ούτε έχω γράψει την δική μου κρίση και γνώμη. Για να είμαι ειλικρινής, πολλά θα ήθελα να πω αυτή τη στιγμή. Δε νομίζω όμως ότι το να μακρηγορήσω ιδιαίτερα, θα έχει κάποιο όφελος.

Πολλά με προβληματίζουν και εμένα. Και πολλά με φοβίζουν. Γιατί να μη το πω άλλωστε;; Δεν είναι μαγκιά να δηλώνεις -θεωρητικά- ατρόμητος και άκαμπτος. Βρισκόμαστε σαν χώρα, σαν έθνος, σαν κράτος, σαν λαός, και σαν άνθρωποι (ατομικά και συλλογικά) σε μία πολύ κρίσιμη καμπή. Της ιστορίας;; Δε ξέρω. Αλλά πολλά διακυβεύονται. Και τα περισσότερα δεν τα γνωρίζουμε και ούτε θα τα μάθουμε. Τα συμφέροντα καλά κρατούν, όπως πάντα άλλωστε, σε κάθε πλευρά.

Δε θα μπω στη διαδικασία να πω τα "pros and cons", ενός πιθανού ΝΑΙ, ενός πιθανού ΟΧΙ. Άλλωστε, λίγο πολύ, ειπώθηκαν παραπάνω. Αλλού θέλω να σταθώ. Σε κάτι που θεωρώ πως πολύ παρακάμπτουμε μπροστά στη ''διαμάχη'' του δημοψηφίσματος. Στον εθνικό διχασμό. Δε με φοβίζει τόσο ως Ελληνίδα και ως άνθρωπο τίποτα περισσότερο, από αυτό που βλέπω τις τελευταίες μέρες στα μάτια των συνανθρώπων μου, στα λόγια τους, στις πράξεις τους και τη συμπεριφορά τους. Δε ξέρω αν είμαστε όντως ανώριμος ως λαός, αν είμαστε στυγνοί ωφελιμιστές κοιτάζοντας μόνο το δικό μας κώλο, (θα φανεί αυτό ακόμη περισσότερο στην πορεία), αν έχουμε τελικά συνείδηση και αν η αντίληψή μας λειτουργεί ικανοποιητικά. Αυτό που βλέπω εγώ και με φοβίζει, είναι η Αντιπαλότητα που γεννήθηκε (ή αν υπήρχε, γιγαντώθηκε) ο Διχασμός, το Μίσος, ο Θυμός και η Εκδικητικότητα. Και όλα αυτά, προσανατολισμένα και κατευθυνόμενα προς το κάθε διπλανό μας. Αυτό με φοβίζει. Ούτε τα βρωμοκάναλα, ούτε η κινδυνολογία, ούτε η προπαγάνδα. Με φοβίζει όμως η εθνική Διαίρεση, που πολλοί την περνάνε στο "ντούκου". Ξαφνικά, γινόμαστε ακόμη περισσότερο μονάδες και χάνουμε την έννοια του συνόλου. Αν κάτι είναι αυτό που τρομάζει και έχει τεράστιο αντίκτυπο και θα φανεί, είναι η διχόνοια που καλλιεργείται. Ξαφνικά, χωριζόμαστε. Και δεν υπάρχει τίποτα πιο αποδυναμωμένο από ένα διασπασμένο σύνολο, ένα διχασμένο έθνος. "Είσαι του ΝΑΙ, και είμαι του ΟΧΙ. Είσαι του ΟΧΙ και είμαι του ΝΑΙ. Είμαι συνειδητοποιημένος και ξέρω τι ψηφίζω/υποστηρίζω και είσαι μαλάκας ανιστόριτος, βολεμένος ή επιθυμείς τη καταστροφή της χώρας κλπ κλπ κλπ"

Όσο διασπαζόμαστε, τόσο πιο ευάλωτοι γινόμαστε. Και εγώ αυτό φοβάμαι. Δε φοβάμαι άμεσα, ούτε το ευρώ, ούτε τη δραχμή, ούτε την κυβέρνηση, ούτε τους Ευρωπαίους "εταίρους" μας. Τον ίδιο μας τον εαυτό φοβάμαι. Φοβάμαι, ότι δεν μπορούμε να διατηρήσουμε την ψυχραιμία και λογική μας, ώστε να μείνουμε ενωμένοι. Ως λαός, ως έθνος, ως κράτος, ως σύνολο, ως άνθρωποι με κοινές αξίες.

Ο Διχασμός που επιχειρείται με τρομάζει. Ένα ξέρω: "Χτίζει σπίτια η ομόνοια, τα γκρεμίζει η διχόνοια" και "Η ισχύς εν τη ενώσει".

''Από ομονοίης τα μεγάλα έργα." (Δημόκριτος)


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andante

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Andante αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 222 μηνύματα.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Stavri_ εγώ πάλι έχω προσέξει ιδιαίτερα μεγάλη ψυχραιμία από τον κόσμο. Δεν έχω πετύχει ούτε μια μεγάλη διαμάχη. Προφανώς και θα χωριζόμαστε στο ΝΑΙ και το ΟΧΙ, αλλά ευτυχώς δεν έχω δει να ξεφεύγει η κατάσταση σε κάτι πέρα από συζήτηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Έχει άγχος επειδή η φυλακή πλησιάζει

Σορρυ κιολας, δεν είμαι φανμποι του Τσίπρα, αλλά υπάρχουν τόσοι και τόσοι εθνικοί προδότες (ΓΑΠ, Παπακωνσταντίνου, Σαμαράς και ΠΟΛΛΟΙ αλλοι) και αναφέρεις τον Τσίπρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top