Ψεύτικα νύχια

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
κοριτσάκι ως επαγγελματιας του είδους που είμαι σου συνιστώ ακρυλικό χτιστό γιατί είναι γερό..πολύ δυνατό ανθεκτικό...
βέβαια θα ήταν καλύτερα να μάκραινες τα ΄δικά σου και να έκανες διάφορες τεχνικές σε αυτά αλλά αν δεν είναι εφικτό..τότε η παραπάνω λύση είναι η ιδανικότερη για μένα!!! καλησπέρα σου!!!!

Παντως εχω δει αποτελεσμα με ακρυλικο και με τζελ και προτιμω το δευτερο...δε φαινεται καθολου οτι ειναι ψευτικα ειδικα εαν εχει κανει πολυ καλη δουλεια η επαγγελματιας...Ενω με το ακρυλικο φαινεται πολυ χονδρο το νυχι απο οπου και να το κοιταξεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stellinula

Νεοφερμένος

Η Stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται Nail artist. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Παντως εχω δει αποτελεσμα με ακρυλικο και με τζελ και προτιμω το δευτερο...δε φαινεται καθολου οτι ειναι ψευτικα ειδικα εαν εχει κανει πολυ καλη δουλεια η επαγγελματιας...Ενω με το ακρυλικο φαινεται πολυ χονδρο το νυχι απο οπου και να το κοιταξεις...

well...check this out!!!

https://livingfragrance.files.wordpress.com/2007/06/my-first-set-of-acrylic-nails-004.jpg (acrylic)

https://www.salongeek.com/attachment...how-am-i-getting-lastscanbrisa-side-march.jpg (gel)

οπως θα δεις δεν υπάρχει διαφορά....αποτέλεσμα......παίζει ρόλο αυτή που σου κάνει την δουλείά...αν δηλαδή σοθ βάλει 500 κιλά ακρυλικό λογικό είναι να γίνει τούβλο.....και επίσης δεν ξέρω αν χρησιμοποιούν όλεσ το dual system acrylic που χρησιμοποιώ πλέον εγώ!!! :-)...anyway...ο καθένας ότι τον βολέψει κάνει κουκλίτσα :-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Χμμ...καλα τα αποτελεσματα ..μαλλον εχει να κανει με αυτον που το κανει,στο κατα ποσο καλος ειναι....
Εγω παντως απο περιεργεια και μονο εχω δοκιμασει μια φορα και εχω κανει τζελ, οπου κανεις δεν καταλαβαινε τη διαφορα απο τα φυσικα μου..(μιας και εχω αρκετα ανθεντικα νυχια και παντα κανω απλα μανικιουρ)..
Και καποια στιγμη ειδα τα νυχια μιας κοπελας και ηταν οπως ειπες "τουβλα", η οποια ειχε κανει ακρυλικο...Γι αυτο και δεν εχω και τις καλυτερες εντυπωσεις..αλλα μαλλον θα συμφωνησω μαζι σου οτι ειναι θεμα επαγγελματια...δεν εχω λογο να σε αμφισβητησω...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Magica

Νεοφερμένος

Η Magica αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλημερα κοριτσια, ειμαι κ εγω μανικιουριστ :), νεα στο επαγγελμα κ υποστιρηζω Τζελ γιατι ειναι πιο αληθαφανη το αποτελεσμα. Εγω χρησιμοποιω τα προϊοντα Le chat για το χτυσιμο κ ειμαι πολυ ευχαριστημενη, ειναι σαν να βαφεις με μανο τα νυχια σου με αποτελεσμα να αποφευγεις το περιττο υλικο κ δεν μοιαζει με σαντουιτς το νυχι.
Μηπως γνωριζει καμια σας ενημερωμενα site για αγορα προϊοντων;; Επισης αν ξερετε που μπορω να βρω σε οικονομικη τιμη εκτυπωτη για σχεδια στα νυχια :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stellinula

Νεοφερμένος

Η Stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται Nail artist. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
αν θες να με πιστέψεις έχω βολευτεί με την peggy sage στα μανό (είναι φτηνά και καλά)...ΑΛΛΑ όλα τα υπόλοιπα των προϊόντων μου είναι MAGNETIC.... είμαι υπερευχαριστημένη αν και πολύ ακριβή εταιρία...... δεν την αλλάζω....site για αγορά προϊόντων ξέρω κάποια γερμανικά είναι και φτηνά... αλλά αν θες να με πιστέψεις επειδή έχω κάνει μεγάλη διατριβή στο θέμα ... είναι ναι μεν φθηνά αλλά δεν είναι καλά τα τα προϊόντα τους!!! φιλάκια πολλά καλή μου!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Magica

Νεοφερμένος

Η Magica αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Σε πιστευω κ θα τα δοκιμασω :) ! ! ! Υπαρχει καποιο site για τα προϊοντα MAGNETIC??
Για τον εκτυπωτη μηπως γνωριζεις κατι;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΣΩΣΩ

Νεοφερμένος

Η ΣΩΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
βάζω 3 χρονιά ακριλικά δεν είχα καθόλου μάκρος πριν τώρα δεν σπάνε μένει το σχέδιο 1μηνα και είναι πάντα προσεγμένα τελικά νιώθω χωρίς δάχτυλά όταν δεν τα έχω. το κλειδί είναι η τεχνική που έχει η κάθε κοπέλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lacky

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tουλίπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Δεν μάρεσουν καθόλου, δεν εχω φορέσει ποτέ και ούτε θέλω ακόμα!
Προτιμώ τα δικά μου, και μάλιστα οχι και πολυ μακριά!!
Τα άλλα κάνουν μπάμ οτι έιναι ψεύτικα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

softkings

Νεοφερμένος

Η softkings αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
γεια σας κοριτσια!εγω εκανα χτιστα ακρυλικα σε μια κοπελα αλλα λογω χρηματων σταματησα..ειχα μαθει πως τα κανει (λογικο τα εκανα για 3 χρονια)μαζεψα λεφτα και εχω αγορασει τα υλικα και τα φτιαχνω μονη μου και το αποτελεσμα να σας πω την αληθεια μου αρεσει πολυ !!!! πλεον εχω αγορασει οτι θα ειχε και μια επαγγελματιας!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blondie

Νεοφερμένος

Η blondie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Σας έχω νέα.. βρήκα γυαλιστικό μανώ για φινίρισμα που κάνει τα νύχια να εχουν την ανθεκτικότητα που έχουν τα ψεύτικα (δηλ να μη ξεφτίζει το μανώ ακόμα και μια εβδομάδα μετά) και να γυαλίζουν χωρίς να πρέπει να περάσετε δεύτερο χέρι ποτέ! Βέβαια είναι ολίγον τσιμπημένο (η μαμά μου είπε πως κάνει κοντά 20 ευρώ), αλλά για μένα αξίζει τα λεφτά του και με το παραπάνω, αφού είχα βαμμένα τα νύχια μου όλη την περασμένη εβδομάδα και δεν έφυγε τπτ, παρόλο που είναι και μακριά! Λέγεται Sally Hansen Mega Shine και είναι σε ένα ασημένιο μπουκαλάκι με μαύρο καπάκι! :D

Βρε κορίτσια πήγα προχθές στα χόντος και ρώτησα γι΄αυτό το μανό αλλά μου είπαν ότι δεν έχουν αυτή τη μάρκα. Μήπως το έχει πάρει καμιά από εσάς ή ξέρετε κάποιο άλλο που να κάνει την ίδια δουλειά γιατί έχω βαρεθεί να βάφω τα νύχια μου 2-3 φορές την εβδομάδα?
kajira, αν σου είναι εύκολο μήπως μπορείς να ρωτήσεις τη μαμά σου αν συνεχίζει να το πέρνει ακόμα και από πού?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rina45

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η rina45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
ποπο σπαστικο!ολο ξεβάφουν και παλι απτην αρχη!και δεν λεει να τα αφησεις και αβαφα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Tο έχουν διακόψει, αλλά παρόμοια δουλειά κάνει κι ένα άλλο ίδιας μάρκας (sally hansen δηλαδή) που είναι σε πράσινο διάφανο μπουκαλάκι ή ένα σε χρυσό. Το πράσινο είναι βασικά σκληρυντικό, αλλά αν το βάλεις αποπάνω στα κρατάει. Το χρυσό είναι γυαλιστικό αν δεν απατώμαι. Γενικά όλα τα διάφανα αυτής της εταιρείας απ' ό,τι έχω καταλάβει κάνουν δουλειά! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blondie

Νεοφερμένος

Η blondie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Θα πάω να ξαναρωτήσω στα χόντος μήπως και το βρω αν και δεν το πολυπιστεύω γιατί μια πωλήτρια που ρώτησα μου είπε ότι δεν έχουν τη συγκεκριμένη μάρκα. Ελπίζω αυτή τη φορά να σταθώ πιο τυχερή και να ρωτήσω κάποια πωλήτρια που ξέρει.
Ευχαριστώ πολύ kajira!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Τα καινουργια μου τελεια νυχια που μου εφτιαξε μια φιλη :inlove:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Abiogenesis

Νεοφερμένος

Η Abiogenesis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Καλησπέρες παντού!! Έχω λίγο καιρό που σκέφτομαι να κάνω νύχια. Θέλω κοφτερές νυχάρες, όχι πολύ μακριές αλλά θέλω να ναι λεπίδες.. τα νυχια μου από μόνα τους όταν φτάνουν να είναι λίγο μακριούτσικα γίνονται αδύναμα και σπάνε. Μήπως μπορείτε να προτείνετε κανένα μαγαζί στην Αθήνα για να τα φτιάξω; Και επίσης τι ζητάμε; Γιατί δεν έχω ιδέα πως πάνε αυτά..
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια. Έχει γράψει 1,609 μηνύματα.
Καλησπέρες παντού!! Έχω λίγο καιρό που σκέφτομαι να κάνω νύχια. Θέλω κοφτερές νυχάρες, όχι πολύ μακριές αλλά θέλω να ναι λεπίδες.. τα νυχια μου από μόνα τους όταν φτάνουν να είναι λίγο μακριούτσικα γίνονται αδύναμα και σπάνε. Μήπως μπορείτε να προτείνετε κανένα μαγαζί στην Αθήνα για να τα φτιάξω; Και επίσης τι ζητάμε; Γιατί δεν έχω ιδέα πως πάνε αυτά..
Σου αρέσει το στιλέτο από ο,τι καταλαβαίνω, με μύτη. Γενικά το στιλετο νυχι τραβάει μάκρος πολύ. κ
Κοντά καλύτερα πας σε τετράγωνο ή οβάλ.
Μπορείς να κάνεις τζελ με συντήρηση που στην ουσία θα σου χτίσει το νυχι και θα στο ανανεώνει κάθε μήνα με καινούριο υλικό και χτισιμο και με ο,τι σχέδιο και χρώμα εννοείται θέλεις κάθε φορά, αλλιώς η επόμενη επιλογή είναι το ενισχυμένο ημιμονιμο που είναι ένα πιο χαλαρό του τζελ, και αυτό 3 εβδομάδες κρατάει.
Αν θες να τα φτιάχνεις συχνά καλύτερα πάνε σε τζελ, προστατεύει καλύτερα υπ νυχι.

Για Αθήνα δυστυχώς δεν ξέρω να σε βοηθήσω που να πας
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,319 μηνύματα.
Στο στέκι υπάρχει πάντα για όλους και για όλες μια γωνιά. Ακόμα και για τις σλατίνες...
 

Abiogenesis

Νεοφερμένος

Η Abiogenesis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών. Έχει γράψει 79 μηνύματα.

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια. Έχει γράψει 1,609 μηνύματα.
Στο στέκι υπάρχει πάντα για όλους και για όλες μια γωνιά. Ακόμα και για τις σλατίνες...
Είναι ωραίο μια κοπέλα να φτιάχνει τα νυχια της αν θέλει.

Εμένα δεν μου αρέσουν τα μεγάλα νύχια, τα θεωρώ ανθυγιεινά και μη λειτουργικά αλλά περί ορέξεως κολοκυθόπιτα. Ένα σχεδιακι ή ένα χρωματακι μας αλλάζει τη διάθεση που και που :)
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Αυτά τα τζελ που λέτε και τα ημιμόνιμα, πόσο υγιεινά είναι για τα νύχια; Έχω διαβάσει ότι πρέπει μια μέρα τη βδομάδα να μένει το νύχι χωρίς βερνίκι. Όταν βάζεις αυτό για 3 βδομάδες, το νύχι ποτέ δε μένει ανοιχτό να πάρει τον αέρα του...
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top