[Symbian] Ram

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ξέρει να μου πει κάνεις πως δουλεύει η RAM στο symbian 9.1 (3rd έκδοση); ... Παρατηρώ ότι κάποιες φόρες δεν μου ανοιγεί ένα πρόγραμμα ή άρχειο όμως μετά από restart το ανοιγεί κανονικά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

songless_bird

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο songless_bird αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 345 μηνύματα.
Μηπως ξεχνας ανοιχτες τις εφαρμογες και δεν εχεις αρκετη μνημη?...Ξερεις αν πατας το κοκκινο ακουστικο η εφαρμογη δεν κανει exit αλλα ελαχιστοποιηση με αποτελεσμα να πιανει μνηνη και να τρεχει απο πισω. Ελπιζω να ξερεις οτι αν κρατησεις πατημενο το κουμπι του menu βλεπεις ποιες εφαρμογες τρεχουν και μπορεις να τις κλεισεις με το "C".

Με καποιες εφαρμογες μπορεις να κανεις και συμπιεση μνημης. Νομιζω με το FEexplorer εχεις τετοια επιλογη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Οχι οχι ... δεν εχω καμια εφαρμογη ανοιχτη ... φροντιζω να της κλεινω απο το task manager ... Παρολο που δεν εχω καμια εφαρμογη ανοιχτη καποιες φορες δεν μου ανοιγει καποιες εφαρμογες και ενω αν κανω restart μια χαρα μου τις ανοιγει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Εxposed σαν πρωτη φαση στο μυαλο μου ερχονται τα εξης:
H στο κινητο εχεις βαλει καποιο προγραμμα το οποιο με το που αρχισεις να το τρεχεις τρωει πολυ μνημη, οποτε και κλεινοντας το αυτο δεν ελευθερωνει την μνημ.
'Η υπαρχει καποιο bug στην εκδιοση του κινητου-symbian και σου τρωει μνημη.
Η καποιο προγραμμα εχει αφησει καποιο σκουπιδακι μεσα το οποιο σου τρωει μνημη...

Αν κλησεις και ανοιξεις το κινητο χωρις να τρεξεις καποιο προγραμμα, περαν απο αυτα που θα τρεξει μονο του, τρωει μνημη;
Αυτο θα το δεις, αν το κλεισεις, το ανοιξεις δεν τρεξεις καποιο εξτρα προγραμμα, και μετα απο κανα δυωρο ας πουμες ελεγξεις και παλι την μνημη του.
Αν δεις οτι δεν εχει φαγωθει, τοτε το προβλημα το κανει κατι που εχει περαστει μεσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Εxposed σαν πρωτη φαση στο μυαλο μου ερχονται τα εξης:
H στο κινητο εχεις βαλει καποιο προγραμμα το οποιο με το που αρχισεις να το τρεχεις τρωει πολυ μνημη, οποτε και κλεινοντας το αυτο δεν ελευθερωνει την μνημ.
'Η υπαρχει καποιο bug στην εκδιοση του κινητου-symbian και σου τρωει μνημη.
Η καποιο προγραμμα εχει αφησει καποιο σκουπιδακι μεσα το οποιο σου τρωει μνημη...

Αν κλησεις και ανοιξεις το κινητο χωρις να τρεξεις καποιο προγραμμα, περαν απο αυτα που θα τρεξει μονο του, τρωει μνημη;
Αυτο θα το δεις, αν το κλεισεις, το ανοιξεις δεν τρεξεις καποιο εξτρα προγραμμα, και μετα απο κανα δυωρο ας πουμες ελεγξεις και παλι την μνημη του.
Αν δεις οτι δεν εχει φαγωθει, τοτε το προβλημα το κανει κατι που εχει περαστει μεσα.
Με ποιο προγραμμα μπορώ να δώ πόσο ακριβώς ελευθερή ραμ έχω;

Το προβλημα είναι το εξείς: Αν κάποιο πρόγραμμα δεν ανοιγεί, κάνω restart και ανοιγει κανονικά. Αν όμως το κλείσω και μετα από απο καμια μέρα, χωρίς να ανοιξώ άλλο πρόγραμμα, το ξανα κλείσω ... μπορεί να μην μου το ανοιξεί :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

songless_bird

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο songless_bird αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 345 μηνύματα.
Με ποιο προγραμμα μπορώ να δώ πόσο ακριβώς ελευθερή ραμ έχω;

Το προβλημα είναι το εξείς: Αν κάποιο πρόγραμμα δεν ανοιγεί, κάνω restart και ανοιγει κανονικά. Αν όμως το κλείσω και μετα από απο καμια μέρα, χωρίς να ανοιξώ άλλο πρόγραμμα, το ξανα κλείσω ... μπορεί να μην μου το ανοιξεί :(

Με το appman :) Σου δινει στοιχεια για την μνημη και ποσες εφαρμογες τρεχουν εκεινη τη στιγμη. Καθως και ποση μνημη τρωνε. Δεν ξερω ομως αν εχει πλεον συμβατοτητα με το symbian 9...Εχω καιρο να το ψαξω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Exposed kati αλλο που μου ηρθε τωρα στο μυαλο και που μπορει να σου τρωει μνημη ειναι το history των σελιδων που επισκευτεσαι μεσω του κινητου σου οταν μπαινεις internet.
Αν ειναι κοιτα να τις "καθαρισεις".Αυτο κραταει ολες τις ανοιγμενες σελιδες (history) και συνηθως τρωνε μνημη.
Κανε ενα καθαρισματακι!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Υπαρχει περιπτωση να φταινε οι drivers του bluetooth keyboard. Ξεκιναμε μονοι τους και δεν μπορεις να τους κλεισεις.

Επισης η RAM ειναι ο C:?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

songless_bird

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο songless_bird αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 345 μηνύματα.
Υπαρχει περιπτωση να φταινε οι drivers του bluetooth keyboard. Ξεκιναμε μονοι τους και δεν μπορεις να τους κλεισεις.

Επισης η RAM ειναι ο C:?
Οχι, τη Ram θα τη δεις μονο με προγραμμα ποση ειναι. Υπαρχει και μια αλλη ενδιαμεση μνημη που θα την δεις ως D. C ειναι η εσωτερικη flash μνημη του κινητου σου και E η καρτα μνημης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Mε το NSysInfo είδα ότι από τα 35mb ram τα 5mb έχω ελεύθερα ... είναι καλό νούμερο αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top