• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ρινοπλαστική

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Παιδια γεια σας!Εχω διαβασει και τις 109 σελιδες και αυτο που βγαζω συμπερασμα ειναι οτι δεν υπαρχει ο τελειος ρινοπλαστικος και απλα ειναι θεμα τυχης εαν βγει καλη η νεα μας μυτη,αυτο που ηθελα να ρωτησω ξανα ειναι εαν μετα που βγαλατε το ναρθηκα πηγατε στην δουλεια σας ασχετα με το οιδημα που υπαρχει,γιατι δυστιχως δεν μπορω να ληπω απο την δουλεια μου 15 μερες αλλα το περισοτερο 8 μερες μπορω.
Εγω θα κανω μονο για αισθητικους λογους και αναρωτιεμαι εαν υπαρχει καπιος απο εδω που να πιγε για αισθητικους λογους και να μην αναπνεει καλα τωρα εξετιας της νεας μυτης.
Σας παρακαλω ας μου απαντησει καποιος,ευχαριστω.
Και με το νάρθηκα μπορείς να πας στη δουλειά, εδώ εγώ είχα πάει ταξίδι στο εξωτερικό. Μετά τις 3 μέρες που σου βγάζουν τα σφουγγαράκια από μέσα, μπορείς να κάνεις ο,τι θες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenadi

Νεοφερμένος

Η elenadi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
οντως μετα τις 3 μερες κανεις οτι θες!!Αν ντρεπεσαι να εισαι με το ναρθηκα ομως ή δε θελεις να "κραυγασεις" οτι εκανες ρινοπλαστικη,θα περιμενεις αναγκαστικα μια εβδομαδα!!
εγω εβγαινα κανονικοτατα απο το σπιτι μου,μεχρι και στο mall πηγα με το που μου εβγαλαν τα σφουγγαρακια..λολ
βεβαια εξαρταται απο τη δουλεια..θα εισαι σαν να εισαι υπερβολικα κρυωμενος-η,θα πρεπει να κανεις πλυση συχνα πυκνα!!αν εχεις υπομονη και εισαι σε φυσιολογικο εργασιακο περιβαλλον θα εισαι ΜΙΑ ΧΑΡΑ!!!

επισης εγω μονο για αισθητικους λογους εκανα και δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα.
υπαρχουν καποιοι που παραπονιουνται για αναπνοη εδω..ελπιζω να μιλησουν..:P

ελπιζω να σε καλυψαμε!οτιδηποτε αλλο θελησεις-μη διστασεις!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni fotiou

Νεοφερμένος

Η eleni fotiou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Καλησπέρα.μόλις διάβαζα την περίπτωσή σου.Είναι δυνατόν να μου έλεγες για το αποτέλεσμα και τα στοιχεία του γιατρού;;;;;;;;;

αναφέρομαι προσωπικά στην elenadi.Αν μπορείς στείλε μου και προσωπικά email.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

dimis79

Νεοφερμένος

Ο dimis79 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ για τις απαντισεις,αυριο μπενω χειρουργειο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ για τις απαντισεις,αυριο μπενω χειρουργειο.
Καλή τύχη!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni fotiou

Νεοφερμένος

Η eleni fotiou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Καλησπέρα dimis79 ,θα ήθελα αν γινόταν να μου έστελνες πληροφορίες για τον γιατρό σου τιμή ,τα στοιχεία του και ότι άλλο σημαντικό θεωρείσ εσύ.το email μου ειναι ellikoss@gmail,com
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

plakaki

Νεοφερμένος

Ο plakaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
ρε παιδιά με το πρηξιμο τι παίζει ?????εχει μια βδομαδα και δυο μερεσ που εκανα το προσωπο μια χαρα αλλα η μυτη.... γεια σας . στεναχωριεμαι να ανησυχω πολυ????ευχαριστω προκαταβολικα για καθε απαντηση . ( ηταν χοντρο μπροστα το μυτακι μου αλλα τι ηταν ειναι ακομααααααααα :( )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

plakaki

Νεοφερμένος

Ο plakaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
έχουν περάσει 23 μερες και μου φαινεται οτι το μπροστά ακκόμα παραμένει πολύυυυυυυυυυυ πρησμενοο
χρειαζομαι μια βοήθειααα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

raniouli!

Νεοφερμένος

Η raniouli! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Καλημέρα σε όλους!!!! Επισκέπτομαι το φόρουμ μετά από πολύ καιρό, διάβασα κιόλας τις τελευταίες σελίδες και διέκρινα πολύ άγχος από φρεσκοχειρουργημένα μέλη! Παιδιά μην τρελαίνεστε από τις πρώτες κιόλας μέρες αν η μύτη σας είναι πρισμένη ή δεν αναπνέετε ακόμα πολύ καλά, είναι άκρως φυσιολογικά αυτά και μέσα στο πρόγραμμα!

xrysa87 έβγαλες τον νάρθηκα τελικά? Είδες βελτίωση στην εμφάνιση και στην αναπνοή?

plakaki είναι πολύύύύ νωρίς ακόμα, εμένα η μύτη μου ξεπρίστηκε εντελώς επάνω στον χρόνο! Το πρώτο μήνα θα είναι αρκετά πρισμένη η μυτούλα σου και θα αρχίσει να παίρνει το τελικό τελικό σχήμα της μετά τους 3 μήνες.. (τουλάχιστον έτσι έγινε σε μένα:)) Εγώ παιδιά, 1,5 χρόνο μετά την επέμβαση, είμαι πολύ ευχαριστημένη από τους γιατρούς μου (ωρυλα+πλαστικός), με ένα μικρό παράπονο μόνο, το καρουμπαλάκι στη ράχη της μύτης (όπως είχα αναφέρει σε παλιότερα post μου) το οποίο δεν έχει φύγει, το έχω συνηθίσει κάπως όμως και απ'ότι μου λένε γενικά δεν το προσέχει κανείς άλλος εκτός από μένα... παρόλα αυτά, δεν το έχω ψάξει ακόμα αν γίνεται να πάω στον γιατρό μου να μου το "ξύσει" ή κάτι παρόμοιο... (ίσως και να μη γίνεται αυτό) ΑΝ γινόταν όμως, θα ήθελα να το κάνω!..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimis79

Νεοφερμένος

Ο dimis79 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Μόλις έβγαλα το "ναρθικακι" και θα ήθελα και εγώ με την σειρά μου να πω κάποια πράγαματα για να βοηθήσω όσους ενδιαφέρονται.
Πρέπει να τονίσω ότι αυτά που θα διαβάσετε είναι αποκλειστικά και μονο προσωπικά βιώματα γιατί θα πρέπει να ξέρετε ότι από άτομο σε άτομο διαφέρει πως αισθάνεται γιατί παραδείγματος χάρη ο πόνος είναι ένα καθαρά υποκειμενικό αίσθημα.

Ξεκινώντας να πω ότι εγώ έκανα μονο για "αισθικους" λόγους.
Το χειρουργείο κράτησε γύρο στις 3 ώρες.
Μετά το χειρουργείο δεν υπαρχει καθόλου πόνος γιατί υπάρχει η ζάλη τις αναισθησίας και τα παυσίπονα που μας δίνουν οποτε εγω δεν "αιστανθικα" καθολου πονο.
Πέπει να πω ότι λόγο ότι αναπνέουμε από το στόμα είναι ενοχλητικό και κουραστικό αλλα υποφερτό.(οπωσδήποτε χρειάζεστε κάποιον διπλα σας τις πρώτες μέρες για βοήθεια,όπως νερό)
Δεύτερη μέρα εξιτήριο και σπίτι,η δεύτερη κυλάει όπως την πρώτη κουραστικό και ενοχλητικό η αναπνοή από το στόμα αλλα υποφερτό μαζί με κάποια παυσίπονα,πόνος καθόλου αλλα ένα αίσθημα βάρους στην μuτι που είναι λογικό αφού έπεσε ροκάνισμα.
Tρίτη μέρα βγαίνουν τα tampon,είναι η πιο δύσκολη και άσχημη στιγμή της έως τώρα πορείας,τώρα εάν με ρωτήσετε να το περιγράψω είναι δύσκολο,δεν είναι πόνος είναι όμως ένα πολύ δυσάρεστο αίσθημα(νομίζω ότι οποιος έχει κάνει επέμβαση θα συμφωνήσει ότι είναι η πιο άσχημη στιγμή).
Mε το που βγούν τα tampon ξεκινάμε τις πλύσεις με φυσιολογικό ορο ανά μια ώρα εγώ δεν τις έκανα τόσο συχνά,και μια αλοιφή 3-4 φορες την ημερα.
Tο "ναρθικακι" το έβγαλα την 12 μέρα(δεν πονάει καθόλου)
τώρα ξεκινάνε τα περίεργα,με το που έβγαλα το "ναρθικακι" τα αισθήματα ήταν ανάμικτα αφού "τρως" μια κατραπακιά βλέποντας τον εαυτό σου διαφορετικό.
H μύτη ειναι πρησμένη και ειναι λογικο,αλλα αυτό που βλέπω μαρεσει,όσο περισσότερο την κοιτάω,τώρα δεν έχω να περιμένω να ξεπρηστεί και να πάρει το οριστικό σχήμα.
Κάτι που ξέχασα να αναφέρω σημαντικό είναι οι μελανιές που είχα κάτω και γύρο από τα ματια,πρώτες 3 μέρες πολύ έντονες αλλα η κακή εμφανίσει δεν συμβαδίζει με το πως αισθανόμουνα,μετά την εβδομη μέρα άρχισαν να κιτρινίζουν και να "εξεφανιζοντε" σιγά σιγά,τώρα έχω λιγες ακόμα στα ζυγωματικά και πολύ λίγες διάσπαρτα κάτω από τα ματια.

Συμέρασμα?αυτό που χρειάζεται είναι πολύ υπομονή για το "μετενχεριτικο" κομμάτι
το be continued.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_gg

Νεοφερμένος

Η anna_gg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους, ας παραθέσω κι εγώ την εμπειρία μου από την επέμβασή μου: Χειρουργήθηκα σε έναν από τους δημοφιλείς γιατρούς του forum πριν καμιά 20αριά μέρες. Είχα έντονο λειτουργικό πρόβλημα, και μια και θα έμπαινα στη διαδικασία της νάρκωσης, είπα να φτιάξω και λίγο τη μυτούλα μου. Δε νομίζω να έχω να προσθέσω τίποτα το τρομερό, πέρα από αυτά που έχουν ήδη πει οι άλλοι: Τα ταμπόν την τρίτη μέρα (δε θα έλεγα ότι ένιωσα ΠΟΝΟ, απλά μια στιγμιαία άσχημη διάθεση και πιο πολύ ο φόβος, μετά από όλα αυτά που είχα ακούσει για το συγκεκριμένο). Μετά λίγο αίμα, πολλές εκκρίσεις κάθε είδους (ΟΚ ας μη σας αηδιάσω!!!) και η μύτη αρκετά βουλωμένη τις πρώτες μέρες. Η μύτη μετά την αφαίρεση του νάρθηκα ήταν σα μελιτζάνα, λευκή και πρησμένη, αλλά τώρα μετά από κάπου 2 βδομάδες έχει κάπως ξεπρηστεί - ή την συνήθισα!
Επί τέλους κοιμάμαι ολόκληρο βράδυ χωρίς να ξυπνήσω για ψεκασμούς με Otrivin κλπ, όπως έκανα παλιά! Θυμάμαι που δε μπορούσα ούτε να φάω σαν άνθρωπος, έπρεπε να μασάω με ανοιχτό το στόμα ώστε να αναπνέω κι όλας!!
Τώρα ακόμα δε μπορώ να πω ότι έχω όσφρηση, όμως ελπίζω να έχω σύντομα!
Παιδιά, όσοι δεν έχετε κάνει την επέμβαση, θα σας έλεγα να μην το σκέφτεστε, είναι κάτι εύκολο. ΔΕΝ έχει καθόλου πόνο, το χειρότερο είναι η φάση με τα ταμπόν τις πρώτες 2-3 μέρες. Εγώ πάντως με ένα Lexotanil κατάφερνα να ψιλο-κοιμάμαι. Φυσικά μετά θέλει υπομονή μέχρι να φανούν τα τελικά αποτελέσματα. Εύχομαι καλή τύχη σε όλους σας και καλή ανάρρωση σε όσους είναι συμπάσχοντες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GoodDayToDie

Νεοφερμένος

Η GoodDayToDie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
εγω εχω προβλημα, τοσο στο εσωτερικο της μυτης (εχω στραβο διαφραγμα και δεν αναπνεω καθολου καλα), οσο και στο εξωτερικο, αφου φαινεται πως η ''στραβοτητα'' εχει περασει και στην υπολοιπη μυτη :P οποτε λεω, του χρονου που ενηλικιωνομαι, να κανω ρυνοπλαστικη.
δεν ειδα αν εχει αναφερθει προηγουμενως, αλλα μηπως ξερει κανεις ποσο περιπου θα κοστισει και που μπορω να παω? ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_gg

Νεοφερμένος

Η anna_gg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Αν και το θέμα τιμής εξαρτάται από πολλά πράγματα, πιστεύω ότι η μεγάλη πλειοψηφία των ρινοπλαστικών (λειτουργική / αισθητική) είναι γύρω στα 3500 - 4500 ευρώ, ποσό που περιλαμβάνει αμοιβή νοσοκομείου, αναισθησιολόγου και ΩΡΛ.

Όσο για το πού να πας, αν έχεις την υπομονή να διαβάσεις, έστω και δειγματοληπτικά, αρκετά από τα Posts του forum, σίγουρα θα το βρεις μόνη σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

GoodDayToDie

Νεοφερμένος

Η GoodDayToDie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
οκ ευχαριστω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni fotiou

Νεοφερμένος

Η eleni fotiou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Καλησπέρα...........θα παρακαλούσα όσα άτομα έχουν υποβληθεί σε ρινόπλαστική στην θεσσαλονίκη και έμειναν ευχαριστημένοι από την συμπεριφορά και τον γιατρό να μου στείλουν email ellikioss@gmail.com .Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω το plakaki που την έκανες;;;;;;;ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nadia24

Νεοφερμένος

Η nadia24 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Καλημέρα παιδιά!! Ήθελα να ρωτήσω όσους είχαν αυτό το ''γρομπαλάκι'' μετά την επέμβαση τι έγινε?? Σας έφυγε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Καλημέρα παιδιά!! Ήθελα να ρωτήσω όσους είχαν αυτό το ''γρομπαλάκι'' μετά την επέμβαση τι έγινε?? Σας έφυγε?
Όχι. Μίκρυνε κάπως, αλλά δεν έφυγε ποτέ (σχεδόν 2 χρόνια μετά)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nadia24

Νεοφερμένος

Η nadia24 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Όχι. Μίκρυνε κάπως, αλλά δεν έφυγε ποτέ (σχεδόν 2 χρόνια μετά)


Τι ωραια!!!!!!!!!!! :( Και ο γιατρός σου τι σου είπε?Δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να το αφαιρέσει??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Να σου πω την αλήθεια, δεν ασχολήθηκα και πολύ, διότι κανείς δεν το παρατηρεί. Όλο έλεγα ότι θα πάω, το ανέβαλλα, ε τελικά πέρασε πολύς καιρός ώστε να έχει νόημα να πάω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GoodDayToDie

Νεοφερμένος

Η GoodDayToDie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
γενικα, για αυτο το γρομπαλακι.. πρεπει να το ζητησει κανεις απο τον χειρουργο η ειναι αυτονοητο οτι θα αφαιρεθει η θα ξυστει (αν ειναι μεγαλο)????
:confused::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top