Συνθήματα

Achilles

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
english,graffiti,words,wall,grafiti,philosophy-b5203ea96eedbffeaece56ddc9644ca5_h.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Το "Ξυπνάτε πεθαίνω" είναι τραγούδι από τους Πίσσα και πούπουλα, οπότε ο τύπος που το έγραψε στον τοίχο δεν διεκδικεί και κανένα βραβείο πρωτοτυπίας, νομίζω δηλαδής...

Μονολεκτικό σύνθημα: Πάνω σε κάδους σκουπιδιών, έγραψαν: "Κάλπη"

(έτσι ρε καθάρματα, για να μη λέτε ότι ο Χάουλας δεν είναι λακωνικός:hehe:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
5730_137038258640_687498640_2355600_3476270_n.jpg6450_139530943640_687498640_2385216_5782485_n.jpg6450_140329933640_687498640_2395688_267992_n.jpg7122_156909953640_687498640_2579472_7905044_n.jpg124626035_a3d6e71d39_o.jpg20052009151.jpgimg121.jpglefta.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Και ενα στενσιλ που διαβασα εχθες στο κεντρο:

Join the Resistance
Fall in love
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
προσωπικα δε μαρεσουν τα συνθηματα οταν πανε και γραφουν-βαφουν παω στις περιουσιες του κοσμου.
δε θα μαρεσε να το κανουν στο σπιτι μου.
ουτε στο χωρο που σπουδαζω μαρεσει να το βλεπω. ουτε τα συνθηματα ουτε τη βρωμα που υπαρχει εκει μεσα, ουτε τα πεταμενα αποτσιγαρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Δεν μπορείς να το δεις σαν street-art? Ή σαν ένα μεγάλο bulletin-σύνθημα-board του δρόμου; Τα σκουπίδια ούτε εγώ τα αντέχω, επίσης θεωρώ κακογουστιά να γράφει κάποιος σε τοίχο "Σούλα σαι θελο" "Μάκυ καναι μαι γινεκα" και άλλα τέτοια, αλλά τα παιδιά παρέθεσαν πολύ όμορφες κι έξυπνες εκφράσεις. Διώκεται ποινικά βεβαίως , ούτε εγώ θα ήθελα να έχω ζωγραφισμένη μια τσουτσού στο παραθυρόφυλλό μου ή το σήμα του Μπαοκ αλλά ορισμένα πράγματα δίνουν μια μικρή ανάσα κι ένα χαμόγελο στους κατοίκους των πόλεων, όπως και μερικά όμορφα γκράφιτυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

.seven.

Νεοφερμένος

Η. seven. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
vasanizomai.png

.... βασανίζομαι !

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
μαρεσουν ορισμενα ειναι πολυ ευστοχα και ομορφα, απλα θα προτιμουσα να μη γραφονται στους τοιχους των ξενων περιουσιων. οσο εξυπνο και οσο και αν συμφωνω με ενα τετοιο σχολιο σιγουρα δε θα θελα να ξυπνησω το πρωι και να το δω ζωγραφισμενο στο τοιχο του σπιτιου μου. αν ειναι τοσο μαγκας αυτος που το γραψε ας το γραψει στο σπιτι του.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Ωραία θα ήταν εάν ο καθένας από μας έγραφε έξω απ' το σπίτι του ένα σύνθημα, έξυπνο και με πολιτικό ή φιλοσοφικό σχόλιο, που να τον εκφράζει, έξω απ' το σπίτι του, ε; Τον φάκελο στην ασφάλεια πώς θα τον γλιτώναμε Βίκυ μου, μου λες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Ωραία θα ήταν εάν ο καθένας από μας έγραφε έξω απ' το σπίτι του ένα σύνθημα, έξυπνο και με πολιτικό ή φιλοσοφικό σχόλιο, που να τον εκφράζει, έξω απ' το σπίτι του, ε; Τον φάκελο στην ασφάλεια πώς θα τον γλιτώναμε Βίκυ μου, μου λες;


:P:P:P


δεν εννοουσα ακριβως αυτο!:redface:
οσο παραλογο ειναι αυτο το παραδειγμα που αναφερεις τωρα, αλλο τοσο παραλογο θεωρω το να γραφεις και να χαλας ξενες περιουσιες.
θυμαμαι μια φορα, πρωτη γυμνασιου πρεπει να ημουν... γυρναγαμε απο το σχολειο...
και παιδακια τοτε εμεις, ειδαμε ενα τοιχο ενος σπιτιου, ειχαν γραψει και αλλοι διαφορα και αρχιζαμε να γραφαμε τα κουλα τα δικα μας με στιλο. και μας ειδε ο ιδιοκτητης.
μας μιλησε πολυ ηρεμα, δε μας προσβαλλε και μας εξηγησε ποσο ασχημο ειναι για τον καθε ιδιοκτητη και να πληρωνει για βαφες και να βλεπει διαφορα στο τοιχο του καθε φορα. ακομα θυμαμαι ποσο ντραπηκα.:redface:

δε ξερω, αλλα δε συμφωνω να γραφονται ουτε στις δημοσιες περιουσιες οπως τα Α.Ε.Ι. και στα Τ.Ε.Ι.
η σχολη μου ειναι ο χωρος που ζω πολλες ωρες τις ημερας μου και δε θελω να τη βλεπω αφημενη στο ελεος της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Άσχετο αλλά το θυμήθηκα. Στη σχολή μας μια συγκεκριμένη παράταξη παραπονιόταν για τα συνθήματα, ορισμένα από τα οποία ήταν τμήματα από ποιήματα, ωραία λογοπαίγνια αλλά εντάξει δεν έλειπαν και οι κοτσάνες. Η συγκεκριμένη παράταξη όμως γέμιζε τον τόπο αφίσες για πάρτυ οι οποίες σκίζονταν και γέμιζαν τον τόπο σκουπίδια, έκαναν τη σχολή να μοιάζει με μια μεγάλη ανούσια διαφήμιση με μια γκόμενα βυζού στην αφίσα να χορεύει και φυσικά κι άλλες παρατάξεις ακολούθησαν με παρτο-αφίσες και άλλα γύφτικα. Οπότε και κάλυπταν οποιοδήποτε σύνθημα που θα μπορούσε να είναι μια αντιπροσωπευτική εικόνα της κατάστασης των φοιτητών/παρατάξεων (καλώς ή κακώς υπάρχουν αυτό είναι άλλο θέμα) και γέμιζαν και τον τόπο σκουπίδι. Οπότε στις σχολές τα συνθήματα δεν είναι και τόσο ενοχλητικά αη γκες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Άσχετο αλλά το θυμήθηκα. Στη σχολή μας μια συγκεκριμένη παράταξη παραπονιόταν για τα συνθήματα, ορισμένα από τα οποία ήταν τμήματα από ποιήματα, ωραία λογοπαίγνια αλλά εντάξει δεν έλειπαν και οι κοτσάνες. Η συγκεκριμένη παράταξη όμως γέμιζε τον τόπο αφίσες για πάρτυ οι οποίες σκίζονταν και γέμιζαν τον τόπο σκουπίδια, έκαναν τη σχολή να μοιάζει με μια μεγάλη ανούσια διαφήμιση με μια γκόμενα βυζού στην αφίσα να χορεύει και φυσικά κι άλλες παρατάξεις ακολούθησαν με παρτο-αφίσες και άλλα γύφτικα. Οπότε και κάλυπταν οποιοδήποτε σύνθημα που θα μπορούσε να είναι μια αντιπροσωπευτική εικόνα της κατάστασης των φοιτητών/παρατάξεων (καλώς ή κακώς υπάρχουν αυτό είναι άλλο θέμα) και γέμιζαν και τον τόπο σκουπίδι. Οπότε στις σχολές τα συνθήματα δεν είναι και τόσο ενοχλητικά αη γκες.

ουτε τα συνθηματα ουτε τη βρωμα που υπαρχει εκει μεσα, ουτε τα πεταμενα αποτσιγαρα.

...ουτε τις αφισες των ηλιθιων παραταξεων με τα παρτυ τους.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
προσωπικα δε μαρεσουν τα συνθηματα οταν πανε και γραφουν-βαφουν παω στις περιουσιες του κοσμου.
δε θα μαρεσε να το κανουν στο σπιτι μου.
ουτε στο χωρο που σπουδαζω μαρεσει να το βλεπω. ουτε τα συνθηματα ουτε τη βρωμα που υπαρχει εκει μεσα, ουτε τα πεταμενα αποτσιγαρα.

:P:P:P

οσο παραλογο ειναι αυτο το παραδειγμα που αναφερεις τωρα, αλλο τοσο παραλογο θεωρω το να γραφεις και να χαλας ξενες περιουσιες.

δε ξερω, αλλα δε συμφωνω να γραφονται ουτε στις δημοσιες περιουσιες οπως τα Α.Ε.Ι. και στα Τ.Ε.Ι.
η σχολη μου ειναι ο χωρος που ζω πολλες ωρες τις ημερας μου και δε θελω να τη βλεπω αφημενη στο ελεος της.
Αμφιβαλω αν θες να τα βλεπεις γενικως.. Θεωρεις οτι ολες οι δημοσιες περιουσιες σου ανηκουν. Αυτο πιστευουν κι αυτοι. Ετσι δεν ειναι; Και μαλλον αυτοι εχουν καποιο προβλημα με τους λευκους τοιχους. Γι'αυτο γραφουν οτι γραφουν. Δεν ειναι μονο δικοι σου οι τοιχοι, ανηκουν και σ'αυτους..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Αμφιβαλω αν θες να τα βλεπεις γενικως.. Θεωρεις οτι ολες οι δημοσιες περιουσιες σου ανηκουν. Αυτο πιστευουν κι αυτοι. Ετσι δεν ειναι; Και μαλλον αυτοι εχουν καποιο προβλημα με τους λευκους τοιχους. Γι'αυτο γραφουν οτι γραφουν. Δεν ειναι μονο δικοι σου οι τοιχοι, ανηκουν και σ'αυτους..

κανεις επιθεση ενω εγω απλα εκφραζω την αποψη μου.


σεβασμος στη δημοσια περιουσια ρασκαλακι. οσο φορολογουμενοι πολιτες ειναι αυτοι, αλλο τοσο ειμαι και εγω.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
κανεις επιθεση ενω εγω απλα εκφραζω την αποψη μου.


σεβασμος στη δημοσια περιουσια ρασκαλακι. οσο φορολογουμενοι πολιτες ειναι αυτοι, αλλο τοσο ειμαι και εγω.;)
Mιλας για επιθεση αλλα εχω κατεβει και με τους 11 πισω απ'την μπαλα..


Οσο φορολογουμενοι πολιτες εισαι εσυ ειναι κι αυτοι. Αρα ο τοιχος ενος δημοσιου κτηριου ανηκει το ιδιο σε ολους..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
ενας τοιχος ο οποιος φτιαχτηκε για να στεγασει εμενα και τους υπολοιπους που θελουν να παρουν ενα πτυχιο, να μορφωθουν.
οχι για να δειξει ο αλλος τα πιστευω του και για να γραφει οτι γουσταρει.

οσο τον σεβομαι εγω που δεν ακουμπαω το τοιχο, να τον σεβαστει και εκεινος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Εδώ δεν μας πειράζει που οι πολιτικοί που εκλέγουμε μας έχουν ταράξει στην ασυδοσία, στην παρανομία, τρώνε τα χρήματα τα οποία με κόπο βγάζουν γονείς και έβγαλαν οι παππούδες (που τα κλαίνε τώρα βλέποντας σε επαναλήψεις Φώσκολο) και μας πείραξε αυτό;(δηλ πόσο θα μας κοστίσει να ξαναβάψει το κράτος-το πχοιο;- τους τοίχους;- άλλο για το δικό μας σπίτι, ας πάρουμε και αεροβόλο να βαράμε)Κοιτάμε ένα δέντρο (μην πω χορταράκι) και χάνουμε το δάσος! Δεν είναι τόσο σοβαρό πιστεύω ώστε να επικαλούμαστε χρήματα και περιουσίες. Σαν να λέμε : "μου φάγαν το μπιφτέκι μου" ενώ μας έχουν αφήσει ξεβράκωτους σε μια χωματερή. Δίκιο έχει η Βίκυ περί σεβασμού των υπολοίπων, αλλά μερικά συνθήματα όπως αυτά που παρέθεσαν τα παιδιά δεν μπορούν παρά να σου φτιάξουν τη μέρα, ειδικά μέσα σε γκρίζα και άχαρα κτήρια που παγώνουν και ξενίζουν όπως τα εκπαιδευτικά ιδρύματα. Είναι ένα βρώμικο μεν, δείγμα ζωής δε. Και υπάρχουν μέρες που ειλικρινά σέρνομαι μέσα στην πόλη και θα ορκιζόμουν ότι δεν "ζω".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.


:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
κι όμως το μύνημα αυτό είναι τόσο γλυκό.... αγαπά ακόμα και τις ατέλειες, δηλαδή όχι για αυτό που φαίνεται αλλά για το είναι :inlove::inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top