Ποια θεωρείται ότι είναι η καλύτερη μάρκα οθόνης για υπολογιστή;

Ποιά οθόνη υπολογιστή προτιμάτε?
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 5)
  • ACER

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • OP

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ASUS

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • EIZO

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • IIYAMA

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • INNOVATOR

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • LACIE

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • VIEWSONIC

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ZALMAN

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Άλλη

    Ψήφοι: 0 0.0%

mi3s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mi3s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Ρε παιδιά έλεος.Το ερώτημα δεν είναι τί έχει οκαθένας αλλά ποιά είναι η καλύτερη.Προφανώς οι καλύτερες είναι οι lacie(αν και όχι τόσο εμπορικές λόγω της υψηλότατης τιμής τους) και φυσικά στην συνέχεια οι eizo.Εγώ ψήφισα eizo πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Μια ερώτηση....οι διαστάδεις σε μια οθόνη τι εκφράζουν;
πχ 512(τι είναι;)χ198(τι είναι;)χ3009(τι είναι;)
Οι αριθμοί είναι τυχαίοι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Για παιχνίδια τι προτείνετε;Θέλω μία 20άρα περίπου και αν γίνεται να μην έχει ύψος πάνω από 50cm....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Μια ερώτηση....οι διαστάδεις σε μια οθόνη τι εκφράζουν;
πχ 512(τι είναι;)χ198(τι είναι;)χ3009(τι είναι;)
Οι αριθμοί είναι τυχαίοι!
Πλάτος επί Ύψος επί Βάθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Φίλε Anarki το έψαξα και κατάλαβα ότι ο καθένας βάζει τους αριθμούς όπως θέλει!:P
Aλλά λέει τι είναι το καθένα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Νομίζω ότι αν δεν αναφέρεται ρητά κάτι, ισχύει αυτό που έγραψα. Αν ισχύει κάτι άλλο, συνήθως το γράφουν όπως λες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mechanicarts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται 3D designer και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Αγόρασα πριν 4 χρόνια μαζί με τον υπολογιστή μου, μία LG Flatron 17" και ακόμα δεν έχει βγάλει ΟΥΤΕ ΕΝΑ πρόβλημα...μόνο ένα χτυπηματάκι που είχε φάει καταλάθος πέρυσι και κάηκαν κοντά 9 πίξελς αλλά το πρόσεξα μόλις πριν 2 βδομάδες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Septagram

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιωτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Lg ( ιδιαιτερα για την εγγυηση zero pixel ) και Samsung. Αν τωρα μιλαμε για κορυφη αλλα σε διαφορετικη τιμη σιγουρα ειναι οι οθονες της Eizo
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mechanicarts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται 3D designer και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Lg ( ιδιαιτερα για την εγγυηση zero pixel ) και Samsung. Αν τωρα μιλαμε για κορυφη αλλα σε διαφορετικη τιμη σιγουρα ειναι οι οθονες της Eizo

Φίλε οι ειζο δεν είναι για εμάς τους απλούς θνητούς :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chartson

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κανενας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
EIZO FTW
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Παιδιά 5ms χρόνος απόκρισης είναι καλός;Έχει διαφορά από τα 2ms?Σημαντική εννοώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Acer..!!Τέλεια μάρκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Εγώ νομίζω Sony
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
εγω ειμαι απολυτα ικανοποιημενη με μια 22" samsung που εχω. Μου αρεσουν πολυ τα χρωματα της, τα βρισκω πολυ ζωντανα σε σχεση με μερικες αλλες οθονες :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

passenger123

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Υπεύθυνος πωλήσεων. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Philips 220sw plus , έχω αλλάξει πολλές οθόνες υπολογιστή τεστάροντας ποιά μπορεί να είναι η καλύτερη , δοκίμασα και samsung 27'' με hdmi είσοδο αλλά με κούραζε στα μάτια γιατί η οθόνη ήταν μεγάλη για την απόσταση που καθόμουνα .
Τελικά κατέληξα στην παραπάνω Philips 22'' ιντσών( 22inch LCD MONITOR )
Βέλτιστη ανάλυση: 1920 x 1080 στα 60 Hz.
Χρόνος απόκρισης (τυπικός): 5 ms.
Φωτεινότητα: 250 cd/m².
Είσοδος σήματος: VGA (Αναλογικό), DVI-D (ψηφιακό, HDCP)
Καλά χρώματα ,οθόνη που δεν κουράζει τα μάτια .

Παιδιά 5ms χρόνος απόκρισης είναι καλός;Έχει διαφορά από τα 2ms?Σημαντική εννοώ!

Η διαφορά στα ms είναι καθοριστική σε μιά οθόνη ανάλογα με τον σκοπό που την χρησιμοποιείς .
Γιά έναν γραφίστα και τα 5ms είναι καλός χρόνος απόκρισης , γιά έναν gamer ή κάποιον που θα την χρησιμοποιήσει γιά οθόνη τηλεόρασης όπου οι σκηνές έχουν ταχύτητα τα 2ms επιβάλλονται για την μή ύπαρξη ειδώλων και σκιών .
Τα λιγότερα ms δηλώνουν και καλύτερη ποιότητα κατασκευής άν και θα πρέπει να τεστάρονται ότι πραγματικά είναι τα αναγραφόμενα της συσκευασίας της συσκευής .Να προτιμάς οθόνες που έχουν ήδη υποστεί test απο έγκυρα περιοδικά του χώρου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top