Κληρονομιά, συμβόλαια και γενικά διεκδίκηση περιουσίας

FOFI450

Νεοφερμένος

Η FOFI450 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
το αναγνωρίσα εγώ, πήγα στο δήμο και το πέρασα στην οικογενειακή του μερίδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Καλά έκανες!Το παιδάκι αυτό δεν φταίει σε τίποτα!Αλλά η περιουσία θα μοιραστεί δια δύο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FOFI450

Νεοφερμένος

Η FOFI450 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
το θεμα ειναι πολυπλοκο, διοτι με τη γυναικα του βρισκοταν σε διαδικασια διαζυγίου στο μεξικο οχι εδω και εγω δεν μπορω να βρω τα πρωτοτυπα εγγραφα για να φυγει αυτη απο τη μεση:hmm:
απο την αλλη με τη μανα του παιδιου ,που πιθανοτατα κοιμαται, αν και της εχω εξηγησει την κατασταση δεν εχω καμμια επικοινωνια:ropalo:
επισης λεγεται οτι υπαρχει και ενας φακελος-στην εταιρεια που δουλευε- που μπορει να ειναι διαθηκη,αλλα πως να τους μαζεψεις ολους αυτους για να τον ανοιξεις!!!!!!!!!!!!!!!!!:hmm:
παει πολυς καιρος με αυτο το θεμα και οι δικηγοροι δεν ακνουν τπτ ξερεις εχει πολυ δουλεια....και κανεις δεν ασχολειται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

axetlaios

Νεοφερμένος

Ο axetlaios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα... Θα ήθελα αν γίνεται να με βοηθήσετε σε ενα κληρονομικό θέμα που με απασχολεί και με ταλαιπωρεί αρκετό καιρό... Έχω απο ένα τρίτο δύο οικοπέδων μέσα στην αθήνα μαζί με άλλους δύο συγγενείς μου τα οποία ειναι παλιές ακατοίκητες μονοκατοικίες που έχουν καλές προοπτικές για αντιπαροχή. Έχουμε ξεκινήσει πολλές φορές να τα δώσουμε σε κάποιους κατασκευαστές ωστε να χτίσουμε και έχουμε πάρει καλές προσφορές. Όμως ο ένας εκ των τριών κληρονόμων μας δημιουργεί προβλήματα βρίσκοντας διάφορες δικαιολογίες πάντα την τελευταία στιγμή πριν τις υπογραφές. Μπορούμε να κινηθούμε νομικά με κάποιον τρόπο ή είμαστε στο έλεος του ? Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Καλησπέρα... Θα ήθελα αν γίνεται να με βοηθήσετε σε ενα κληρονομικό θέμα που με απασχολεί και με ταλαιπωρεί αρκετό καιρό... Έχω απο ένα τρίτο δύο οικοπέδων μέσα στην αθήνα μαζί με άλλους δύο συγγενείς μου τα οποία ειναι παλιές ακατοίκητες μονοκατοικίες που έχουν καλές προοπτικές για αντιπαροχή. Έχουμε ξεκινήσει πολλές φορές να τα δώσουμε σε κάποιους κατασκευαστές ωστε να χτίσουμε και έχουμε πάρει καλές προσφορές. Όμως ο ένας εκ των τριών κληρονόμων μας δημιουργεί προβλήματα βρίσκοντας διάφορες δικαιολογίες πάντα την τελευταία στιγμή πριν τις υπογραφές. Μπορούμε να κινηθούμε νομικά με κάποιον τρόπο ή είμαστε στο έλεος του ? Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!!
Με ασφαλιστικά μετρα, αλλά καλύτερα να ρωτήσεις καποιο δικηγόρο!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

axetlaios

Νεοφερμένος

Ο axetlaios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ...!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top