Πληροφορίες, ερωτήσεις και απορίες για το format

Lonely_Rider

Νεοφερμένος

Ο Παναγής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
με αφορμή το θέμα του topic ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε κανενα προγραμματάκι που να κανει επαναφορά αρχείων μετα από format... Το σπίρτο ο αδερφός μου formarise τον υπολογιστή χωρίς να ρωτήσει.... :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrictian

Νεοφερμένος

Η xrictian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
εγω ξερω οτι μπορεις να κανεις επαναφορα συστηματος και να βαλεις μια συγκεκριμενη ημερομηνια. Ετσι ο υπολογιστης θα ειναι στην ιδια κατασταση κατα την οποια βρισκοταν τοτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
περίπου. η καλύτερη λύση είναι το format. η επαναφορά επαναφέρει μία καλύτερη κατάσταση.δεν καθαρίζει τα πάντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πληροφορικάριος

Δραστήριο μέλος

Ο Πληροφορικάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 623 μηνύματα.
με αφορμή το θέμα του topic ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε κανενα προγραμματάκι που να κανει επαναφορά αρχείων μετα από format... Το σπίρτο ο αδερφός μου formarise τον υπολογιστή χωρίς να ρωτήσει.... :worry:

Δοκίμασε το R-Studio. Δες και εδώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Μια που το βρήκα εύκαιρο 2 πραγματάκια, αν υπάρχει σωστότερο θέμα μετακινήστε το.

1) Είχα διαβάσει κάπου ότι αν κάψεις στικάκι σε NTFS φθείρεται. Ισχύει ή πίπες; ( αν ρωτάτε γιατί, για windows install )

2) Ρωτάω το από πάνω γιατί σε ένα στικάκι που το έκανα αυτό την επόμενη φορά που πήγα να το κάνω mount δε το βλεπε κανένα pc (windows ή linux ). Βασικά αυτό γενικα το xα ξεσκίσει στα format αλλά δεν ξέρω αν είναι απ αυτό. Μπορώ να το φτιάξω με κάποιον τρόπο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top