Διεκδικήσεις ομοφυλόφιλων στις κοινωνικές παροχές

Να νομιμοποιηθούν οι γάμοι ομοφυλοφίλων;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 575)
  • Ναι

  • Όχι

  • Με αφήνει αδιάφορο/η


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
αντε παλι να σου δειξω τις ερευνες,,δειχνανε φωτογραφιες κλπ σε ανδρες γυναικες και εβλεπαν ποσο ευκολα η γυναικα μπορουσε να δει και ομοφυλοφιλικα και ετερο,,ενω ο ανδρας ηταν πιο καθαρος,,ή το ενα ή το αλλο..

η πολυ πιο ρευστη σεξουαλικοτητα της γυναικας..
αντε να βρω σε πιο ποστ εβαλα την ερευνα..


Γιατι εμενα θα μου αρεσε να δω τη γυναικα μου με αλλον αντρα?Αυτο τη σημαινει οτι δεν ειμαι ετεροφυλοφιλος?
μην αλλαζεις θεμα..
τις γυναικες ρωταω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος;2503885 και ξαναρωτω κοριτσια.. [B:
θα σας αρεσε ποτέ σεξουαλικα,,να δειτε τον ανδρα σας,,να πηδαει ή να πηδιεται απο εναν αλλον ανδρα?για να μιλήσουμε ωμα..

θα συνεχιζατε να εχετε σχεση μαζι του?[/B]

Δε θα μου άρεσε.
Όχι δε θα συνέχιζα.
Γιατι εμενα θα μου αρεσε να δω τη γυναικα μου με αλλον αντρα?Αυτο τη σημαινει οτι δεν ειμαι ετεροφυλοφιλος?:P
Το τραβάς απ΄τα μαλλιά κι εσύ.
Αν πήγαινε ο σύντροφός μου με άλλη γυναίκα, φυσικά και δε θα μου άρεσε.. αλλά όπως έχω ξαναπεί εδώ, μπορεί και να τον συγχωρούσα.
Αν πήγαινε με έναν άντρα όμως, δεν έχω να συγχωρήσω τίποτα. Αλλάζω δρόμο.
Μη σου πω ότι θα με πλήγωνε και λιγότερο.

Μακριά από μας και το ένα και το άλλο :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
αντε παλι να σου δειξω τις ερευνες,,δειχνανε φωτογραφιες κλπ σε ανδρες γυναικες και εβλεπαν ποσο ευκολα η γυναικα μπορουσε να δει και ομοφυλοφιλικα και ετερο,,ενω ο ανδρας ηταν πιο καθαρος,,ή το ενα ή το αλλο..

η πολυ πιο ρευστη σεξουαλικοτητα της γυναικας..
αντε να βρω σε πιο ποστ εβαλα την ερευνα..
Α μαλιστα,και βασισμενοι σε αυτη την ερευνα λεμε το εξης:λοιπον φιλε gay,επειδη εγινε μια ερευνα στην οποια δεν πηρες εσυ μερος αλλα καποιοι αλλοι αντρες που ηταν λιγοτερο ομοφυλοφιλοι απο τις ομοφυλοφιλες γυναικες,καταληγουμε στο συμπερασμα οτι καλο ειναι να μην παντευτεις ουτε εσυ,ουτε οι ομοφυλοφιλες γυναικες.:)


μην αλλαζεις θεμα..
τις γυναικες ρωταω...

Ναι αλλα για να ρωτας με αυτον τον τροπο (ερωτηση παγιδα φιλε,σε κανεναν δε θα αρεσε αυτο,ουτε gay ουτε στρειτ.Εσενα θα σου αρεσε να εισαι κερατας?)πρεπει να με θεωρεις τουλαχιστον μ@@@@α.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Αναμφίβολα οι γυναίκες διαθέτουν στις παλάμες τους, μοναχά κάποιες απολήξεις ονομαζόμενες "δάχτυλα", οι οποίες σαφώς υστερούν απο την ουσιαστική απόληξη που χαρακτηρίζει τον ΑΝΔΡΑ.
Μήπως θες και να το ζωγραφίσω για να το καταλάβεις ;

Μονάχα κάποιες απολήξεις ονομαζόμενες δάχτυλα; Seriously?
Τα κέντρα αισθητικότητας για τα ταπεινά δάχτυλα (και τα χείλη) είναι αυτά που καταλαμβάνουν το μεγαλύτερο μέρος στον αισθητικό φλοιό του εγκεφάλου του ανθρώπου. Για να στο ζωγραφίσω:



Επίσης, σε τι ακριβώς υστερούν; Σε μήκος/πάχος; Το πάχος διορθώνεται με την χρήση πολλών δακτύλων και το μήκος ούτως ή άλλως δεν παίζει σημαντικό ρόλο. Λες κι όλοι οι άνδρες έχουν ματζαφλάρια μήκους 20 εκατοστών...
Εκτός των άλλων, πρέπει όπωσδήποτε να υπάρχει κάποια...απόληξη που να μπαίνει σε μια υποδοχή όπως λέει κι ο Άγγελος;

Ποιος ξέρει, και ποιος νοιάζεται;
ΔΗΛΑΔΗ; Θες να μου πεις οτι δεν νοιάζεσαι για πολλά και το μόνο που σε ενδειαφέρει είναι να παίρνεις θέση υπέρ στο θέμα ;

:wall:

οι γυναικες δεν εχουν και τιποτα σοβαρο να βαλουν σε καμια υποδοχη..γιαυτο και η ομ. τους μενει περισσοτερο στα απεξω και συναισθηματικα στοιχεια
ο ανδρας εχει..γιαυτο και ειναι πιο εντονη και σοβαρη και η ετεροφυλοφιλια του και η ομοφυλοφιλια του..
ενω οι γυναικες μια θα πανε με γυναικα μια με ανδρα,,και θα λενε οτι ειναι γυναικες..
επιφανειακο σωματικα και μεταβλητο..
εδω δημοσια φιλιουνται γυναικες και λενε οτι γουσταρουν ερωτικα αλλες,,τι λεμε τωρα?
και οι ιδιες οι γυναικες σοκαρονται πολυ με την αδρικη ομ. πραξη,,ενω με τη γυναικια,,οχι και τοσο..
θα πειτε βεβαια,,οτι ειναι λογω κοινωνικων προτυπων και στερεοτυπων,,
αλλα διαφωνω..ειναι θεμα φυσης του αρσενικου και θηλυκου..
ακομα και στη φυση παρατηρηθηκε θηλυκα κοαλα να ερωτοτροπουν μεταξυ τους ψευτικα βασικα για να τραβηξουν τα κοιμισμενα αρσενικα..
ενω δεν ξερω πολλα θηλυκα ανθρωπινα ή αλλα ζωα να ερεθιζονται αν δουνε τον ανδρα τους να κανει ομ, σεξ με εναν αλλον ανδρα..δεν τις τραβαει,,αλλα τις απωθει..

Δηλαδή το πόσο έντονη και σοβαρή είναι η ομοφυλοφιλία εξαρτάται από τις υποδοχές και τα ματζαφλάρια, όπως είπα και πιο πάνω; Αυτό είναι οι άνθρωποι; Τρύπες; Το ποιον θα αγαπήσεις εξαρτάται από το τι είδος υποδοχών και εξαρτημάτων έχει;
Όσο για το λόγο που οι γυναίκες σοκάρονται με την ανδρική ομ. πράξη κι όχι με τη γυναικεία, θα διαφωνήσω: έχει σχέση με τα κοινωνικά πρότυπα και στερεότυπα καθώς επίσης και με όσα προβάλλoνται από τα ΜΜΕ (τηλεόραση κυρίως), την βιομηχανία του κινηματογράφου και τις πορνοβιομηχανίες.
[Φιλική συμβουλή προς όλους τους συμφορουμίτες: μην πιστεύετε όσα βλέπετε στις τσόντες. ]
Όσο για τα κοάλα, όπως λέει κι ο Γιώργος, citation needed.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Το τραβάς απ΄τα μαλλιά κι εσύ.
Αν πήγαινε ο σύντροφός μου με άλλη γυναίκα, φυσικά και δε θα μου άρεσε.. αλλά όπως έχω ξαναπεί εδώ, μπορεί και να τον συγχωρούσα.
Αν πήγαινε με έναν άντρα όμως, δεν έχω να συγχωρήσω τίποτα. Αλλάζω δρόμο.
Μη σου πω ότι θα με πλήγωνε και λιγότερο.

Μακριά από μας και το ένα και το άλλο :P:P
Θα αλλαζες επειδη ειναι ο δικος σου αντρας,και επειδη ενας gay αντρας δεν προτιμα εσενα,που είσαι γυναίκα,αλλα κατι αλλο.Κι αυτο ειναι που δε δεχεσαι.Οχι επειδη γενικα δε μπορεις να δεχθεις την υπαρξη gay αντρων,ενω μπορεις να δεχθεις την υπαρξη gay γυναικων,ετσι δεν ειναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
οχι,,αλλα ειναι πιο ελαφρα..light.. ευμεταβλητα..
και υπαρχουν και μελετες ειδικων σε αυτο.
ενω η ανδρικη ομ. ειναι πιο καθοριστικη ψυχολογικα και κοινωνικα,,και δυσκολο να αλλαξει..σε σχεση με τη γυναικεια..

αντε παλι να σου δειξω τις ερευνες,,δειχνανε φωτογραφιες κλπ σε ανδρες γυναικες και εβλεπαν ποσο ευκολα η γυναικα μπορουσε να δει και ομοφυλοφιλικα και ετερο,,ενω ο ανδρας ηταν πιο καθαρος,,ή το ενα ή το αλλο..
η πολυ πιο ρευστη σεξουαλικοτητα της γυναικας..

Επιμένω ότι είναι θέμα προτύπων/στερεοτύπων. Αν η ανδρική ομοφυλοφιλία προβαλλόνταν ως κάτι sexy, όπως η γυναικεία, τα αποτελέσματα της έρευνας κατά πάσα πιθανότητα θα ήταν διαφορετικά.
Επίσης, καλό είναι να μάθουμε να ερμηνεύουμε και να βλέπουμε κριτικά τις έρευνες, καθώς πολλές από αυτές είναι σχεδιασμένες λάθος ή δεν βγάζουν στατιστικά σημαντικά αποτελέσματα. Κι αυτό δεν το γράφω μόνο για την συγκεκριμένη, αλλά γενικά. Ειδικά στον χώρο της Ιατρικής για παράδειγμα πρέπει να είμαστε πολύ επιφυλακτικοί με τις έρευνες.

θα σας αρεσε ποτέ σεξουαλικα,,να δειτε τον ανδρα σας,,να πηδαει ή να πηδιεται απο εναν αλλον ανδρα?για να μιλήσουμε ωμα..θα συνεχιζατε να εχετε σχεση μαζι του?

Δεν θα μου άρεσε να δω τον άνδρα μου να πηδιέται ούτε με άνδρα ούτε με γυναίκα. So simple.

Το να δω δύο άσχετους άνδρες να κάνουν σεξ (π.χ. σε βίντεο γιατί στην πραγματικότητα λίγο χλωμό το βλέπω) θα μου άρεσε. [Σας σόκαρα;]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Όσο για το λόγο που οι γυναίκες σοκάρονται με την ανδρική ομ. πράξη κι όχι με τη γυναικεία, θα διαφωνήσω: έχει σχέση με τα κοινωνικά πρότυπα και στερεότυπα καθώς επίσης και με όσα προβάλλεται από τα ΜΜΕ (τηλεόραση κυρίως), την βιομηχανία του κινηματογράφου και τις πορνοβιομηχανίες.
το ξερα..........


Α μαλιστα,και βασισμενοι σε αυτη την ερευνα λεμε το εξης:λοιπον φιλε gay,επειδη εγινε μια ερευνα στην οποια δεν πηρες εσυ μερος αλλα καποιοι αλλοι αντρες που ηταν λιγοτερο ομοφυλοφιλοι απο τις ομοφυλοφιλες γυναικες,καταληγουμε στο συμπερασμα οτι καλο ειναι να μην παντευτεις ουτε εσυ,ουτε οι ομοφυλοφιλες γυναικες.

ασχετο..
ποιος το ειπε αυτο?:confused:




Το να δω δύο άσχετους άνδρες να κάνουν σεξ (π.χ. σε βίντεο γιατί στην πραγματικότητα λίγο χλωμό το βλέπω) θα μου άρεσε. [Σας σόκαρα;]
μπααααααααα..
με τοσα που εχουμε διαβασει εδω,,,


Επιμένω ότι είναι θέμα προτύπων/στερεοτύπων. Αν η ανδρική ομοφυλοφιλία προβαλλόνταν ως κάτι sexy, όπως η γυναικεία, τα αποτελέσματα της έρευνας κατά πάσα πιθανότητα θα ήταν διαφορετικά.
αν η γιαγια μου ειχε καρουλια θα ηταν πατινι..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
ασχετο..
ποιος το ειπε αυτο?:confused:
Οκ,δεν ειπες αυτο,αρα ειπα βλακεια.


Τοτε τι το χρησιμο μας δειχνει αυτη η ερευνα σε σχεση με τις διεκδικήσεις των ομοφυλοφιλων στις κοινωνικες παροχες?


(Τιποτα,Chem)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Τοτε τι το χρησιμο μας δειχνει αυτη η ερευνα σε σχεση με τις διεκδικήσεις των ομοφυλοφιλων στις κοινωνικες παροχες?

απλα δειχνει γιατι αντιμετωπιζουμε διαφορετικα τη θηλυκή απο την αρσενικη ομοφυλοφιλια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
απλα δειχνει γιατι αντιμετωπιζουμε διαφορετικα τη θηλυκή απο την αρσενικη ομοφυλοφιλια..

Εισαι σιγουρος?

Περισσότερο ρατσιστικο απο το να αντιμετωπιζεις καπως τους gay,ειναι να αντιμετωπιζεις καπως μονο τους gay αντρες.

Στο ξαναλεω.Ο κοσμος δεν περιστρεφεται γυρω απο οτι θεωρεις,αντιμετωπιζεις,βλεπεις,νομιζεις.Η αποψη σου εχει το ιδιο βαρος με εκεινη ενος ομοφυλοφιλου.


(Οταν βεβαια δεν περνα κι εκεινος τα ορια.Μη με ρωτησεις ποια ειναι τα ορια,τα εχω αναλυσει ηδη.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Η αποψη σου εχει το ιδιο βαρος με εκεινη ενος ομοφυλοφιλου.
ειπα εγω οχι?

την αποψη μου λεω..με οτι στοιχεια βρισκω..


Περισσότερο ρατσιστικο απο το να αντιμετωπιζεις καπως τους gay,ειναι να αντιμετωπιζεις καπως μονο τους gay αντρες.
δεν με ενδιαφερει ο ρατσισμος,,
αλλα ποια η διαφορα της αρσενικης με θηλυκης ομ/λιας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Μαξιμε ανοησίες.
Αδυνατώ να κατανοήσω, το οτι ενώ ομιλείς για χάσμα, με λες ανόητο. (συμπερασματικά πάντα λέω) και εδώ θέλω να ευχαριστήσω τη ΧΙΜΕΛΑ, για την προσπάθεια που κάνει, ασκώντας με στην αυτοσυγκράτηση. Για να εξηγήσω τι λέω. Ενώ εσύ συμφραστικώς με αποκαλείς ανόητο, εγώ ερώτησα μήπως είναι ξανθιά η ...
αποτέλεσμα ήταν να σβύσει την ερώτησή μου.
Θέλω να δηλώσω επίσης, οτι δεν έχω διάθεση για αντιπαλότητα, αλλά μια φοιτήτρια της ιατρικής, θεωρώ οτι ανατομικά θα πρέπει να πιάνει το ...νοούμενο στον αέρα. Και επειδή μ'αρέσει να παίζω, στις τελείες η λέξη που αντιστοιχεί είναι υπονοούμενο, τελεία......
Παρ' όλα αυτά θα ξανακάνω την ερώτηση. Μήπως είσαι ξανθιά ;;;
Υ.Γ. χιμελα, μη τολμήσεις να σβήσεις την ερώτηση, γιατι άλλο δε θα σ' αγαπώ :redface:.
Επεξήγηση του Υ.Γ., είναι προς άσκηση στην αυτοσυγκράτηση όταν σε τσιτώνει κάτι:) :P:P:P:P
χαχαχαχαχαχαχααααααααααααααααααααα... :P
Αν το σβήσεις, σημαίνει οτι δεν γέλασες, οπότε δε θέλω να σε ξέρω.:kissing::kissing:

Θελεις να σου περιγράψει τώρα κάποιος πως μπορεί να αυτοικανοποιηθεί μια γυναίκα για να σταματήσεις να επιτίθεσαι στην κοπέλα?
Α, παράταμε τελικά! Δικηγόρος της κοπέλας έγινες τώρα;
Λες να έχω ανάγκη στα 51 που κλείνω σε λίγο απο τέτοιες εξηγήσεις;
Ψάξε τον οργασμό σου, ψάξε τον προστατικό σου αδένα, διαπίστωσε την ισορροπία ή μή, στην σχέση σου, μεγάλωσε λίγο ίσως προσπαθώντας να ζητήσεις συγνώμη όταν θίγεις και μετά, αν πιστεύεις οτι είμαστε, ίδιοι και όμοιοι, τότε έλα να παίξουμε σφαλιάρες. Ως τότε, ένα σου λέω, <<ντροπή>>!
Και μη νομίσεις οτι τα έγραψα για εμένα και επειδή τα έχω ανάγκη όπως λέτε εσείς τα παιδιά, <<του τα έχωσα καλά>>, ή τον τάπωσα. Σου τα γράφω γιατι, κατα δική σου ομολογία η μητέρα σου γενήθηκε το 1973. Οπότε ηλικιακά έχουμε τεράστια διαφορά.
Αρα, έχω υποχρέωση να απαντήσω, προκειμένου να δεις τί λες . Αν μπορείς θα δεις. Αν όχι :(:(:(
Ομιλώ, κατα πολύ απο όσο νομίζεις εσύ, ελεύθερα. Σου υπενθυμίζω, οτι επέλεξα να μην απαντήσω σε προηγούμενη τοποθέτηση που έκανες και με έθιγες με παρόμοιο τρόπο.

Τέλος παντων δε θα το επεκτείνουμε το θέμα στο πως γ******ι με τον εαυτό του ο καθένας οταν δεν έχει συντροφο.Προφανώς το '73 (χρονιά που γεννήθηκε η μάνα μου για να καταλάβεις για τι χάσμα μιλάμε),δεν είχαν ανακαλυφθεί ούτε τα ερωτικά βοηθήματα.
Μη βιάζεσαι νεαρέ, πάντα οι εκρηκτικοί άνθρωποι έβρισκαν τρόπο να ψάξουν και να ψαχτούν.
Ερωτικά βοηθήματα, υπήρχαν προ αμνημονεύτων χρόνων.
Επίσης και τα ζαρζαβα(ρβα)τικά, έπεξαν κάποιο ρόλο.
Οχι αμελητέος ήταν και ο ρόλος κάποιων φιλικών υπάρξεων σε ζωόφιλους. Ενίοτε με σημαντικά, ΝΑΑΑ ..... , μετα συγχωρήσεως προσόντα.
Αλλά, έχω να πω, οτι η περιέργεια έπνιξε την γάτα.
Αρα, επεκτείνοντας βλέπουμε και τους περίεργους να πειραματίζονται.
Ομως όπως όλα τα ξαφνικά είναι καθοριστικά για την αλλαγή πορείας, έτσι και κάποιοι ενώ ισορροπούν μεταξύ της μιας ή της άλλης πλευράς, δοκιμάζουν το π......ς, θέλοντας ή μη, αλλά κατα βάση όχι αρνούμενοι.


Οσο για την kaleidoskope πρέπει όντως να είναι πολύ χαζή,και δε θα επρεπε να μιλαει.Ειδικά μια τελειόφοιτος Ιατρικής,που μελετα απο πρωτο χερι τις πιο συγχρονες ερευνες,δεν παίζει να έχει άποψη σε θέματα που αφορούν την ανατομία,περίμενε κάποιον άλλο να της εξηγήσει.
Μωρε, μπράβο! Είναι το τελευταίο που θα περίμενα, να πεις, οτι δεν δικαιούται να ομιλεί.
Ο καθένας δικαιούται να κάνει κάποιο λάθος. Πόσο μάλον να πει την γνώμη του.
Απο την απάντηση θα προκύψει κάτι νέο, κάποιο στοιχείο που θα του αποκαλύψει ενδεχομένως μια νέα οπτική, δίνοντάς του την δυνατότητα αναθεώρησης, ίσως, μιας βιαστικής τοποθέτησης.
Αρα, έχω να πω, οτι, η πτώση κάποιου μου είναι αδιάφορη, αν αναλογιστώ την προσπάθεια που απαιτεί μια νέα τοποθέτηση, μια νέα αρχή.


Και στην τελικη...εσενα δηλαδη σε ενδιαφερει τοσο πολυ η ευχαριστηση η δικη τους που τους απαγορευεις το γαμο?Ξερεις τι ειναι τωρα αυτα που λες,δε χρειαζεται να σου πω.Ακομη και ετεροφυλοφιλικα εμεις να νιωθουμε το 100%,κι αυτος ομοφυλοφιλικα να νιωθει το 90% σε σχεση με εμας,αν ετεροφιλοφιλικα εκεινος νιωθει 5%,τοτε γιατι να γινει ετεροφιλοφιλος? Θεε μου.
Και που το ξερεις?Οπως εσυ μπορει να ερεθιζεσαι αν δεις δυο γυναικες,ισως και μια γυναικα προτιμα να δει δυο αντρες απο δυο γυναικες.Και το οτι υπαρχουν και γυναικες ομοφυλοφιλες,που δεν εχουν να "βαλουν κατι καπου",για μενα δειχνει πως η σεξουαλικη προτιμηση εχει απλα να κανει με το τι πρωτεινες κανουν κουμαντο στον εγκεφαλο σου.
Τα τελευταία, θεωρώ οτι είναι ανάξια προς απάντηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Μήπως είσαι ξανθιά ;;;

Για να σου λύσω την απόρια, όχι, δεν είμαι ξανθιά.

Μωρε, μπράβο! Είναι το τελευταίο που θα περίμενα, να πεις, οτι δεν δικαιούται να ομιλεί.
Ο καθένας δικαιούται να κάνει κάποιο λάθος. Πόσο μάλον να πει την γνώμη του.
Απο την απάντηση θα προκύψει κάτι νέο, κάποιο στοιχείο που θα του αποκαλύψει ενδεχομένως μια νέα οπτική, δίνοντάς του την δυνατότητα αναθεώρησης, ίσως, μιας βιαστικής τοποθέτησης.
Αρα, έχω να πω, οτι, η πτώση κάποιου μου είναι αδιάφορη, αν αναλογιστώ την προσπάθεια που απαιτεί μια νέα τοποθέτηση, μια νέα αρχή.

Έχω την εντύπωση ότι το έλεγε ειρωνικά. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nia κι αμα θες

Νεοφερμένος

Η Νία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Ζαγορά (Μαγνησία). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Συμφωνώ με τον O'Zorgnax,με την Subject to cgange και την gillie.Και οι ομοφυλόφιλοι έχουν ζωή.Μπορούν να κάνουν ό,τι θέλουν.Δε θα μας ρωτήσουνε κι όλας για το πώς θα είναι!Πόσοι διάσημοι ήταν ομοφυλόφιλοι,αλλά επειδή είναι διάσημοι δε βγάλαμε ΜΟΥΓΚΑ για αυτούς!Επείσης οι ομοφυλόφιλοι όχι μόνο μπορούν να παντρευτούνε,αλλά αν θέλουν μπορούν να υιοθετήσουν ένα παιδί.Γιατί να τους το απαγορεύουμε;Αν σε εμάς μας απαγόρευαν να παντρευτούμε με το αγόρι/κορίτσι μας,δε θα μας άρεσε καθόλου.Κο επείσης να μας απαγόρευαν να υιοθετήσουμε παιδί.Πάλι δε θα μας άρεσε!Σωστά;Να έχουμε λοιπόν όλοι τα ίδια δικαιώματα!
Τώρα μπορείτε να πείτε <ΟΚ ρε Νία να υιοθετούνε παιδιά,αλλά αν τα παιδιά επηρεαστούνε από τους γονείς,>(αυτό το έχει απαντήσει ήδη ο O'Zorgnax).Τι πειράζει;Ξαναλέω:Δε θα τους πούμε ΕΜΕΙΣ τι θα κάνουνε!Αλλά η καρδιά τους!!!!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Αχ, μην μπλεκουμε την υιοθεσια...

Δεν ειναι τοσο απλο...

Α, και μην ξεχνας... Ουτε καν ολα τα ετεροφυλοφιλα ζευγαρια δεν εχουν την δυνατοτητα να υιοθετησουν...

Εγω προσωπικα θετω εκει την κοκκινη γραμμη των δικαιωματων... Γαμο αν θελουν ναι.... Οτι αλλο θελουν ναι... Υιοθεσια οχι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nia κι αμα θες

Νεοφερμένος

Η Νία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Ζαγορά (Μαγνησία). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Καλά, ο καθένας ό,τι θεωρεί πιο σωστό δεν παίρνουμε κεφάλια!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Σαφως... Συζητηση κανουμε απλα...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nia κι αμα θες

Νεοφερμένος

Η Νία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Ζαγορά (Μαγνησία). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Ακριβώς!;)Ο καθένας τον χαβά του!!!!! :P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Αυτο ειναι το μονο σιγουρο...1979 ποστ τωρα...

Αλλα κατι δεν παει καλα... 6ο συνεχομενο ποστ χωρις καβγα???

Θα μας στειλουν στα offtopic
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Συμφωνώ με τον O'Zorgnax,με την Subject to cgange και την gillie.Και οι ομοφυλόφιλοι έχουν ζωή.Μπορούν να κάνουν ό,τι θέλουν.Δε θα μας ρωτήσουνε κι όλας για το πώς θα είναι!Πόσοι διάσημοι ήταν ομοφυλόφιλοι,αλλά επειδή είναι διάσημοι δε βγάλαμε ΜΟΥΓΚΑ για αυτούς!Επείσης οι ομοφυλόφιλοι όχι μόνο μπορούν να παντρευτούνε,αλλά αν θέλουν μπορούν να υιοθετήσουν ένα παιδί.Γιατί να τους το απαγορεύουμε;Αν σε εμάς μας απαγόρευαν να παντρευτούμε με το αγόρι/κορίτσι μας,δε θα μας άρεσε καθόλου.Κο επείσης να μας απαγόρευαν να υιοθετήσουμε παιδί.Πάλι δε θα μας άρεσε!Σωστά;Να έχουμε λοιπόν όλοι τα ίδια δικαιώματα!
Τώρα μπορείτε να πείτε <ΟΚ ρε Νία να υιοθετούνε παιδιά,αλλά αν τα παιδιά επηρεαστούνε από τους γονείς,>(αυτό το έχει απαντήσει ήδη ο O'Zorgnax).Τι πειράζει;Ξαναλέω:Δε θα τους πούμε ΕΜΕΙΣ τι θα κάνουνε!Αλλά η καρδιά τους!!!!!! :)

Η καρδιά δυστυχώς δε κάνει τίπτοα από μονη της (μια απλή αντλία είναι). Η προσωπικότητα ενός ατόμου εκτός από τα γονίδια εξαρτάται και από περιβαλλοντικούς παράγοντες. Όταν παιδιά μεγαλώσουν από ομοφυλόφιλους γονεις σίγουρα θα επηρεαστούν και μπορεί να γίνουν εξαιτίας αυτού και αυτά ομοφυλόφιλα με αποτέλεσμα να αυξηθούν κατά πολύ οι ομοφυλόφιλοι στην Ελλάδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top