[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Φταίει πολλές φορές και ο θυρεοειδής, αν μείνει αρύθμιστος. Πέρσι τέτοια εποχή μαδούσα σα γάτα περσίας επειδή μου είχε αφηνιάσει.
Επίσης,εγώ έχω παρατηρήσει ότι κατά καιρούς μαδάω απίστευτα οπότε δε φταίει μόνο ο θυροειδής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
https://www.lymola.com/products/13
κορίτσια ξέρετε κάτι για την παραπάνω κρέμα; αν έχει αποτέλεσμα κι αν εμπεριέχει ασφαλή συστατικά. έχω αδυνατίσει τον τελευταίο καιρό κ νομίζω πως χρειάζομαι κάτι τέτοιο.. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
Καλησπέρα κορίτσια!
Έχει δοκιμάσει καμία το κοντίσιονερ σώματος που λάνσαρε πρόσφατα η Nivea?
Απ' ότι έχω καταλάβει εγώ είναι σαν κρέμα σώματος, απλά σε μορφή τέτοια ώστε να εφαρμόζεται στο ντουζ σαν αφρόλουτρο και να ξεβγάζεται. Του τύπου βαριέμαι να βάλω ενυδατική γι' αυτό βάζω κοντίσιονερ σώματος.
Δεν ξέρω πως το βλέπετε εσείς, αλλά εγώ με το που είδα τη διαφήμιση σκέφτηκα: τί άλλο θα βγάλουν πια?:P
Λοιπόν, τί λέτε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Δεν ξέρω πως το βλέπετε εσείς, αλλά εγώ με το που είδα τη διαφήμιση σκέφτηκα: τί άλλο θα βγάλουν πια?:P
Λοιπόν, τί λέτε?
Εγώ μια μέρα είχα διαβάσει σε΄να περιοδικό για τα χημικά σε κρέμες και όλα αυτά και με είχε πιάσει πονοκέφαλος!Της ίδιας άποψης είμαι και΄γω και πιο συγκεκριμένα περί χημικών. Αν θες σόνι και καλά να βάζεις κρέμα σώματος πήγαινε πάρε μία φυτική (να γλιτώσεις και μερικά χημικά) και βάζε κάθε φορά που κάνεις μπάνιο.Εμένα να σου πω την αλήθεια και ειδικά τώρα το καλοκαίρι δε βάζω καμία κρέμα. Ούτε καν αυτή που έχω για ακμή και ούτε αυτή δε βάζω. Καλά μη φανταστείς ότι και ακμή.. Απλώς κατά περιόδους πετάω κάτι μαλακισμένα σπυράκια και δεν μπορώ να τα βλέπω.
Πάμε τώρα στον δικό μου πόνο που δεν ξέρω πόσο σχετικός με το θέμα αυτό είναι.:redface:
Μόλις χθες ανακάλυψα πόσο εκνευριστικές είναι οι τιράντες του σουτιέν όταν κάνεις γυμναστική. Εγώ κάνω ZUMBA στο μεταξύ και στην ουσία χορεύεις και κάθε τρεις και λίγο τσούυυπ! Η τιράντα. Ε,άι ____.
Έχω αρχίσει να σκέφτομαι να πάρω αθλητικό σουτιέν. Αλλά τα μισώ.:P
Καμία να προτείνω κάτι;:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aba

Τιμώμενο Μέλος

Η Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,255 μηνύματα.
Μόλις χθες ανακάλυψα πόσο εκνευριστικές είναι οι τιράντες του σουτιέν όταν κάνεις γυμναστική. Εγώ κάνω ZUMBA στο μεταξύ και στην ουσία χορεύεις και κάθε τρεις και λίγο τσούυυπ! Η τιράντα. Ε,άι ____.
Έχω αρχίσει να σκέφτομαι να πάρω αθλητικό σουτιέν. Αλλά τα μισώ.:P
Καμία να προτείνω κάτι;:redface:
Ή αυτό ή μπουστάκι... Θα σωθείς! :yes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Καμία να προτείνω κάτι;:redface:

Δεν το πιστεύω οτι δε σου πέρασε απο το μυαλό Το Σουτιέν.:eek:
Το ένα.Το μοναδικό.
Δε θες να γινεις μια κυρία Pretty Bra ; :slourp:

Αλλα ναι πάρε καλύτερα μπουστάκι,της Sloggi αν και θα σου συνιστούσα κάτι πιο σταθερό,ειδικά για ζούμπες και ρούμπες.:P
Τσέκαρε Nike και τέτοιες μάρκες καλύτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena

Πολύ δραστήριο μέλος

Η elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος. Έχει γράψει 888 μηνύματα.
Yπάρχει κάτι που ξέρετε να μου προτείνετε για ενδυνάμωση της τρίχας;

ξέρω ότι βοηθάει πάρα πολύ το δεντρολίβανο..δηλαδή να το βράσεις, να στραγγίξεις και να πάρεις το ζουμί που βγαίνει να το βάλεις στα μαλλιά και να το αφήσεις λίγη ώρα και μετά απλά ξεπλένεις :worry:
είχαμε παλιά στην αυλή και μια γειτόνισσα ερχόταν κ έκοβε γιατί κάθε καλοκαίρι μαδούσε πιο πολύ λόγω εποχής έλεγε..:hmm:
και μετά το έκανε κ η μαμά μου και πράγματι βοηθάει πάρα πολύ ! αρκεί να έχεις υπομονή να το κάνεις συστηματικά για κάποιο διάστημα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Δεν το πιστεύω οτι δε σου πέρασε απο το μυαλό Το Σουτιέν.:eek:
Το ένα.Το μοναδικό.
Δε θες να γινεις μια κυρία Pretty Bra ; :slourp:

Εσυ το γελας αλλα ειναι πολυ ανετα κι εχουν οντως τελεια στηριξη ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εσυ το γελας αλλα ειναι πολυ ανετα κι εχουν οντως τελεια στηριξη ;)

:eek::eek::eek::eek::eek::eek:

Και πάλι... σόρρυ, αλλά προσωπικά τα θεωρώ αντιαισθητικά. :redface: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Εσυ το γελας αλλα ειναι πολυ ανετα κι εχουν οντως τελεια στηριξη ;)
Δεν ξέρω για΄σένα αλλά εγώ από τότε που ξεκίνησα να φοράω σουτιέν είχα πάντα ένα κόλλημα πρώτον με τις τιράντες και 2ον γιατί σουτιέν χωρίς επένδυση αρνούμαι κατηγορηματικά να βάλω για λόγους ότι νιώθω άβολα.:redface:
:eek::eek::eek::eek::eek::eek:
Και πάλι... σόρρυ, αλλά προσωπικά τα θεωρώ αντιαισθητικά. :redface: :P
Και΄γω αλλά αυτό το πράγμα του να χορεύεις και να'χεις εκεί που θες να χοροπηδήσεις την τιράντα και πέφτει...
Εεεμ,enough!:mad:

Και πόσο μάλλον αν φοράς και μεγάλο νούμερο σουτιέν.:P
Θα πάω το Σ/Κ να δω σε'να κατάστημα με αθλητικά είδη για αθλητικό μπουστάκι γιατί από το λίγο που είδα τις τιμές σε sloggi και triumph είναι απλησίαστες (εκτός και αν περιμένω να φτάσουν εκπτώσεις που δεεεν..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
μπλα μπλου μπλι μπλο σουτιεν μπλα αθλητικο μπλι ζουμπα μπλο όλα είναι ακριβά μπλου

για κοιτα https://www.skroutz.gr/c/534/gynaikeia-eswrouxa/f/21623/Σουτιέν.html?keyphrase=αθλητικά
εγώ στον σκρουτζ ψαχνω τα παντα τωρα για σουτιεν δεν ξερω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
για κοιτα https://www.skroutz.gr/c/534/gynaikeia-eswrouxa/f/21623/Σουτιέν.html?keyphrase=αθλητικά
εγώ στον σκρουτζ ψαχνω τα παντα τωρα για σουτιεν δεν ξερω
Και΄γω ψάχνω για διάφορα εκεί. Σε ευχαριστώ Νάνσυ:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
Και΄γω ψάχνω για διάφορα εκεί. Σε ευχαριστώ Νάνσυ:D
νάθινγκ σουίτυ :kissing:

τώρα να ρωτήσω και εγώ κάτι
σε κάμποσο καιρό (τον χειμώνα βασικά ) θα κάνω λέιζερ
αλλά ως τότε σκέφτομαι να σταματήσω να ξυρίζομαι στα πόδια και να αρχίσω με αποτριχωτικές ταινίες
ποια είναι η άποψή σας;
έχετε να μου προτείνετε κάποια συγκεκριμένη μάρκα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
σε κάμποσο καιρό (τον χειμώνα βασικά ) θα κάνω λέιζερ
αλλά ως τότε σκέφτομαι να σταματήσω να ξυρίζομαι στα πόδια και να αρχίσω με αποτριχωτικές ταινίες
ποια είναι η άποψή σας;
έχετε να μου προτείνετε κάποια συγκεκριμένη μάρκα;
γιατι να κανεις αποτριχωση; το λειζερ δε γινεται και σε ξυρισμενα ποδια;σου ειπε κατι η αισθητικος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
γιατι να κανεις αποτριχωση; το λειζερ δε γινεται και σε ξυρισμενα ποδια;σου ειπε κατι η αισθητικος;

άκου να δεις
εγώ λέιζερ ΑΝ κάνω θα κάνω κατά τον χειμώνα
απλά μέχρι τότε δεν αντέχω να ξυρίζομαι συνέχεια και λέω να αρχίσω αποτρίχωση με ταινίες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
άκου να δεις
εγώ λέιζερ ΑΝ κάνω θα κάνω κατά τον χειμώνα
απλά μέχρι τότε δεν αντέχω να ξυρίζομαι συνέχεια και λέω να αρχίσω αποτρίχωση με ταινίες
ωω δικη σου επιλογη
τοτε περιμενε απαντηση καποιας αλλης κοπελας:worry: αν και απο οσο εχω κανει μονη μου τα προιoντα της simoun καλυτερα μου φανηκαν απο της veet
να ξερεις παντως ποναει μετα απο ξυραφι οπως και να το κανεις :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
:eek::eek::eek::eek::eek::eek:

Και πάλι... σόρρυ, αλλά προσωπικά τα θεωρώ αντιαισθητικά. :redface: :P

Και γιατι μου ζητας συγνωμη? :P
Εχω παρει κατι παρομοιο no name και οχι τα pretty bra αλλα υποτιθεται ειναι αντιγραφη του.
Υπαρχουν περιπτωσεις που δεν με βολευει καθολου το σουτιεν, οπως πχ οταν παω για περπατημα ή για εκπαιδευση τον σκυλο και απλα φοραω αυτο που ειναι μπουστακι. Δεν το φοραω για να βγω και να παω σε κλαμπ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana_Era

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ariana_Era αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Εγώ θα σου πρότεινα ένα καστανό με 2-3 τόνους ανοιχτότερες ανταύγιες για να σε φωτίσει κάπως, ή ακόμα ακόμα να κάνεις ombre. Και πολύ γαμάτο (ψήνομαι κι εγώ να το κάνω όταν αποφασίσω να εγκαταλείψω το κόκκινο) και δε χρειάζεται να βάφεις μαλλί κάθε 3 και λίγο :redface:
(εγώ πάντως στη θέση σου θα' κανα ombre.:redface:)

Το ombre που λες είναι μια άλλη πονεμένη ιστορία, διότι μου φαίνεται γύφτικο.
ΌΜΩΣ, υπάρχουν μεμονωμένες περιπτώσεις που το βλέπω και το ζηλεύω.
Τι σημαίνει αυτό; Ότι θα πρέπει να πάω κομμωτήριο για να το "πετύχω", αλλά no money.
Οπότε θέλω κάτι σχετικά εύκολο που θα μπορέσει η φίλη που τυχαίνει να είναι κομμώτρια να μου το κάνει στο σπίτι τζάμπα :redface:..
αν το ombre γίνεται να μου το κάνει σε σπίτι και πάλι μην επιμένεις, είναι τρελή αυτή δεν την εμπιστεύομαι... :P

Επειδη εψαχνα γενικα post για το ombre ετυχε να πεσω πανω σ'αυτο. Λοιπον για να πω και εγω την περιπτωση μου, την αποχρωση του ombre την λατρευω σαν χρωμα, τα δικα μου μαλλια ειναι καστανοξανθα με ανταυγειες, αλλα ηθελα να τα ανοιξω παραπανω και να ερθουν πιο κοντα στο φυσικο ξανθο ( μακρια απ'το ντεκαπαζ, μονο με βαφη ) οποτε σκεφτηκα το ombre, αλλα ειναι λιγο ακριβουτσικο στα κομμωτηρια και εχω δει οτι εχουν βγει κατι βαφες της Loreal αλλα δεν ξερω κατα ποσο μπορω να το πετυχω μονη μου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top