Αποτρίχωση

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Βλακείες. Σε όλο το κόσμο ξυρίζονται, και προφανώς δε ξεκίνησε από την ελλάδα, απλά πάντα υπάρχουν και οι εξαιρέσεις.
Τελευταία έχει γίνει μόδα στην αμερική το φυσικό - όπως διάβασα- αλλά δεεεν νομίζω να περπατήσει η ιδέα.:P

Ημουν στο μετρο σημερα και μπηκαν δυο παλικαρια γυρω στα 20 πιο ατριχα κι απο τις κοπελες που ηταν παραδιπλα τους. Ρε παιδια, τι γινεται; Χειροτεροι γινατε οι αντρες κι απο εμας;

Μωρε μακαρι να γυρναγε η μοδα και ναφηνε και λιγη τριχουλα, πιο ηρεμες θαμασταν, λιγοτερη ταλαιπωρια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Ημουν στο μετρο σημερα και μπηκαν δυο παλικαρια γυρω στα 20 πιο ατριχα κι απο τις κοπελες που ηταν παραδιπλα τους. Ρε παιδια, τι γινεται; Χειροτεροι γινατε οι αντρες κι απο εμας;

Μωρε μακαρι να γυρναγε η μοδα και ναφηνε και λιγη τριχουλα, πιο ηρεμες θαμασταν, λιγοτερη ταλαιπωρια...

μετροσεξουαλ καλε, μοδα εδω και χρονια! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Νε οι αποτριχωμένες γάμπες στους άντρες και τα βγαλμένα φρύδια, πολύ ασεξουαλική φάση.
Στα υπόλοιπα σημεία δε με ενοχλεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
Χερια και στηθος και κοιλιακη χωρα και κατω

Εγω οι μονες τριχες που ξυριζω ειναι τα γενια τουκεφαλιου πανω και κατω,τα υπολοιπα ειναι λιγο βλακεια να τα κοβεις εκτος αν εχεις προβλημα η εισαι αθλητης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Κάποιες γυναίκες μάλλον ξέχασαν τι θα πει "ξυρίζομαι". Θα σκέφτονται εφόσον ξυρίζουν οι άντρες τα πόδια τους, τότε ποιος θα είναι ο άντρας στη σχέση, η γυναίκα καλέ. My body, my choice dude! :hehe:


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Πω μλκα πολλή τρίχα.:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Πίθηκος, γένους θηλυκού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Για την τελευταία εικόνα πιστεύω στην ιδέα του photoshop.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mary_lou thess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mary_lou thess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 263 μηνύματα.
Δεν παιζει να ειναι αληθινό..σιγουρα εχει πεσει Photoshop :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,789 μηνύματα.
Πώωω ρε φίλε...αυτές έχουν περισσότερη τρίχα και από μένα. Αυτή είναι η νέα μόδα στις ΗΠΑ; :P

Τις παλαιότερες εποχές που οι γυναίκες άφηναν αξύριστη την...πυκνή βλάστηση, δεν αισθάνονταν άσχημα/ άβολα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φάννυ

Νεοφερμένος

Η Φάννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
είμαι ξανθια με ολιγη τριχοφυια οποτε παω σε αισθητικο για μουστακι αφήστε τα, στο 6μηνο δηλ. μου βγαζει και δερματακι αφου βλέπεις δεν είναι πολύ η τριχουλα και με κανει κατακόκκινη , βαλε λίγο λιγοτερο κεράκι, χα, χα, οποτε άλλη φορα θα πάρω αλοιφουλα που πέφτουν από μονες τους αφου με κερακι δεν ξερω! παιδια από ότι βλεπω πια στο γυμναστηριο και οι ανδρες αποτριχωνονται, δεν εχουν τριχα ουτε στην κοιλια, μασκαλες, ποδια πουθενα, πως γινεται;! επίσης παιδια τις αποτριχωτικες κρεμες τις χρησιμοποιητε, αυτές που τις ξεβγαζετε μετα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sparkling

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 327 μηνύματα.
Γιατι δεν κανεις με κλωστη το μουστακι ; Ειναι καλυτερο απο το κερι που τραβα τραβα χαλαρωνει και το δερμα μετα.παντως μια χαρα καθε εξαμηνο το μουστακι.για αυτο ειστε τυχερες οι ξανθιες:P.Ως προς τις αλοιφες εχω χρησιμποιησα μια φορα για τα ποδια και δεν τις συνιστω καθως 1. ειναι χημικα ,2.δεν κανουν καλη δουλεια,3 ειναι σαν κανεις με ξυραφακι και ειδικα στο μουστακι που θες μπορει να μεγαλωσουν και να σκουρυνουν .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φάννυ

Νεοφερμένος

Η Φάννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
με κλωστη πρωτη φορα το ακουω, τι είναι; ναι ως προς την τριχα ειμαστε τυχερες, δηλ, ευκολα δεν φαινεται! είναι χημικα οντως και σιγουρα καρκινογόνα, εχεις δικιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sparkling

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 327 μηνύματα.
δες αυτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φάννυ

Νεοφερμένος

Η Φάννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Καλο ουτε το φανταζομουν το'χει κανει κανεις; λοιπόν υπάρχει παντα και το πατροπαραδοτο τσιμπιδακι για λίγες τριχες αλλα μετα βγαινουν χειροτερες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
είμαι ξανθια με ολιγη τριχοφυια οποτε παω σε αισθητικο για μουστακι αφήστε τα, στο 6μηνο δηλ. μου βγαζει και δερματακι αφου βλέπεις δεν είναι πολύ η τριχουλα και με κανει κατακόκκινη , βαλε λίγο λιγοτερο κεράκι, χα, χα, οποτε άλλη φορα θα πάρω αλοιφουλα που πέφτουν από μονες τους αφου με κερακι δεν ξερω!

Αφού δεν έχεις γιατί πας και το βγάζεις; Επειδή κι εγώ ξανθές τρίχες έχω - ας μην είμαι ξανθιά - και δε το πολυβγάζω, εκτός κι αν το δω περίεργο και μου καρφωθεί άσχημα, αλλά δε φαίνεται τίποτα, οπότε τζάμπα κόπος και ταλαιπωρία.
Όπως και στα πόδια, έχω πολύ λιγες φύτρες και μόνο στη γάμπα διάσπαρτες, το μπούτι είναι άδειο, κι όταν ήμουν μικρή άκουγα όλες τις φίλες μου, που λέγανε ότι αποτριχώνουν και το μπούτι, και αισθανόμουν άσχημα που εγώ δε το' κανα και το έκανα κι εγώ χωρίς να το έχω ανάγκη, αλλά πλέον δεν έχει νόημα. :hehe:
Το ίδιο είχα κάνει και με τα φρύδια μου. Όλες οι φίλες μου έβγαζαν τα φρύδια τους, εγώ ούτε παχύ φρύδι έχω, ούτε έντονο και έχει σχήμα από μόνο του, έβγαζα μόνο 3 τρίχες μετρημένες από το κάθε φρύδι.
Δηλαδή είχα πολύ κόμπλεξ τώρα που το σκέφτομαι. Αλλά πλέον ό,τι δεν χρειάζεται, δε το αγγίζω, βαρέθηκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Αφού δεν έχεις γιατί πας και το βγάζεις; Επειδή κι εγώ ξανθές τρίχες έχω - ας μην είμαι ξανθιά - και δε το πολυβγάζω, εκτός κι αν το δω περίεργο και μου καρφωθεί άσχημα, αλλά δε φαίνεται τίποτα, οπότε τζάμπα κόπος και ταλαιπωρία.
Όπως και στα πόδια, έχω πολύ λιγες φύτρες και μόνο στη γάμπα διάσπαρτες, το μπούτι είναι άδειο, κι όταν ήμουν μικρή άκουγα όλες τις φίλες μου, που λέγανε ότι αποτριχώνουν και το μπούτι, και αισθανόμουν άσχημα που εγώ δε το' κανα και το έκανα κι εγώ χωρίς να το έχω ανάγκη, αλλά πλέον δεν έχει νόημα. :hehe:
Το ίδιο είχα κάνει και με τα φρύδια μου. Όλες οι φίλες μου έβγαζαν τα φρύδια τους, εγώ ούτε παχύ φρύδι έχω, ούτε έντονο και έχει σχήμα από μόνο του, έβγαζα μόνο 3 τρίχες μετρημένες από το κάθε φρύδι.
Δηλαδή είχα πολύ κόμπλεξ τώρα που το σκέφτομαι. Αλλά πλέον ό,τι δεν χρειάζεται, δε το αγγίζω, βαρέθηκα.
Χαχαχα και εγω ακριβώς στην ίδια κατάσταση ήμουν :P
Εγω χρησιμοποιώ κρέμες αλλα οχι πολυ συχνά γιατι κρατάνε αρκετά και αφού είμαι ξανθιά, και λίγες τριχουλες να βγουν δεν φαίνονται. Οποτε, επειδή ειναι χημικές, αν και χρησιμοποιώ αυτές που λενε οτι ειναι πιο "φυσικές" (λεμε τωρα) και είμαι ξανθιά, προσπαθω να μην τις χρησιμοποιώ συχνά. Ξυραφάκι δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτε, μονο καμια φορά αυτην την ξυριστικη μηχανή αλλα.. πονάει πολυ αν δεν την έχεις συνηθίσει!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Πήγα τις προάλλες να κάνω μόνη μου το μπικίνι με ταινίες και στην πρώτη ταινία που τράβηξα πέθανα απ'τον πόνο!:confused:
Εσείς το κάνετε μονές σας ή πάτε σε αισθητικό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Πήγα τις προάλλες να κάνω μόνη μου το μπικίνι με ταινίες και στην πρώτη ταινία που τράβηξα πέθανα απ'τον πόνο!:confused:
Εσείς το κάνετε μονές σας ή πάτε σε αισθητικό;
Πολύ με εμψύχωσες.
Εγώ σκέφτηκα να το κάνω μόνη μου ούτως ή άλλως πόδια όταν αντέχω με κερί τα κάνω μόνη μου. Λογικά εγώ που κάνω μόνο πλαινά μπορώ να τα κάνω μόνη μου με κερί αλλά μετά από αυτά που είπες θα περιμένω αναγωνίως να πατήσει χειμώνας να ξεκινήσω συνεδρίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koukimanster

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η koukimanster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 298 μηνύματα.
Αν θέλετε να κάνετε το μπικίνι μόνες σας χρειάζεστε δύο πράγματα

- ζεστό κερί και σε καμία περίπτωση ταινίες
- καλή τεχνική

Εγώ θεωρητικά έχω το πρώτο (σε ρολέτα, άρα δε βολεύει πολύ) αλλά με τίποτα δεν έχω το δεύτερο. Οπότε κάνω λίγο τα πλαϊνά για να μην είμαι σαν πίθηκος αλλά κατά τα άλλα για κανονική αποτρίχωση μόνο σε αισθητικό. Το καλοκαίρι πάω κάθε μήνα, το χειμώνα πάω κάθε 2 μήνες. 10 ευρώ η συνεδρία. Αυτά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top