Κινητά: Συγκρίσεις, προτάσεις, γνώμες

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Tο 5c ειναι οτι χειροτερο εχει βγει ποτε απο apple... Και καλα λεει ο βασιλης δηλαδη επειδη εσενα δεν σου αρεσει η samsung παει να πει οτι δεν αξιζει να δωσει ο αλλος πανω απο 300? Αν τα εχεις τα δινεις τελος! DarthFedever το λεω απο αποψη χαρακτηριστικων ,αμα δεις αναλυση οθονης,επεξεργαστη,ραμ και καμερα τα αλλα κινητα ειναι καθαρα ανωτερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

salazar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο salazar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Η σύγκριση μεταξύ μιας συσκευής Android και ενός iphone δεν έχει νόημα εκτός και αν μιλάμε για την κάμερα άντε και για την ανάλυση οθόνης.Η RAM και ο επεξεργαστής δεν μπορούν να συγκριθούν καθώς μιλάμε για άλλα λειτουργικά συστήματα τα οποία κάνουν διαφορετική διαχείριση πόρων.Επομένως το γεγονός ότι μια συσκευή Android μπορεί να είναι οκταπύρηνη ή να έχει 4GB RAM δεν μου λέει απολύτως τίποτα.Θα συμφωνήσω πάντως ότι δεν αξίζει να δώσεις πάνω από 300 ευρώ για κινητό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Δεν αξίζει να δώσεις πάνω από 300 για android αλλά αξίζει να δώσεις 700 για iphone; ρε θα τρελαθούμε τελείως...
Δεν σύγκρινα android των 300 ευρώ με το iPhone 6 plus, αλλά ότι είναι πιο σωστή η αγορά του iPhone 6/6plus από του 5s.

Αν ήθελα να συγκρίνω τα iPhone 6/6s με κινητά όπως τα samsung s6/s6 edge και με το google nexus 6, θα προτιμούσα το μηλαράκι.


Tο 5c ειναι οτι χειροτερο εχει βγει ποτε απο apple... Και καλα λεει ο βασιλης δηλαδη επειδη εσενα δεν σου αρεσει η samsung παει να πει οτι δεν αξιζει να δωσει ο αλλος πανω απο 300? Αν τα εχεις τα δινεις τελος! DarthFedever το λεω απο αποψη χαρακτηριστικων ,αμα δεις αναλυση οθονης,επεξεργαστη,ραμ και καμερα τα αλλα κινητα ειναι καθαρα ανωτερα!
To iPhone 5c είναι ένα πλαστικό iPhone 5, με καλύτερη μπαταρία και το βρίσκεις με 291.50 ευρώ. Αν και πλαστικό το 5c έχει άψογη ποιότητα κατασκευής. To προτείνω και λόγω της τιμής του.

Επίσης τα χειρότερα iPhone που έχει βγάλει η apple είναι το 3g/3gs.

Η στρατηγική της samsung αλλά και τα προιόντα της στην κινητή τηλερωνία δεν μου αρέσουν καθόλου γι αυτό πρότεινα το lg g2. Απλούστατα κάθε χρόνο αντιγράφουν με άθλιο τρόπο την Apple και επενδύουν πάρα πολλά στο marketing για να συνεχίσουν το μύθο. Κόψανε την sd κάρτα, την αποσπώμενη μπαταρία, αντιγράψανε clopy - paste του touch id της apple αφού το περσινό δικό τους ήταν δυσλειτουργικό. Επίσης φέτος "ξεχάσανε" της αδιάβροχη τεχνολογία. Aφήνω ασχολίαστο το sasmusng pay.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Εγώ είμαι μεταξύ των Lumia 535, Galaxy Ace 4, Galaxy S4 mini.

Και δενμπορώναδιαλέξω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

salazar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο salazar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Πρώτα από όλα έχουν διαφορετικό λειτουργικό σύστημα.Τα Lumia είναι πολύ όμορφα και ποιοτικά αλλά το πρόβλημα είναι ότι δεν έχουν την γκάμα εφαρμογών που έχουν οι άλλες πλατφόρμες(iOS και Android).Θα σου πρότεινα να τσεκάρεις τα Windows Phone σε κανένα κατάστημα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Εγώ είμαι μεταξύ των Lumia 535, Galaxy Ace 4, Galaxy S4 mini.

Και δενμπορώναδιαλέξω

Ενας κανονας που θα σε σωσει απο αποτυχημενες αγορες.

Δεν παιρνουμε κινητα Android που σχεδιαστηκαν για να ειναι μετρια (οπως τα δυο που αναφερεις)

Τωρα στον προβληματισμο σου, αν δεν σε ενδιαφερουν πολυ οι εφαρμογες και η κυρια χρηση που κανεις ειναι Facebook-Viber-Browsing-Καμερα τοτε παρε το Lumia

Αν θες ποικιλια σε εφαρμογες, αυξησε το μπατζετ σου για καποιο αλλο Android.

Tο 5c ειναι οτι χειροτερο εχει βγει ποτε απο apple... Και καλα λεει ο βασιλης δηλαδη επειδη εσενα δεν σου αρεσει η samsung παει να πει οτι δεν αξιζει να δωσει ο αλλος πανω απο 300? Αν τα εχεις τα δινεις τελος! DarthFedever το λεω απο αποψη χαρακτηριστικων ,αμα δεις αναλυση οθονης,επεξεργαστη,ραμ και καμερα τα αλλα κινητα ειναι καθαρα ανωτερα!

Δεν ξερω αν εχεις χρησιμοποιησει iPhone.

Ειναι ατοπο να συγκρινεις κινητα με διαφορετικα λειτουργικα. Το Android των 300€ με 2GB Ram μπορει να λαγκαρει και το Lumia με τα 512ΜΒ να παει σφαιρα.

Το iPhone ειναι ενα κινητο με λειτουργικο συστημα προσαρμοσμενο πανω του αποκλειστικα, που προσφερει σε οποιον το αγορασει την καλυτερη εμπειρια χρησης της αγορας (απο κοντα και οι συσκευες Nexus) κι ειναι το μοναδικο κινητο με μεταπωλητικη αξια. Το αρνητικο του ειναι οτι ειναι ακριβο (γιατι στην Ελλαδα ειναι ακριβες και οι συνδεσεις).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Ενας κανονας που θα σε σωσει απο αποτυχημενες αγορες.

Δεν παιρνουμε κινητα Android που σχεδιαστηκαν για να ειναι μετρια (οπως τα δυο που αναφερεις)

Τωρα στον προβληματισμο σου, αν δεν σε ενδιαφερουν πολυ οι εφαρμογες και η κυρια χρηση που κανεις ειναι Facebook-Viber-Browsing-Καμερα τοτε παρε το Lumia

Αν θες ποικιλια σε εφαρμογες, αυξησε το μπατζετ σου για καποιο αλλο Android.

Πρώτα από όλα έχουν διαφορετικό λειτουργικό σύστημα.Τα Lumia είναι πολύ όμορφα και ποιοτικά αλλά το πρόβλημα είναι ότι δεν έχουν την γκάμα εφαρμογών που έχουν οι άλλες πλατφόρμες(iOS και Android).Θα σου πρότεινα να τσεκάρεις τα Windows Phone σε κανένα κατάστημα :P

Βασικά εγώ τα κινητά τα έχω για μουσική/browsing/texting/facebook καθώς για τα άλλα έχω και τον υπολογιστή με την φωτογραφική μου.:P
Το μόνο που ζητάω είναι να μη σέρνεται και να έχει επαρκή μνήμη, σε συνδυασμό με μια δευτερεύουσα κάμερα (που και αυτή δε τη χρησιμοποιώ δηλαδή).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

salazar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο salazar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Πόσα χρήματα διαθέτεις? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Δεν ξερω αν εχεις χρησιμοποιησει iPhone.

Ειναι ατοπο να συγκρινεις κινητα με διαφορετικα λειτουργικα. Το Android των 300€ με 2GB Ram μπορει να λαγκαρει και το Lumia με τα 512ΜΒ να παει σφαιρα.

Το iPhone ειναι ενα κινητο με λειτουργικο συστημα προσαρμοσμενο πανω του αποκλειστικα, που προσφερει σε οποιον το αγορασει την καλυτερη εμπειρια χρησης της αγορας (απο κοντα και οι συσκευες Nexus) κι ειναι το μοναδικο κινητο με μεταπωλητικη αξια. Το αρνητικο του ειναι οτι ειναι ακριβο (γιατι στην Ελλαδα ειναι ακριβες και οι συνδεσεις).

Προσωπικα το iPhone το βρισκω υπερβολικα απλο σε σημειο να σε περιοριζει αρκετα και σε καμια περιπτωση δεν θεωρω οτι προσφερει την καλυτερη εμπειρια χρησης. Σε σχεση με το android μπορει να φαινεται καλυτερο και θα το προτιμουσα, αλλα σε σχεση με το blackberry OS 10 (ειδικα με τη νεα αναβαθμιση στο 10.3.1 + το blend app) υστερει σε αρκετα σημεια. Μονο το hub στο ΒΒ10 αρκει για να διαλυσει το iPhone στην εμπειρια χρησης :P Το android (στο samsung S4 mini) που ειχα καποτε μου φαινοταν αργο και σαν να κολλουσε :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Βασικά εγώ τα κινητά τα έχω για μουσική/browsing/texting/facebook καθώς για τα άλλα έχω και τον υπολογιστή με την φωτογραφική μου.:P
Το μόνο που ζητάω είναι να μη σέρνεται και να έχει επαρκή μνήμη, σε συνδυασμό με μια δευτερεύουσα κάμερα (που και αυτή δε τη χρησιμοποιώ δηλαδή).

Για τη χρηση που θες Windows Phone με κλειστα ματια

Προσωπικα το iPhone το βρισκω υπερβολικα απλο σε σημειο να σε περιοριζει αρκετα και σε καμια περιπτωση δεν θεωρω οτι προσφερει την καλυτερη εμπειρια χρησης. Σε σχεση με το android μπορει να φαινεται καλυτερο και θα το προτιμουσα, αλλα σε σχεση με το blackberry OS 10 (ειδικα με τη νεα αναβαθμιση στο 10.3.1 + το blend app) υστερει σε αρκετα σημεια. Μονο το hub στο ΒΒ10 αρκει για να διαλυσει το iPhone στην εμπειρια χρησης :P Το android (στο samsung S4 mini) που ειχα καποτε μου φαινοταν αργο και σαν να κολλουσε :hmm:

Για τo Blackberry OS εχω ακουσει καλα λογια αλλα κολλουσα να δωσω 300€ για το Q10 απο τη στιγμη που λενε για ελλειψεις σε εφαρμογες και κακα ports απο εφαρμογες του Android.

Το Android για να τρεχει γρηγορα θελει κινητο ναυαρχιδα οπως λεμε και κατα προτιμηση stock android, οχι TouchWiz κι αλλες τετοιες αηδιες. Εχω το G2, αντικειμενικα μια απο τις καλυτερες Android συσκευες που κοντραρει και καινουρια μοντελα και με το προεγκατεστημενο λογισμικο τα κολληματακια υπηρχαν. Εβαλα stock και τωρα πραγματικα μπορω να πω οτι τρεχει αντιστοιχα με το hardware του.

Καλα η Google περηφανευοταν τοσα χρονια για πραγματα που ισχυριζεται οτι αντιγραφει η Apple (αν και κατασκοπευσε καλα την μηλοεταιρια πριν αγορασει το Android) και επιτελους θυμηθηκε στην εκδοση 5 εβαλε Lock screen notifications. Τεραστιο κατορθωμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Για τη χρηση που θες Windows Phone με κλειστα ματια
Λες, ε;
Πόσα χρήματα διαθέτεις? :)

Δώρο θα είναι για τα γενέθλια μου, σε ένα μήνα, οπότε εγώ η ίδια θα ζητήσω αυτό που θέλω. Δε θέλω κάτι πανάκριβο όμως, γιατί ακόμη κι αν το πληρώσει άλλος για μένα θα έχω τύψεις αν το χαλάσω και θα κλαίω τα λεφτά που (δεν) έδωσα.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Για τo Blackberry OS εχω ακουσει καλα λογια αλλα κολλουσα να δωσω 300€ για το Q10 απο τη στιγμη που λενε για ελλειψεις σε εφαρμογες και κακα ports απο εφαρμογες του Android.

Το Android για να τρεχει γρηγορα θελει κινητο ναυαρχιδα οπως λεμε και κατα προτιμηση stock android, οχι TouchWiz κι αλλες τετοιες αηδιες. Εχω το G2, αντικειμενικα μια απο τις καλυτερες Android συσκευες που κοντραρει και καινουρια μοντελα και με το προεγκατεστημενο λογισμικο τα κολληματακια υπηρχαν. Εβαλα stock και τωρα πραγματικα μπορω να πω οτι τρεχει αντιστοιχα με το hardware του.

Καλα η Google περηφανευοταν τοσα χρονια για πραγματα που ισχυριζεται οτι αντιγραφει η Apple (αν και κατασκοπευσε καλα την μηλοεταιρια πριν αγορασει το Android) και επιτελους θυμηθηκε στην εκδοση 5 εβαλε Lock screen notifications. Τεραστιο κατορθωμα...

Εχω τα Blackberry Z10 & Z30 τα οποια βρισκω καταπληκτικα και απο αποψη λογισμικου αλλα και απο αποψη κατασκευης. Η ποιοτητα ηχου ειναι απο τις καλυτερες που εχω δει σε κινητο. Το πληκτρολογιο (virtual) ειναι επισης απο τα καλυτερα που εχω χρησιμοποιησει και η ταχυτητα πληκτρολογισης ειναι απιστευτη. Το δε hub με εχει βολεψει τοσο πολυ που αν καποια στιγμη αλλαξω κινητο σε κατι αλλο, φοβαμαι οτι δεν θα αντεξω χωρις αυτο. To ιδιο ισχυει και με την επιλογη share σε οποιο app και αν ανοιξω! Οσον αφορα τα apps, δεν εχω προβλημα ελλειψης, αλλα δεν χρησιμοποιω και πολλα (το 99% απο τα apps που κυκλοφορουν σε οποιαδηποτε πλατφορμα τα θεωρω σαβουρα). Με την τελευταια αναβαθμιση βελτιωσαν πολυ και την καμερα οποτε τα περισσοτερα apps για φωτο που ειχα μου ειναι πλεον αχρηστα. Εχουν παντως καποια φοβερα apps μεταξυ των οποιων ειναι το blend, bbm και το bb travel. Ειδικα το blend για ατομα οπως εμενα που ξεχνουν το κινητο σπιτι ειναι πολυ χρησιμο και με εχει σωσει ουκ ολιγες φορες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

salazar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο salazar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Λες, ε;


Δώρο θα είναι για τα γενέθλια μου, σε ένα μήνα, οπότε εγώ η ίδια θα ζητήσω αυτό που θέλω. Δε θέλω κάτι πανάκριβο όμως, γιατί ακόμη κι αν το πληρώσει άλλος για μένα θα έχω τύψεις αν το χαλάσω και θα κλαίω τα λεφτά που (δεν) έδωσα.:redface:

Λοιπόν Alma εάν θέλεις και μπορείς να δώσεις κάτι παραπάνω κοίταξε τα 2 πρώτα https://www.skroutz.gr/c/40/kinhta-thlefwna.html?from=catspan&keyphrase=moto+g .Αλλιώς με κλειστά τα μάτια Windows Phone και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Λες, ε;


Δώρο θα είναι για τα γενέθλια μου, σε ένα μήνα, οπότε εγώ η ίδια θα ζητήσω αυτό που θέλω. Δε θέλω κάτι πανάκριβο όμως, γιατί ακόμη κι αν το πληρώσει άλλος για μένα θα έχω τύψεις αν το χαλάσω και θα κλαίω τα λεφτά που (δεν) έδωσα.:redface:

Κοιτα σε ανδροιδες η μοναδικη επιλογη κατω απο τα 200€ ειναι αυτα που σου προτεινει το παιδι, τα Motorola γιατι τρεχει απλο Android χωρις περιττες εφαρμογες.

Ο πατερας μου εχει ενα Windows Phone που το πηρε καπου 130€ και για τις βασικες λειτουργιες παει σφαιρα. Ενταξει κουβαλαει λιιιγες μαλακιες της Microsoft του στυλ θελει δυο κινησεις για να απαντησεις στην κληση, αλλα γενικα ειναι ενα ευκολο και γρηγορο λογισμικο ακομα και σε budget κινητα. Δεν ειναι τυχαιο οτι η πλειοψηφια των συσκευων WP που κυκλοφορουν ειναι κινητα που κοστιζουν κατω απο €200

Εχω τα Blackberry Z10 & Z30 τα οποια βρισκω καταπληκτικα και απο αποψη λογισμικου αλλα και απο αποψη κατασκευης. Η ποιοτητα ηχου ειναι απο τις καλυτερες που εχω δει σε κινητο. Το πληκτρολογιο (virtual) ειναι επισης απο τα καλυτερα που εχω χρησιμοποιησει και η ταχυτητα πληκτρολογισης ειναι απιστευτη. Το δε hub με εχει βολεψει τοσο πολυ που αν καποια στιγμη αλλαξω κινητο σε κατι αλλο, φοβαμαι οτι δεν θα αντεξω χωρις αυτο. To ιδιο ισχυει και με την επιλογη share σε οποιο app και αν ανοιξω! Οσον αφορα τα apps, δεν εχω προβλημα ελλειψης, αλλα δεν χρησιμοποιω και πολλα (το 99% απο τα apps που κυκλοφορουν σε οποιαδηποτε πλατφορμα τα θεωρω σαβουρα). Με την τελευταια αναβαθμιση βελτιωσαν πολυ και την καμερα οποτε τα περισσοτερα apps για φωτο που ειχα μου ειναι πλεον αχρηστα. Εχουν παντως καποια φοβερα apps μεταξυ των οποιων ειναι το blend, bbm και το bb travel. Ειδικα το blend για ατομα οπως εμενα που ξεχνουν το κινητο σπιτι ειναι πολυ χρησιμο και με εχει σωσει ουκ ολιγες φορες.

Σκεφτομουν και το Ζ10 περυσι αλλα μου ειπαν για πολυ μικρη αυτονομια κι επειδη μπορει να τυχει να λειψω και 12-13 ωρες απο το σπιτι, ειναι κατι που μετραει για μενα, για αυτο δεν πηρα αλλωστε και το Nexus 5.

Η μεγαλυτερη σαβουρα ειναι τα προεγκατεστημενα apps των κατασκευαστων. Κατι S Health, LG World, Xperia Movies etc που αναθεμα αν τα χρησιμοποιει το 1/10 των χρηστων. Και καλα, στα βαρια κινητα πες δεν επηρεαζουν την αποδοση, σε κατι συσκευες mini ομως...

Εγω παντως εβαλα Cyanogenmod και ησυχασα :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Καλά ας είχε και το windows phone την πορεία του android και μπορεί τα πράγματα να ήταν αλλιώς. Η νόκια πλέον ανήκει στην M$ λογικό είναι να φροντίσει τα κινητά που θα βγάλει να ναι κάπως optimized.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Λοιπόν Alma εάν θέλεις και μπορείς να δώσεις κάτι παραπάνω κοίταξε τα 2 πρώτα https://www.skroutz.gr/c/40/kinhta-thlefwna.html?from=catspan&keyphrase=moto+g .Αλλιώς με κλειστά τα μάτια Windows Phone και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο:)

Το πρώτο από τα moto λογικά θα το πάρω και γω αν το δω από κοντά και μαρεσει. Είναι και φρέσκο πράμα :D
Χαίρομαι που κάποιος το προτείνει :P είναι και κιουτ με τα χρωματιστά στο πλάι :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Λοιπόν Alma εάν θέλεις και μπορείς να δώσεις κάτι παραπάνω κοίταξε τα 2 πρώτα https://www.skroutz.gr/c/40/kinhta-thlefwna.html?from=catspan&keyphrase=moto+g .Αλλιώς με κλειστά τα μάτια Windows Phone και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο:)

Δεσμεύομαι πολύ με τα motorola, δε ξέρω γιατί.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.

Παλιά όσα motorola είχα (αυτά με το καπάκι) ήταν χάλι μαύρο. Το τελευταίο καλό motorola που είδα είναι το τελευταίο που είχε βγει με καπάκι, ένα κάπως μωβ, που πήραμε δώρο στον πατέρα μου πρόπερσι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

salazar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο salazar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Τα Motorola δεν έχουν πλέον καμία σχέση με αυτά που θυμόμαστε από τα βρεφικά μας χρόνια.Αυτή την στιγμή,η Moto είναι από τις πλέον αξιόπιστες εταιρίες του χώρου και ανήκει στην Lenovo.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top