• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ρινοπλαστική

aenema

Νεοφερμένος

Η aenema αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα! Είμαι καινούργια εδώ αν και έχω μπει αρκετές φορές στο forum για να διαβάσω γνώμες αφού σκέφτομαι σύντομα να κάνω ρινοπλαστική. Το πρόβλημά μου είναι αισθητικό, δεν θα έλεγα ότι είχα ποτέ πρόβλημα με την αναπνοή μου. Σαν πρώτη επιλογή έχω στο μυαλό μου τον κύριο Κόλλια και αν κάποιος έχει προσωπική εμπειρία θα ήθελα να μου στείλει πμ για να μου πει τη γνώμη του και κάποιες λεπτομέρειες σχετικά με την επέμβαση που έκανε. Επίσης έχει χειρουργηθεί κανείς από τον κύριο Κασίμη και αν ναι τι γνώμη έχετε για το αποτέλεσμα;
Σας ευχαριστώ πολύ !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosΤ7

Νεοφερμένος

Ο GiorgosΤ7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους.

Εξαιρετική η ενημέρωση εδώ, βοηθάει πολύ στο να αξιολογήσουμε κάποια πράγματα. Θέλω στο άμεσο μελλον να κάνω διαφραγμα και ρινολαστική στον [...]. Παρακαλώ όποιος έχει εμπειρία μαζί του να επικοινωνήσει μαζί μου, στέλνοντας κάποιο προσωπικό μήνυμα με αναφορά αν είναι ευχαριστημένος με το αποτέλεσμα, το συνολικό κόστος καθώς επίσης και σε ποια κλινική χειρουργήθηκε.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για όποιον θα καθίσει να γράψει! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

elenita91

Νεοφερμένος

Η elenita91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπερα..θα ηθελα να ρωτησω μετα απο ποσο καιρο καπνισατε οσοι κανατε ρινοπλαστικη????ειχατε παρουσιασει καποιο κρυωμα σαν "ιγμοριτιδα"??? Με ταλαιπορει τεσσερις μερες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ariel12

Νεοφερμένος

Η ariel12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλησπέρα,

θα μπορούσε κάποιος που έχει προσωπική εμπειρία να μου στείλε πληροφορίες για τον Μήτσου και την Κυπραίου??

Απαντήσεις μόνο σε πμ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papakaki

Νεοφερμένος

Η papakaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλησπέρα! Εκανα ρινοπλαστική πριν 12 μερες. Η μύτη μου έιναι πολύ πρησμένη και δεν αισθάνομαι άνετα να κυκλοφορήσω ακόμα έξω...Ποτε περίπου θα βελτιωθέι η κατάσταση??? επίσης η τομή κάτω απο το ακρορινιο φαίνεται και εχει κ λίγο άιμα πάνω τι οποίο δεν φέυγει με πλύσεις με τον ορό..σε πόσο καιρό θα έιναι σχεδόν αόρατη??ή τουλάχιστον δεν θα φαίνεται σαν πληγή?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nick sk

Νεοφερμένος

Ο Nick sk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα,
Έχω αποφασίσει να κάνω ρινοπλαστικη και αυτόν τον καιρό διαβάζω και ψάχνω για το ποιος είναι καλύτερος γιατρός.
Δεν είμαι πολύ άνετος με τις εγχειρήσεις αλλά την συγκεκριμένη έχω αποφασίσει να την κάνω.
Αν κάποιος έχει προσωπική εμπειρία θα ήθελα να μου στείλει ένα προσωπικό μυνημα.
Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Abela kon

Νεοφερμένος

Η Abela kon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα
Είμαι 31 χρονών κ σκέφτομαι από τα 13 να κάνω πλαστική στο ακρορινιο. Μπορώ οικονομικά όμως μόνο στην Θεσσαλονίκη να κάνω την επέμβαση. Μπορεί κάποιος να μου προτείνει σε ένα Email κάποιους γιατρούς στην Θεσσαλονίκη. Φοβάμαι αρκετά από τα ποσοστά αποτυχίας που έχω δει. :D μπορεί κάποιος να με βοηθήσει ??

Σημείωμα συντονιστή: Απαντήσεις εφόσον αναφέρονται ονόματα μόνο σε πμ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ariel12

Νεοφερμένος

Η ariel12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους, είμαι 26 και έψαχνα αρκετό καιρό σε ποιόν γιατρό θα απευθυνθώ. Ήμουν ανάμεσα στον [...] και στον [...]. Έκανα ραντεβού και στους δυο και μπορώ να πω ότι ήταν και οι δύο πολύ ευγενικοί, πολύ επεξηγηματικοί και γενικά μου ενέπνευσαν εμπιστοσύνη. Και οι δύο μου είπαν ότι έχω ένα πολύ κλασσικό και συνηθισμένο πρόβλημα, που δεν έχει κάποιον ιδιαίτερο βαθμό δυσκολίας. Θέλω να γίνει αφαίρεση του ύβου και να μειωθεί λίγο η προβολή ώστε να είναι αρμονικό. Ο καθένας χειρουργεί τελείως διαφορετικά και κατέληξα τελικά στον [...], γιατί ο [...] μου είπε ότι κάνει μόνο επεμβάσεις ανοιχτής ρινοπλαστικής που σημαίνει ότι μετεγχειρητικά θα είμαι σχεδόν δυο βδομάδες εκτός, κάτι που δεν μπορώ να κάνω. Ο [...] αντίστοιχα αναίφερε πολύ μικρότερους χρόνους ανάρρωσης. Το χειρουργείο είναι Παρασκευή πρωί, αναμένεται να κρατήσει περίπου μιση ώρα και μετά θα φύγω. Δεν σας κρύβω ότι είμαι πολύ αγχωμένη για το τι θα γίνει. Αν κάποιος έχει κάνει στον συγκεκριμένο, ή έχει κάποια γνώμη θα το εκτιμούσα αφάνταστα αν μου έλεγε!

Σημείωμα συντονιστή: Απαντήσεις μόνο σε π.μ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ariel12

Νεοφερμένος

Η ariel12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλησπέρα, έκανα τελικά την επέμβαση χθες. Θα ήθελα να ρωτήσω δυο πράγματα σε όσους έχουν κάνει ήδη. Καταρχην ενώ χθες είχα ένα μικρό πρήξιμο κάτω από το ένα μάτι, σήμερα έχει πρηστεί όλο το μάτι, έχει κλείσει σχεδόν. Αυτό είναι φυσιολογικό? Και δεύτερον, έτσι όπως βλέπω τη μύτη έχει ισιώσει, είναι σωστή η προβολή, τα ρουθούνια μια χαρά, αλλά τα πλαινά είναι σαν να έχουν γίνει λίγο πιο πλατιά κάπως. Βέβαια έχω και τις ταινίες πανω και σίγουρα δεν είναι κάτι που δημιουργεί τεράστιο πρόβλημα, αλλά και πάλι. Μπορεί να είναι από το πρήξιμο? Περιμένω να υποχωρήσει κανονικά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Leela

Νεοφερμένος

Η Leela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Ο καθένας χειρουργεί τελείως διαφορετικά και κατέληξα τελικά στον [...]
.


Αριελ με γειά τη νεα μύτη! Είχα κάνει κ εγώ πριν 8 χρόνια επέμβαση στον [...] Ειναι αρκετά αξιόλογος χειρουργός και δεν είναι από τους τηλεμαιντανούς.

Την Παρασκευή που χειρουργήθηκες τον επισκέφτηκα πάλι γιατί έχω αποκτήσει αναπνευστικό πρόβλημα τα τελευταία 2 χρόνια (υπερτροφικές κόγχες) και επιπλέον το ακρορρίνιο μου χρειάζεται λέπτυνση, οπότε ειπα να τα διορθώσω με 1 επέμβαση.
Μου είπε και για τη νέα του μέθοδο που έχει τελειοποιήσει τα τελευταία χρόνια.

Γι αυτό που ρωτάς να ξέρεις το πρήξιμο θα κάνει κάποιους μήνες να φύγει εντελώς, ειδικά στο ακρορρίνιο. Η ράχη της μύτης είναι λογικό να ειναι πρησμένη. Εγώ θα του έκανα ένα τηλεφώνημα να τον ρωτήσω για το πρήξιμο στο μάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Stauros14

Νεοφερμένος

Ο Stauros14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Καλησπερα σε ολους. Εχουν περασει σχεδον 11 μηνες απο την ρινοπλαστιλη μου και θελω να ρωτησω τα εξης. Αρχικα, οταν κανω ορισμενες γκριματσες ακομα με τραβαει η μυτη και με ενοχλει αυτο γιατι εχει περασει μεγαλο διαστημα. Δευτερον, υπαρχει περιπτωση να εχουν παθει ατροφια οι μυες του προαωπου μου επειδη δεν πολυκουνουσα το στομα και το προσωπο το πρωτο εξαμηνο; γινεται να δημιουργηθει ετσι προβλημα στην μυτη η στο κοκκαλο της;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ariel12

Νεοφερμένος

Η ariel12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλημέρα!! Σήμερα έβγαλα τις ταινίες. Εντάξει είναι μεγάλη αλλαγή, δεν το έχω συνηθίσει ακόμα. Η μύτη έχει ισιώσει και έχει φύγει τελείως η καμπούρα, απλά από το σημείο που ήταν έντονη η καμπούρα μέχρι πάνω (στο μέτψπο δλδ) μου φαίνεται πιο παχιά από ότι θα ήθελα. Θα έπρεπε να έχει λεπτύνει λίγο περισότερο νομίζω. Βέβαια είναι ακόμα κάπως πρησμένη και με πονάει στα πλάγια οπότε λογικά να περιμένω να μειωθεί και να λεπτύνει λίγο ακόμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirki86

Νεοφερμένος

Η Kirki86 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα σας,


Θα ήθελα να μάθως εαν έχει κάνει κάποιος διαφραγμα και πλαστική στο νοσοκομείο Γεννηματάς στην Αθήνα. Εχω ραντεβου με γιατρο του νοσοκομείου τον Νοεμβριο αλλα δεν ξερω τι ναπεριμένω. ΑΝ έχει κάποιος εμπειρία σχετικά με διαδικασία, εντυπωσειςκοστος κλπ θα το εκτιμουσα να με ενημερωνε.


Ευχαριστώ
Σημείωμα συντονιστή: Απαντήσεις που αφορούν κριτική σε γιατρούς και ιατρικά κέντρα μόνο σε πμ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Bleeding rose

Νεοφερμένος

Η Bleeding rose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
ariel12 ειναι λογικο να ειναι παχυ σε αυτο το σημειο στο μηνα πανω θα εχει κατεβει αρκετα κ θα πηγαινει προς το ακρορινεο οπου κ ξεπριζεται τελευταιο... αν καποιος εχει εμπειρια απο [...] ας μου στειλει προσωπικο μνμ την εμπειρια του κ για το αν εμεινε ευχαριστημενος απο το αποτελεσμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

gianiz

Νεοφερμένος

Ο gianiz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδια καλησπερα, ειμαι και εγω υποψηφιος για ρινοπλαστικη και θα ηθελα να μοιραστω μαζι σας καποιες ενυπωσεις μου καθως να ακουσω και τις δικες σας. Αρχικα να αναφερω πως η παρεμβαση που θελω να κανω στη μυτη μου ειναι αρκετα μικρη και εντοπιζεται στο ακρορρινιο. Ψαχνοντας φωτογραφιες απο περιστατικα σε οοοολα τα σαιτ ελληνων γιατρων αυτο που -δυστυχως- διαπιστωσα ειναι πως σε περιστατικα που αφορουσαν παρεμβασεις στο κατω μερος της μυτη, το ακρορρινιο και τη στυλιδα, το αποτελεσμα ηταν αρκετα μετριο κατα τη γνωμη και η αλλαγη οχι ιδιαιτερα μεγαλη. Συγκρινοντας το πριν και το μετα, το αποτελεσμα μου φαινοταν αρκετα φτωχο, σε αντιθεση με παρεμβασεις στο οστεινο τμημα της μυτης, οπου οι αλλαγες φαινοντουσαν πολυ πιο εντυπωσιακες, ειδικα και αν η φωτο ηταν μονο προφιλ ακομα περισσοτερο. Αυτο που εχω καταλαβει λοιπον ειναι οτι οι παρεμβασεις στο ακρορρινιο απαιτουν πολυ πιο επιδεξιους χειρισμους απο μεριας του γιατρου για ενα αρτιο αποτελεσμα, κατι που φαινεται πως οι περισσοτεροι πλαστικοι στην ελλαδα δεν κατεχουν, κατ' εμε. Βλεποντας φωτογραφιες,στο σαιτ του Λουλούδη, απο περιστατικα τοσο στο σαιτ του οσο και στη σελιδα του στο φβ ειδα οτι εχει κανει πολυ καλη δουλεια σε περιστατικα παρομοια ας πουμε με την περιπτωση μου. Σκεφτομαι λοιπον να τον επισκεφτω καποια στιμη κ θα ηθελα να ακουσω και αλλων γνωμες.

Σημείωμα συντονιστή: Απαντήσεις, μόνο σε π.μ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

papakaki

Νεοφερμένος

Η papakaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλησπέρα!
Επειδή και εγώ ταλαιπωρήθηκα μέχρι να το πάρω απόφαση θα ήθελα να μοιραστώ την εμπειρία μου μαζί σας. Έκανα ανοιχτή ρινοπλαστική πριν από 50 μέρες στον [...]
Λοιπόν είχα πολύ άγχος για την επέμβαση. Άργησα να φτάσω στο νοσοκομείο μία ώρα γιατί εκείνο το πρωινό ξανασυζητάγαμε με τον άντρα μου αν πρέπει τελικά να κάνω ή όχι! Φοβόμουνα πάρα πολύ...
Φτάσαμε στο νοσοκομείο, έκανα τις απαραίτητες εξετάσεις μπήκα στο χειρουργείο. Όλοι πολύ φιλικοί με ηρεμούσαν...πολύ καλή εντύπωση μου έκανε η αναισθησιολόγος!φοβερή!πολύ γλυκιά!
Το χειρουργείο κράτησε περίπου δυο ώρες. Μετά με πήγαν στο δωμάτιο και είχα πάγο στα μάτια και νάρθηκα εννοείται στην μύτη. Ο γιατρός ήρθε αμέσως στο δωμάτιο και με ηρέμησε γιατί φοβόμουνα πααααρα πολύ! Ευτυχώς ο συγκεκριμένος γιατρός σου βάζει σωληνάκια στην μύτη και αναπνέεις κανονικά! ΌΛη μέρα με πάγο στα μάτια και μια γάζα κάτω από την μύτη που την αλλάζεις που και που γιατί γεμίζει αίμα.
Το επόμενο πρωινό μου έβγαλε τα σωληνάκια από την μύτη και πήγα σπίτι. Δεν πόνεσε καθόλου απλά σε αηδιάζει λίγο η διαδικασία. Συνέχισα να βάζω πάγο στα μάτια για τις επόμενες τρεις μέρες ώστε να μην κάνω έντονες μελανιές. Παρ όλα αυτά έκανα έντονες μελανιές κάτω από τα μάτια! Το πρόσωπό μου πρίστηκε και ήταν συνέχεια ιδρωμένο. Κυρίως την τρίτη μέρα ήταν πρισμένο, τόσο που νόμιζα ότι θα σπάσει ο νάρθηκας της μύτης! από εκεί και πέρα άρχισε σιγά σιγά να ξεπρίζεται.
Μετά από μια εβδομάδα πήγα και μου έβγαλε ο γιατρός τον γύψο και μου κόλησε κάτι αυτοκόλλητα στην μύτη. Αυτά απότι κατάλαβα στα βάζει γιατί φεύγει το πρίξιμο από το πρόσωπο και πάει στην μύτη και αυτά εμποδίζουν το έντονο πρίξιμο. Τα βγάζεις μόνος σου μετά από τρεις μέρες.
Πιστεύω ότι για να κάνεις την επέμβαση πρέπει να έχεις χρόνο και υπομονή. Για δύο εβδομάδες ήμουνα σαν να με πάτησε τρένο..μελανιές και πρίξιμο...το πρίξιμο από την μύτη φεύγει μετά από τρεις μήνες τουλάχιστον!!!!επίσης κάνεις συνέχεια πλύσεις με φυσιολογικό ορό γιατί είσαι μπουκωμένος...και βάζεις και κρέμα στα ράμματα κάτω από την μύτη. Γενικά αισθανόμουνα χάλια εμφανησιακά και ήμουνα χάλια και ψυχολογικά.. Πόνο πάντως δεν ένοιωσα καθόλου!!!!τίποτα!!

Τώρα που έχει περάσει ο καιρός χαίρομαι πάααααρα πολύ που το πήρα απόφαση και χαίρομαι και για την επιλογή γιατρού που έκανα!!!Αυτό που γράφουν όλοι στα φόρουμ ότι είναι φοβερός γιατρός και άνθρωπος ισχύει! Μου αρέσει πολύ το αποτέλεσμα!!! Δεν μου έκανε ο γιατρός κάτι ακραίο και φαίνεται πολύ φυσική η μύτη!!!με βλέπουν φίλοι μου και δεν μπορούν να καταλάβουν ότι έχω κάνει ρινοπλαστική!!είναι πολύ περίεργο αυτό γιατί πριν είχα καμπούρα και πεσμένη μύτη!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

GiorgosΤ7

Νεοφερμένος

Ο GiorgosΤ7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ευχαριστούμε που μοιράζεστε τις εμπειρίες.

Μπορεί κάποιος να μας πεί, αν ιδιωτική ασφάλεια (π.χ. Interamerican) καλύπτει την επέμβαση στο διάφραγμα μαζί με την αισθητική παρέμβαση;
Πως γίνεται να καλυφτεί όλο το πακέτο;

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni79

Νεοφερμένος

Η eleni79 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Βλεπω οτι πολυ αντρες εχετε θεμα με τη μυτη σας.να σας μιλησω σα γυναικα.δε δινουμε κ πολυ σημασια στη μυτη σας.ενας αντρας κ με μεγαλη μυτη μπορει να ειναι ωραιος σημασια εχει να ειστε αρρενωποι.μας αρεσουν οι μεγαλες πλατες το γυμνασμενο σωμα με τα μπρατσα του αλλα η μυτη δεν εχει κ τοσο σημασια.αν δεν εχετε σοβαρο αισθητικο προβλημμα με τη μυτη μην μπαινεται σ αυτη τη διαδικασια.για τις γθναικες το καταλαβαινω.οι γυναικες με λεπτα χαρακτηριστικα θεωρουνται πιο θυλικες κ κατα συνεπεια πιο ωραιες.εχω δει στο ιντερνετ φωτο ανδρων το πριν κ το μετα της μυτης κ πραγματικα μετικοι χαλια ηταν χαλια ειναι γιατι ενας ανθρωπος δεν ειναι μονο η μυτη του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ariel12

Νεοφερμένος

Η ariel12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους!! Την Παρασκευή έκλεισα 5 βδομάδες μετά την επέμβαση. Η μύτη μου ήταν μεγάλη και είχε πετούσε ένα κόκαλο μπροστά. Σε εκείνο το σημείο ήταν και αρκετά χοντρή. Έκανα την επέμβαση στον[...] και έχω μείνει πολύ ικανοποιημένη. Η μύτη μου έχει ισιώσει τελείως μπροστά και έχει λεπτύνει πολύ. Το μόνο αρνητικό είναι ότι στη μια μεριά, κοντά στο σημείο που ενώνεται με το μέτωπο, έχει πεταχτεί ένα μικρό γρομπαλάκι. Μίλησα με το γιατρό και μου είπε να του κάνω μασάζ και θα φύγει και όντως από όταν ξεκίνησα, έχει υποχωρήσει αρκετά. Επίσης το ακρορίνιο δεν έχει ξεπρηστεί ακόμα, οπότε δεν μπορώ να έχω απόλυτα καθαρή εικόνα. Κάθε μέρα πάντως βλέπω να μικραίνει και να λεπταίνει και άλλο η μύτη μου και είμαι πολύ χαρούμενη.

Όσο αφορά τη συνολική διαδικασία. Ήθελα από χρόνια να κάνω επέμβαση αλλά φοβόμουν πολύ, ειδικά μήπως γίνει χειρότερη μετά. Από εκεί και πέρα το βασικό μου ήταν να μην γίνει κάποια μεγάλη αλλαγή που να είναι πολύ αισθητή και σίγουρα δεν ήθελα να μπω σε όλη την μετεγχειρητική διαδικασία. Ότα πήγα στον [...] ήταν κάθετος στο ότι μετεγχειρητικά θα είμαι εντάξει σε 3-4 μέρες, το συζητήσαμε και αποφάσισα να προχωρήσω. Την Παρασκεύη 11/8 πήγα το πρωί, μου έκαναν καρδιογράφημα και στις 9.30 με έβαλαν στο χειρουργείο. Ήταν όλοι πάρα πολύ άνετοι και φιλικοί και με βοήθησε πολύ όλο το κλίμα γιατί πραγματικά έτρεμα ολόκληρη από το φόβο μου. Στις 11.30 ξύπνησα στο δωμάτιο. Δεν πονούσα σχεδόν καθολου, ένιωθα απλά λίγο περίεργα. Είχα αυτοκόλλητες ταινίες στη μύτη και μια γάζα στο κάτω μέρος γιατί μάτωνε. Μελανιές καθόλου και λίιγο πρήξιμο γύρω από τα μάτια. Στις 3 το μεσημέρι με άφησαν να φύγω. Να σημειώσω πως σε όλη τη διαδικασία ήμουν εντελώς μόνη μου. Εννοώ δηλαδή ότι μόνη μου πήγα στο νοσοκμείο, μόνη μου γύρισα μετά (κάτι που σαφώς δεν θα γινόταν αν είχα κάνει ολική νάρκωση). Μέχρι το απόγευμα είχε σταματήσει η αιμορραγία. Την επόμενη μέρα Σάββατο 12/8 ξύπνησα καλά απλά είχα πολλές μελανιές πλέον. Το ένα μου μάτι είχε σχεδόν κλείσει. Την Κυριακή ήταν αισθητά καλύτερα, το βράδυ άρχισα δειλά δειλά να βγαίνω και λίγο από το σπίτι. Το πιο ενοχητικό σε όλο αυτό το διάστημα ήταν ο βραδινός ύπνος που βούλωνε η μύτη και δεν μπορούσα να πάρω ανάσα. Αφαίρεσα τις ταινίες την Τετάρτη το πρωί. Η μύτη μου ήταν πολύ πρησμένη αλλά τελικά μέρα με τη μέρα μειώνεται αισθητά.

Είμαι ικανοποιημένη και από την απόφαση και από την επιλογ΄γιατρού. Ήταν από το πρώτο ραντεβού πολύ συζητήσιμος και από την επέμβαση και μετά, καθε φορά που έχω χειαστεί κάτι με έχει καλέσει πίσω για να το συζητήσουμε και όλα. Οτιδήποτε θέλετε, με ρωτάτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

liokaki

Νεοφερμένος

Η liokaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα,

θα μπορούσε κάποιος που έχει προσωπική εμπειρία να μου στείλε πληροφορίες για τον Μήτσου και την Κυπραίου??

Απαντήσεις μόνο σε πμ!

Καλημέρα, ενδιαφέρομαι και εγω για πληροφορίες για τον Κο Μητσου!! Οποιος εχει την καλή διάθεση μια προώθηση και σε εμενα!! :redface::)
Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top