• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ρινοπλαστική

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Φευγει το καρουμπαλάκι με λέιζερ?
Βασικά εμενα το δικό μου μίκρυνε πολύ οπότε ελπίζω πως θα φύγει τελείως με τον καιρό. Γενικά η μύτη στις φωτογραφίες φαίνεται τερατούργημα, ενώ κανονικά εγώ την βλέπω γλυκούλα. Συμβαίνει σε κανέναν άλλο αυτό? Τον Giorgali τον καταλαβαίνω πάνω-κάτω τι λέει. Εμένα στις φωτογραφίες ανφας είναι σχεδόν όπως πριν (9 μήνες μετά) ενώ στον καθρέφτη είναι φανερά μικρότερη (όχι έτσι όπως την θέλω ακόμα, αλλά σίγουρα μικρότερη). Βασικά, δεν πιστεύω πως το αποτέλεσμα που είδαμε με την αφαίρεση του νάρθηκα δεν μένει. Σιγουρα πρηζόμαστε πιό πολύ μετά και αργεί να επανέλθει το σχήμα, αλά δεν μπορεί να μεγαλώσει μετα, μου φαίνεται παράλογο.
Νομίζω πως το πρήξιμο και η γενική ανάρρωση παίρνει πολύ περισσότερο από τον ένα χρόνο που λένε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Φευγει το καρουμπαλάκι με λέιζερ?
Βασικά εμενα το δικό μου μίκρυνε πολύ οπότε ελπίζω πως θα φύγει τελείως με τον καιρό. Γενικά η μύτη στις φωτογραφίες φαίνεται τερατούργημα, ενώ κανονικά εγώ την βλέπω γλυκούλα. Συμβαίνει σε κανέναν άλλο αυτό? Τον Giorgali τον καταλαβαίνω πάνω-κάτω τι λέει. Εμένα στις φωτογραφίες ανφας είναι σχεδόν όπως πριν (9 μήνες μετά) ενώ στον καθρέφτη είναι φανερά μικρότερη (όχι έτσι όπως την θέλω ακόμα, αλλά σίγουρα μικρότερη). Βασικά, δεν πιστεύω πως το αποτέλεσμα που είδαμε με την αφαίρεση του νάρθηκα δεν μένει. Σιγουρα πρηζόμαστε πιό πολύ μετά και αργεί να επανέλθει το σχήμα, αλά δεν μπορεί να μεγαλώσει μετα, μου φαίνεται παράλογο.
Νομίζω πως το πρήξιμο και η γενική ανάρρωση παίρνει πολύ περισσότερο από τον ένα χρόνο που λένε.

christinelle η επέμβαση με λέιζερ διορθώνει οτιδήποτε θες πάνω σε χόνδρο, όχι σε κόκκαλο.
Πιστεύω λοιπόν πως εφόσον έχει μείνει ένας ενοχλητικός χόνδρος στο giorgalis, θα έπρεπε να επιμείνει στο γιατρό του (που είναι και των 3 μας ο γιατρός) και να απαιτήσει να του το διορθώσει. Αν φυσικά είναι αυτό που καταλαβαίνουμε γιατί φωτογραφίες δεν έχω δει. Απ ότι θυμάμαι φαίνεται μόνο τη νύχτα κάτω από ειδικό φωτισμό, σε φωτογραφία δε φαίνεται με φλας, χωρίς φλας επίσης κτλ. Εφόσον όμως είναι εκεί ο χόνδρος πάνω στο ρουθούνι και υπάρχει, ε θα έπρεπε να επιμείνει να φύγει νομίζω.
Όταν λες ότι το αποτέλεσμα του νάθηκα δεν μένει, τί εννοείς? Ότι ποτέ η μύτη μας δε θα ξαναγίνει τόσο μικρή, όσο όταν την είδαμε με το που βγάλαμε το νάρθηκα? Ότι δηλαδή θα ξεπρηστεί αλλά ποτέ δε θα γίνει τόσο μικρή?

Μια ακόμα ερώτηση. Την Κυριακή πάω να μου αφαιρέσουν σιλικόνες απ το διάφραγμα. Ξέρετε αν πονάει??? :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
christinelle η επέμβαση με λέιζερ διορθώνει οτιδήποτε θες πάνω σε χόνδρο, όχι σε κόκκαλο.
Πιστεύω λοιπόν πως εφόσον έχει μείνει ένας ενοχλητικός χόνδρος στο giorgalis, θα έπρεπε να επιμείνει στο γιατρό του (που είναι και των 3 μας ο γιατρός) και να απαιτήσει να του το διορθώσει. Αν φυσικά είναι αυτό που καταλαβαίνουμε γιατί φωτογραφίες δεν έχω δει. Απ ότι θυμάμαι φαίνεται μόνο τη νύχτα κάτω από ειδικό φωτισμό, σε φωτογραφία δε φαίνεται με φλας, χωρίς φλας επίσης κτλ. Εφόσον όμως είναι εκεί ο χόνδρος πάνω στο ρουθούνι και υπάρχει, ε θα έπρεπε να επιμείνει να φύγει νομίζω.
Όταν λες ότι το αποτέλεσμα του νάθηκα δεν μένει, τί εννοείς? Ότι ποτέ η μύτη μας δε θα ξαναγίνει τόσο μικρή, όσο όταν την είδαμε με το που βγάλαμε το νάρθηκα? Ότι δηλαδή θα ξεπρηστεί αλλά ποτέ δε θα γίνει τόσο μικρή?

Μια ακόμα ερώτηση. Την Κυριακή πάω να μου αφαιρέσουν σιλικόνες απ το διάφραγμα. Ξέρετε αν πονάει??? :redface:

Eγώ δεν είχα σιλοκόνες, οπότε δεν ξέρω. Κάποιοι λένε ότι πονάει πιό πολύ από τα ταμπόν όμως (μην σε τρομοκρατήσω, είπα, δεν είχα/δεν ξέρω).
Οταν λέω ότι δεν μένει, εννοώ ότι πρήζετα περισσότερο όταν βγαίνει ο νάρθηκας. Εκεί μας πιάνει πανικός και μετά από κάτι μήνες που ξεπρήζεται σιγά σιγα και αρχίζουμε και χαιρόμαστε...τσουπ! την κοπανάμε κάπου και ξαναπρήζεται. Μετά παθαίνουμε το σοκ ότι θα μείνει έτσι και τα σχετικά. Εγώ είμαι μέρες που την βλέπω και λέω "αχ, τι τέλεια" και άλλες λέω "πωπω, τίποτα δεν έκανε ο γιατρός".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Eγώ δεν είχα σιλοκόνες, οπότε δεν ξέρω. Κάποιοι λένε ότι πονάει πιό πολύ από τα ταμπόν όμως (μην σε τρομοκρατήσω, είπα, δεν είχα/δεν ξέρω).
Οταν λέω ότι δεν μένει, εννοώ ότι πρήζετα περισσότερο όταν βγαίνει ο νάρθηκας. Εκεί μας πιάνει πανικός και μετά από κάτι μήνες που ξεπρήζεται σιγά σιγα και αρχίζουμε και χαιρόμαστε...τσουπ! την κοπανάμε κάπου και ξαναπρήζεται. Μετά παθαίνουμε το σοκ ότι θα μείνει έτσι και τα σχετικά. Εγώ είμαι μέρες που την βλέπω και λέω "αχ, τι τέλεια" και άλλες λέω "πωπω, τίποτα δεν έκανε ο γιατρός".

Κατάλαβα, σ ευχαριστώ πάρα πολύ. Η δική μου έχει πρηστεί αρκετά, σήμερα είμαι στην 20η μέρα, και φαντάζομαι πως θα πρηστεί κι άλλο. Κάθε μέρα είναι διαφορετική, πρήζεται και ξεπρήζεται σε διαφορετικά σημεία. Τη μία μέρα είναι στραβή προς τη μία πλευρά, την άλλη προς την άλλη, τώρα είναι πιο λεπτή από τη μία κτλ. Τα χω διαβάσει όλα και τα περιμένω. Οπότε το χω πάρει ψύχραιμα. Αποφάσισα να μην πολυασχοληθώ μαζί της μετά τις σιλικόνες. Ας κάνει ότι θέλει. Έχουμε ένα φίλο, που είναι αναισθησιολόγος, και μου είπε ότι οι διάσημοι παίρνουν ένα φάρμακο και ξεπρήζονται. Μου είπε και το όνομα του φαρμάκου, αλλά δεν το συγκράτησα. Σκέφτομαι ομως πως για να μη μας το δίνουν κατευθείαν κι εμάς αυτό το φάρμακο, κάτι θα παίζει. Αλλιώς θα το χορηγούσαν αβέρτα. Θα ρωτήσω και το γιατρό την Κυριακή για το φάρμακο αυτό.
Την τελευταία φορά ρώτησα τη βοηθό του αν πονάνε οι σιλικόνες, και μου απάντησε "Όχι καθόλου, μόνο τα ταμπόν έχουν πόνο". Τώρα για να δούμε...
Εμένα η έντονη λιπαρότητα μου χει φύγει από τη μύτη. Ευτυχώς δηλαδή γιατί πίστευα ότι θα έβγαζα εξαιρετικό παρθένο ελαιόλαδο στο τέλος. Αντιμετωπίζω ένα άλλο όμως πρόβλημα. Η μύτη μου μυρίζει. Από το εσωτερικό της δηλαδή, ώρες - ώρες, βγαίνει μια έντονη μυρωδιά, σαν σαπίλα. Μου το χε πει και ο γιατρός, και πέρα από την έξτρα αντιβίωση που μου δωσαν, μου έδωσαν και τη bactroban που έχει μέσα αντιβίωση να βάζω 3 φορές τη μέρα. Η βοηθός του γιατρού μου είπε ότι μέσα η μύτη μου είναι ανοιχτη πληγή, ότι μέσα στις σιλικόνες έχουν εγκωβιστεί σάπια αίματα, μυξούλες κτλ, και ότι μόλις βγάλω τις σιλικόνες, μετά από λίγο θα φύγει. Σας έχει τύχει ποτέ αυτό? Θα θελα να μου πει κάποιος εμπειρικά πότε θα φύγει η παλιομυρωδιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Mηπως να πας σε έναν γιατρό;


(πραγματικό, όχι πλαστικό)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Mηπως να πας σε έναν γιατρό;


(πραγματικό, όχι πλαστικό)

Περιμένω πρώτα να βγουν οι σιλικόνες και ότι έχει εγκλωβιστεί στη μύτη, να δω μπας και αλλάξει τίποτα.
Φοβάμαι πως σε όποιο γιατρό και να πάω θα με στείλει στο γιατρό μου, που με εγχείρησε.
Σημείωση. Ο γιατρός μου Α.Σ. είναι κυρίως ΩΡΛ, και μετά πλαστικός. Άρα με καλύπτει ως γιατρός σ αυτό το θέμα.
Πολύ αηδία αυτή η μυρωδιά όμως. Δεν την έχω όλες τις ώρες, αλλά την έχω πολλές ώρες.
Αφού ο καλός μου μερικές στιγμές δεν αντέχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Εμένα η έντονη λιπαρότητα μου χει φύγει από τη μύτη. Ευτυχώς δηλαδή γιατί πίστευα ότι θα έβγαζα εξαιρετικό παρθένο ελαιόλαδο στο τέλος. Αντιμετωπίζω ένα άλλο όμως πρόβλημα. Η μύτη μου μυρίζει. Από το εσωτερικό της δηλαδή, ώρες - ώρες, βγαίνει μια έντονη μυρωδιά, σαν σαπίλα. Μου το χε πει και ο γιατρός, και πέρα από την έξτρα αντιβίωση που μου δωσαν, μου έδωσαν και τη bactroban που έχει μέσα αντιβίωση να βάζω 3 φορές τη μέρα. Η βοηθός του γιατρού μου είπε ότι μέσα η μύτη μου είναι ανοιχτη πληγή, ότι μέσα στις σιλικόνες έχουν εγκωβιστεί σάπια αίματα, μυξούλες κτλ, και ότι μόλις βγάλω τις σιλικόνες, μετά από λίγο θα φύγει. Σας έχει τύχει ποτέ αυτό? Θα θελα να μου πει κάποιος εμπειρικά πότε θα φύγει η παλιομυρωδιά.
Αυτό που μυρίζει είναι σαν σάπιο ψάρι; η βοηθός του ιατρού είναι ιατρός;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Αυτό που μοιρίζει είναι σαν σάπιο ψάρι; η βοηθός του ιατρού είναι ιατρός;

Όχι σαν σάπιο ψάρι. Δε μπορώ να σου περιγράψω ακριβώς τη μυρωδιά, γιατί δεν έχουμε συνηθίσει να μυρίζουμε άσχημες μυρωδιές. Μυρίζει σαν σάπιο εγκλωβισμένο αίμα. Προφανώς μέσα στις σιλικόνες, έχει μείνει αίμα και μύξες και άλλα αηδιαστικά υγρά και με τις μέρες... Η βοηθός του γιατρού είναι γιατρός, χειργουργός. Αλλά ο ίδιος ο γιατρός το εντόπισε πρώτος απ όλους. Μου λέει "Η μύτη μυρίζει λίγο". Ε συνεχίσαμε την αντιβίωση, (επειδή είχα και λιγο πυρετό), μου έγραψαν και μια άλλη αλοιφή για να επουλωθούν οι πληγές μέσα στη μύτη και πέρασε.
Και μια άλλη κοπέλα που γνώρισα εκεί, είχε το ίδιο, και της έφυγε μόλις έβγαλε τις σιλικόνες. Μου πε ότι η μπόχα ήταν απερίγραπτη όταν έφυγαν οι σιλικόνες, σαν βόθρος. Μετά, τίποτα.

Παιδιά χίλια συγγνώμη που χρησιμοποιώ τέτοιες λέξεις πρωινιάτικα, σαπίλα, μπόχα, βόθρος.
Δε θέλω να σας χαλάσω τη διάθεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Ναι αυτή λέω...Μια χαρά είναι αυτή, πιό πολύ σε πονάει ο γιατρός όταν σε καθαρίζει ενώ με αυτή δεν
καταλαβαίνεις τίποτα. Λοιπόν, μετά το πιό πιθανό είναι να αρχίσεις να βγάζεις μακαρόνια από κει μέσα. Δεν γίνεται να κάνεις πλύσεις κάθε μια ώρα οπότε θα ζελεδιάζει το περιεχόμενο και θα βγαίνουν πράσινα στην αρχή και άσπρα μετά. Υπάρχει και πιθανότητα να καταπιείς κομματάκια ξεραμένου αίματος με κομματάκι οστού, το οποίο ίσως σου χαράξει μέρος του φάρρυγα (έτσι δε λέγεται? focko, help!). Εν τω μεταξύ το θαλασσινό νερό είναι σχεδόν το ίδιο πράγμα με τον ορό, οπότε υπάρχει η περίπτωση εκεί που κάνεις τις βουτιές σου να σου κρεμαστεί ξαφνικά μια μύξα. Τι καλά.
Μην αγχώνεσαι, δεν θα σου συμβούν ΟΛΑ αυτά...αλλά το ζελεδιασμένο μακαρόνι 99% θα το έχεις.

Α, ο αναισθησιολόγος είναι σουπερ τραλαλα, αν δεν ήταν αυτός εγώ θα είχα βγάλει τον ορό και θα έτρεχα στη Μεσογείων, έτσι ξυπόλητη με την ανοιχτή ρόμπα και το μιας χρήσης βρακί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Αχ βρε Christinelle, μ έκανες και γέλασα με τις περιγραφές σου.
Σ ευχαριστώ πάρα πολύ που μου τα είπες, είσαι πολύ καλή.
Επειδή έχω διαβάσει όλα αυτά που έχουν συμβεί σε όλα τα παιδιά, κάθε πρωί που βλέπω διαφορετική τη μύτη μου, ειμαι τελείως ψύχραιμη. Μου λέει ο καλός μου το πρωί "Σήμερα γέρνει από δω", κι εγώ του απαντάω "Και που σαι ακόμα, σε λιγο θα χω λακουβίτσες εκεί που ναι τα ράμματα".
Πω πω αηδιαστικά είναι όλα αυτά. Ελπίζω να μη βγει το μακαρόνι σε καμια αηδιαστική στιγμή.

Το μακαρόνι δηλαδή είναι αίμα ξεραμένο, γκαρνιρισμένο με τα αηδιαστικά υγρά της μύτης?

Ο αναισθησιολόγος πραγματικά είναι κορυφή. Εξαιρετικός άνθρωπος. Θυμαμαι, επειδή ο γιατρός ειχε αργήσει μία με μιάμιση ώρα να έρθει στο χειρουργείο που μου τα εξηγούσε όλα χαρτί και καλαμάρι. Εγώ ήμουν γενικά φοβισμένη, αλλα στο τέλος όταν με πήραν με το κρεββατο-φορείο, με έπιασε μια απάθεια και ένα έντονο νευρικό γέλιο. Και ο αναισθησιολόγος, επειδή κατάλαβε ότι όλο αυτό ήταν από το άγχος, όταν ήμουν ξαπλωμένη, μου χάιδευε τα μαλλιά σαν πατέρας, και μου λεγε "Όλα θα πάνε καλά, δε θα αφήσω να σου συμβεί τίποτα κακό". Πραγματικά όσκαρ ανθρωπιάς πρέπει να πάρει αυτός ο άνθρωπος. Ξέρεις το όνομά του?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Ον τόπικ, πρόσεχε (πρωην) μυτόνγκα μην σε χτυπήσει κανένας...αποφεύγεις λεωφορεία-κονσερβοκούτια, τίγκα κλαμπ, να στεκεσαι δίπλα σε πόρτες κα τα σχετικά.

Δεν ξέρω πως τον λένε, αλλά αυτο με το νευρικό γελιο το είχε κι εγώ! Μπήκα στο χειρουργείο (αφού ο νοσηλευτής που με κουβάλαγε με έκανε ράλι με το φορείο και μου έλεγε "βρουμ, τους περάσαμε!") και άρχισα να κακαρίζω...ΧαααχααΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΧΑΧΑΧΑΑΑΑ!!! Δεν έσκαγα με τίποτα.
Το μακαρόνι είναι αυτό που είπες στην αρχή απλά μετά δεν έχει αίμα/ροζ υγρό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Ον τόπικ, πρόσεχε (πρωην) μυτόνγκα μην σε χτυπήσει κανένας...αποφεύγεις λεωφορεία-κονσερβοκούτια, τίγκα κλαμπ, να στεκεσαι δίπλα σε πόρτες κα τα σχετικά.

Δεν ξέρω πως τον λένε, αλλά αυτο με το νευρικό γελιο το είχε κι εγώ! Μπήκα στο χειρουργείο (αφού ο νοσηλευτής που με κουβάλαγε με έκανε ράλι με το φορείο και μου έλεγε "βρουμ, τους περάσαμε!") και άρχισα να κακαρίζω...ΧαααχααΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΧΑΧΑΧΑΑΑΑ!!! Δεν έσκαγα με τίποτα.
Το μακαρόνι είναι αυτό που είπες στην αρχή απλά μετά δεν έχει αίμα/ροζ υγρό.

Ναι σ ευχαριστώ πάρα πολύ. Προσέχω υπερβολικά πολύ. Βέβαια όσο και να προσέχω, επειδή γενικά είμαι επιρρεπής στα πεσίματα, φοβάμαι μη μου ρθει απότομα. Είχες διαβάσει που μου πε ο γιατρός ότι δύο μέρες μετά που έβγαλε το νάρθηκα, μια κοπέλα άνοιξε το ψυγείο και κοπάνησε την πόρτα με φόρα πάνω στη μύτη της ε?

Christinelle όταν λες ότι η μυρωδιά φεύγει σε ένα μήνα, εννοείς ένα μήνα μετά την εγχείρηση, μετά την αφαίρεση του νάρθηκα ή ένα μήνα μετά την αφαίρεση των σιλικονών? Σαν ασβός νιώθω.. :redface:
Εσύ τη χτύπησες ποτέ τη μύτη σου??

Επίσης εγώ δεν καπνίζω, ούτε πίνω καφέ κτλ, γενικά είμαι πολύ της υγιεινής διατροφής, και λόγω της μύτης, όταν βλέπω κάποιον να κανπνίζει, φεύγω μακριά του. Πω πω για αντικοινωνική θα με περάσουν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Ναι σ ευχαριστώ πάρα πολύ. Προσέχω υπερβολικά πολύ. Βέβαια όσο και να προσέχω, επειδή γενικά είμαι επιρρεπής στα πεσίματα, φοβάμαι μη μου ρθει απότομα. Είχες διαβάσει που μου πε ο γιατρός ότι δύο μέρες μετά που έβγαλε το νάρθηκα, μια κοπέλα άνοιξε το ψυγείο και κοπάνησε την πόρτα με φόρα πάνω στη μύτη της ε?

Christinelle όταν λες ότι η μυρωδιά φεύγει σε ένα μήνα, εννοείς ένα μήνα μετά την εγχείρηση, μετά την αφαίρεση του νάρθηκα ή ένα μήνα μετά την αφαίρεση των σιλικονών? Σαν ασβός νιώθω.. :redface:
Εσύ τη χτύπησες ποτέ τη μύτη σου??

Επίσης εγώ δεν καπνίζω, ούτε πίνω καφέ κτλ, γενικά είμαι πολύ της υγιεινής διατροφής, και λόγω της μύτης, όταν βλέπω κάποιον να κανπνίζει, φεύγω μακριά του. Πω πω για αντικοινωνική θα με περάσουν..

Ενα μηνα από το χειρουργείο εννοώ. Εγώ την έχω χτυπήσει πάρα πολλες φορές, συνήθως με το "τηλέφωνο" του ντουζ. Με έχει χτυπήσει και δικός μου έτσι όπως κοιμόμαστε, κάνει κάτι περίεργα και νιώθω λες και μου ρίχνει μπουκέτο. Οπότε σιγουρεψου ότι ο δικός σου έχει ήσυχο ύπνο και δεν κινδυνεύεις. Το καπνισμα το αρχισα πάλι την τρίτη εβδομάδα και δεν παρατήρησα τίποτα τραγικό, αλλά μάλλον θα ήταν καλύτερα αν δεν κάπνιζα. Ο καφές δεν νομίζω να κάνει κακό, το πότο λένε ότι στην κάνει να πρηζεται περισσότερο. Αλλά δεν ξέρω γιατί εγώ έτσι κι αλλιώς πίνω μια μπύρα την εβδομάδα το πολύ.
Μου είχαν πει εμένα για μια κοπέλα που μπήκε στο πίσω κάθισμα χωρίς ζωνη και σε ένα φρενάρισμα την διέλυσε. Ρωτησα τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση και ο γιος του μου είπε με σοβαρό ύφος "σε στέλνουμε σε άλλο γιατρό". Μάλλον με κορόιδευε, δεν ξέρω, οπότε του απάντησα "τι καλααααα".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Ενα μηνα από το χειρουργείο εννοώ. Εγώ την έχω χτυπήσει πάρα πολλες φορές, συνήθως με το "τηλέφωνο" του ντουζ. Με έχει χτυπήσει και δικός μου έτσι όπως κοιμόμαστε, κάνει κάτι περίεργα και νιώθω λες και μου ρίχνει μπουκέτο. Οπότε σιγουρεψου ότι ο δικός σου έχει ήσυχο ύπνο και δεν κινδυνεύεις. Το καπνισμα το αρχισα πάλι την τρίτη εβδομάδα και δεν παρατήρησα τίποτα τραγικό, αλλά μάλλον θα ήταν καλύτερα αν δεν κάπνιζα. Ο καφές δεν νομίζω να κάνει κακό, το πότο λένε ότι στην κάνει να πρηζεται περισσότερο. Αλλά δεν ξέρω γιατί εγώ έτσι κι αλλιώς πίνω μια μπύρα την εβδομάδα το πολύ.
Μου είχαν πει εμένα για μια κοπέλα που μπήκε στο πίσω κάθισμα χωρίς ζωνη και σε ένα φρενάρισμα την διέλυσε. Ρωτησα τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση και ο γιος του μου είπε με σοβαρό ύφος "σε στέλνουμε σε άλλο γιατρό". Μάλλον με κορόιδευε, δεν ξέρω, οπότε του απάντησα "τι καλααααα".

Κατάλαβα.. Τώρα είμαι στις 20 μέρες μετά το χειρουργείο άρα θα κάνω ακόμα υπομονή μέχρι να φύγει η μυρωδιά.
Εγώ κοιμάμαι στο σαλόνι, χωρίς τον καλό μου, επειδή ο καλός μου λίγο ροχαλίζει κι εγώ ξυπνάω εύκολα, και στο σαλόνι έχω όλη νύχτα την τηλεόραση και παίζει. Και ευτυχώς αλκοόλ δεν πίνω καθόλου.
Πω πω μου ρθε αυτή η κοπέλα στο πίσω κάθισμα που λες και ανατρίχιασα.
Εγώ ξέρεις τι έχω παρατηρήσει? Ότι μεγάλος κίνδυνος είναι τα ματς μουτς με φίλους και γνωστούς. Ειδικά όταν έρχεται το μαγουλοφίλημα ύπουλα και απότομα από το πλάι, σαν ένα μικρό τράνταγμα, και όταν πάει να φύγει το μάγουλο του άλλου, χτυπάει και λιγο τη μύτη. Θα λεω σε όλους ότι είμαι συναχωμένη. Θα τους λέω ότι έχω Η1Ν1. Ή θα πετάω φαρμάκι από τη μύτη και όποιον πάρει ο χάρος.. :D :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dwarfins

Νεοφερμένος

Η dwarfins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Κατάλαβα.. Τώρα είμαι στις 20 μέρες μετά το χειρουργείο άρα θα κάνω ακόμα υπομονή μέχρι να φύγει η μυρωδιά.
Εγώ κοιμάμαι στο σαλόνι, χωρίς τον καλό μου, επειδή ο καλός μου λίγο ροχαλίζει κι εγώ ξυπνάω εύκολα, και στο σαλόνι έχω όλη νύχτα την τηλεόραση και παίζει. Και ευτυχώς αλκοόλ δεν πίνω καθόλου.
Πω πω μου ρθε αυτή η κοπέλα στο πίσω κάθισμα που λες και ανατρίχιασα.
Εγώ ξέρεις τι έχω παρατηρήσει? Ότι μεγάλος κίνδυνος είναι τα ματς μουτς με φίλους και γνωστούς. Ειδικά όταν έρχεται το μαγουλοφίλημα ύπουλα και απότομα από το πλάι, σαν ένα μικρό τράνταγμα, και όταν πάει να φύγει το μάγουλο του άλλου, χτυπάει και λιγο τη μύτη. Θα λεω σε όλους ότι είμαι συναχωμένη. Θα τους λέω ότι έχω Η1Ν1. Ή θα πετάω φαρμάκι από τη μύτη και όποιον πάρει ο χάρος.. :D :D :D
Κ συγνωμη να ρωτησω κατι?Ποσο καιρο μετα πρεπει να ειμαστε τοσο μην μου απτου κυριολεκτικα?Γιατι θα μπω κ γω καποια στιγμη χειρουργειο κ εχω αρχισει κ το ξανασκεφτομαι...Οχι τιποτ΄αλλο,ειμαι κ κομματακι αγαρμπη κ απο το αγχος μπορει να την χτυπησω κ μονη μου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrysokoureli

Νεοφερμένος

Η xrysokoureli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Κάθε μέρα είναι διαφορετική, πρήζεται και ξεπρήζεται σε διαφορετικά σημεία. Τη μία μέρα είναι στραβή προς τη μία πλευρά, την άλλη προς την άλλη, τώρα είναι πιο λεπτή από τη μία κτλ. Τα χω διαβάσει όλα και τα περιμένω. Οπότε το χω πάρει ψύχραιμα. Αποφάσισα να μην πολυασχοληθώ μαζί της μετά τις σιλικόνες. Ας κάνει ότι θέλει. Έχουμε ένα φίλο, που είναι αναισθησιολόγος, και μου είπε ότι οι διάσημοι παίρνουν ένα φάρμακο και ξεπρήζονται. Μου είπε και το όνομα του φαρμάκου, αλλά δεν το συγκράτησα. Σκέφτομαι ομως πως για να μη μας το δίνουν κατευθείαν κι εμάς αυτό το φάρμακο, κάτι θα παίζει. Αλλιώς θα το χορηγούσαν αβέρτα. Θα ρωτήσω και το γιατρό την Κυριακή για το φάρμακο αυτό.
Την τελευταία φορά ρώτησα τη βοηθό του αν πονάνε οι σιλικόνες, και μου απάντησε "Όχι καθόλου, μόνο τα ταμπόν έχουν πόνο". Τώρα για να δούμε...

Καλημέρα :)

και μένα έτσι ακριβώς ήταν, κάθε μέρα και διαφορετική η μύτη, ήταν απίστευτο. Όπως και το μελάνιασμα τις πρώτες μέρες μετά το χειρουργείο, κάθε μέρα υποχωρούσε θεαματικά...
Αν μάθεις για το φάρμακο αυτό που βοηθάει στο να ξεπρηστεί κανείς πες μας μόλις το μάθεις αν γίνεται. Δεν το χω ξανακούσει ποτέ αυτό παρότι το είχα ψάξει αρκετά το θέμα. Πολύ ενδιαφέρον. Εμένα μου είχαν πει ότι στους διάσημους δεν υπάρχει τόσο πρήξιμο γιατί τους προσέχουν πάρα πολύ και χρησιμοποιούν όσο πιο ατραυματικές τεχνικές γίνεται ώστε να μην τραυματίσουν τους γύρω ιστούς ή κάτι τέτοιο.. τώρα τί να πω, δε μου χε φανεί πολύ πειστικό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Καλημέρα :)

και μένα έτσι ακριβώς ήταν, κάθε μέρα και διαφορετική η μύτη, ήταν απίστευτο. Όπως και το μελάνιασμα τις πρώτες μέρες μετά το χειρουργείο, κάθε μέρα υποχωρούσε θεαματικά...
Αν μάθεις για το φάρμακο αυτό που βοηθάει στο να ξεπρηστεί κανείς πες μας μόλις το μάθεις αν γίνεται. Δεν το χω ξανακούσει ποτέ αυτό παρότι το είχα ψάξει αρκετά το θέμα. Πολύ ενδιαφέρον. Εμένα μου είχαν πει ότι στους διάσημους δεν υπάρχει τόσο πρήξιμο γιατί τους προσέχουν πάρα πολύ και χρησιμοποιούν όσο πιο ατραυματικές τεχνικές γίνεται ώστε να μην τραυματίσουν τους γύρω ιστούς ή κάτι τέτοιο.. τώρα τί να πω, δε μου χε φανεί πολύ πειστικό...

Θα το μάθω, θα το μάθω και θα σας πω. Ο γιατρός δε ξέρω αν θα μου πει, καθ ότι όπως όλοι γνωρίζουμε είναι με τις μέρες του, αλλά ό φίλος μας ο γιατρος θα μου πει. Μόλις τον δω θα τον ρωτήσω. Το φάρμακο σίγουρα υπάρχει, γιατί με το που ρώτησα, μου το πε κατευθείαν. Και μάλιστα μετά συμπλήρωσε "Αλλά αυτά είναι για τις περιπτώσεις που κάποιος δουλεύει στην τηλεόραση ας πούμε, εσύ δεν έχεις τέτοιο πρόβλημα". Όμως γιατί να μη μας το δίνουν κι εμάς έτσι κι αλλιώς, κι ας μη δουλεύουμε στην τηλεόραση? Μήπως η φυσιολογική διαδικασία ξεπρηξίματος είναι πιο σωστή? :hmm:

Κ συγνωμη να ρωτησω κατι?Ποσο καιρο μετα πρεπει να ειμαστε τοσο μην μου απτου κυριολεκτικα?Γιατι θα μπω κ γω καποια στιγμη χειρουργειο κ εχω αρχισει κ το ξανασκεφτομαι...Οχι τιποτ΄αλλο,ειμαι κ κομματακι αγαρμπη κ απο το αγχος μπορει να την χτυπησω κ μονη μου..

Έλα ντε, κι εγώ θα ήθελα τα παιδιά να μας το πουν αυτό. Πείτε βρε παιδιά οι πιο παλιοί..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Πολύ. Μετά τους πρώτους δύο μήνες το έχεις συνηθίσει τόσο που επιμένεις να προσέχεις πάρα πολύ και δεν θες να σταματησεις. Εμένα ακόμα είναι πολύ ευαίσθητη.
Α, σχετικά με τα ποτά που λέγαμε...μακρια. Οντως πρήζεται και γίνεται πολύ σκληρή. Ασε και το hangover... :'( πωπω, είμαι χάλια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Christinelle καλημέρα. Συγγνώμη που σ έχω ζαλίσει με τις ερωτήσεις μου, αλλά αφενός είσαι πολύ ευγενική και απαντάς, αφετέρου το χεις κάνει πριν από μας και τα ξέρεις καλύτερα.
Οπότε έχω κι άλλες ερωτήσεις.
1. Peeling μπορούμε να κάνουμε στη μύτη? Εγώ δεν έχω κάνει ακόμα, γιατί έχω ακόμα τα εξωτερικά 4 ράμματα στη μύτη, οπότε φοβάμαι. Αν κάνω μετά την Κυριακή που θα μου τα αφαιρέσουν, θα προκαλέσω υπεραιμία και θα αργήσει να ξεπρηστεί?
2. Γυμναστική πότε μπορούμε να κάνουμε? Ρώτησα πριν μια βδομάδα το γιατρό, και μου πε σε δέκα μέρες. Δηλαδή πάνω στο μήνα από την εγχείρηση. Εγώ έχω ένα διάδρομο γυμναστικής και τρέχω. Αυτό πάλι δε θα προκαλέσει υπεραιμία? Φοβάμαι δηλαδή μην όλα αυτά καθυστερήσουν ακόμα περισσότερο το ξεπρήξιμο.
3. Πόσος καιρός έχει περάσει από τότε που έκανες την επέμβαση? Έχω διαβάσεί όλα τα σχόλια, ξέρω ότι πήγαμε στον ίδιο γιατρό και ότι σε γενικές γραμμές είσαι ευχαριστημένη. Έχεις ξεπρηστεί τελείως? Αφότου μου βγάλει τις σιλικόνες, θα πρέπει να ξαναπηγαινω τακτικά να με βλέπει πως ξεπρήζομαι ή αυτό ήταν και θα βγάλω μόνη μου το φίδι απ την τρύπα?

Και πάλι χίλια ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Τα ράμματα εμενα μου τα έβγαλε με το νάρθηκα και μου είπε ότι το πίλινγκ επιτρέπεται κανονικά. Απλά παντα να ασκείς ομοιόμορφη πιεση και από τις δύο μεριές. Γυμναστική λένε σε ένα-ενάμιση μήνα μπορείς να κάνεις, αλλά όχι πολύ έντονη στην αρχή γιατί μπορεί να ματώσει. Εγώ την έκανα πριν 9 μήνες και είναι πρησμένη ακόμα. Κοίτα, μπορείς να πηγαίνεις όσο συχνα θες και μπορείς. Εγώ για ένα μήνα πήγαινα καθημερινά, μετά κάθε 1-2 εβδομάδες και τελευταία φορά πήγα τον 3ο μήνα. Μου είχε πει τότε ότι καλό θα ήταν να ξαναπάω στο χρόνο (ή μου είπε και 6μηνο και το ξέχασα? χμμ). Να κάνεις το μασαζ που σου είπε...εγώ δεν το έκανα δυνατά γιατί φοβόμουν μην χαλάσω την μύτη κι έτσι το πρηξιμο μου δεν έφυγε γρηγορα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top