• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ρινοπλαστική

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Σ ευχαριστώ πάρα πολύ. Θα τα κάνω όλα όπως τα λες. Και το μασάζ που το βαριέμαι, τώρα θα το βάλω μπρος κανονικότατα. Ρε γμτ εμένα μου πε να κάνω μασάζ ψηλά ψηλά, εκεί που ναι τα ράμματα. Το ακρορίνιο πότε θα ξεπρηστεί? Στο ακρορίνιο μου πε να μην κάνω μασάζ. Κι εκεί που είναι τα ράμματα, φοβάμαι πολύ να κάνω μασάζ, γι αυτό το κάνω λίγο λιγότερο απ ότι πρέπει. Θα τα ρωτήσω όλα αυτά την Κυριακή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Kαι να μην κανεις, δεν θα πάθεις τίποτα. Απλά δεν θα ξεπρηστεί γρήγορα. Το ακρορίνιο δεν ξέρω, έχω βάλει και κατι φωτογραφίες παλιότερα ενός τύπου που του ξεπρήστηκε σε τρια χρόνια! Ελπίζω σε μας λιγότερο παντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Απ το στόμα σου και στου Θεού τ αυτί.
Μακάρι να μη μας αργήσει κι εμάς τόσο πολύ.
Εσύ είσαι στο τσακ. Αφού δεν έχεις ξεπρηστεί ακόμα, θα σου γίνει μπαμ μπαμ, μέχρι το Πάσχα.
Αρκετά περίμενες, τώρα θα δεις τη μυτούλα σου όπως τη θες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
peeling, γυμναστική, υγιεινή ζωή, πλαστικές
vanitas vanitatum omnia vanitas.
Περαστικά για την εγχείριση εύχομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Καλημέρα παιδιά. Επανέρχομαι, με τα νέα για τα φάρμακα.
Μίλησα χθες με το φίλο μας το γιατρό και μου πε ότι το φάρμακο που παίρνουν συνήθως οι διάσημοι λεγεται LASIX. Μου είπε ότι είναι διουρητικό και ότι αφορά περιπτώσεις πολύ έντονου πρηξίματος. Αλλιώς λέει δίνουν κορτιζονούχα, αλλά κι αυτά αν τα παίρνει κανείς συνέχεια, πρήζεται κι άλλο. Όμως να σας πω, για να μην παρεξηγηθώ, κανενα φάρμακο δεν πρέπει να παίρνουμε αν δεν μας το χει πει ο γιατρός μας. Μην πάτε να το πάρετε χωρίς να σας το χει γράψει γιατρός. Πιστεύω πως για να μη μας το δίνουν οι γιατροί μας, ίσως είναι και επικίνδυνο.

Από μια αναζήτηση στο google για το φάρμακο αυτό, έγραφε:
LASIX

Σύντομη περιγραφή
Το LASIX περιέχει φουροσεμίδη, ένα φάρμακο που ανήκει στα διουρητικά της αγκύλης.
Δραστικές ουσίες: furosemide
Η φουροσεμίδη (furosemide) ανήκει στα διουρητικά της αγκύλης. Είναι ένα ισχυρό διουρητικό που εμποδίζει την επαναρρόφηση χλωριούχου νατρίου και ύδατος στο ανιόν σκέλος της αγκύλης του Henle με ταχεία δράση (σε μια ώρα περίπου από το στόμα, και μισή ώρα ενδοφλεβίως που διαρκεί περί τις 6 ώρες).

Σημείωση ΟΔ: Παρακαλούμε να μην κάνετε χρήση του παραπάνω φαρμάκου χωρίς την άδεια του Ιατρού σας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Αυτό λογικά κάνει κάτι αμα το πάρεις αμέσως. Τώρα τι να το κάνουμε...?
Rempeske, vanity is my middle name.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Αυτό λογικά κάνει κάτι αμα το πάρεις αμέσως. Τώρα τι να το κάνουμε...?
Rempeske, vanity is my middle name.

Δε ξέρω και αν κάνει να το πάρεις αμέσως. Ούτε εγώ δε θα το πάρω. Φαντάζομαι αν έπρεπε, θα μας το χε πει ο γιατρός.
Κάποια παρενέργεια θα χει, δε μπορεί..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dwarfins

Νεοφερμένος

Η dwarfins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Δε ξέρω και αν κάνει να το πάρεις αμέσως. Ούτε εγώ δε θα το πάρω. Φαντάζομαι αν έπρεπε, θα μας το χε πει ο γιατρός.
Κάποια παρενέργεια θα χει, δε μπορεί..
Παιδια βρηκα αυτο σε ενα ξενο σα'i'τ https://www.realself.com/question/safe-advisable-lasix-after-rhinoplasty
σχετικα με το LASIX .ΜΗΝ πειραματιστει κανενας να το παρει ,απ'οσο ξερω κ γω χορηγειται σε ατομα με οξεια νεφρικη ανεπαρκεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Παιδια βρηκα αυτο σε ενα ξενο σα'i'τ https://www.realself.com/question/safe-advisable-lasix-after-rhinoplasty
σχετικα με το LASIX .ΜΗΝ πειραματιστει κανενας να το παρει ,απ'οσο ξερω κ γω χορηγειται σε ατομα με οξεια νεφρικη ανεπαρκεια.

Ναι κι εγώ το είδα στο ψάξιμο. Μακρυάααααααα...
Άλλωστε δε νομίζω πως μπορεί κανείς να πειραματιστεί. Θα θέλει συνταγή γιατρού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dwarfins

Νεοφερμένος

Η dwarfins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Ναι κι εγώ το είδα στο ψάξιμο. Μακρυάααααααα...
Άλλωστε δε νομίζω πως μπορεί κανείς να πειραματιστεί. Θα θέλει συνταγή γιατρού.
Εγω το λεω επειδη στην Ελλαδα ζουμε,ποσα χαπια δινονται χωρις συνταγη γιατρου....Γι'αυτο μακρια οπως λες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Εγω το λεω επειδη στην Ελλαδα ζουμε,ποσα χαπια δινονται χωρις συνταγη γιατρου....Γι'αυτο μακρια οπως λες...

Έχεις απόλυτο δίκιο. Παιδιά συγγνώμη και που έγραψα το όνομα του φαρμάκου. Σε καμία περίπτωση να μην το πάρετε, και γενικα να μην παίρνετε ποτέ κάτι, παρά μόνο αν δε σας το δώσει ο γιατρός σας.
Είδες, και σ αυτή τη περίπτωση της Αμερικής, αυτό το φάρμακο της συνέστησε ο γιατρός της. Γι αυτό το πε και ο φίλος μου, θα χει ακούσει. Όμως όπως έγραφε, έχει παρενέργειες. Οπότε ας μην πάμε για μαλλί και βγούμε κουρεμένοι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dwarfins

Νεοφερμένος

Η dwarfins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Έχεις απόλυτο δίκιο. Παιδιά συγγνώμη και που έγραψα το όνομα του φαρμάκου. Σε καμία περίπτωση να μην το πάρετε, και γενικα να μην παίρνετε ποτέ κάτι, παρά μόνο αν δε σας το δώσει ο γιατρός σας.
Είδες, και σ αυτή τη περίπτωση της Αμερικής, αυτό το φάρμακο της συνέστησε ο γιατρός της. Γι αυτό το πε και ο φίλος μου, θα χει ακούσει. Όμως όπως έγραφε, έχει παρενέργειες. Οπότε ας μην πάμε για μαλλί και βγούμε κουρεμένοι..

K οχι μονο αυτο ασχημες κ επικινδυνες παρενεργειες..στην καρδια..στον μεταβολισμο...κ το λεω κ εκ πειρας γιατι ειχα νεφροπαθη στην οικογενεια μου κ ειναι βαρυ φαρμακο..ασε που πιθανοτατα λεει οτι κ ολα καλα να πανε μολις το κοψεις επιστρεφει κ το πρηξιμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Λοιπόν παιδιά.. Χθες πήγα να βγάλω τις σιλικόνες..
Καθόλου δεν πονάει αυτό, ίσα - ίσα, εγώ ούτε που το κατάλαβα.
Ξαφνικά είδα τη βοηθό του γιατρού να κρατάει τις σιλικόνες, και σκέφτηκα "Πότε τις έβγαλε?".
Ο γιατρός μου έδειξε νέες ασκήσεις μασάζ να κάνω.

Ρώτησα και για τον αναισθησιολόγο, μου είπε το ονομά του, και στη συνέχεια προσπαθούσε να μου τον προξενέψει, ενώ ο καλός μου ήταν ακριβώς απ έξω. Και επέμενε κιόλας. Μου λεγε "Μα είναι ελεύθερος!".. :D :D :D :D

Τέλος καλό, όλα καλά λοιπόν.
Η βοηθός του, μου έγραψε στο στικάκι μου και τις φωτογραφίες, το πριν, το μετά, και το πιο μετά.
Ωραίο είναι να το βλέπεις στην οθόνη, είναι μεγαλύτερη η αλλαγή από εκείνη που πίστευα. Απλά συνηθίζεις να βλέπεις τον εαυτό σου στον καθρέπτη, και τελικά νομίζεις ότι η μύτη που έχεις τώρα είναι παρόμοια με την αρχική, αλλά δεν είναι ακριβώς έτσι..

Τώρα μασαζάκι ευλαβικά να ξεπρηστεί.

Α! και η μυρωδιά της μύτης έφυγε μαζί με τις σιλικόνες, όπως πολύ σωστά είχε πει η Christinelle...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Aυτο με τα προξενιά το κάνει και με τον εαυτό του. Εγώ θυμάμαι του έλεγα "οοόχι, είμαι καπαρωμένη" και που απάνταγε "τόσο καλός είναι πια αυτός? Πιό ωραίος από μένα?". Ε, μια μέρα ήρθε μαζί μου ο boyfriend και του λέει "ααα, εσύ είσαι ε? Μας έχει πρήξει με σένα". Πάρτε και γλυκάκι γιατί η Μ παντρεύεται. Στους επόμενους είπε ότι η Μ έχει γενέθλια και σε κάτι άλλους ότι έχει επέτειο. :P Τραλαλα ο γιατρός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Πλάκα - πλάκα, μακάρι η Μ.. να παντρευτεί, γιατί με τόσες ώρες που δουλεύει, θα παντρευτεί τον ίδιο το γιατρο στο τέλος.

Εμένα είπε στο boyfriend ότι μου ετοιμάζει κατάσταση με τον αναισθησιολόγο, και ο καλός μου του απάντησε.. "Πόσα λέφτά θέλεις, να κανονίσεις το προξενειό πιο γρήγορα?".
Και ξεκαρδίστηκε ο γιατρός!!
Πω πω πω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dwarfins

Νεοφερμένος

Η dwarfins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Πλάκα - πλάκα, μακάρι η Μ.. να παντρευτεί, γιατί με τόσες ώρες που δουλεύει, θα παντρευτεί τον ίδιο το γιατρο στο τέλος.

Εμένα είπε στο boyfriend ότι μου ετοιμάζει κατάσταση με τον αναισθησιολόγο, και ο καλός μου του απάντησε.. "Πόσα λέφτά θέλεις, να κανονίσεις το προξενειό πιο γρήγορα?".
Και ξεκαρδίστηκε ο γιατρός!!
Πω πω πω...
Χωρις να σε ξερω,χαιρομαι που ολα πηγαινουν καλα κ συμμεριζομαι την αγωνια σου!!!Καλη αναρρωση λοιπον !!!(Με το καλο κ ο γαμος:clapup::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Χωρις να σε ξερω,χαιρομαι που ολα πηγαινουν καλα κ συμμεριζομαι την αγωνια σου!!!Καλη αναρρωση λοιπον !!!(Με το καλο κ ο γαμος:clapup::D

Σ ευχαριστώ πάρα πάρα πάρα πάρα πάρα πάρα πολύ. :):):):):):):):):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marena

Νεοφερμένος

Η marena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά! Μου είπαν τα καλύτερα για έναν πλαστικό που χειρουργεί στο "Μητέρα" Θ. Β. και μια ΩΡΛ που χειρουργεί στο "Μετροπολιταν" ΑΡ. Κ.. Μήπως έχετε ακούσει κάτι; Τους ξέρετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

dwarfins

Νεοφερμένος

Η dwarfins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά! Μου είπαν τα καλύτερα για έναν πλαστικό που χειρουργεί στο "Μητέρα" Θ. Β. και μια ΩΡΛ που χειρουργεί στο "Μετροπολιταν" ΑΡ. Κ.. Μήπως έχετε ακούσει κάτι; Τους ξέρετε;
Την δευτερη γιατρο την εχω επισκεφτει ηδη 2φορες κ σκεφτομαι σοβαρα να χειρουργηθω εκει.Μου εχει αφησει τις καλυτερες εντυπωσεις.Εχει χειρουργηθει καποιος γνωστος σου σε αυτην?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

marena

Νεοφερμένος

Η marena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
'Οχι εγώ δεν έχω δει δουλειά της αλλά μου την συστήσανε φίλοι μου που είδανε και λενε οτι ειναι πολύ καλή. Εγώ δεν είμαι από Αθήνα αλλά φιλενάδα μου (γιατρός στο επάγγελμα) από αθήνα λέει οτι έχει πολύ καλή φήμη. Εσύ είδες δουλειά της?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top