Ας κρίνουμε το κομμάτι

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Να ποσταρεις μπιλ!
Ε αμα θες σχολιασε κιολας, αλλα κυριως να ποσταρεις μας ενδιαφερει..:p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Ορίστε λοιπόν:D
ΑΕ - Οι στίχοι μας ποτέ δε σταματάνε

Βασικά υποθέτω ότι δε θα είναι στο είδος που σας αρέσει,αλλά είπα να βάλω κάτι διαφορετικό.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Kάηκα ε?:(

Είχα ξεχάσει και εγώ λιγάκι το παιχνίδι,γτ έβλεπα ότι ήταν άδειο για 1 μήνα :(

Συγγνώμη!

Papas
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Τα ακούσματά μου:συνήθως δεν είμαι και τόσο σταθερός στις επιλογές μου...Μπορεί,πχ,την μιά μέρα να ακούω pop και την άλλη να αρχίσω να ακούω κλασσική μουσική...Αλλά γενικά ακούω pop,λιγάκι rock,ελληνική μουσικη(πιό πολύ έντεχνο) και μπαλάντες(είτε αυτές είναι ερωτικές,είτε απλές).Επίσης,ακούω και μουσική που έχει ρυθμό και δύναμη...

ΑΕ - Οι στίχοι μας ποτέ δε σταματάνε:Kαλο κομματι για hip-hop,αλλα η μουσικη του δεν κολλαει...

Βαθμολογια:6/10


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
papas , μην ανησυχεις, ετοιμασε το να βαλεις αμεσως μετα απο αυτο εδω που μολις μπηκε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Σχολια για το ΑΕ - Οι στίχοι μας ποτέ δε σταματάνε
Ε δε μ'αρεσε..και δε φταιει που γενικως η χιπ χοπ δεν ειναι ακριβως το στυλ μου, υπαρχουν κομματια που ειναι μεσα στα αγαπημενα μου..απλα αυτο δεν ειχε τιποτε να μου πει, ειδικα απο τοτε που εχω το αυχενικο μου :p

Ενα 4/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.
Σχολια για το ΑΕ - Οι στίχοι μας ποτέ δε σταματάνε

Τούτοι νομίζω δεν είναι σκέτο χιπ χοπ, έχουν εμποτίσει τη μουσική τους με nu στοιχεία (κάποιος καταρτισμένος ας με διαφωτίσει αν θέλει). Εν πάση περιπτώσει, σε όλο το κομμάτι πάλευα να βγάλω τις λέξεις. Η εντύπωση που αποκόμισα υπονοεί μία αντίφαση και μία υποκρισία του τύπου επιτίθεμαι στο mainstream αλλά και εγώ με τη συγκεκριμένη αντι-mainstream στάση που υιοθετώ καταλήγω να είμαι κλισέ και δη mainstream (οι αναφορές ονομάτων τύπου Τσαλίκη κτλ -αν είσαι πράγματι αντι-mainstream, απλούστατα τα αγνοείς όλα αυτά- οι skaters γύρω μου, τα graffiti, οι ανεπιτήδευτα επιτηδευμένη νεολαία κτλ). Δε μου άρεσε συνεπώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Σχετικά με το κομμάτι Α/Ε - Οι στίχοι μας ποτέ δε σταματάνε.

10/10
Είχα ποστάρει το κομμάτι στο track of the day και παλιότερα. Περιττό το να πω ότι λάτρευα τόσο τον Αρτέμη και τον Ευθύμη όσο και τον Ηχοκράτορα από την εποχή τον TXC. Επιπλέον είναι αυτή τη στιγμή το μοναδικό σχήμα στην Ελλάδα που παίζει rapcore, οπότε ο χαρακτηρισμός "innovators" τους αξίζει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Ακουσματα μου : κλασικη, οπερα, rock , blues, jazz, metal (επιλεκτικά), ατμοσφαιρικη, soundtracks, ποπ.
Σχολια για το ΑΕ - Οι στίχοι μας ποτέ δε σταματάνε

Ζαλίστηκα και δεν μπόρεσα να το ακούσω μέχρι στο τέλος. Δεν θα το προτιμούσα στην play list μου.
1/10

( Επίσης, είναι εύκολο να μπω και εγώ στη λίστα?:rolleyes:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.
Σχετικά με το κομμάτι Α/Ε - Οι στίχοι μας ποτέ δε σταματάνε.

10/10
Είχα ποστάρει το κομμάτι στο track of the day και παλιότερα. Περιττό το να πω ότι λάτρευα τόσο τον Αρτέμη και τον Ευθύμη όσο και τον Ηχοκράτορα από την εποχή τον TXC. Επιπλέον είναι αυτή τη στιγμή το μοναδικό σχήμα στην Ελλάδα που παίζει rapcore, οπότε ο χαρακτηρισμός "innovators" τους αξίζει!

Νίπτω τας χείρας έχεις ακούσει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Τους έχω ακουστά (αλλά δεν έχω ακούσει :P). Είχα την εντύπωση ότι παίζουν rock αυτοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
( Επίσης, είναι εύκολο να μπω και εγώ στη λίστα?:rolleyes:)
done.

papas ετοιμαζε το δικο σου !

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ :

37th papas-----------------------(1η)
38th Bill_Slayer------------------(2η)
39th diotima---------------------(2η)
40th Tetragrammaton-----------(2η)
41st μαρα_κουταμαρα----------(1η)
42nd Tsipouro---------------------(1η)
43rd Νεραιδα---------------------(2η)
44th Lorien-----------------------(3η)
45th Roumana--------------------(2η)


ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ :

1 )
BLACKFIELD - Hello ========================================>(Niya)
2 ) GARY JULES - Mad World ==================================>(Lorien)
3 ) LYNYRD SKYNYRD - Simple Man =============================>(shaman)
4 ) PANTERA - Art Of Shredding ================================>(Dark Kronos)
5 ) METALLICA/BOB SEGER - Turn The Page ======================>(Niya)
6 ) PRAYING MANTIS - Nowhere to hide ==========================>(weak and powerless)
7 ) KID DAKOTA - Ten Thousand Lakes ===========================>(QsLv)
8 ) DEMONS AND WIZARDS - Fiddler on the green =================>(Idril)
9 ) ΑΛΚΙΝΟΟΣ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ - Κεμάλ ================================>(MonaXoS)
10) WONDERLAND - Sol Sepry ===================================>(Αρκτούρος)
11) VNV NATION - Beloved ======================================>(Corpse Bride)
12) MAZZY STAR & CHEMICAL BROTHERS - Asleep from a Day =======>(Εδαδ)
13) BLACK LABEL SOCIETY - Suicide Messiah ======================>(Dark Kronos)
14) ANATHEMA - One last goodbye===============================>(Chimera)
15) RADIOHEAD - Creep ========================================>(Angie_An n )
16) 21 AGAINST - 4 o clock ======================================>(Monaxos)
17) LOREENA McKENNIT - Highwayman ===========================>(Lorien)
18 )JAMES - Senorita ===========================================>(Niyia )
19 ) MUSE - City Of Dellusion====================================>(fandago)
20 ) TINDERSTICKS - Are you trying to fall in love again?=============>(Chimera)
21 ) CELTIC FROST - Return to the Eve============================>(Tetragrammaton)
22 ) ΝΙΚΟΣ ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ - Αύγουστος=============================>(Neraida)
23 ) COCOROSIE - Beautiful Boys==================================>(diotima)
24 ) RADIOHEAD - Nobody Does It Better============================>(io-io)
25 ) BUSTED - Sleeping With The Light On==========================>(BrokenHeart)
26 ) LED ZEPPELIN - Whole Lotta Love=============================>(Dark Kronos)
27 ) WITHIN TEMPTATION - Ice queen==============================>(Corpse Bride)
28 ) JAMES - Sometimes==========================================>(Monaxo s)
29 ) MGMT - Time To Pretend=====================================>(stavros_)
30 ) BORIS BREJCHA - Die Milchstrasse=============================>(superstarr)
31 ) EUSTATHIA - I Miss You ========================================>(fandago)
32) GHEORGHE ZAMFIR - The Lonely Sheppard=======================> (roumana)
33) TYPE O NEGATIVE - Anesthesia===================================> (Lorelai)
34) DELERIUM ft SARAH MacLACHLAN - Silence=========================>(Γιωργος)
35) AE - Οι στιχοι μας ποτέ δε σταματάνε==============================> (Bill Slayer)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Έτοιμο :D

Το τραγουδί είναι το :

Μωρό-Άλκιστης Πρωτοψάλτη


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Aκούσματά μου : blues,metal,rock,soundtracks,classical,instrumental,celtic,etc
Αποψη για το 36) Πρωτοψαλτη - Μωρο : Οχι από τα καλύτερά της, αλλά σε καλά επίπεδα. Μελωδικά αλλού μου άρεσε, αλλού οχι και τοσο. Ενδιαφερον στιχος.
Τελικά : 6/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Ακουσματα μου : κλασικη, οπερα, rock , blues, jazz, metal (επιλεκτικά), ατμοσφαιρικη, soundtracks, ποπ.
Σχολια για το Μωρό-Άλκιστης Πρωτοψάλτη

Μου αρέσει πάρα πολύ. Η Πρωτοψάλτης με μια θεϊκή φωνή ερμηνεύει πάντα τραγούδια που σε αγγίζουν… Οι στίχοι είναι εξαιρετικοί, μιλανε για τη χαμένη παιδικότητα–αθωότητα, για τα όνειρα που εγκαταλείπουμε στην πορεία, για το φόβο να δήξουμε στους άλλους την πιο αγνή-ευαίσθητη πλευρά του εαυτού μας κρύβοντας τη βαθιά μέσα μας, ενώ έχουμε ανάγκη να δείξουμε αυτό που είμαστε στην πραγματικότητα, αυτό που βλέπουμε εμείς όταν είμαστε «γυμνοί» και δεν φοράμε την ασπίδα προστασίας. Η μελωδία είναι καλή αν και ο ρυθμός μου ακούγεται «γνωστό». Της λείπει μια original νότα.

9/10 απο μενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Ακούσματα μου: rock, έντεχνο, alternative, hard rock, pop και παλιά λαικά...

Άποψη μου: Δεν μου άρεσε καθόλου ο στίχος...το βρήκα κενό από περιεχόμενο. Όμως η μουσική μπορώ να πω ήταν αρκετά καλή...:) Περίμενα κάτι παραπάνω από την Πρωτοψάλτη...Είναι από τα χειρότερα της...

6/10 απο μένα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Aντίθετα με τη μάρω... μου αρέσουν πολύ οι στίχοι.

Toυς βρίσκω εξαιρετικούς.




Ερμηνεία μέτρια.

Πρωτοψάλτη αντιπαθητικούλα. (το -ούλα γιατί είναι άγιες μέρες :P).


8/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Τα ακούσματά μου ανάλογα με τη στιγμή κυμαίνονται μεταξύ: έντεχνο ελληνικό (και πιο trash σε έξαλλες στιγμές :P). Επίσης κλασικά ξένα των 80's και 90's : ballads, disco, αλλά και rock.

Η γνώμη μου για το Α/Ε - Οι στίχοι μου ποτέ δεν σταματάνε: Το hip-hop/rap/ή όπως αλλιώς λέγεται αυτό το είδος δεν είναι μεν καθόλου του στυλ μου :P αλλά προσπαθώντας να το κρίνω αντικειμενικά για χιπ-χοπ κομμάτι έχει καλή... ρήμα (στίχο δεν έχει :P), έχει ρυθμό κι ένας του χιπ-χοπ πιστεύω θα το 'κανε κέφι. :P
Τελικά 5/10

Η γνώμη μου για το Άλκηστις Πρωτοψάλτη - Ένα μωρό: Είχα πάρα πολλά χρόνια να το ακούσω. Πάρα πολύ ωραίος ο στίχος και μελωδία. Και το όλο τραγούδι μου φέρνει διάφορες μνήμες.
Τελικά 9/10




Λόρυ, βάλε με στο τέλος της λίστας κι εμένα... :rolleyes: (btw, χρονιάρες μέρες που 'ναι, αν κάποιος - ένας μόνο, ε; :P - που δεν έχει ξαναβάλει θέλει να συμμετάσχει βάλτον πάνω από μένα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Eγώ θέλω να βάλω πριν το Γιώργο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top