Ας κρίνουμε το κομμάτι

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
diotima ετοιμασου ! :)

List updated :)


ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ :


37th papas-----------------------(1η)
38th Bill_Slayer------------------(2η)
39th diotima----------------------(2η)
40th Tetragrammaton------------(2η)
41st μαρα_κουταμαρα------------(1η)
42nd Tsipouro---------------------(1η)
43rd Νεραιδα----------------------(2η)
44th Lorien------------------------(3η)
45th Roumana---------------------(2η)
46th Εδαδ-------------------------(2η)
47th Γιωργος---------------------(2η)


ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ :

1 )
BLACKFIELD - Hello ========================================>(Niya)
2 ) GARY JULES - Mad World ==================================>(Lorien)
3 ) LYNYRD SKYNYRD - Simple Man =============================>(shaman)
4 ) PANTERA - Art Of Shredding ================================>(Dark Kronos)
5 ) METALLICA/BOB SEGER - Turn The Page ======================>(Niya)
6 ) PRAYING MANTIS - Nowhere to hide ==========================>(weak and powerless)
7 ) KID DAKOTA - Ten Thousand Lakes ===========================>(QsLv)
8 ) DEMONS AND WIZARDS - Fiddler on the green =================>(Idril)
9 ) ΑΛΚΙΝΟΟΣ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ - Κεμάλ ================================>(MonaXoS)
10) WONDERLAND - Sol Sepry ===================================>(Αρκτούρος)
11) VNV NATION - Beloved ======================================>(Corpse Bride)
12) MAZZY STAR & CHEMICAL BROTHERS - Asleep from a Day =======>(Εδαδ)
13) BLACK LABEL SOCIETY - Suicide Messiah ======================>(Dark Kronos)
14) ANATHEMA - One last goodbye===============================>(Chimera)
15) RADIOHEAD - Creep ========================================>(Angie_An n )
16) 21 AGAINST - 4 o clock ======================================>(Monaxos)
17) LOREENA McKENNIT - Highwayman ===========================>(Lorien)
18 )JAMES - Senorita ===========================================>(Niyia )
19 ) MUSE - City Of Dellusion====================================>(fandago)
20 ) TINDERSTICKS - Are you trying to fall in love again?=============>(Chimera)
21 ) CELTIC FROST - Return to the Eve============================>(Tetragrammaton)
22 ) ΝΙΚΟΣ ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ - Αύγουστος=============================> (Neraida)
23 ) COCOROSIE - Beautiful Boys==================================> (diotima)
24 ) RADIOHEAD - Nobody Does It Better============================> (io-io)
25 ) BUSTED - Sleeping With The Light On==========================> (BrokenHeart)
26 ) LED ZEPPELIN - Whole Lotta Love=============================> (Dark Kronos)
27 ) WITHIN TEMPTATION - Ice queen==============================> (Corpse Bride)
28 ) JAMES - Sometimes==========================================> (Monaxo s)
29 ) MGMT - Time To Pretend=====================================> (stavros_)
30 ) BORIS BREJCHA - Die Milchstrasse=============================> (superstarr)
31 ) EUSTATHIA - I Miss You ========================================> (fandago)
32) GHEORGHE ZAMFIR - The Lonely Sheppard=======================> (roumana)
33) TYPE O NEGATIVE - Anesthesia===================================> (Lorelai)
34) DELERIUM ft SARAH MacLACHLAN - Silence=========================> (Γιωργος)
35) AE - Οι στιχοι μας ποτέ δε σταματάνε==============================> (Bill Slayer)
36) AΛΚΗΣΤΙΣ ΠΡΩΤΟΨΑΛΤΗ - Μωρό==================================> (papas)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Να περασουμε στον επομενο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Η diotima δε μπαίνει, οπότε πάμε στο Tetra;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Πηγαμε ηδη! Τετρααααααα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.


Ιδού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Ακούσματα: Ακραίο Metal, Doom Metal, Atmospheric σε όλες τις μορφές τις, Dark Ambient, Gothic Rock, Underground Hip-Hop, Electro, Dark Electro, Dark Industrial, Techno Industrial, Psytrance και άλλα...

Για το κομμάτι που έβαλε ο Τέτρα: το είχα ξανακούσει (αυτό και τη μισή δισκογραφία των ΕΝ) όταν ήμουν σε Industrial φάση. Ένα 8/10, καλό το track(αν και δεν θα προκαλέσει ιδιαίτερη αίσθηση σε όσους δεν είναι εξοικιωμένοι με αυτόν τον ήχο), αλλά υπάρχουν και κομμάτια σε αυτό τον χώρο που αγγίζουν την τελειότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
..Το ακουσα πολλες φορες για να το χωνεψω, δεν εβλεπα και εικονα γιατι δε μ'αρεσε το βιδεο κλιπ, προσπαθησα αληθεια, αλλα μπα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Aκούσματά μου : blues,metal,rock,soundtracks,classical,instrumental,celtic,etc
Αποψη για το 40) Einsturzende Neubauten - Die Interimsliebenden : Ειναι μουσικη που γενικα μου αρεσει, αλλά το συγκεκριμενο αν και οχι κακο, δε θα το πολυακουγα. Μου φανηκε καπως...αδειο ηχητικα, σαν ενορχηστρωση-ηχος. Δεν σε ανεβαζει καπου, ειναι επιπεδο. Θα το διαλεγα για backround music σε καποιο μαγαζι ,ταινια κλπ.
Τελικά : 5/10


ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ :

40th Tetragrammaton------------(2η)
41st μαρα_κουταμαρα------------(1η)
42nd Tsipouro---------------------(1η)
43rd Νεραιδα----------------------(2η)
44th Lorien------------------------(3η)
45th Roumana---------------------(2η)
46th Εδαδ-------------------------(2η)
47th Γιωργος---------------------(2η)


ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ :

1 )
BLACKFIELD - Hello ========================================>(Niya)
2 ) GARY JULES - Mad World ==================================>(Lorien)
3 ) LYNYRD SKYNYRD - Simple Man =============================>(shaman)
4 ) PANTERA - Art Of Shredding ================================>(Dark Kronos)
5 ) METALLICA/BOB SEGER - Turn The Page ======================>(Niya)
6 ) PRAYING MANTIS - Nowhere to hide ==========================>(weak and powerless)
7 ) KID DAKOTA - Ten Thousand Lakes ===========================>(QsLv)
8 ) DEMONS AND WIZARDS - Fiddler on the green =================>(Idril)
9 ) ΑΛΚΙΝΟΟΣ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ - Κεμάλ ================================>(MonaXoS)
10) WONDERLAND - Sol Sepry ===================================>(Αρκτούρος)
11) VNV NATION - Beloved ======================================>(Corpse Bride)
12) MAZZY STAR & CHEMICAL BROTHERS - Asleep from a Day =======>(Εδαδ)
13) BLACK LABEL SOCIETY - Suicide Messiah ======================>(Dark Kronos)
14) ANATHEMA - One last goodbye===============================>(Chimera)
15) RADIOHEAD - Creep ========================================>(Angie_An n )
16) 21 AGAINST - 4 o clock ======================================>(Monaxos)
17) LOREENA McKENNIT - Highwayman ===========================>(Lorien)
18 )JAMES - Senorita ===========================================>(Niyia )
19 ) MUSE - City Of Dellusion====================================>(fandago)
20 ) TINDERSTICKS - Are you trying to fall in love again?=============>(Chimera)
21 ) CELTIC FROST - Return to the Eve============================>(Tetragrammaton)
22 ) ΝΙΚΟΣ ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ - Αύγουστος=============================> (Neraida)
23 ) COCOROSIE - Beautiful Boys==================================> (diotima)
24 ) RADIOHEAD - Nobody Does It Better============================> (io-io)
25 ) BUSTED - Sleeping With The Light On==========================> (BrokenHeart)
26 ) LED ZEPPELIN - Whole Lotta Love=============================> (Dark Kronos)
27 ) WITHIN TEMPTATION - Ice queen==============================> (Corpse Bride)
28 ) JAMES - Sometimes==========================================> (Monaxo s)
29 ) MGMT - Time To Pretend=====================================> (stavros_)
30 ) BORIS BREJCHA - Die Milchstrasse=============================> (superstarr)
31 ) EUSTATHIA - I Miss You ========================================> (fandago)
32) GHEORGHE ZAMFIR - The Lonely Sheppard=======================> (roumana)
33) TYPE O NEGATIVE - Anesthesia===================================> (Lorelai)
34) DELERIUM ft SARAH MacLACHLAN - Silence=========================> (Γιωργος)
35) AE - Οι στιχοι μας ποτέ δε σταματάνε==============================> (Bill Slayer)
36) AΛΚΗΣΤΙΣ ΠΡΩΤΟΨΑΛΤΗ - Μωρό==================================> (papas)
37) EINSTRURZENDE NEUBAUTEN - Die Interimsliebenden================>(Tetragrammaton)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Ακούσματα:Punk,Punk-rock,Alternative,Indie,Ska,Reggae,Greek DIY punk,Trip-hop,Electronic.

Αποψη για το 37: Ποτε δεν τρελενομουν για το συγκεκριμενο ειδος μουσικης..Αν και σεβομαι απεριοριστα τους
Einsturzende Neubauten, το συγκεκριμενο τραγουδι δεν μου κανει κατι ιδιαιτερο..

5/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Μάρα βάζεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ophelia

Διάσημο μέλος

Η Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,434 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Αρχική Δημοσίευση πριν από αιώνες:
Τα ακούσματα μου: indie, prog, alternative rock, electro, industrial, ebm, thras-doom-hardcore-goth-prog-death-metal, punk, ska και μερικά ξέμπαρκα ελληνικά...

Αποψη για το 40) Einsturzende Neubauten - Die Interimsliebenden :
Bασικά αν με ρώταγες πριν κανά χρόνο θα έβαζα 10'...γενικά οι Ε.Ν μου αρέσουν αρκετά σε σχέση με άλλες μπάντες του είδους και το συγκεκριμένο τραγούδι μου θυμίζει πάαααααρα πολύ μια μονοήμερη εκδρομή στο Ναύπλιο στην 3η γυμνασίου (:worry:) Τι να πεις...7,5 από μένα!!

Βάζω κιόλας, μιας και ήρθε η σειρά μου...

Ride on-Cruachan



Behold...:music:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Τελικά έπρεπε να είχα βάλει το Haus de Luge ή το The Garden, που τα θεωρώ πολύ ανώτερα, αλλά φοβήθηκα ότι είναι πολύ βαριά... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
Ακούσματα μου: rock, πολλά είδη metal, soundtracks, κλασσική, ethnic, ambient

Άποψη για το Ride on των Cruachan: Αν και το Folk Metal είναι από τα αγαπημένα μου είδη, οι cruachan δε μπορώ να πω ότι με ενθουσιάζουν ιδιαίτερα χωρίς να μπορώ να προσδιορίσω τι ακριβώς μου φταίει στη μουσική τους (σίγουρα μου φταινε τα φωνητικά του άντρα όμως γιατί ο τύπος είναι ψευδός!). Το ride on πάντως είναι από τα καλά τους, έχει ωραία μελωδία και ακούγεται ευχάριστα. Το μόνο που με χαλάει λίγο είναι ότι το part από το 3:40 και μετά μοιάζει λίγο ξεκούδουνο, λίγο ασύνδετο, σα να το έβαλαν για να το βάλουν μην τυχόν και τους κατηγορήσει κανείς ότι παραέγιναν soft ή κάτι τέτοιο. Γενικά όμως μου άρεσε.

Τελικά:7.5/10 (αν έβαζες το Death of a Gael θα έβαζα καλύτερο βαθμό γιατί μ'αρέσει περισσότερο αλλά περί ορέξεως...:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Ακουσματα μου : κλασικη, οπερα, rock , blues, jazz, metal (επιλεκτικά), ατμοσφαιρικη, soundtracks, ποπ.

Σχόλια για το κομμάτι Ride on των Cruachan: καλουτσικο, δεν ενθουσιαστηκα. 7/10 απο μενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Ακούσματα: Ακραίο Metal, Doom Metal, Atmospheric σε όλες τις μορφές τις, Dark Ambient, Gothic Rock, Underground Hip-Hop, Electro, Dark Electro, Dark Industrial, Techno Industrial, Psytrance και άλλα...

Σχετικά με το Cruachan - Ride on: δεν μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση, πολύ χαλαρό κομμάτι για το είδος του με ένα αταίριαστο instrumental μέρος. Ωραία η φωνή της τραγουδίστριας, ψευδός ο τραγουδιαστής. 6/10.

Θα βάλω δικό μου κομμάτι αργότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Βάζω.
Δεν περιμένω να πάρει καλές βαθμολογίες αλλά σαν κομμάτι είναι από τα πλεόν ασυνήθιστα.

Είναι οι Gallhammer στο κομμάτι World to be ashes.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Αίντε μωρέ μουσκάρια. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ophelia

Διάσημο μέλος

Η Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,434 μηνύματα.
Αίντε μωρέ μουσκάρια. :P

Κοίτα τον που βιάζεται κιόλας...τς τς τς!! :pfff:

Αρχική Δημοσίευση από moi:
Τα ακούσματα μου: indie, prog, alternative rock, electro, industrial, ebm, thras-doom-hardcore-goth-prog-death-metal, punk, ska και μερικά ξέμπαρκα ελληνικά...

Nαι, βασικά δεν με πολυάρεσε. Σαν συγκρότημα ούτε που τους ήξερα. Nταξ, οι κιθάρες μου φάνηκαν λίγο αλλού ο παπάς αλλού τα ράσα του αλλά σαν κεντρική μελωδία καλή ήταν και η φωνή της κοπέλας, σαν να ήθελε να αντιγράψει την Angela, ε...:confused: Το όλο κόνσεπτ μου θύμιζε και λίγο το underworld 2. Καλά για στίχους δεν το συζητώ, δεν κατάλαβα Παναγία όμως!:P Να βάλω ένα 4...και αυτό για την τιμή των όπλων

sorry Τσιπ αλλά αλήθεια δεν μου άρεσε πολύ!:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Το περίμενα ότι δεν θα αρέσει βασικά, είναι όμως πρωτοποριακός συνδυασμός doom/black metal.

Με τους Arch Enemy καμία σύγκριση, καθαρά underground group οι Gallhammer με πολύ περισσότερο αληθινά κομμάτια και κινούνται σε πολύ διαφορετικό μουσικό στυλ.

Οι στίχοι:
The sky is red
The crows fly
I see the world to be ashes
Close your eyes
Your flesh will be lost

Silver rains fall
The crows died
I see the blood to be ashes
Your cry will be lost

Hope is broken
Dream is gone

Μόνο αν ακούσεις το κομμάτι προσεκτικά θα καταλάβεις ότι δεν είναι τόσο απλοϊκό όσο φαίνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Εμένα μου άρεσε πολύ, βασικά έχουν μέσα και κάποια στοιχεία gothic μπορώ να πω. Γενικώς πολύ καλός πειραματισμός.

9/10 :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top