Σκύλος ή γάτα;

katepap

Νεοφερμένος

Η katepap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Σκύλος, σκύλος!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,882 μηνύματα.
Ωραίο θεματάκι! :)

Πολύ δύσκολη επιλογή για κάποιον που αγαπάει τα ζωάκια και τα θεωρεί ίσα με έναν άνθρωπο. Είχα την τύχη να ζήσω με ένα σκυλάκι (λυκόσκυλο) όταν ήμουνα μικρός και μπορώ να πω ότι με έχει σημαδέψει ο άδκος χαμός του. :worry:

Ο Φρόυντ έλεγε ότι τα σκυλιά είναι τα πιο "ξεκάθαρα" πλάσματα στη φύση. Αγαπάνε τους φίλους τους και μισούνε τους εχθρούς τους. Αν είσαι φίλος με ένα σκυλάκι θα σου δώσει περίσσια αγάπη χωρίς να ζητήσει ανταλλάγματα. :redface:

Απ' την άλλη δεν μπήκα ποτέ στην ιδέα να υιοθετήσω ένα ζώο ξανά. Μου αρέσει να τα παρατηρώ σε ημι-άγρια κατάσταση. Μου αρέσει να τα βλέπω αλλά να μην επεμβαίνω στη ζωή τους. Να τα φιλοξενώ στον κήπο και να τους ρίχνω τροφή - τρώνε πράγματα με βουλιμία που δεν τρώμε εμείς - και να τα παρατηρώ από απόσταση. Ιδανικότερη για μια τέτοια σχέση είναι η γάτα. Έχω φιλοξενήσει πάμπολες στον κήπο μου και της παρατηρώ καιρό.

Καμαρωτή, περήφανη και καχύποπτη εκμεταλλεύεται την καλοσύνη σου. Είσαι το κοροϊδάκι της! Σε δουλεύει ψιλό-γαζί. Την ταίζεις την ποτίζεις και αυτή σε έχει χεσμένο! :P

Για την ακρίβεια δεν είναι ακριβώς έτσι. Απλά, έχει υιοθετήσει μια "κανονιστική" συμπεριφορά. Μεγαλώνει τα παιδιά της, τα γλύφει, τα καθαρίζει, τρέχει να δει τι συμβαίνει άμα νιαουρίζουν από πανικό, αλλά....

....αν την επόμενη μέρα δεν τα βρει δεν θα τα βάψει μαύρα! Θα συνεχίσει τη ζωή της και θα γκαστρωθεί με τον επόμενο γάτο.

That's life! :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
:P
Kαι τα γατιά αγαπάνε τους ανθρωπους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Σκυλος! Ειναι ο καλυτερος φιλος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Επειδή είμαι ζωόφιλος, αγαπώ όλα τα ζώα και είχα κατά καιρούς και από τα δύο.

Το πρόβλημα με το σκυλί είναι ότι "δένεσαι" μαζί του, το είχα και το θεωρούσαμε όλοι σαν μέλος της οικογένειας.

Κάποια στιγμή, από το παιχνίδι στα 9,5 του, έπαθε εσωτερική αιμορραγία, και για μία ολόκληρη εβδομάδα ήταν τελείως παράλυτο, και το τρέχαμε από κτηνιάτρους μέχρι νοσοκομείο ζώων.
Τελικά μας είπαν ότι δεν θεραπεύεται και αναγκαστικά του έκαναν ευθανασία.

Είχαμε πέσει θυμάμαι όλοι μας σε βαριά κατάθλιψη για τουλάχιστον μία εβδομάδα, ήταν σαν να χάσαμε έναν άνθρωπο.
Το αγαπούσαμε και μας αγαπούσε, μας φύλαγε, κάποιο βράδυ μας οδηγούσε προς το παράθυρο και μετά μάθαμε ότι έκλεβαν τον γείτονα, και εκείνο το πήρε είδηση και μας ειδοποιούσε, ήταν μεγάλη η απώλεια όπως καταλαβαίνετε.

Από τότε δεν ξαναπήραμε ζώο, αλλά προτιμούμε όταν πηγαίνουμε στο εξοχικό να μαζεύουμε τις τροφές και να ταΐζουμε τα αδέσποτα γατιά και μας γνωρίζουν μάλιστα όταν ερχόμαστε και αναγνωρίζουν και το αυτοκίνητο και δεν μας αφήνουν από τα νιαουρίσματα ούτε να παρκάρουμε.

Το θέμα δεν είναι λοιπόν ποιο ζώο αγαπάμε περισσότερο, κάποιος που αγαπά τα ζώα τα αγαπά όλα εξίσου, αλλά είναι το πόσο θέλεις να δεθείς μαζί του και πόσο χρόνο θέλεις για να το φροντίσεις.

Γιατί ειδικά τα σκυλιά θέλουν πολύ φροντίδα, να τα πλένεις, να τα κουρεύεις, να τα πηγαίνεις βόλτα, κτηνίατρο, εμβόλια, ενώ οι γάτες είναι πιο ανεξάρτητα ζώα και δεν χρειάζονται σχεδόν καθόλου φροντίδα (παρόλο που έχουμε πάει σε κτηνίατρο και γάτες)

Πάντως, νοσταλγώ κάθε τόσο να είχα πάλι έναν σκύλο, ξέροντας όμως ότι δεν έχω καθόλου χρόνο να ασχοληθώ μαζί του, προτιμώ να ταΐζω τα αδέσποτα στο εξοχικό μου και να τους κάνω και να μας κάνουν παρέα όσο μένουμε εκεί, και αργότερα βλέπουμε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*natalia5555*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
εμενα παλι τα σκυλια μου βγαζουν μια, πως να το πω... απαισια μυρωδια. Μυριζουν απο χιλιομετρα μακρια.
για τα αδεσποτα αναφερεσαι?γιατι οποιος εχει σκυλακι δεν νομιζω να βρωμαει,οσο για τα αδεσποτα πρεπει η πολιτεια να μεριμνα για αυτα,ειναι κριμα να τα βλεπουμε ετσι αλλα δεν νομιζω να φταιει το σκυλακι αμα βρωμαει,εδω φαι δεν εχουν να φανε τα καημενα.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*natalia5555*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Η αληθεια ειναι οτι οι γατες..δεν ειναι για ατομα εγωιστες..,που θελουν να νιωθουν αφεντικα...ειναι ανεξαρτητες..για αυτο και δεν αρεσουν σε αυτους που θελουν να εχουν ζωακια-δουλακια..,ο σκυλος ειναι καπως δουλοπρεπης..η γατα οχι..:)

ΥΓ..να ξεκαθαρισω..οτι δεν εννοω βεβαια πως οσοι εχουν σκυλους..ή οσοι τους προτιμουν ειναι εγωιστες...αναφερομαι κυριως σε αυτους που τις απεχθανονται..
δεν ειναι δουλακια,οπως τα αποκαλεις αλλα λατρευουν το αφεντικο τους και το προστατευουν με νυχια και δοντια...ενα σκυλακι δεν θελει πολλα απλα να το αγαπας και αυτο θα σε λατρεψει ενω οι γατες ειναι αλλιως,οποτε θελουν θα σ'αφησουν να τις χαιδεψεις ,αμα δεν θελουν ομως σου βγαζουν νυχια....και δεν ειναι να απορεις γιατι μολις βλεπουν οι ανθρωποι σκυλακια θελουν να τα χαιδεψουν και να παιξουν μαζι τους ενω αμα δουν γατα σημασια δεν δινουν....οποτε μαντεψε ποιο ειναι καλυτερο,εσυ εχεις γατα και για αυτο τισ προτιμας ,και ειναι φυσικο,εγω που δεν εχω κατοικιδιο απλα λατρευω τα σκυλακια ειναι πολυ γλυκουτσικα και χαδιαρικα...ακου δουλακια..:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Μεγαλώνει τα παιδιά της, τα γλύφει, τα καθαρίζει, τρέχει να δει τι συμβαίνει άμα νιαουρίζουν από πανικό, αλλά....

....αν την επόμενη μέρα δεν τα βρει δεν θα τα βάψει μαύρα! Θα συνεχίσει τη ζωή της και θα γκαστρωθεί με τον επόμενο γάτο.
αυτο..εχω δει,,να πεθαινουν τα παιδια μπροστα της,,και να αφηνει να πεθανουν..

μονο απο το πληθος των γατων που πεθαινουν καθημερινα ,,σε σχεση με το σκυλο..
θεωρω απλα μικροτερης αξιας τη ζωη της γατας..

οσο παω να δεθω,,μετα φευγουν πεθαινουν..,και εγω τις θαβω..
βαρεθηκα..

ξανανοσταλγω το σκυλο..

και ειναι γνωστο οτιτα σκυλια ειναι πιο κοινωνικα ζωα σε σχεση με τις γατες..λυκος vs αιλουροειδη..

ειναι αποδεδειγμενο,,

εχετε δει παντως γατα να σωζει ανθρωπο?;)
ενω ο σκυλος...Λάσυ..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*natalia5555*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
ο σκυλος για μενα ειναι πραγματικα κατοικιδιο και φιλος..αλλα και πιο δυσκολο στη συντηρηση..

παρολο που εχω τοσεε γατες..
ο σκυλος παραμενει κατι το σπεσιαλ μεσα μου..

ο σκυλος καταγεται απο το λυκο,,ειναι γεννετικα κοινωνικο ζωο,και "ο καλυτερος φιλος του ανθρωπου" και χρησιμος πολλαπλα..

η γατα ειναι ευκολη να την εχεις,αλλα σου δινει και λιγα,,δεν δενεσαι τοσο,,ειναι αιλουροειδες που βασικα ειναι ΜΗ γεννετικα κοινωνικα ζωα,,αλλα μοναχικα..

εχετε ακουσει ποτέ." η γατα ειναι ο καλυτερος φιλος του ανθρωπου"?

η γατα κατα βαθος παραμενει αγριο ζωο,,μεσα στην κονωνια μας..ο σκυλος εγινε μελος πια..εχει τεραστια διαφορα..

βλεπω στο δρομο..βλεπεις γατα πατας κορνα με το αυτοκινητο..και τις βλεπεις οτι εχουν το βλεμμα του τρομαγμενου θηριου..τρομαζουν παγωνουν συχνα..γιαυτο και τις πατανε πιο ευκολα..τα σκυλια απο την αλλη συμπεριφερονται ως ανθρωποι στο δρομο..του πατας κορνα,,και δεν τρομαζει,,απλα κανει παραπερα με απιστευτη ψυχραιμια..βλεπει τα πρασινα κοκινα φαναρια την κινηση και περναει απιστευτα σαν ανθωπος το δρομο..καταλαβαινετε νομιζω τι εννοω..


εγω εχω 2 γατες στην αυλη μου,,που μεγαλωσαν στην αυλη μου.. και ακομα και δεν με αφηνουν να τις αγγιξω,,χωρις να τις εχω χτυπησει ποτε..
αυτο δεν θα γινοταν ποτέ με ενα σκυλο..

ισως γιαυτο αρεσουν και οι γατες ,,γιατι ειναι σαν να εχεις ενα αγριο ζωο στο σπιτι να το χαιδευεις..

ο σκυλος δεν εναι ξενος,,ειναι μελος της κοινωνιας..

τοσες γατες εζησα..τοσες πεθαναν,,καμια δεν θυμαμαι σχεδον προσωπικα..
ενω τους παλιους μου σκυλους,,τους θυμαμαι σαν νεκρους ανθρωπους..τους νοσταλγω..






οι γατες ειναι σαλιωμενες ολοκληρες,γιαυτο και εχουμε αλλεργιες σε αυτες..και εχουν ασθενειες που μπορουν να κολλησουν στον ανθρωπο..ενω οι σκυλοι οχι..

και απο το σκυλο μπορεις να κολλησεις ειναι η αληθεια οπως τον εχινοκοκκο αλλα μονο αν ειναι αδεσποτο και δεν το φροντιζεισ κ.τ.λ.γιατι ενα σκυλακι που μενει σε οικογενεια ειναι λιγο αδυνατον να κολλησει αρρωστιες,αλλα οπως και να το κανουμε οπως ειπε καποιος πιο πανω οταν σε κοιταει ενα σκυλακι απλα νιωθεις ο παντοδυναμος εκεινη τη στιγμη γιατι σε κοιταει απλα με λατρεια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*natalia5555*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
ΛΑΘΟΣ!!! Οι γατες ζουν σε αγελες οταν υπαρχει τροφη στο περιβαλλον τους! Υπαρχει και επιστημονικη ερευνα που το δειχνει :)



το dingo το εχεις ακουστα; google it... θα καταλαβεις τι εννοω :)



αλλεργιες εχουμε και στους σκυλους (ειμαι αλλεργικη και στα 2 ειδη). Δεν εχω αλλεργια στο σαλιο της γατας αλλα σε μια πρωτεινη που παραγεται απο τα sebaceous glands της.



μπορεις να μου αναφερεις μια ασθενεια εκτος απο την λυσσα; Ή μηπως θελεις να σου γραψω μια λιστα με τις ασθενειες που μπορεις να κολλησεις απο εναν σκυλο;

απο τη γατα κολλας τοξοπλασμα που ειναι πολυ σοβαρη ασθενεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
οταν σε κοιταει ενα σκυλακι απλα νιωθεις ο παντοδυναμος εκεινη τη στιγμη γιατι σε κοιταει απλα με λατρεια....
δεν νιωθω παντοδυναμος..

γιατι οταν σε κοιταει ενα πολυ πιο αδυναμο γατακι τι νιωθεις?

ολα τα μωρα ειναι χαριτωμενα..αρκουδακια πχ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Αντικειμενικά να μιλήσουμε

γράφουμε στο google cute cat και cute dog και διαλέγουμε το πιο γλυκούλι από την πρώτη σελίδα




Το γατί είναι πιο γλυκούλι γιατί έχει απόλυτα στρογγυλό κεφάλι και τα ματια το αυτιά του είναι συμμετρικά. Τα σκυλιά με στρογγυλό κεφάλι γατοφερνουν για αυτό είναι γλυκούλια. Και το σκυλί είναι μικρό ακόμα όταν μεγαλώσει θα γίνει άσχημο το γατί θα παραμείνει γλυκούλι ως και τα βαθιά γεράματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
τα γατια φαινονται πιο γλυκουλικα
αλλα τα κουταβια ειναι πιο αθωα..



πολυ μαγκας..


τα λατρευω τα αγιου βερναρδου..
μονο που ειναι αρκουδες..


και τα Ελληνικα ποιμενικα βεβαια ειναι εξαιρετικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiffanykal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tiffanykal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Σκύλος! Οι γάτες φαίνονται...ύπουλες και εκδικητικές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Aν ήταν εκδικητικές οι γατες αυτό το μωράκι θα γινόταν μια χαψιά τώρα



Δεν είναι τυχαίο ότι όταν ένα μωρό βλέπει ένα γατί το χαϊδεύει αμέσως. Τα γατιά είναι γλυκούλια ανεξαρτήτως ράτσας και οι κεραμιδόγατοι μια χαρά γλυκούλιστικα ειναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiffanykal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tiffanykal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Δεν ξέρεις τι συνέβη μετά τα 70 δευτερόλεπτα που διαρκεί το βίντεο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Δεν είναι τυχαίο ότι όταν ένα μωρό βλέπει ένα γατί το χαϊδεύει αμέσως.
ενα γατι,,οχι μια μεγαλη γατα..
συγγνωμη,,εχω εξω τις γατες,,τωρα να παω να τις πλησιασω,που με γνωριζουν απο οταν γεννηθηκαν..και τις ταιζω.
θα απομακρυνθουν ψυχρα και δεν θα με πλησιασουν και θα φοβηθω μην φαω καμια γρατσουνια.. για τα αντιστοιχα σκυλια,,θα ηταν αδιανοητο κατι τετοιο..

τι λεμε τωρα?

η γατα εχει αστατη ψυχολογια..σαν τη γυναικα:D

βλεπω συνεχεια γατες να τριβονται μεταξυ τους..
και στο δευτερολεπτο βγαζουν νυχια και πλακωνουν στις σφαλιαρες..

για να μην πω οτι οι μεγαλυτερες γατες εριχαν φαπες συνεχεις στα γατακια,,που ηταν και συγγενεις..

τοσα χρονια ειχα σκυλο,,τετοια σκληρη συμπεριφορα δεν εχω δει..

οπως διαβασα καπου..ο ανθρωπος γοητευτηκε με τις γατες,,γιατι πιστευει οτι εξημερωσε μια Τιγρη στο σπιτι του..κατα βαθος παραμενουν αγρια ζωα,,ποτέ πληρως αποδεκτα μελη της κοινωνιας..και ολιγον σκοτεινα..

ενω ο σκυλος,,ειναι απλα ο αδιαφιλονικητα φιλος,ο συμμαχητης,,ο προστατης,,ειναι ενα πληρες κομματι της ανθρωπινης κοινωνιας..


δεν ειναι τυχαιο που πολλοι κακοι στις ταινιες εχουνε γατες..

στα καρτουν η γατες παντα ηταν οριακα κακιες,πονηρες και οχι παντα συμπαθεις..ενω οι σκυλοι προστατες..
η catwoman οριακα κακια..

θυμηθητε ποτε ειδατε χαρακτηρα γατας ως καλη σε εργο τεχνης ταινια καρτουν κλπ..
οπως η ταινια Cats and Dogs..που η κακια γατα θελει να κυριευσει τον κοσμοοοο:P

στερεοτυπα θα μου πουν καποιες εδω μεσα..αλλα ισως κρυβουν και καποιες αληθειες απο πισω ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
]
οπως η ταινια Cats and Dogs..που η κακια γατα θελει να κυριευσει τον κοσμοοοο:P

στερεοτυπα θα μου πουν καποιες εδω μεσα..αλλα ισως κρυβουν και καποιες αληθειες απο πισω ?

Tο έχει στον alpha τωρα δε το έχω ξαναδει. Είμαι με τις γάτες :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Είμαι με τις γάτες
που θελουν να κυριευσουν τους ανθρωπους και να τους εχουν σκλαβους οπως στην Αρχαια Αιγυπτο?:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Τελικά έχεις δίκιο τα σκυλιά είναι καλύτερα από τους γάτους.
Η γάτα το μόνο που θέλει είναι φαί. Αν πας ένα ταξίδι και την αφήσεις σε ένα συγγενή σου και γυρίσεις μετά από 2 μήνες θα σε ξεχάσει.

Το σκυλί όμως ποτέ δε σε ξεχνάει είναι πραγματικός φίλος
Όπως ο Άργος ο πιστός φίλος του Οδυσσέα 10 χρόνια τoν περίμενε και τον θυμήθηκε αν είχε γάτο όμως ο Οδυσσέα θα τον είχε ξεχάσει από το 6μηνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top