Puzzle!

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Μου αρέσουν πολύ πολύ τα puzzles!

Μικρή έκανα πάρα πολύ συχνά..και μάλιστα είχαμε κολλήσει ένα με τη νύφη μου, αλλά δεν ξέρω που είναι πια...Μετά τη μετακόμιση μπορεί να χώθηκε σε κανένα πατάρι.:ermm:

Επειδή βλέπω το τοπικ εδώ και μέρες και η επιθυμία να ξεκινήσω και εγώ ένα, έχει φουντώσει :D, έχετε να μου προτείνετε κάποιο μαγαζί στον Πειραιά που να πουλάει όμορφα παζλς;

Ξέρω ότι στα τζάμπο θα βρω σίγουρα, αλλά πολύ συνηθισμένα.:hmm:
Αν δεν ξέρετε κάποιο θα αρχίσω με κάτι από τζάμπο και βλέπουμε.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Τα χαζεύω όταν τα βλέπω τελειωμένα, παρολα αυτά δεν έχω την υπομονή πλέον να κάτσω να φτιάξω κάποιο. Τα νέυρα μου δεν αντέχουν τόσες ώρες να ψάχνω να ενώσω τα κομμάτια. Κάποτε ασχολιόμουν περισσότερο τώρα πια καθόλου, ευελπιστώ κάποτε να έχω ελεύθερο χρόνο και αντοχή να ξαναρχίσω!
Όσο μεγαλώνω χάνω και την υπομονή μου και κατα συνέπεια καταφεύγω σε άλλους τρόπους διασκέδασης, ξεδίνω αλλού.
Συγχαρητήρια σε όσους έχουν αντοχές για κάτι τέτοιο, και αν σας περισσεύει και κανένα στείλτε και σε μένα κάποιο!;)

Αν θέλετε δείτε αυτό το σαιτ έχει ωραία σχέδια https://www.epuzzle.gr/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Devina: Στο τζαμπο θα βρεις σιγουρα puzzle μεχρι και 1000 κομματια αλλα δεν ειναι οι τρομερες εικονες.Συγκεκριμενα εγω ειχα παρει 3 puzzle με 6 ευρω και εκατσα και τα εκανα. Αν θες κατι πιο εξηζητημενο (περισσοτερα κομματια ή κααλυτερα θεματα) τοτε μπορεις να κοιταξεις ειτε ηλεκτρονικα και να παραγγιλεις ενα, ειτε να ψαξεις στον πειραια καταστηματα που εχουν και πουλανε μονο puzzle !

enrose: Αν δεν εχεις την υπομονη να κατσεις να το φτιαξεις τοτε μπορεις να παρεις ενα και να το κανεις μαζι με εναν αλλο .Αν υπαρχει επικονωνια, ορεξη και οργανωση τοτε θα το καταφερετε και θα περασετε και καλα. . .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Μου αρέσουν πολύ πολύ τα puzzles!

Μικρή έκανα πάρα πολύ συχνά..και μάλιστα είχαμε κολλήσει ένα με τη νύφη μου, αλλά δεν ξέρω που είναι πια...Μετά τη μετακόμιση μπορεί να χώθηκε σε κανένα πατάρι.:ermm:

Επειδή βλέπω το τοπικ εδώ και μέρες και η επιθυμία να ξεκινήσω και εγώ ένα, έχει φουντώσει :D, έχετε να μου προτείνετε κάποιο μαγαζί στον Πειραιά που να πουλάει όμορφα παζλς;

Ξέρω ότι στα τζάμπο θα βρω σίγουρα, αλλά πολύ συνηθισμένα.:hmm:
Αν δεν ξέρετε κάποιο θα αρχίσω με κάτι από τζάμπο και βλέπουμε.:redface:

Τελικά βρήκες τη νυφη σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Αυτη τη στιγμη που μιλαμε εγω κανω ενα αλλα εχω κολλησει στον ουρανο και παω με ρυθμο 2 κομματια/ωρα και χωρις να ειμαι σιγουρος για το αν ειναι σωστα τοποθετημενα !:/:


ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΟ ΕΦΤΙΑΞΑ.
Ζοριστικα αρκετα αλλα το αποτελεσμα ειναι ικανοποιητικο.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Ανεβασέ μας φωτό! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Δεν ειναι ολοκληρο.Ειναι το 45% του puzzle μιας και δεν το εχω ολοκληρο , δεν ειναι δικο μου . Μια γυναικα δεν μπορουσε με τιποτα να βγαλει τον ουρανο και μου το εδωσε να το κανω. Ειναι ενας ουρανος με μαυρα συννεφα κτλ απο puzzle με 1000 κομματακια:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Περιμένω αυριο τον courier να μου το φερει, περιμένω σαν παιδάκι, τόσο πολύ έχω καταχαρεί με το νέο μου χόμπυ! Θυμάμαι πως έκανα σαν παλαβή πιτσιρίκα με τα παζλς, όταν άλλα παιδάκια έπαιζαν επιτραπέζια. Επαιζα κι εγώ βέβαια επιτραπέζια,αλλά περισσότερο με τραβούσαν τα παζλς κι όσα παιχνίδια απαιτουσαν υπομονή και ''φτου ξανά κι απο την αρχή''. Εβαζα τις φίλες μου να με βοηθούν και μετά απο λίγο όταν τα παρατούσαν, εγώ συνέχιζα! Σκέφτομαι.. να το βάλω σε πανάκι ή σε τραπεζάκι?:hmm: Αλλά είναι 70 επι 50, αρκετά μεγάλο... οπότε ίσως χρειαστώ τραπέζι? :hmm:Η μια πετσέτα για να το μετακινώ είναι πιο βολική? Αλλά ίσως να μην το μετακινώ.. :hmm:
Που κόλλησα τώρα... :D:hmm:

Δεν ειναι ολοκληρο.Ειναι το 45% του puzzle μιας και δεν το εχω ολοκληρο , δεν ειναι δικο μου . Μια γυναικα δεν μπορουσε με τιποτα να βγαλει τον ουρανο και μου το εδωσε να το κανω. Ειναι ενας ουρανος με μαυρα συννεφα κτλ απο puzzle με 1000 κομματακια:)

Αντε Γιωργο, οταν το ολοκληρωσεις να μας το ανεβασεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Εξαρταται απο το που εχεις σκοπο να το φτιαξεις. Αν εχεις ενα χωρο (τραπεζακι) στον οποιο μπορεις να το φτιαξεις και να μην το μετακινεις τοτε δεν χρειαζεται πετσετα ή πανακι. Αν παλι το αρχιζεις καπου , το συνεχιζεις καπου αλλου και το τελειώνεις παλι καπου αλλου τοτε παρε ενα μεγαλο χαρτονι ή τελοσπαντων μια ψιλοσκληρη επιφανεια , την οποια ομως θα μπορεις να μεταφερεις και μην υπαρχει κινδυνος να χαλασει το puzzle.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Α, χαρτόνι! Καλή ιδέα. Βασικά νομίζω πως θα μετακινούμαι. Πχ όταν μαγειρεύω και πρεπει να μαι απο πάνω απτο φαί, θέλω παράλληλα να ψάχνω και κάνα κομμάτι.. Χαρτόνι, ναι! Νασαι καλά βρε Γιώργο, και πιο σταθερό απο πετσέτα! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Δεν κανει τιποτα! :) Αν το τελειωσεις ανεβασε και καμια φωτο να το δουμε κι εμεις ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
χοντρο χαρτονι καλυτερα ,απο αυτο που μοιαζει με λεπτο νοβοπαν,,

σε τετοια τα εφτιαχνε η αδελφη μου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Δεν κανει τιποτα! :) Αν το τελειωσεις ανεβασε και καμια φωτο να το δουμε κι εμεις ...

Καλα Χριστουγεννα Γιωργο κυριολεκτικα:P
Ειναι τεραστιο, εχει πιασει παρα πολυ χωρο και τα κομματια ειναι ψειρες
Προς το παρον εχω ξεχωρισει γωνιες απο τα υπολοιπα
Εσυ πως πας? Αντε και καλη μας συνεχεια!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Α καταλαβα. . .Εγω το τελειωσα και το εδωσα!

Καλη συνεχεια σου ευχομαι..Υπομονη !:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Τα 3D πιάνονται?
Έχω ένα κάστρο που το παλεύω εδώ και χρόνια να το φτιάξω και μου έχει βγάλει την πίστη. Μάλλον είμαι άχρηστη εγώ, δεν εξηγείται αλλιώς :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Ολα πιανονται. . . Αφιερωνεις χρονο σε αυτο ή καθε Χριστουγεννα και Πασχα; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Ούτε συνέχεια, ούτε τόσο σπάνια που είπες. Ειδικά μια περίοδο φέτος το παλευα για μήνες συνεχόμενα. Έχω φτιάξει κάποια μεγάλα κομμάτια αλλα με δυσκολεύει κυρίως το στήσιμο (να κάνω την αρχή για να πάρει μορφή δηλαδή).
Τώρα, επειδή μου έσπασε τα νευρα, το έχω αφήσει για λίγο στην άκρη :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Αμα δυσκολευεσαι και σε εκνευριζει (καταλαβαινω τι λες) τοτε σκςψου να το κανεις με παρεα. Πιστευω οτι αν υπαρχει ευχαριστη παρεα , οργανωση και επικοινωνια τοτε θα βγει μια χαρα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Προχωρά το παζλάκι μου αν και μου χει βγαλει την πιστη διότι τα χρώματα μοιάζουν, είναι δύσκολο το άτιμο και το δουλεύω όταν έχω χρόνο. Εχω βρει το κάδρο-πλαίσιο και συνεχίζω ανα γωνίες. Χώνω κι όποιον βρω να με βοηθήσει:P Παντως εξαιρετική επιλογή τα παζλς, μπορείς να καταλαβεις πόση υπομονή μπορεί να εχει ενα άτομο. Τελικά εγω έχω (αν και το ξερα:P) απεριόριστη:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top