Ποιο θεωρείτε κατάλληλο ύψος για τον/τη σύντροφό σας;

Τι ύψος έχετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 322)
  • Μέχρι 1.50

    Ψήφοι: 6 1.9%
  • 1.51-1.65

    Ψήφοι: 60 18.6%
  • 1.66-1.75

    Ψήφοι: 114 35.4%
  • 1.76-1.80

    Ψήφοι: 49 15.2%
  • 1.81-1.85

    Ψήφοι: 46 14.3%
  • 1.86-1.90

    Ψήφοι: 22 6.8%
  • 1.91-1.95

    Ψήφοι: 13 4.0%
  • 1.96+

    Ψήφοι: 12 3.7%
  • Δεν επιθυμώ να απαντήσω.

    Ψήφοι: 0 0.0%

vaggelio

Νεοφερμένος

Η vaggelio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
τωρα που η συζητηση πηρε αντικειμενικη τροπη που μας αφηνει ολους ευχαριστημενους,λεω να το λειξουμε το θεματακι κουρασε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zithos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Zithos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 270 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Πατρεύς:
Αρχική Δημοσίευση από Πατρεύς
Ἄς πάω τὸ ζήτημα σὲ μιὰ ἄλλη διάσταση... Ἀνάμεσα στὶς δύο γυναῖκες τῶν παρακάτω φωτογραφιῶν, ποιά θὰ ἐπιλέγατε καὶ γιατί:

Εννοείται την Ντόρα, γιατί είναι πιό ψηλή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
τωρα που η συζητηση πηρε αντικειμενικη τροπη που μας αφηνει ολους ευχαριστημενους,λεω να το λειξουμε το θεματακι κουρασε

οπα κοπελια σε βλεπω λιγο στη τσιτα οσο αφορα στο θεμα υψος. Χαλαρωσε και μη δινεις καθολου σημασια. Επειδη εχω κυριως κοντουλες φιλες ειχα παλια κοπμλεξακι με το υψος αλλα αραξε, δεξου το, μη σε νοιαζει ακομα και αν σε καποιους δεν αρεσει. Τι να κανουμε δε μπορουμε να αρεσουμε σε ολους. Αλλα πιστεψε με αμα βγεις εξω με αυτοπεποιθηση για τον εαυτο σου (ε δε λεω να σαι και σα το αναποδο γαμωτο) τοτε θα αρεσεις στην πλεοψηφια ;).

Ασχετο ο Αλ Πατσινο αν και 1.69 ειναι τοοοσο γοητευτικος ο ατιμος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.

elise.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η elise. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
μ αρέσουν συνήθως οι κατά πολύ ψηλότεροί μου...
οι πιο πρόσφατες σχέσεις μου ήταν 1,88 ο ένας και 1,92 ο άλλος :redface:
εγώ είμαι 1,70, νομίζω από 1,65 και πάνω είναι οκ για γυναίκα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Δεν έχω πρόβλημα. Και ίσα με μένα να είναι, μια χαρά. Αν και με τους ψηλότερους (όχι πάνω από 1.85) μ'αρέσει να χωνομαι στην αγκαλιά τους και να νιώθω "μικροσκοπική" και προστατευμενη ας πούμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
μ'αρέσει να χωνομαι στην αγκαλιά τους και να νιώθω "μικροσκοπική" και προστατευμενη ας πούμε.
χεχε τελειο post:clapup::clapup::clapup::clapup:
εγω παλι δεν εχω προβλημα με το υψος,αν ειναι κοντη η κοπελα δεν με ενοχλει καθολου,αν παλι ειναι ψηλή οκ ειναι καλυτερα αλλα και παλι σιγα απλα ενα + ειναι,τιποτα παραπανω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Οχι πάνω από 1.70 πάντως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skatoula14

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,102 μηνύματα.
προτιμω να ειναι πιο ψηλος απο εμενα..δεν ξερω νομιζω οτι προσδιδει ενα αισθημα ασφαλειας:)αλλα δεν θα'χα και μεγαλο προβλημα αν δεν ηταν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rina45

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η rina45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
η αληθεια ειναι οτι μου αρεσουν περισσοτερο οι ψηλοι ανδρες, και με μεγαλες πλατες! το θεμα ειναι να βολευεστε σαν ζευγαρι, τωρα αν πας να τον φιλησεις και 8ες σκαλα ειναι ενα θεματακι! παντως 1,80 με 1, 90 καλοι ειναι!:))) μιλαει το 1,66
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Δεν τρελένομαι ιδιαίτερα για τους ψηλούς άντρες.. Για την ακρίβεια ποτέ δεν κατάλαβα γιατί θα πρέπει να είναι κριτήριο το ύψος για τον άλλον... Θα έλεγα οτι οι κοντοί με τραβάνε περισσότερο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Δεν τρελένομαι ιδιαίτερα για τους ψηλούς άντρες.. Για την ακρίβεια ποτέ δεν κατάλαβα γιατί θα πρέπει να είναι κριτήριο το ύψος για τον άλλον... Θα έλεγα οτι οι κοντοί με τραβάνε περισσότερο..

Kαι εμενα το ιδιο!! ;) Οι ψηλοι πιστευω οτι ειναι και λιγο αχαροι... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
Οι κοντοί δεν με τραβάνε, αλλά ούτε και οι ψηλοί. Θα προτιμούσα τον άντρα πιο ψηλό από εμένα, αλλά όχι πάρα πολύ :P πχ 180-190 καλοί είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.
Αν και ο φίλος μου είναι πολύ ψηλός, μ΄αρέσουν οι πιο κοντοί..
Ε όπως και να το κάνουμε, δεν είμαι και η Κουλιανού... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Είμαι 1,68 (για γυναικα νομιζω 1,60 - 1,70 είναι "καλο" υψος) και ο δικός μου είναι 1,75 (σε άντρες 1,70-1,80 μου φαίνεται ωραίο). Μ' αρέσει πολύ το υψος του, ειδικά σε συνδυασμό με το δικό μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rosstrobon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Επειδή έφτασα αισίως τα 2 μέτρα.Βασικά 1.98 +- 2 είμαι.Γενικά είμαι ψηλός.Αρκετά θα έλεγα. :D
Γενικά λόγω ύψους είμαι πολύ πολύ άχαρος.Εμένα προσωπικά δεν με νοιάζει καθόλου αυτό.

Μου αρέσουν γενικότερα ψηλές κοπέλες.Θεωρώ ιδανικό ύψος το (1.75-1.85).H κοπεέλα με την οποία τα είχα στο παρελθόν ήταν 1.65 βέβαια.Κοπέλα πιο ψηλή από 1.85 να πω την αλήθεια δεν γνώρισα και ποτέ αλλά γούσταρα 2 κοπέλες που είχαν αυτό το ύψος.Δεν ξέρω αν είναι τυχαίο πως και οι 2 τα έχουν με πιο κοντό αγόρι από αυτές. :D :P.

Νομίζω πως γενικά πως με κοπέλες πάνω από 1.70 θα φαινόμαστε καλά σαν ζευγάρι.Θεωρώ πως μεγάλες διαφορές στο ύψος δεν φαίνονται ωραία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Οι κοντοί δεν με τραβάνε, αλλά ούτε και οι ψηλοί. Θα προτιμούσα τον άντρα πιο ψηλό από εμένα, αλλά όχι πάρα πολύ :P πχ 180-190 καλοί είναι.
Λοοοοοοολ. Γιατί 2 αρνητικές? Πάτε καλά ρε? :P

Ούτε εμένα μου αρέσουν οι κοντοί ξέρωγω. Δεν μπορώ,εντελώς αντι-ερωτικοί. :confused: Απόψεις είναι αυτές.
Επίσης δεν μου αρέσουν ούτε οι υπερβολικά ψηλοί. Όπως είπε και Ceres Victoria, από 1.80 έως 1.90 είναι ιδανικό. <3
Ειδικά για κοπέλες από 1.70 και πάνω. :confused: Προσωπικές προτιμήσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

malakouardo

Νεοφερμένος

Ο malakouardo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
και δλδ αν σας πει καποιος οτι το καταλληλοτερο υψος ειναι το 1.80,τι θα γινει?θα σας βαλουμε στο κρεβατι του προκρουστη?οτι να ναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Επειδή έφτασα αισίως τα 2 μέτρα.Βασικά 1.98 +- 2 είμαι.Γενικά είμαι ψηλός.Αρκετά θα έλεγα. :D
Γενικά λόγω ύψους είμαι πολύ πολύ άχαρος.Εμένα προσωπικά δεν με νοιάζει καθόλου αυτό.

Μου αρέσουν γενικότερα ψηλές κοπέλες.Θεωρώ ιδανικό ύψος το (1.75-1.85).H κοπεέλα με την οποία τα είχα στο παρελθόν ήταν 1.65 βέβαια.Κοπέλα πιο ψηλή από 1.85 να πω την αλήθεια δεν γνώρισα και ποτέ αλλά γούσταρα 2 κοπέλες που είχαν αυτό το ύψος.Δεν ξέρω αν είναι τυχαίο πως και οι 2 τα έχουν με πιο κοντό αγόρι από αυτές. :D :P.

Νομίζω πως γενικά πως με κοπέλες πάνω από 1.70 θα φαινόμαστε καλά σαν ζευγάρι.Θεωρώ πως μεγάλες διαφορές στο ύψος δεν φαίνονται ωραία.

Πες τα ανθρωπε μου....Τα βασανα των ψηλων....Χαχαχα(Πλακα κανω)

Δεν υπαρχει καταλληλο υψος...Το μονο που χρειαζεται ειναι τα μυαλα και οι καρδιες των δυο να εκπεμπουν στο ιδιο μηκος κυματος...Τα υπολοιπα ειναι λεπτομερειες....
Προσωπικα λατρευω οταν η κοπελα ορμαει πανω μου και κρατειεται απο εμενα....Εστω και εαν καμια φορα σε ριχνει κατω απο την πολυ φορα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomas l.

Τιμώμενο Μέλος

Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,526 μηνύματα.
δεν έχω πρόβλημα με το ύψος ας με ρίχνει και ένα κεφάλι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top