Σχολιασμός φθηνών laptops

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Edit Button!

Αν μία φορά πατήσεις edit, αντί να ποστάρεις συνεχόμενο, σου μεταβιβάζω και τους δικούς μου λογαριασμούς. :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Τράπεζα της Ελλάδος αν θυμάμαι καλα, ή εθνική τράπεζα; :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Έναν στην ΕΤΕ κι έναν στο ΤΤ. Προς το παρόν ο δευτερος έχει πιο πολλά, αλλά αυτό θ'αλλάξει όταν περάσω του χρόνου (αν περάσω).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Ντάξει επειδή πλέον δεν λέγεται τίποτα ουσιώδες σε αυτό το thread παίζει φιτσιφίου μπάι μπάι.
:lock:

Flo92 αν δεν βοηθήθηκες (καθόλου απίθανο), άνοιξε ξανά thread, θα κρατηθεί καθαρό αυτή τη φορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Βοηθεια!
Επειδη μου τα εχει κανει πολλα το pc μου... Και επειδη γενικοτερα θα βολευε ενα laptop, λεω να παρω ενα φτηνο laptop και να δω κιολας μηπος μπορω να συνεφερο το pc χωρις πολλα εξοδα. Αλλωστε ενας χρονος ειναι τωρα, στην 3η λυκειου δεν θα εχω και πολλα να κανω, και μετα πια μπορω να βαλω πλορη για κατι δυνατο.
Το ερωτιμα ειναι, τα laptop που κυκλοφορουμ εκει εξω με 400-700 ευρο, ειναι καλα; Αξιζει να δωσω τα λευτα μου βλεποντας μπροστα οτι θα το κρατισω για χρονια; (χωρις αυτο να σημενει οτι θα θελω και να παιζω τα τελευτεα παιχνιδια που κυκλοφορισαν) Απο αξιοπιστια πως παμε; Ειναι HP, Toshiba και αλλες γνωστες μαρκες, αλλα μηπος οτι πληρωνεις περνεις; Γενικα απο οσο ξερω οι πιο αξιπιστες εταιριες σε laptop ειναι οι HP και Toshiba, ενω οι Acer βγαζουν διαφορα προβληματα. Κατι επ αυτου; Οι Fujitsu-Siemens (που ειναι και ο πυργος μου) τι λενε; Καμια λυση τυπου innovator laptop;
Σε επεξεργαστη τι να προτιμισω και γιατι;
Γενικα με τα laptop δεν εχω ιιετερη σχεση, και αν μπορουσα πραγματικα θα επερνα εναν πυργο και θα κουβαλουσα αυτον μαζι μου οπουδηποτε, αλλα λιγο δυσκολο πανω στον μπομπο να κουβαλαω πυργο, οθονη, πληκτρολογιο, ποντικη και ακουστικα/ηχεια... :p
Οποτε τα φωτα ολων, γιατι αιστανομια ανασφαλεις... Δεν ειμαι και σιγουρος αν θα το παρω τελικα... Λεω παντος σημερα να παω σε κανα πολυκαταστιμα να δω τι εχουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Τα περισσότερα laptops της Toshiba είναι ελαττωματικά.

Φθηνό laptop: https://www.e-steki.gr/showthread.php?p=512584
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Φθηνό είναι, αλλά πλήρες για να πει κάποιος πως έχει laptop δεν είναι.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Με 500 τον Ιουνιο μου πουλαγε ενα μαγαζί Acer aspire 5630. Κάμερα 1.3 μεγαπιξελ, ολα τΑ μουλτιμιντιακά, 2 γκιγκα ραμ, και γρήγορο. Σε καλύπτει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
όχι amd σε cpu δίσκος ΜΟΝΟ στις 7200 και ΟΧΙ στις 5400,κάρτα γραφικών με dedicated ram όσο ελεινή και να είναι, προτίμηση στα 15αρια λόγω βάρους.Α οθόνη να πιάνει τουλάχιστον 1400.Αυτά σαν τιπς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
@Meta_Lover, ο δίσκος είναι ο πιο εύκολος να αλλάξει, και με λιγότερα από 100ευρώ βρίσκει 7200rpm. Όποτε καλύτερα να βρει ένα μοντέλο στην τιμή που θέλει με όλα τα υπόλοιπα και έπειτα παίρνει δίσκο. Δυστυχώς αυτή την στιγμή τα περισσότερα Laptops είναι 5400rpm.

Επίσης ναι μεν συμφωνώ στην κάρτα γραφικών με dedicaded ram δυστυχώς φοβάμαι πολύ δύσκολο να βρει στην τιμή που θέλει κάτι με τέτοια κάρτα. Και στην τελική αν πάρει ή βάλει 3GB Ram η καρτά γραφικών δεν θα του αποτελεί πρόβλημα ;) Ωστόσο καλύτερα να ξεχάσει laptop που να παίζει παιχνίδια και να κοστίζει κάτω από 700ευρώ

Ακόμη διαφωνώ στο όριο 14" στην οθόνη. Αν τον ενδιαφέρει η φορητότητα τότε αναγκαστικά παίρνει κάτι με οθόνη μικρότερη από 14" (προσωπικά προτείνω κάτω από 10" όσοι θέλουν να μετακινούν καθημερινά το laptop, ενώ 12.1" σε όσους θέλουν και άνεση και εύκολη/συχνή μετακίνηση , ενώ 13.3" για κάτι ενδιάμεσο του Desktop Replacement). Laptops με οθόνη μεγαλύτερη από 15" σου σπάνε τα νεύρα αν τα μετακινείς συχνά.
Τώρα αν θέλει ένα laptop που θα το έχει στο γραφείο του το 99% και απλά το 1% το μετακινείς σε κάποιο άλλο δωμάτιο μέσα στο σπίτι ας πάρει και με 22" :P
Ένα ακόμη πλεονέκτημα των μικρών οθονών είναι και η χαμηλότερη κατανάλωση ενέργειας.
(@Dark_Kronos απέρριψε οθόνη με ανάλυση μικρότερη από 1280χ800)

Συμφωνώ με το όχι AMD, επειδή τρώνε πολύ μπαταρία

@Dark kronos, αν πάρεις με Vista (που στο προτείνω) πάρε με τουλάχιστον 2GB Ram. Αλλίως ξέχνα τα Vista
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Φθηνό είναι, αλλά πλήρες για να πει κάποιος πως έχει laptop δεν είναι.;)


xμμμμ... αν ειδα καλά έχει ένα θέμα με τις usb πόρτες αλλά κατά τα άλλα γιατί το bold?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
xμμμμ... αν ειδα καλά έχει ένα θέμα με τις usb πόρτες αλλά κατά τα άλλα γιατί το bold?
Η σχέση απόδοσης - τιμής είναι η καλύτερη δυνατή πάντως στην πρότασή μου.
Τώρα για τις usb δε νομίζω ότι είναι τόσο μεγάλο το πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Η σχέση απόδοσης - τιμής είναι η καλύτερη δυνατή πάντως στην πρότασή μου.
Τώρα για τις usb δε νομίζω ότι είναι τόσο μεγάλο το πρόβλημα.

συμφωνώ απόλυτα μαζί σου :).

Απλώς δεν καταλαβαίνω γιατί-κατά τον borat- "δεν είναι laptop" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Απλώς δεν καταλαβαίνω γιατί-κατά τον borat- "δεν είναι laptop" :P
Ούτε και 'γω :worry:.





Btw, Borat, αν δεις αυτό το μήνυμα, πες μου και τι δείχνει το avatar σου γιατί δεν έχω καταλάβει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Τα περισσότερα laptops της Toshiba είναι ελαττωματικά.

Φθηνό laptop: https://www.e-steki.gr/showthread.php?p=512584

Hmm... Εγω γιατι τα ειχα για τα καλητερα;....
Τωρα αυτο, φτηνο, αλλα καρτα γραφικων τις Intel, δισκος στα 5400;... Μονο μια usb;... Ολα σε αυτα τα λευτα ετσι ειναι περιπου;

Φθηνό είναι, αλλά πλήρες για να πει κάποιος πως έχει laptop δεν είναι.;)
Τι ακριβος ενοεις οτι του λειπει; Εχεις καπια αλλη προταση εσυ;



Με 500 τον Ιουνιο μου πουλαγε ενα μαγαζί Acer aspire 5630. Κάμερα 1.3 μεγαπιξελ, ολα τΑ μουλτιμιντιακά, 2 γκιγκα ραμ, και γρήγορο. Σε καλύπτει;

Η καμερα και τα μουλτιμιντιακα τι με νοιαζουν;
Βασικα θελω χρηση για internet, μουσικη αν τα παιξει το pc μου (οποτε θα στελνω ηχο σε ραδιοενυσχιτη, δεν θα παιζω απο τα ηχια του laptop...) και diablo II... Τωρα το αν εχει καμερα, πολυ που με νοιαζει... Το θεμα ειναι τι επεξαργαστη εχει, ποση μνημη, καρτα γραφικων/ηχου.. τετια

όχι amd σε cpu δίσκος ΜΟΝΟ στις 7200 και ΟΧΙ στις 5400,κάρτα γραφικών με dedicated ram όσο ελεινή και να είναι, προτίμηση στα 15αρια λόγω βάρους.Α οθόνη να πιάνει τουλάχιστον 1400.Αυτά σαν τιπς

γιατι οχι amd; (αν και γενικα προτιμω intel), dedicated ram τι ενοεις; Να μην ειναι διαμοιραζομενοι; Οσα ειδα στο e-shop σε αυτες τις τιμες ειναι με διαμοιραζομενη... Και τα μισα εχουν δισκο 5400 και τα αλλα μισα δεν λενε τι ταχυτιτα εχει...:/:
Τωρα το βαρος δεν με πολυνοιαζει, ασε που το κοβω πιο ενδιαφερων με 17αρα οθονη, αν και δεν το εχω σαν πολυ βασικο κριτιριο


@exp σιγουρα αλλαζει ευκολα ο δισκος; Ειναι κατι που μπορω και εγω η πρεπει να το παω σε τεχνικο (γιατι εκει σκας αλλα 50 τουλαχιστων... και δεν εχω την ορεξη τους...)
Παιχνιδια δεν θελω ουτος η αλλος, εκτος απο το Diablo II, που ειναι ομως πολυ ελαφρη και δεν θα εχω προβλημα. φιλος πειρε πριν λιγες μερες ενα laptop με 650 ευρο και δεν εχει προβλημα, και το laptop του ξαδερφου μου ειναι διετιας + (αν και τοτε ητανε πιο ακριβο απο τοσο) και δεν εχει ουτε αυτο προβλημα

Οθονη θελω μεγαλη... Μακαρι να μπορουσα να βολευτω με μιρκη (λογο των τιμων που βλεπω οτι εχουν) αλλα δεεεν... 15 η 17 την θελω. θα ειναι κυριος σπιτι μου, θα το μετακινω που και που, αλλα δεν μου ειναι ιδιετερο προβλημα ενα 15αρι η ενα 17αρη..

Τα vista δεν τα ξερω καθολου... θα προτιμουσα xp, αλλα δεν τα κοβω να κυκλοφορουν πλεων μαζι με καινουργιο μηχανιμα, οποτε τι να κανουμε... θα συμβιβαστω και αμα δεν τα αντεχ φορματ και περασμα τα xp...

@tsipouro καλα, βαζεις ενα adaptor και τελος, απλα ειναι λιγο σπασιμο...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
γιατι οχι amd; (αν και γενικα προτιμω intel), dedicated ram τι ενοεις; Να μην ειναι διαμοιραζομενοι; Οσα ειδα στο e-shop σε αυτες τις τιμες ειναι με διαμοιραζομενη... Και τα μισα εχουν δισκο 5400 και τα αλλα μισα δεν λενε τι ταχυτιτα εχει...:/:
Τωρα το βαρος δεν με πολυνοιαζει, ασε που το κοβω πιο ενδιαφερων με 17αρα οθονη, αν και δεν το εχω σαν πολυ βασικο κριτιριο
Οι amd τρώνε πολύ μπαταρία (+ ότι συνήθως υπερθερμαίνονται πολύ)

Όσο αφορά τους δίσκους, πάρε ότι νάνε αλλά βάλε 7200rpm αφού σε ενδιαφέρουν οι επιδόσεις. Θα δεις σημαντική διαφορά.

Πάντως αν έχεις σκοπό να το μετακινείς συχνά το laptop, οι 17" θα σε κουράσουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Οι amd τρώνε πολύ μπαταρία (+ ότι συνήθως υπερθερμαίνονται πολύ)

Όσο αφορά τους δίσκους, πάρε ότι νάνε αλλά βάλε 7200rpm αφού σε ενδιαφέρουν οι επιδόσεις. Θα δεις σημαντική διαφορά.

Πάντως αν έχεις σκοπό να το μετακινείς συχνά το laptop, οι 17" θα σε κουράσουν

Χμμ... αργισα να κανω edit...

Δεν νομιζω να δουλεψει πολλες φορες αποκλειστικα απο την μπαταρια, αλλα ουτος η αλλος δεν συμαθω τυς amd... τους απεκλεισα εντελως τωρα.
Ειναι ευκολο να του βαλω μονος μου, η πρεπει να ανοιξω ολο το "πακετο"; Γιατι ενας τεχνικος περνει πολλα και δεν εχω και την ορεξη να τους κυνηγαω...

Ισως να με κουρασει λιγο, αλλα εφοσων το εχω στην πλατη μου σε τσαντα, πανω στο μηχανακι, ποσο πιο κουραστικο να γινει; Και θελω και να εχω μεγαλη οθονη, δεν μπορω με τις μικρουλες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ναι ο δίσκος αλλάζει εύκολα, συγκεκριμένα στα περισσότερα laptop είναι σαν σιτάρι, ξεβιδώνεις 4 βίδες, βγάζεις μια θήκη, βγάζεις τον δίσκος, βάζεις τον νέο δίσκο, βάζεις την θήκη και βιδώνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
@tsipouro καλα, βαζεις ενα adaptor και τελος, απλα ειναι λιγο σπασιμο...:P
Ακριβώς!

Τώρα για τα Toshiba, θυμάμαι επιστολές που έστελναν διάφοροι κάτοχοί τους στο PC Magazine και αλλού και έλεγαν για διάφορα προβλήματα με υπερθερμάνσεις, κολλήματα και restarts και όλα αυτά σε σχετικά καινούργια laptops (έλεγαν ότι το είχαν 1 χρόνο ή λιγότερο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ναι ο δίσκος αλλάζει εύκολα, συγκεκριμένα στα περισσότερα laptop είναι σαν σιτάρι, ξεβιδώνεις 4 βίδες, βγάζεις μια θήκη, βγάζεις τον δίσκος, βάζεις τον νέο δίσκο, βάζεις την θήκη και βιδώνεις.

Αν ειναι ετσι ενταξη... θα προσπαθισω να το κοιταξω οταν παω να παρω (αν δεν παρω απο το internet)

Ακριβώς!

Τώρα για τα Toshiba, θυμάμαι επιστολές που έστελναν διάφοροι κάτοχοί τους στο PC Magazine και αλλού και έλεγαν για διάφορα προβλήματα με υπερθερμάνσεις, κολλήματα και restarts και όλα αυτά σε σχετικά καινούργια laptops (έλεγαν ότι το είχαν 1 χρόνο ή λιγότερο).

Τι να πω;... Δεν ξερω... Εγω ειχα ακουσει οτι αυτοι θεωρουνται οι καλητεροι.... Μαλλον ραδιο αρβυλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top