Εδώ κάνουμε δίαιτα!

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
Xμ..θα σου ελεγα να φας ενα κομματακι σπανακοπιτας τωρα και το αλλο οταν γυρισεις σπιτι..Ποιο ειναι το προβλημα δηλαδη?

το προβλημα είναι ότι πεινάω πραγματικά κ έτσι το ένα κομματάκι τοσο δα δεν θα μου κάνει τπτ (τι σκεφτόνταν κ η μάνα μου που τα έκοβε τόσο μικρά;:mad: )
το θέμα είναι λοιπόν ότι δεν θα γυρίσω σπίτι μέχρι τις 9, έφαγα ήδη τα 2 κομματάκια κ μένω με ένα μήλο μέχρι εκείνη την ώρα.

η απορία: τι μπορώ να φάω απ'έξω, αφού σπίτι δεν είμαι, που να είναι οικονομικό κ όχι πολύ βρώμικο;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
η απορία: τι μπορώ να φάω απ'έξω, αφού σπίτι δεν είμαι, που να είναι οικονομικό κ όχι πολύ βρώμικο;:hmm:

κρακεράκια σικάλεως, φρυγανιές κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μα ή όλα ή τίποτα;
Φάε ένα κομματάκι σπανακόπιτα και ένα μήλο!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
Μα ή όλα ή τίποτα;
Φάε ένα κομματάκι σπανακόπιτα και ένα μήλο!! :)


πάει η σπανακοπιτούλα έκανε φτερά.
θα φάω κ σε καμια ωρίτσα το μήλο(να το αργοπορήσω λίγο μπας κ πιάσει). αλλά μετά στάνταρ κάτι...
χμ.. μάλλον όπως λέει η κουε, κρακεράκια, εκτός κ αν φάω καμιά σαλάτα, αν βρω πουθενά:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Γιατί να μη βρεις καλέ; :)
Και τα fastfoodάδικα έχουν! :) Αν βγάλεις τις πολλές σάλτσες, πχ...! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
αχχ..1η ημέρα δίαιτας για'μενα..μόλις έφαγα ένα μήλο κι ένα αχλάδι (βλ. αναγκάστηκα να φάω,καθώς δεν μ'αρέσουν καθόλου τα φρούτα -τα περισσότερα τουλάχιστον-..) και μου'ρχεται να πάω να πέσω απ'το μπαλκόνιιι... :'( :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
αχχ..1η ημέρα δίαιτας για'μενα..μόλις έφαγα ένα μήλο κι ένα αχλάδι (βλ. αναγκάστηκα να φάω,καθώς δεν μ'αρέσουν καθόλου τα φρούτα -τα περισσότερα τουλάχιστον-..) και μου'ρχεται να πάω να πέσω απ'το μπαλκόνιιι... :'( :'(

καλέ δεν κάνει να κάνεις τέτοιους εξαναγκσμούς....
γιατί δεν πίνεις ένα χυμό αντί για να φας το φρούτο που σου λεει....
είναι σχεδόν το ίδιο πράγμα....
Δεν υπάρχει περίπτωση να κρατήσεις δίαιτα που δεν σου αρέσει αυτό που τρως....
είπαμε να κάνεις διαιτα όχι καταναγκαστικά έργα :P
Ζητα απ τη διατροφολογο σου ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ αλλαγες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-girl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sofi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
αχχ..1η ημέρα δίαιτας για'μενα..μόλις έφαγα ένα μήλο κι ένα αχλάδι (βλ. αναγκάστηκα να φάω,καθώς δεν μ'αρέσουν καθόλου τα φρούτα -τα περισσότερα τουλάχιστον-..) και μου'ρχεται να πάω να πέσω απ'το μπαλκόνιιι... :'( :'([/qu
κουραγιο burbuja μου! Οι πρωτες μερες ειναι λιγο δυσκολες, μετα θα συνηθισεις και δεν θα πεινας τοσο. Σκεψου τον εαυτο σου μετα τη διαιτα. Δεν θα νιωθεις πιο ομορφα? Αξιζει τον κοπο να δοκιμασεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RaVeN

Νεοφερμένος

Ο RaVeN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
αχχ..1η ημέρα δίαιτας για'μενα..μόλις έφαγα ένα μήλο κι ένα αχλάδι (βλ. αναγκάστηκα να φάω,καθώς δεν μ'αρέσουν καθόλου τα φρούτα -τα περισσότερα τουλάχιστον-..) και μου'ρχεται να πάω να πέσω απ'το μπαλκόνιιι... :'( :'(

απ το γιαούρτι, καλύτερα :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
καλέ δεν κάνει να κάνεις τέτοιους εξαναγκσμούς....
γιατί δεν πίνεις ένα χυμό αντί για να φας το φρούτο που σου λεει....
είναι σχεδόν το ίδιο πράγμα....
Δεν υπάρχει περίπτωση να κρατήσεις δίαιτα που δεν σου αρέσει αυτό που τρως....
είπαμε να κάνεις διαιτα όχι καταναγκαστικά έργα :P
Ζητα απ τη διατροφολογο σου ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ αλλαγες

η αλήθεια ΚΕ μου είναι ότι πρέπει να εντάξω τα φρούτα στην καθημερινή μου διατροφή,οπότε σφίγγω τα δόντια μέχρι να το συνηθίσω.. :/: όλα στο μυαλό μας είναι,αλλά η αλήθεια είναι ότι αυτό ακριβώς που είπες σκοπεύω να κάνω..φρουτάκια,τζζζζ,τζζζζ κι έτοιμος ο χυμούλης μου..!! :clapup: :P

κουραγιο burbuja μου! Οι πρωτες μερες ειναι λιγο δυσκολες, μετα θα συνηθισεις και δεν θα πεινας τοσο. Σκεψου τον εαυτο σου μετα τη διαιτα. Δεν θα νιωθεις πιο ομορφα? Αξιζει τον κοπο να δοκιμασεις.

Σ'ευχαριστώ πολύ X-girl μουυ.. :bigarmhug δεν είναι θέμα πείνας βασικά..είναι θέμα ιδιοτροπίας περισσότερο..αλλά όπως είπα και πιο πάνω στο ΚουΕδίνι,όλα στο μυαλό μας είναι..! ;)

απ το γιαούρτι, καλύτερα :P:P

μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα... :whistle: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RaVeN

Νεοφερμένος

Ο RaVeN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
:whistle::whistle:

Τώρα που το σκέφτομαι, έχω κι εγώ 3-4 κιλά να ξεφορτωθώ. Bye bye pizza, Caesar's here i come! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

briki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η briki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
κοίτα, συγνώμη που θα σου το χαλάσω, αλλά αν φας σιζαρς με τη σος που εχει τα κρουτον και το τυρί, δε θα είναι και πολύ εύκολο να ξεφορτωθείς τα κιλά αμέσως. μήπως να δοκίμαζες μια χωριάτικη με 30 γραμμάρια φέτα και 2 κουταλιές του γλυκού ελαιόλαδο; ή μια σαλάτα βραστά χόρτα ή λαχανικά με λίγο αλάτι και 2 κουταλιές του γλυκού ελαιόλαδο ή μαγιονέζα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Η σως είναι το πρόβλημα (όντως, το ελαιόλαδο καλό είναι να κυμαίνεται στη μία κουταλιά της σούπας)
και το τυρί, αν είναι πολύ... όχι πάνω από 30 γρ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
κορίτσια, οι άντρες έχουν κάπως διαφορετικές διατροφικές ανάγκες απ τις γυναίκες....
Μια κουταλιά της σούπας λάδι για έναν άντρα δεν ειναι αρκετό
ΑΝ και η αλήθεια είναι ότι εγω αυτο το θεωρώ - κακή - υπερβολή και για τις γυναίκες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Παρόλο το αυξημένο τρέξιμο και περπάτημα το κόλπο δεν πιάνει. Έγω αρχίσει να σκέφτομαι ότι το σώμα έχει αποφασίσεί ότι εγώ στα 28 θα είμαι 97 κιλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Αυτή τη βδομάδα δεν έχασα τίποτα ρε γμτ. Και δεν έχω φάει καθόλου γλυκό... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
εχθές τελικά μετά από την καλή για μένα διατροφή όλης της ημέρας, λύγισα μπρος στην πείνα, κ έφαγα 1 cheeseburger (της κακιας ώρας απο μκντοναλντς) κ μια πατατες. όμως περπάτησε γύρω στο 3ωρο αρκετά γρήγορα σαν γυμναστικη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Βρε παιδιά... γενικά δεν τρώω πολύ το βράδυ... αλλά άν πάω για φαγητό με φίλους, θα είναι φυσικά για βραδινό!
Έλα όμως που σε πολλά εστιατόρια, και σαλάτα να πάρεις, νααα οι σάλτσες και τα τυριά...
πώς σώζεται, πλέον;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
Βρε παιδιά... γενικά δεν τρώω πολύ το βράδυ... αλλά άν πάω για φαγητό με φίλους, θα είναι φυσικά για βραδινό!
Έλα όμως που σε πολλά εστιατόρια, και σαλάτα να πάρεις, νααα οι σάλτσες και τα τυριά...
πώς σώζεται, πλέον;;;

ζήτα να σου βάλουν σε ένα άλλο πιατάκι την σάλτσα..... και εγώ αυτό κάνω όταν πάω σε ένα συγκεκριμένο μαγαζί που η πρασινάδα κάνει μπανιο στην σάλτσα





αααααααααααααααααααα:jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::'(:'(:'( ανεβηκα στην ζυγαρια και εφτασα 64 κιλά....μπουχου πρεπει να μειωσω το φαί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Xεχε... κι εγώ σήμερα, αποτοξίνωση!!! Χθες τσάκισα πολλά απαγορευμένα... και δεν πήγα γυμναστήριο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top